Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2015., 13:36   #681
I meni je stalno ovaj mobitel zablokiravao, javljao da nema dovoljno slobodne memorije. Sada sam kupila prošli mjesec Samsung Galaxy S5 mini i preporodila sam se. Puno bolji je mobitel.

sent from my Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 14:08   #682
Nije za uspoređivati taj Samsung sa y300.
andelkob is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 00:23   #683
Da, Andelko na bonove i oni kao vracaju novac. i slazem se s tobom da nije vrijedno usporedivati ovaj mobitel sa samsung galaxy s5.
crni.leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 09:43   #684
Znade li netko kako se mogu ubrzati otvaranje aplikacija ili poznaje osobu koja to znade napraviti. Mobitel je zaključan na t-com mrežu.
andelkob is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 10:11   #685
Unlock bl, root, i flash nekog custom toma. CM se pokazao kao najbolji izbor. Ako pak ti otkljucavanje bootloadera "ne mirisi" onda ga samo rootas (custom recovery tada vjerojatno neide na njega) i obrises sve sistemske aplikacije koje netrebas.
Nije da ces ubrzati uredaj jos jednom, ali mu se dade malkice prostora "da dise".

Nije bitno da li je zakljucan na neku od mreza ili nije.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 12:38   #686
LiquidSmooth > CM. Vjeruj mi.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 13:12   #687
@84737 i @R1982 zahvaljujem na odgovoruna prvi dio moga pitanja, znate li odgovor na drugi dio pitanja "poznaje osobu koja to znade napraviti" . Možete mi na pp javiti pa vas/ga kontaktiram.
andelkob is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 13:57   #688
unlock bootloadera
http://www.modaco.com/topic/370878-m...uawei-website/

kako to napraviti
http://www.modaco.com/topic/367444-a...with-tutorial/

CWM recovery
http://www.modaco.com/topic/365942-r...-updated-2112/


LiquidSmooth
http://www.modaco.com/topic/373126-l...ficial-weekly/
__________________
Mi6 Black
MIUI Hrvatska
MASVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 15:49   #689
Je li itko mijenjao ekran na ovom mobitelu? I ako da, gdje ste ga kupili, pošto platili...?
spondzhie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 14:11   #690
Nisam još vidio na netu da kod nas spominju mogućnost kupovine jače zamijenske baterije. Jel to zato što nema?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 15:06   #691
Ako je jaca onda mora biti i dimenzijama veca. A onda moras dobiti i zadnji poklopac koji je prilagoden za nju. Ako pak je dimenzijama ista originalu, a pise veci kapacitet onda je fake.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 15:13   #692
Da? Nisam 100% siguran al mislim da sam kupio u trgovini za mobitele jaču bateriju za jednog Sony-Ericcsona (ne-smarphone).

Siguran si da jača baterija mora imati veće dimenzije?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 15:52   #693
Kako u flasu od litre staviti litru i dva decilitra?
Baterija je (originalna) dimenzijama gotovo uvijek "popunjena" kapacitetom. Eventualno bi se dalo iskemijati da se maknu one plasticne zastite pa povecati volumen baterije. Ali...
Zamjenske su gotovo uvijek sa laznim vecim kapacitetom.

Edit: ima ti tu tema o zamjenskim baterijama u android pdf-u. Ako ne nades poslije ti linkam. Sad sam na tapatalku pa je tlaka traziti.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 16:08   #694
Ok. Nisam imao pojma o strukturi baterija pa time ni omjeru kapaciteta i veličine.
Budem bacio pogled na temu mada si me obeshrabrio.

Hvala.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 08:52   #695


Radi... prilično dobro

Quote:
Current Status:
What works?
Wifi
RIL (Calls, SMS, Data)
Audio
Camera: Still photos
GPS
Bluetooth

What doesn't?
Media: Video playback and encoding
Camera: Video Recording
FM Radio
???
http://www.modaco.com/topic/374476-r...-050215/page-1
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)

Zadnje uređivanje R1982 : 10.02.2015. at 09:20.
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 23:28   #696
pozdrav...imam ovaj mob y300 i jako mi šteka Chrome...a nekad i pjesme kada ih slušam...vjerojatno je do aplikacija u pozadini...plus, mislim da se chrome ažurirao pa sad 'jede' više ram-a...mob inače nije ništa rootan, original...ima i one neke svoje aplikacije od t-com-a...najgore to u chrome-u, trebam nešto hitno, i gledam i jednostavno ne reagira, prstom gore, dolje, ništa...pa se počne polako micati, pa onda poslije naglo se pomakne...nevjerojatno koliko utječe na nerve :-) razmišljam kupiti bolji, s3 ili s4 mini, ali reko idem prije vidjeti može li se ikako ovaj spasiti...znači, mob mi ne treba za igre, samo da je surfanje brzo i ponekad čuti neku pjesmu...što bih trebao napraviti, nekakav root, flash ili što već? :-) hvala svima unaprijed!
mdaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:22   #697
Bok mdaljac.

Y300 je stvarno uređaj ograničenih mogućnosti i za nezahtjevne korisnike (upravo zato što je ograničen slabijim hardverom s kojim su uspjeli spustiti cijenu).

Ne znam kakva su iskustva drugih korisnika, meni je uređaj postao puuuuuno uporabljiviji nakon što sam mu otključao bootloader, došao do root pristupa, i onda flashao TWRP recovery i nakon toga custom ROM (mislim da je trenutno gore LiquidSmooth) baziran na CyanogenMod 11, uz instalaciju custom kernela. Gubi se gotovo sve što dolazi s tvorničkim softverom uređaja, ali sam uređaj kao da radi malo bolje i "lakše".

Uređaj najviše koristim kao backup uređaj, i kao audio player za vrijeme treninga. Player Pro i app za praćenje treninga rade zajedno bez problema, a ako uhvatim wifi, radi i TuneIn Pro bez problema.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 10:19   #698
Bok mdaljac, i moj y300 se tako ponaša , R1982 nakon opisanih radnji koje si napravio sve funkcije mobitela rade ispravno? Gdje živiš?
andelkob is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 16:04   #699
Jedino što nije radilo je da nisam dobivao popup izbornik za unos koda za otključavanja na sve mreže, pa sam se kratko morao vratiti na stock (custom CM-based ROM-ovi nemaju traženi izbornik).

Više nisam ni siguran je li LiquidSmooth na mobu. Bio je, jedno vrijeme, ne sjećam se koji je sada gore, moram provjeriti. Isprobao sam CM10.2 (stabilan), CM11 (povremeno se aplikacije force closeaju i mob se restartira sam od sebe), SlimLP (Lollipop, radi skoro sve, ali malo presporo), i ovaj zadnji ROM koji imam radi super.

Na mom radi sve ok, barem koliko sam isprobavao. Kamera radi, USB i WiFi tethering rade, pozivi, SMS, Viber i WhatsApp rade.

OS
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 18:56   #700
bok, hvala vam na odgovorima...Samo me zanima, to što vam sve radi na mobu - zanima me KAKO radi...jer i meni sve radi, samo što moram dosta čekati da se sve odradi...samo me zanima jedno, može li se ovaj mob sa svim tim radnjama (flashanje, rootanje itd.) dovesti u stanje brzog učitavanja web stranica u Chrome-u? samo moram reć da kad mi treba mob za te radnje, ja konstantno izlazim iz Chromea pa ga ponovno pokrećem preko jedne aplikacije koja mi šalje web stranicu u Chrome? dakle, stalno se chrome otvara preko jedne aplikacije koja šalje web stranicu (i onda kad završim ja sam zatvorim chrome)...ali, ovako generalno gledano, mislim da što god napravim da neće to moći raditi fluidno...:-/
mdaljac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.