Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 15:02   #7761
Jeli zna netko što je kod prof. Škuflić najbitnije za ispit iz Osnova ekonomija, odnosno na čemu inzistira?

Čuo sam da su dosta njene prezentacije za prolaz, da li je to istina?
mototilldeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 20:31   #7762
Quote:
mototilldeath kaže: Pogledaj post
Jeli zna netko što je kod prof. Škuflić najbitnije za ispit iz Osnova ekonomija, odnosno na čemu inzistira?

Čuo sam da su dosta njene prezentacije za prolaz, da li je to istina?
Dosta su njezina predavanje, a najbitniji su ti grafovi. za grafove ti je dobro pogledat objašnjenja i u knjizi, ali za ostatak teorije predavanja su odlična.
life-goes-on is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 00:16   #7763
Pozdrav svima!

Zanima me ima li itko skriptu za predmet Trgovačko pravo.
Imam premalo dana da bih radila po knjizi.

Unaprijed se zahvaljujem!
Ako netko ima i voljan ju je proslijediti, neka mi se javi porukom pa mu pošaljem mail.
Hvala još jednom!
ĐukinaRuža is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 10:39   #7764
Pozdrav svima!

Zanima me kakav je Ilko Vrankić iz mikroekonomije i prof. Erjavec iz statistike? Dali su jako zahtjevni i ako jesu kod koga bi se trebala prebaciti? Tko traži najmanje i najlakše se prolazi? Hvala!
Lazy Di is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 21:50   #7765
Quote:
Lazy Di kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanima me kakav je Ilko Vrankić iz mikroekonomije i prof. Erjavec iz statistike? Dali su jako zahtjevni i ako jesu kod koga bi se trebala prebaciti? Tko traži najmanje i najlakše se prolazi? Hvala!
Ilko je odličan profesor ako želiš znati više i ako lako svladavaš gradivo i ako voliš učiti. ako ne voliš, onda se prebacuj kod bilo koga drugog jer na usmenima prolazi svaki treći. Ne pita te ni ime, ne zna ni koliko si zadatke riješio ,(možeš imati 100% iz zadatak) ako mu ne odgovoriš na tri pitanja, padaš.

za erjavec ne znam....
life-goes-on is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 12:50   #7766
Kakav je proces promjene profesora? U referadi nam je receno da u 2. mjesecu mozemo promjeniti profesora.

Rijec je o ponovnom upisu predmeta.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 01:26   #7767
Još me zanima je li moguće naučiti za ispit,Osnove ekonomije kod prof.Škuflić, u 2 tjedna.. mislim po 4-5 sati dnevno naravno?
mototilldeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 12:03   #7768
gdje piše u koliko su ispiti? na studomatu piše datum ali ne i sat?
i je li postoji samo jedan termin ili više?
maturantica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:44   #7769
Quote:
maturantica95 kaže: Pogledaj post
gdje piše u koliko su ispiti? na studomatu piše datum ali ne i sat?
i je li postoji samo jedan termin ili više?
Ispitni termini
Uđi na navedeni link i skini si ispitne termine. Izabereš u kojoj katedri ti se nalazi kolegij i tamo su ti navedeni datumi i satnica pisanja ispita
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:50   #7770
Quote:
Lazy Di kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanima me kakav je Ilko Vrankić iz mikroekonomije i prof. Erjavec iz statistike? Dali su jako zahtjevni i ako jesu kod koga bi se trebala prebaciti? Tko traži najmanje i najlakše se prolazi? Hvala!
Imala sam oba profesora, ali vidim da je za Ilka Vrankića već odgovoreno.
Statistika je na razini katedre, tako da ti je više-manje svejedno kod kojeg si profesora. Erjavec je dobra profesorica, no čujem da mnogi imaju problema sa ispravljanjem usmenog. Usmeni se održava u pismenom obliku, ispravljeno isti dan.
Doduše, ja sam dala statistiku odmah na prvom izlasku tako da se nisam gnjavila sa tim kolegijem, ali vidim da nekolicina još vuče taj kolegij

Po meni, trebaš gledati asistente jer sa njima vježbate zadatke. Na predavanjima se radi više teorija, a na ispitu imaš samo zadatke (na usmenom teoriju).
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 17:38   #7771
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
Ispitni termini
Uđi na navedeni link i skini si ispitne termine. Izabereš u kojoj katedri ti se nalazi kolegij i tamo su ti navedeni datumi i satnica pisanja ispita
hvala ti
a što znači ovo bol i predbol, mislim vidim da je isti vrijeme i dvorana za oboje ali su različite šifre nekakve pa ne znam igra li to ikakvu ulogu?
i je li čuva profesor ili asistent?
maturantica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 18:00   #7772
Quote:
maturantica95 kaže: Pogledaj post
hvala ti
a što znači ovo bol i predbol, mislim vidim da je isti vrijeme i dvorana za oboje ali su različite šifre nekakve pa ne znam igra li to ikakvu ulogu?
i je li čuva profesor ili asistent?
Gledaš "bol"
bol = studiranje po bolonji
predbol = studiranje po starom programu

najčešće čuvaju asistenti
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 17:27   #7773
Quote:
maturantica95 kaže: Pogledaj post
hvala ti
a što znači ovo bol i predbol, mislim vidim da je isti vrijeme i dvorana za oboje ali su različite šifre nekakve pa ne znam igra li to ikakvu ulogu?
i je li čuva profesor ili asistent?
ako nekad nisi sigurna kad piše bol i predbol, a imat ćeš i kolegije s istim nazivom i isto pod bol, gledaj šifru predmeta, ono što imaš upisano u indexu to gledaš, pod tom šifrom i kod svog profesora.
life-goes-on is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 17:30   #7774
Quote:
mototilldeath kaže: Pogledaj post
Još me zanima je li moguće naučiti za ispit,Osnove ekonomije kod prof.Škuflić, u 2 tjedna.. mislim po 4-5 sati dnevno naravno?
ako ti sve sjedne, ako sve kužiš, onda ti je dosta. ja sam učila samo po predavanjima i njezine grafove si vadila van i objašnjavala si, i to je to. knjigu nisam ni taknula.
life-goes-on is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 03:48   #7775
Pozdrav,
Zanima me ako sad na zimskom roku ne bi polagala matematiku iz 1.semestra nego bi išla na ljetni rok,da li moram ponovo upisivat predmet u 2.semestar?

Prvi put sam upisala matematiku i prva sam godina ako je bitno.
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 13:28   #7776
Quote:
Marina dulce kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me ako sad na zimskom roku ne bi polagala matematiku iz 1.semestra nego bi išla na ljetni rok,da li moram ponovo upisivat predmet u 2.semestar?

Prvi put sam upisala matematiku i prva sam godina ako je bitno.
Ako dobiješ potpis ne moraš više upisivati predmet. A upisivanje predmeta ti funkcionira tako da ga možeš upisati samo u semestru u kojem se on izvodi - znači matematiku tek nagodinu možeš u zimskom semestru upisati ponovno, ali moraš imati 4 izlaska na nju da bi to mogla.
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 15:00   #7777
ovako prijavila sam bila matematiku danas i nisam stigla odjavit ispit :/ nisam otisla danas, dakle to mi se racuna ko pad, al jel mogu ja sad opet 19.2. prijavit matematiku?
ucenik18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 18:25   #7778
Quote:
ucenik18 kaže: Pogledaj post
ovako prijavila sam bila matematiku danas i nisam stigla odjavit ispit :/ nisam otisla danas, dakle to mi se racuna ko pad, al jel mogu ja sad opet 19.2. prijavit matematiku?
Možeš. Imaš pravo 8 puta izaći na ispit.
19.2. će ti biti 2.izlazak
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 19:46   #7779
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
Imala sam oba profesora, ali vidim da je za Ilka Vrankića već odgovoreno.
Statistika je na razini katedre, tako da ti je više-manje svejedno kod kojeg si profesora. Erjavec je dobra profesorica, no čujem da mnogi imaju problema sa ispravljanjem usmenog. Usmeni se održava u pismenom obliku, ispravljeno isti dan.
Doduše, ja sam dala statistiku odmah na prvom izlasku tako da se nisam gnjavila sa tim kolegijem, ali vidim da nekolicina još vuče taj kolegij

Po meni, trebaš gledati asistente jer sa njima vježbate zadatke. Na predavanjima se radi više teorija, a na ispitu imaš samo zadatke (na usmenom teoriju).
Hvala ti..Znas mozda kako ide proces prebacivanja kod drugog profesora i dali svi imaju usmeni iz mikroekonomije?
Lazy Di is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 12:56   #7780
Quote:
Lazy Di kaže: Pogledaj post
Hvala ti..Znas mozda kako ide proces prebacivanja kod drugog profesora i dali svi imaju usmeni iz mikroekonomije?
Još se nisam prebacivala pa ne znam postupak, ali sam načula da se molbe pišu unutar prva dva tjedna novog semestra. I da moraš kod starog profesora doći da ti se potpiše kao da odobrava da se možeš prebacit. Ali pitaj nekoga tko je upućeniji
Koliko sam čula, samo Vrankić ima usmeni iz mikroekonomije
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.