Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2013., 18:46   #1
Glavobolja nakon konzumacije salate

Nakon što konzumiram salatu iz Interspar restorana, McDonaldsa, neku od gotovih salata iz Mercatora ili Konzuma dobijem glavobolju, a ponekad i mučninu. Isto mi se dešava kad pojedem npr. rajčicu, papriku, krastavac, nekad jabuku iz dotičnih marketa. Naravno da sve operem prije jela. Prije nisam glavobolju povezivao s time ali u zadnjih nekoliko dana sam pojeo više puta neku gotovu salatu i isti moment počnu tegobe. Predpostavljam da je uzrok neka kemijska supstanca kojom peru / konzerviraju povrće, čak sumnjam i na GMO.
Frend mi je pričao da njegov tata odmah dobije glavobolju od paradajza iz Konzuma.

Jeste li vi imali sličnih problema?
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 19:00   #2
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
Nakon što konzumiram salatu iz Interspar restorana, McDonaldsa, neku od gotovih salata iz Mercatora ili Konzuma dobijem glavobolju, a ponekad i mučninu. Isto mi se dešava kad pojedem npr. rajčicu, papriku, krastavac, nekad jabuku iz dotičnih marketa. Naravno da sve operem prije jela. Prije nisam glavobolju povezivao s time ali u zadnjih nekoliko dana sam pojeo više puta neku gotovu salatu i isti moment počnu tegobe. Predpostavljam da je uzrok neka kemijska supstanca kojom peru / konzerviraju povrće, čak sumnjam i na GMO.
Frend mi je pričao da njegov tata odmah dobije glavobolju od paradajza iz Konzuma.

Jeste li vi imali sličnih problema?
Ne ali nikad se nezna. Salatu kupuj samo ako u njoj vidiš crve i puževe. Ako je to gamadovlje pokrepalo znaš da nije ni za ljude. Budi sretan što imaš taj dar.
Ti si ko neki potencijalni guru antiglobalizma.
Alex S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 19:33   #3
A da prestaneš jesti gotove salate i kupovati takve namjernice u npr. Konzumu i kreneš subotom na plac?
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 21:28   #4
Quote:
Alex S kaže: Pogledaj post
Ne ali nikad se nezna. Salatu kupuj samo ako u njoj vidiš crve i puževe. Ako je to gamadovlje pokrepalo znaš da nije ni za ljude. Budi sretan što imaš taj dar.
Ti si ko neki potencijalni guru antiglobalizma.
Totalno.

Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
A da prestaneš jesti gotove salate i kupovati takve namjernice u npr. Konzumu i kreneš subotom na plac?
Inače imam priliku donositi si voće, povrće i jaja iz Slavonije, to redovito i činim kad god idem tamo ali nekad prođe vremena pa onda kupujem u Zg-u. Ovo za plac je odlična ideja.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 21:39   #5
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
Inače imam priliku donositi si voće, povrće i jaja iz Slavonije, to redovito i činim kad god idem tamo ali nekad prođe vremena pa onda kupujem u Zg-u. Ovo za plac je odlična ideja.
Pa eto vidiš još da si se sam toga sjetio
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 21:46   #6
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Pa eto vidiš još da si se sam toga sjetio
Nije neka mudrost, enivej, što se nalazi na toj hrani? Koja budala se uopće bavi takvom hranom ako nije dobra? I u Slavoniji je zasađen GMO, nije sve "friško domaće".
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 21:49   #7
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
Nije neka mudrost, enivej, što se nalazi na toj hrani? Koja budala se uopće bavi takvom hranom ako nije dobra? I u Slavoniji je zasađen GMO, nije sve "friško domaće".
Ne znam, ja u Slavoniju odem silom prilika kad me se moji zažele ili ja njih
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:04   #8
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja u Slavoniju odem silom prilika kad me se moji zažele ili ja njih
I onda se kao i ja vraćaš s tonom viška u autu da sjedne do poda?
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:20   #9
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
I onda se kao i ja vraćaš s tonom viška u autu da sjedne do poda?
U biti ne, zabranjeno im je bilo što da mi donose (kada dolaze kod mene), šalju cityEX ili meni spakiraju prilikom dolaska i ponovnog odlaska u Zg
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 00:18   #10
Vjerojatno si alergičan ili nešto slično na nešto od tih sredstava s kojima tretiraju voće i povrće. Izbjegavaj stvari i proizvođače za koje si skontao da ti smetaju, tako ja radim sa mesom, sokovima...
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:05   #11
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
U biti ne, zabranjeno im je bilo što da mi donose (kada dolaze kod mene), šalju cityEX ili meni spakiraju prilikom dolaska i ponovnog odlaska u Zg
Šta su donijeli, dobro su odnijeli

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno si alergičan ili nešto slično na nešto od tih sredstava s kojima tretiraju voće i povrće. Izbjegavaj stvari i proizvođače za koje si skontao da ti smetaju, tako ja radim sa mesom, sokovima...
Koji ti sokovi smetaju?
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.