Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2007., 17:16   #141
Quote:
ivana2009 kaže: Pogledaj post
ok ne moraš se odmah pjenit
kako se necu pjenit kad vec 5-6 stranica to pokusavam objasnit...a ti ono opet ispocetka...pogledaj u mom sigu kakvih je sve bisera bilo u ovom threadu...
__________________
tihotar kaze: "Ako se prebaciš u strukovnu školu, nikad nećeš završit fax"
nitkoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 17:20   #142
Quote:
nitkoiništa kaže: Pogledaj post
kako se necu pjenit kad vec 5-6 stranica to pokusavam objasnit...a ti ono opet ispocetka...pogledaj u mom sigu kakvih je sve bisera bilo u ovom threadu...
ok,shvaćam te i neću ništa više reći
moj bed je bio što nisam čitala od početka ali nemoraš odmah zamjeriti i reći ˝˝a ti ono ispočetka˝ jer kako ću ispočetka o nečemu kad to nisam uopće čitala
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 17:46   #143
ja planiram sa strojarskom školom upisat povijest & književnost
i neće me ništa spriječiti
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 17:58   #144
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
ja planiram sa strojarskom školom upisat povijest & književnost
i neće me ništa spriječiti
samo naprijed
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 15:43   #145
imam ja par pitanja..

upisala sam ekonomski smjer, sad sam 1. razred i zanima me koje fakultete mogu upisati osim naravno ekonomskog. Mislim da me ekonomija u daljnjoj budućnosti neće toliko zanimati.

Inače odlična sam učenica, mogu i sa 5.0 prolaziti da želim... stvarno nije mi problem učiti, meni je ekonomska mačji kašalj dok većini mojih kolega nije... zasad cijelu godinu sam učila kampanjski dan prije testa i znam da to nije dobro ali dok ide ja tako radim i uvijek postignem najbolje rezultate... većinu pohvatam na satu a ono što ne samo ponovim i tako..
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 17:03   #146
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
imam ja par pitanja..

upisala sam ekonomski smjer, sad sam 1. razred i zanima me koje fakultete mogu upisati osim naravno ekonomskog. Mislim da me ekonomija u daljnjoj budućnosti neće toliko zanimati.

Inače odlična sam učenica, mogu i sa 5.0 prolaziti da želim... stvarno nije mi problem učiti, meni je ekonomska mačji kašalj dok većini mojih kolega nije... zasad cijelu godinu sam učila kampanjski dan prije testa i znam da to nije dobro ali dok ide ja tako radim i uvijek postignem najbolje rezultate... većinu pohvatam na satu a ono što ne samo ponovim i tako..
Možeš gotovo bilo koji (jedino mi sad pada na pamet medicinu baš i ne jer nemaš latinski), uz više ili manje dodatnog učenja (što uključuje i ono što nemaš u školi) za maturu i eventualno prijemni. Što bi htjela?
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 20:52   #147
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Možeš gotovo bilo koji (jedino mi sad pada na pamet medicinu baš i ne jer nemaš latinski), uz više ili manje dodatnog učenja (što uključuje i ono što nemaš u školi) za maturu i eventualno prijemni. Što bi htjela?
Može i medicinu, samo položi te predmete što nije imala u srednjoj. Čuo sam za jedan slučaj, cura završila ekonomsku, pa upisala i završila u roku medicinu.
unknown9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 13:03   #148
oke puno hvala

Baš sam razmišljala o medicini... a možda se i predomislim. Trenutno me zanima gotovo sve osim ekonomske...
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 21:54   #149
Evo ja imam jedan primjer, djevojka koja studira sa mnom, matematiku i informatiku na Prirodno-matematickom je zapravo zavrsila srednju trgovacku. Moglo bi se reci da nikada u zivotu nije vidjela integral do ove godine... i opet, jedan je od najboljih studenata. Dakle, poenta je da upises ono sto zaista ali stvarno volis i u cemu uzivas i uz puno truda i zalaganja se moze
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 18:49   #150
U ekonomskoj nema ni fiziku.
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 02:39   #151
Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
U ekonomskoj nema ni fiziku.
Da, i?
unknown9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 18:52   #152
Na koje fakultete sa 4-godišnjom strukovnom srednjom školom?

Pozdrav svima
Imam pitanje za sve vas koji znate ili imate iskustva:
Na koje fakultete mogu "upasti" sa završenom srednjom školom Tehničar za računalstvo ?
Hvala
TheNewKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 19:03   #153
Na većinu možeš, ukoliko dobro napišeš maturu...sve ovisi o tim ispitima, koje predmete ćeš polagati, koliko ćeš ih dobro položiti...
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 19:09   #154
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Na većinu možeš, ukoliko dobro napišeš maturu...sve ovisi o tim ispitima, koje predmete ćeš polagati, koliko ćeš ih dobro položiti...
To je super, hvala , ali što ako ja želim upisati neki fakultet koji zahtijeva neki predmet koji ja nisam imao. Moram li ja u 2 tjedna nekako nadoknaditi sve 4 godine tog predmeta da bih mogao napisati maturu? ( pretpostavljam da moram )

Zadnje uređivanje TheNewKing : 05.01.2015. at 19:22.
TheNewKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 22:22   #155
Ako zahtjeva na maturi, onda moraš nadoknadit gradivo i položit ga. Ako zahtjeva na studiju (tipa mislim da medicina ima preduvjet da se latinski uči dvije godine najmanje) onda ne možeš upisati to.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 23:11   #156
Quote:
TheNewKing kaže: Pogledaj post
To je super, hvala , ali što ako ja želim upisati neki fakultet koji zahtijeva neki predmet koji ja nisam imao. Moram li ja u 2 tjedna nekako nadoknaditi sve 4 godine tog predmeta da bih mogao napisati maturu? ( pretpostavljam da moram )
Kada i kako ćeš nadoknaditi, tvoja stvar (preporučila bih da ipak kreneš i prije ta zadnja 2 tjedna), ali za sada još uvijek stvari stoje da ćeš trebati pisati državnu maturu. Ovisno koji si razred, možda se to do tvog vremena i promijeni, vjerojatno uvođenjem nekih strukovnih predmeta u državnu maturu pa ćeš na struci srodne fakultete lakše.

Ali molim te nemoj Važno!!! u naslov, svakom je njegovo pitanje važno.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.