Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2007., 21:36   #21
A nije se nešto pričalo da se samo prva godina plaća prema uspjehu s razredbenog, a onda druga prema listi uspjeha tvoje generacije na prvoj godini i tako dalje...
belona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:39   #22
na ekonomskom pise da prosjek mora bit 4.5 i vise i svi ispiti redovno dati
mrtva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:46   #23
Nadam se da je tako, jer nebi baš htjela plaćat sve god..puno mi je to...a i dom će kasnije biti upitan...
Zbunjuju me ova nova pravila jer svatko kaže drukčije a nema ni jedne službene stranice na kojoj mogu naći odgovore...
Ako tko zna više info bila bih zahvalna na pomoći...

E, a da li to onda znači da oni koji su upali bez plaćanja kasnije (ako budu imali loš prosjek) mogu počet plaćat
Bojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:50   #24
Nemam pojma kako su to fakulteti riješili, ali baš mi je danas za oko to zapelo na ferovim stranicama:

Participacija u troškovima studija za prvu godinu studija odredit će se na temelju rang-liste. Kandidati s rangom od 1 do 300 neće plaćati participaciju. Kandidati s rangom od 301 do 600 platit će participaciju koja linearno raste od 24,57 kuna do 7.370,00 kuna. Kandidati s rangom većim od 600, kao i strani državljani plaćat će maksimalnu participaciju od 7.370,00 kuna.

Participacija na višim godinama studija ovisit će o dotadašnjem uspjehu na studiju.
belona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:57   #25
pa izgubit ce pravo ako ne poloze sve ispite u roku a mislim da imaju i prosjek.
isto tako ako uspijes postic tako dobar prosjek mozda ces bit oslobodena
mrtva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:08   #26
joj, gdje su oni dani kad si bio sretan s dvojkom samo da prođeš....danas moraš loviti prosijek... izgleda da se srednja nastavlja....

Ali dobro vrijedi se pomučiti...bar ćeš imat par tisuća kuna više u džepu
Ja ću i dalje kopati jer treba mi više istih info da bi bila sigurna..sigurno je na svakom faxu drukčije...
Ako tko šta sazna pliz pišite...
Bojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:28   #27
Quote:
Bojana kaže: Pogledaj post
joj, gdje su oni dani kad si bio sretan s dvojkom samo da prođeš....danas moraš loviti prosijek... izgleda da se srednja nastavlja....
Pa jedan od razloga uvođenja ovakvog načina plaćanja je upravo poticanje izvrsnosti.

IMHO, nije to razlog zašto studij po bolonji sve više nalikuje na srednju. Veći razlog je što je sad uglavnom obavezno pohađanje predavanja. To smatram lošim.
melkor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:43   #28
mora ti bit prosjek 4,0 i moraš položit sve ispite do 1.10
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:46   #29
Quote:
blondy-ri kaže: Pogledaj post
mora ti bit prosjek 4,0 i moraš položit sve ispite do 1.10
ti si na filozofskom u rijeci? jel ovo sigurno?
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:47   #30
ne znam koji si fax.. al kod nas (FPZG) ..minimalan prosjek mora biti 4.0 ..ne svi ispiti, nego one koje si dala da ostvaris uvjet .. e sad ako vas se prijavi puno s 4.0 - potrebno je da ti prosjek bude visi..
time se oslobadas placanja samo za narednu godinu. Iduce godine opet moras ganjati prosjek kako bi se i sljedecu (dakle trecu) godinu oslobodila placanja.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 23:22   #31
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
ti si na filozofskom u rijeci? jel ovo sigurno?
jesam,da, a čuj bilo je sigurno po starom sistemu, a čula sam da je i sad...ne znam ti sad baš 100% reć jer ja ne plaćam pa se ne interesiram toliko, ali u svakom slučaju tako neki prosjek i položeni ispiti moraju bit! i samo da napomenem da je to po Bolonji dosta teško jer imaš godišnje 15-16 ispita ili 22 ako si dvopredmetna kombinacija, a sad još računaj da ih moraš polagat s uglavnom 4...treba onda dosta radit i na vrijeme...i da, kao što mousse kaže, sljedeće godine ti isto mora bit takav prosjek, u suprotnom - opet plaćaš
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 01:10   #32
ma ono...šta se ocjena tiče, nije problem zasad, al šta se broja položenih ispita tiče to već je možda mali problem živi bili pa vidjeli...ajd hvala na informacijama
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 08:24   #33
Quote:
melkor kaže: Pogledaj post
Pa jedan od razloga uvođenja ovakvog načina plaćanja je upravo poticanje izvrsnosti.
Da ali meni je već dosta... mučila sam se u srednjoj da dobivam petice zbog faksa i mislila sam ajde na faxu ne moram biti odlična sam moram proći ispit i gle sad ovo...
Ali dobro ako je istina da i oni koji su upali bez plaćanja mogu počet plaćat onda ajd, jer i da sad nisam s plaćanjem opet bi morala imat dobar prosjek...
Bojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 08:45   #34
bojana, o kojem faksu se radi?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 18:21   #35
da li to vrijedi na svim fakultetima s linearnim placanjem tipa fer i ekonomija?
jer na medicini svi koji placaju, placaju istu cifru, pa da li to uopce ima ikakve veze ili? zna li itko koja je situacija s medicinom bila do sada?
__________________
Begging "ocean please, help me drown these memories"
anthony is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 19:12   #36
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
bojana, o kojem faksu se radi?
Prehrambeno-biotehnološki fakultet
Ma čula sam da se crta dosta pomiče pa možda mi i ne bude velik iznos, da bar...
Bojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 19:51   #37
Quote:
anthony kaže: Pogledaj post
da li to vrijedi na svim fakultetima s linearnim placanjem tipa fer i ekonomija?
jer na medicini svi koji placaju, placaju istu cifru, pa da li to uopce ima ikakve veze ili? zna li itko koja je situacija s medicinom bila do sada?
da...i kod mene na faksu svi placaju isti iznos..
mislim da se na vise fakseva placa jednaka cifra bez obzira koji si po rangu.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 13:00   #38
Zna li tko na vanrednom studiju kada platiš godinu dali ona vrijedi dvije školske godine,tj da imaš pravo dvije godine da daš jednu školsku godinu?
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 13:07   #39
Što se tiče oslobađanja od plaćanja, na svakom faksu je različito: na Ekonomskom je potreban prosjek 4.5, na Pravu svake godine rade novu listu, na Medicini i Filozofskom ne može se osloboditi plaćanja. To su samo neki za koje sam čula informacije, za ostale ne znam.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 13:19   #40
Quote:
Bojana kaže: Pogledaj post
Prehrambeno-biotehnološki fakultet
Ma čula sam da se crta dosta pomiče pa možda mi i ne bude velik iznos, da bar...
moja frendica se oslobodila na pbf-u ali na temelju nižeg prosjeka tipa 3,7.
no to moras na faxu u referadi pitati jer svaki fax ima svoj režim.

recimo na pravnom faxu se oslobodiš ako imas više od 3,5 i dan uvjet...nije svugdje isto
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.