Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2015., 13:26   #10081
Ajd ti radije ne piši toliko intimnih stvari po internetu...
Daria Zumbul is offline  
Old 29.01.2015., 18:53   #10082
A slušaj neki ovdje misle da ako vozim auto da imam novi mercedes. Žao mi je ako je stvarnost zapravo okrutna.
vicomte is offline  
Old 30.01.2015., 11:01   #10083
Quote:
vicomte kaže: Pogledaj post
Da hm. No neke stvari smo prešutili. To auto ne vrijedi ni 1000 eura, staro je 15 godina, a trenutno moji roditelji u njemu voze boce (koje skupe ujutro dok nitko ne gleda) na prodaju. (...)
Ako dobiješ stipendiju taj novac možeš ulagati gdje god hoćeš, nigdje nije zapisano eksplicitno u što se taj novac smije/treba ulagati tako da nemaš potrebe nikome se objašnjavati ni ispričavati.
Sretno!
Bourne- is offline  
Old 30.01.2015., 16:41   #10084
Hvala ti na podršci, lijepa riječ mi zbilja znači. Nije mi lako, ali ima ljudima kojima je i gore. Ako ništa bar sam shvatio da novac nije sve u životu, iako je važan. Važno je da se mi mladi solidariziramo i zajedno uspijemo prekinuti ovu balkansko/komunističku društvenu dinamiku korupcije, nepotizma i egoizma.


Ako si dopustimo da postanemo poput "njih" (vlastodržaca i "oporbe" koji su doveli do ovoga stanja) najviše će ispaštati naši potomci dugoročno. Ovaj sustav će jednom morati prodisati, i svi ovi zlikovci će biti tamo gdje zaslužuju (u zatvoru9 a mi mladi ćemo se potruditi da naša zemlja propserira.
vicomte is offline  
Old 30.01.2015., 18:39   #10085
otvoris lijepo svoj blog i tamo pises takve stvari. nema potrebe za time na formumu stipendija
bbboy77 is offline  
Old 30.01.2015., 20:28   #10086
Question

Jel se zna koliko je bodova za državnu stipendiju imao posljednji na listi (od onih sto su dobili) prosle godine, dakle 2014, ako nista onda bar otprilike me zanima, hvala puno
__________________
Vjerojatnost da su ljudska svijest i naš beskrajno kompleksan svemir mogli nastati kroz nasumične interakcije interne materije prikladno je uspoređena s onom da tornado koji prođe kroz odlagalište starog željeza može slučajno sastaviti jumbo-jet 747.
Nensi95 is offline  
Old 30.01.2015., 22:45   #10087
Quote:
Nensi95 kaže: Pogledaj post
Jel se zna koliko je bodova za državnu stipendiju imao posljednji na listi (od onih sto su dobili) prosle godine, dakle 2014, ako nista onda bar otprilike me zanima, hvala puno
950 bodova, cak ako se ne varam ja sam bila neka 4. od kraja
hard.fallxxx is offline  
Old 31.01.2015., 13:53   #10088
Pozdrav, zna li tko sto je s natjecajem za stipendiju sveucilista u zg? Jos nije objavljen? :/
onajkojinezna is offline  
Old 01.02.2015., 12:57   #10089
Zvao sam ja njih, dali su opravdanje da radi velikog broja prijava i obrade moglo bi biti možda čak 3. ili 4. mjesec.
Nadam se da su pretjerali u procjeni.
RagnarokCosmos is offline  
Old 01.02.2015., 20:27   #10090
Quote:
RagnarokCosmos kaže: Pogledaj post
Zvao sam ja njih, dali su opravdanje da radi velikog broja prijava i obrade moglo bi biti možda čak 3. ili 4. mjesec.
Nadam se da su pretjerali u procjeni.
Da, ali natjecaj jos nije ni izasao? Kako se onda vec sad cekaju isplate? Mislim, ja primam od njih od prosle godine stipendiju za izvrsnost, i trebala bih po prosjeku nastavit i ovaj put dobivat (5.0), ali ne znam sta je s natjecajem sluzbenim na njihovim stranicama?
onajkojinezna is offline  
Old 01.02.2015., 21:43   #10091
Quote:
onajkojinezna kaže: Pogledaj post
Da, ali natjecaj jos nije ni izasao? Kako se onda vec sad cekaju isplate? Mislim, ja primam od njih od prosle godine stipendiju za izvrsnost, i trebala bih po prosjeku nastavit i ovaj put dobivat (5.0), ali ne znam sta je s natjecajem sluzbenim na njihovim stranicama?
Aha, oprosti, nisam skužio da se radi o različitom natječaju, ne znam za taj.
RagnarokCosmos is offline  
Old 02.02.2015., 01:12   #10092
Quote:
rune88 kaže: Pogledaj post
Stipendija grada Zagreba:

"Pravo sudjelovanja na natječaju imaju studenti sveučilišnih preddiplomskih, diplomskih i integriranih preddiplomskih i diplomskih studija koji ispunjavaju sljedeće opće uvjete:

- da nisu stariji od 25 godina"

link

Što znači ova točka, da nisu stariji od 25 godina? Planiram se prijaviti za stipendiju slijedeće godine, natječaj je u listopadu/studenom, a ja u prosincu slavim 25. rođendan. Po meni, kada se javim na natječaj biti ću mlađi od 25 godina, ali kada dođu rezultati biti ću stariji od 25 godina (?) i u tom slučaju, ako je kriterij datum javljanja na natječaj imam pravo na stipendiju?

Zna netko više o tom pitanju?
Uključno je. Ja sam se bila prijavila s 25 i dobila je. Sretno!
annatolia is offline  
Old 02.02.2015., 13:59   #10093
Molim za odgovor ako netko zna -sto znaci da prava na stipendiju nemaju studenti i koji imaju prekid u studiju? Ako sam ponavljala jednu od prethodnih godina, ali zadržala prava redovnog studenta, znači li to prekid u studiju? Ponavljanje godine kao prekid?
linolada177 is offline  
Old 03.02.2015., 23:38   #10094
Koliki su prosjeci (na PMF-u) bili dovoljni prošlih godina za dobit stipendiju?
TeenHunter is offline  
Old 05.02.2015., 21:16   #10095
Quote:
RagnarokCosmos kaže: Pogledaj post
Zvao sam ja njih, dali su opravdanje da radi velikog broja prijava i obrade moglo bi biti možda čak 3. ili 4. mjesec.
Nadam se da su pretjerali u procjeni.
Ovo misliš na državnu stipendiju ili???
Salvatore93 is offline  
Old 06.02.2015., 10:33   #10096
Quote:
Salvatore93 kaže: Pogledaj post
Ovo misliš na državnu stipendiju ili???
ja sam pitala za drzavnu, rekli su u drugoj polovici veljače rezultate objaviti.
vellas is offline  
Old 07.02.2015., 16:24   #10097
Quote:
Salvatore93 kaže: Pogledaj post
Ovo misliš na državnu stipendiju ili???
Da, ali nadam se da su vellasine info novije od mojih, ja sam ih zvao iza Nove godine.

Zadnje uređivanje RagnarokCosmos : 07.02.2015. at 16:32.
RagnarokCosmos is offline  
Old 07.02.2015., 22:20   #10098
Pozdrav, zna li netko kakva je procedura vezano za dobitnike Stipendiju grada Zagreba. Naime, nalazim se na toj listi no nitko mi se do sada nije javio niti me kontaktirao a ne znam kako dalje. Da li se moram ja njima javiti ili...? Vise ne znam kaj da mislim.

Hvala
__________________
Tell me something that counts.
Coachella is offline  
Old 09.02.2015., 11:23   #10099
Quote:
RagnarokCosmos kaže: Pogledaj post
Da, ali nadam se da su vellasine info novije od mojih, ja sam ih zvao iza Nove godine.
prosli tjedan sam pitala tako da jesu.
vellas is offline  
Old 09.02.2015., 20:30   #10100
Pozdrav,
Planiram upisati VERN(redovni studij) poslovnu informatiku ili tehniči menađment.

Obzirom da je VERN privatni fakultet,dali imam pravo na državnu stipendiju?

Prema izračunu bodova(MZOS) imam 1050 bodova.

Ako faks kreče u 10 mjesecu,kad se dobiva prva stipendija?
Dali je osim lošijeg socijalnog statusa(kat.e) uvijet i redosljed na fakultetu?

Dali mi može profesor u srednjoj/mentor dati preporuku za državnu stipendiju?

Hvala!
RaZ0R911 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.