Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2014., 11:07   #3881
Ja ću svoga upaliti kad malo stane mećava,do tada je lopata u igri.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 18:16   #3882
Uh, ja bih bio svog upogonio danas ali nazalost nisam jos nabavio ralicu i lance pa sam morao rucno sve cistit a snijeg mete li ga mete, kako ocistim tako iza mene zatrpa i jos kao secer na kraju kad sam ocistio prilaz ralica mi je sve vratila nazad u pevecu je skupa original ralica a u ove preko njuskala nemam bas nekog povjerenja, cekat cu da prodju snjegovi pa ce opet akcija
SwEz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 18:49   #3883
Ako imaš prakse s obradom metala, rezanjem, zavarivanjem... Brzo se to napravi i ne treba puno materijala
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 11:36   #3884
A imam i nemam kao prvo trebao bi mi dobar nacrt koji je razradjen do zadnjeg detalja da to mogu napraviti kako spada, a drugo je vrijeme koje mi je ograniceno jer mi je to na vikendici i uvijek ima nekog posla, do sada sam bio okupiran sredjivanjem podruma instalacijom centralnog grijanja i svim popratnim radnjama oko toga, a da ne kazem da uvijek ima nekog drugog (pametnijg) posla na/u/oko kuce i vikend prodje za cas cak i valjak koji sam zapoceo raditi proljetos jos uvijek stoji nedovrsen i ceka bolje dane ali u svakom slucaju ga moram dovrsiti prije proljeca.
SwEz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 11:44   #3885
Ti bi sad još i radionički nacrt, sa svim detaljima.. Ja si takav nacrt jednostavno nisam mogao priuštiti, sve sam rješavao na licu mjesta. Prvo sam morao riješiti konzolu, tj. mjesto prihvata na traktoriću s prednje strane... Dakle - nešto što će uvijek ostati zašarafljeno na tom mjestu. Kad je to bilo gotovo, išao sam raditi dasku, i na kraju poluge koje se dižu skupa s daskom i guraju je.

Ako nemaš u glavi gotovih ideja i rješenja kako to napraviti, onda gledaj gotove ralice po dučanima, ili slike od drugih.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 12:42   #3886
1. Lijepi pozdrav svima
2. Imam u planu poslije nove godine baciti se u izradu daske za guranje snijega, al ju nebi zmontirao na nekakav traktorić il takvo što, već na motokultivator agriu.
Jel ima ko kakva iskustva s tim, nekakve preporuke? Bio bih zahvalan!
MechaTronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 19:00   #3887
Ta daska mora biti prilično uska. Možda je 1 metar previše. Problem je proklizavanje pogona!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 08:55   #3888
champ može pomoć.
Jel možeš pogledati na E-bayu koliko dođu ovi pogonski remeni,ti se bolje snalaziš od mene.
manji remen A04740
veći remen A03492
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 10:02   #3889
manji remen A04740

http://www.ebay.com/itm/MTD-754-0241...item20d313f2be

http://www.ebay.com/dsc/i.html?_from...4-0241&_sop=15

veći remen A03492

http://www.ebay.com/itm/Heavy-Duty-D...item338258877e

http://www.ebay.com/dsc/i.html?_sop=..._odkw=754-0241
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 22:58   #3890
Hvala lijepo.
A jel možda znaš kako se mijenjaju,odozdo ili se skida sva pleharija sa sjedalom pa se mijenja odozgo?
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 23:07   #3891
Srećom to još nisam mijenjao, ali polužja i mehanizama raznih ima podosta s donje strane, ispod remena. Surfaj malo na engleskom, vjerojatno ima i video na YT...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 09:07   #3892
ja sam svoje remenja kupil u trgoagenciji u kz nisu kelvarski al rade vec drugu godinu a kostali su sitnicu
za pogonski se skida remenica kroz prostor di stoji akomulator lim ide van pa imas dostup do velike remenice
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 19:24   #3893
Mali predah od čišćenja.


adult image

image sharing
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 18:46   #3894
Dojadilo mi više paljenje na kablove,konačno kupio danas akumulator za svoj stroj,obišao cijeli Karlovac da bi našao jedan jedini.Na kraju sam kupio u EkoPlanu 12V 24Ah za 360 kuna,uspio dobiti 10% popusta za keš.Sada je na punjenju pa sutra slijedi montaža i opaljenje.

image sharing

photo uploading

click image upload

image hosting no register

Jedino mi nije jasno zašto ima samo pola godine garancije?
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 19:12   #3895
Svi imaju toliku garanciju, za dužu garanciju treba nesto posebno doplatiti... Sad je već i garancija poput osiguranja, prvo plati pa se klati...

Inače, izgleda da su ti akumulatori za kosilice napravljeni od suhog zlata. Za te novce mogu se kupiti 60Ah za aute... Pri tome ovi maleni nisu ni hermetički zatvoreni, treba ih doljevati.... Meni je otpao pipac za nataknuti crijevo, vide se tragovi posvud gdje se cjedio elektrolit... Puno previše love za loš proizvod.

Ispada da sam opet trebao kupiti hermetičku UPS bateriju, nju bar nije trebalo održavati...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje champ : 11.02.2015. at 19:23.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 19:29   #3896
Još mi kaže lik u trgovini da ga ne treba puniti ,spojio ga na punjač i pokazao da je napola pun.
Na koju foru bi ga motor napunio.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 01:00   #3897
Quote:
viking 22 kaže: Pogledaj post
Još mi kaže lik u trgovini da ga ne treba puniti ,spojio ga na punjač i pokazao da je napola pun.
Na koju foru bi ga motor napunio.
pa ima alternator koji puni akomulator dok motor radi
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 10:04   #3898
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
pa ima alternator koji puni akomulator dok motor radi
Osnovna i najvažnija stvar za što duži vijek trajanja je napuniti accu prije prve ugradnje, jer pitanje je kad je uopće formiran, koliko je dugo stajao (a vjerojatno nije bio održavan). Bolja je varijanta suhi (formirani) accu, kad dobiješ elektrolit, pa ga sam doma naliješ. I njemu u uputstvu piše da ga je potrebno napuniti prije prve ugradnje. Takav je vjerojatno ovaj od vikinga, ja sam kupio i ugradio nešto vrlo slično.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 14:26   #3899
Koliko puta palite kosilicu preko zime?
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 17:24   #3900
Koliko se vidi iz priloženoga,moja je dosta aktivna.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.