Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2006., 09:46   #81
Quote:
Agirl kaže:
Od Garnierove kozmetike me peče lice.
ma ovo ti je samo ona maska u vrecicama. kosta cca 10 kuna
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 19:39   #82
Quote:
Murron kaže:
ja se bojim da takvo sredstvo ne postoji reče mi jedna teta primarijus dermatologica da je veličina pora stvar gena i tu se zapravo malo što može popraviti... možeš ići na neke pilinge, abrazije ili kaj ja znam kaj, ali pore će se nakon nekog vremena opet "vratiti" jer ti je tak "zapisano"
bar nije srala ko neke druge samo da im iskrcaš lovu za razno-razne tretmane bez posebnog efekta
naravno da bi bilo utopijski očekivati da postoji neko sredstvo koje će zauvijek riješiti problem proširenih pora,ali mislim da je sasvim realno očekivati nešto što ima trenutan učinak. pod "trenutan" ne mislim i trajan,nego nešto s djelovanjem kakvo ima puder,dakle kamuflaža postojećeg stanja koja traje nekoliko sati.

namjeravala sam kupit onaj shiseidov stick,ali sam čula da nema neki efekt.
od darphina imam tester intesive purifying complexa,mislim da se tako zove,ne da mi se do kupatila,koji po tom pitanju nije loš,ali nije ni nešto extra,uglavnom,probajte užicat tester koji stvarno dugo traje,pa probajte.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 21:33   #83
Quote:
res publica kaže:
uglavnom,probajte užicat tester koji stvarno dugo traje,pa probajte.
tako je, nemojte biti k'o moja stara koja kupi kremu od 700 kuna i onda je stavi na lice i izbije joj alergija

vise joj nikad nije palo napamet bez testiranja kupovati
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 12:53   #84
crvene flekice od prištića

Da li mi neko može pomoć, naime imam fleke koje mi ostaju nakon prištića i nikako da ih se riješim. Da li postoji kakva kremica s kojom bih ih se mogla riješit!!!!
 
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 08:26   #85
A navodno da - one koje imaju udio voćnih kiselina u sebi. A možeš ih kupiti u ljekarnama. Ako se ne varam - Avene. Postoje i tretmani (kod kozmetičara) voćnim te mliječnim kiselinama. Mliječne su blaže. Ti tretmani se rade samo zimi kad je hladno, skidaju površinski sloj kože koji je pun mrtvih stanica, fleka, lišajeva...
Ako imaš osjetljivu kožu morala bi se s nekim posavjetovati prije nego odeš na tretman ili počneš koristiti kremu.
__________________
zelenbrijeg kaže:
SASVIM PODNOŠLJIVA I LIJEPA lakoća postojanja otkriva se na dnu svake propasti - samo ako joj to dopustimo.
didach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 17:11   #86
crvenilo lica

imam jedan mali problem ... imam dosta crvene obraze neujednačeno.... ima li kakva krema nešto što to ublažava
ljeti imam manje problema zato što pocrnim al zimi....
jedna06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 17:47   #87
nemam baš iskustva s tim,ali mislim da avene ima ima kremu za to diroseal za osjetljivu kožu sklonu crvenilu.pogledaj na njihovoj stranici ili pitaj u apoteci.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 18:09   #88
Nisam strucna da postavljam dijagnozu, ali ako je rijec o rozaceji, bojim se da nema pomoci. Moze se kao rijesiti laserom, ali ne znam bas.
U svakom slucaju, ja bih ti preporucila da najprije odes dermatologu da ustanovis o cemu se radi. Tamo ce ti i moci preporuciti najbolji preparat.
dafloydian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 18:09   #89
to crvenilo je vjerojatno kuperoza, a prema mome iskustvu i liječenju kod dermatologa ne može se izliječiti nikakvom kremom, jedina alternativa je nekakav laserski tretman ili dobar puder. Postoje i kreme za pokrivanje crvenila koje se nanose ispod pudera kada je crvenilo prejako da bi se prikrilo puderom.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 20:58   #90
Iz mojeg iskustva, imala sam užasne probleme s crvenilom skoro 6-7godina - vrijme puberteta pa negdje do 21 godine. Nikad nisam imala prištiće, ali užasno osjetljivu i tanku kožu, koja je gotovo stalno bila purpurna. Užas, kad se samo sjetim. Probala sam sve živo - pudere, kreme, i bilo je sve gore i gore.
Međutim, koža je s godinama sama riješila svoj problem - ojačala je, i više nema ni traga onom bolesnom crvenilu. Sad više nemam superosjetljivu, presuhu kožu, već suhu do normalnu, blage breskvaste boje. A kad još stavim dobar puder, ma
Trudim se koristiti i kvalitetnije preparate i kreme za kožu - recimo Vichy, Clinique. Jer nema goreg na osjetljivu kožu staviti nekakav jeftini puder koji će samo još bolje iziritirati kožu (kao što sam ja radila u srednoj)
Preporodila sam se otkad mi se riješio taj problem. Hm, postoje kreme za crvenilo - ima nešto od Oriflamea, postoji i zeleni korektor, recimo od Clarinsa, koji te može spasiti u važnim situacijama, al, vjeruj mi, koža će to sama riješiti. Barem je u mom slučaju. Ako nije tajna, kolko imaš godina?
__________________
a rolling stone gathers no moss
Ziki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 15:29   #91
18 godina imam...
jedna06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 15:33   #92
Quote:
dafloydian kaže:
Nisam strucna da postavljam dijagnozu, ali ako je rijec o rozaceji, bojim se da nema pomoci. Moze se kao rijesiti laserom, ali ne znam bas.
U svakom slucaju, ja bih ti preporucila da najprije odes dermatologu da ustanovis o cemu se radi. Tamo ce ti i moci preporuciti najbolji preparat.
nije to baš ovako he he hvala bogu da nemam ovo u svkom slučaju hvala na pomoći
jedna06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 20:53   #93
Quote:
jedna06 kaže:
18 godina imam...
Onda, don't worry. I kod mene je u tim godinama to bilo najizraženije. A i vidim dosta tak mladih cura s rumenim obraščićima. Proći će, budi strpljiva.
Joj, pa to nije ni k od kuperoze i rozacee. To je mlada, osjetljiva, nježna koža.
__________________
a rolling stone gathers no moss
Ziki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 00:13   #94
Quote:
jedna06 kaže:
imam jedan mali problem ... imam dosta crvene obraze neujednačeno.... ima li kakva krema nešto što to ublažava
ljeti imam manje problema zato što pocrnim al zimi....
eucerin je izbacio sve za crvenilo lica.od sapuna do nocne kreme.
ako to imas oduvjek,ne preostaje ti drugo nego make up.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 04:47   #95
Rozacea ( ili kuperoza) se moze lijeciti. Nema smisla bacat novce na tonu skupih proizvoda. Prvo dermatologu.

Onda naravno slobodno mozes naci neku neiritirajucu kozmetiku kojom ces prekriti crvenilo.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 05:17   #96
moze mi netko objasnit dali je rozaceja i ono prirodjeno crvenilo, tj. rumene fleke koje neki imaju od rodjenja ili samo nesto sto se pojavi?
i da li se te urodjene mogu lijecit?
left here is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 06:33   #97
"Crvene fleke od rodjena" su najcesce hemangiomi, ponekad se mogu smanjiti laserskim i fototerapijama. Poneakd samo prikriti (npr Dermablend) kozmetikom.


Ljudi s rozaceom obicno u mladosti imaju krasan ten, svijetli, sa roza obrazima, kasnije crvenilo ostaje trajno, pojacano iritansima, moze zahvatiti i bjeloocnice. Uglavnom kod muskaraca moze doci i do povecanog rasta nosa.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 07:38   #98
eh, da je samo crvenilo problem...koliko žena u 'zreloj' dobi posprdno dobivaju epitete ispičutura zbog izmjenjenog izgleda kože, zadebljanja, akni, crvenila...

Osim hormonalnih promjena često su tome tome krivi lokalni kortikosteroidi (sjećate se Locacortena, a kasnije Locasalena?) koji su se ranije neštedimice propisivali za bilo kakav problem na koži. A posljedica - steroidne akne, odnosno steroidna rozacea.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 07:51   #99
Quote:
jedna06 kaže:
18 godina imam...
u tom slučaju-proći će. ja sam sa 17 bila na vrhuncu prištavosti,da bi se do početka faxa sve samo smirilo (nikakve preparate nisam koristila).
zasad bi možda bilo dobro da uzmeš samo nekaj s čime se to pokriva. možeš otić kod derm.,al ja mislim da u tim godinama,može se nanjet više trajne štete kojekakvim glupostima i tretmanima nego kaj se može pomoć.
da imaš 30 god,laseri itd bi bili glavna preporuka. ovak,ja ti savjetujem da otrpiš,sigurno će se smirit (još pogotovo ak nije tak ni strašno)
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 08:46   #100
Ja sam imala problema s crvenilom s nekih 16-17 godina. Trajalo je 2-3 godine, samo po zimi. Koza mi je vrlo burno reagirala na promjene temperature, hladnocu, centralno grijanje. Nakon toga se popravilo, krema za osjetljivu kozu je to rijesila (po preporuci dermatologa), sad se zacrvenim samo u nekim vrlo stresnim situacijama.
Inace imam vrlo svijetli, ujednacen ten, nikad nisam imala problema s pristicima.
No moja mama ima kuperozu. A to je, po svemu sudeci, nasljedno. Pojavila joj se prije desetak godina, do tada je imala vrlo dobru, no osjetljivu i svijetlu kozu kao i ja. Tako da je vjerojatno da ce se pojaviti i meni u nekoj dobi.
Ali dobro je to znati unaprijed
dafloydian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.