Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2016., 21:12   #21
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Pitanje terorizma rijesis tako da rjesavas uzrok, a ne posljedicu.
Au, kategorično.

Al reci, imaš li ideju kako bi to porazrješavao...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 08:51   #22
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Au, kategorično.

Al reci, imaš li ideju kako bi to porazrješavao...
Nemam. Jaci ce uvijek tlaciti slabije, a ocajni ljudi ce poduzimati korake ocajnika.
Dolina suza, jel...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 21:46   #23
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Fanatika je uvijek bilo i bit ce. Pitanje terorizma rijesis tako da rjesavas uzrok, a ne posljedicu.
No, lakse je sotonizirati jednu religiju i njezine vjernike, a puno teze pristati na skupi benzin.
Riješiti uzrok?!
Ha,kako lako,zar ne?

Oprosti na cinizmu,ali ne znam kako drugačije odgovoriti...

Tunis-svrgnuti autokrat Ali Ben-Ali
Libija-smaknuti dikator Moamer
Alžir-preživjeli,vladajući autokrat Bouteflika
Egipat-nestabilna vojna vlast al-Sissija
Sirija-autokrat al-Assad vodi rat za preživljavanje

Libanon-nestabilna država
Turska-autokrat Erdpogan osmislio lažni puč i započeo rat protiv Gorda(a.k.a.Kurda)
Sudan-nestabilna vojna vlast

Jordan i Izrael relativno stabilne zemlje

Iz svega nabrojanog,mogu samo ukratko pokušati ovako;
-deseci milijuna ljudi u tim zemljama trpe svoj jadni život pod čizmom autokracije,nepotizma,korupcije,ekskluzivnog života za odabrane tj.nejednakost,neimaštinu,represiju organa vlasti itd.

Iz svega navedenog uzrok možemo skratiti na dvije tri stvari;
-nesloboda
-nedemokracija
-nikakav život još nikakva budućnost

Te zemlje stanuju tako u apatiji već niz godina sve dok jednog proljeća 2011.nije ubijen prodavač na tržnici u Tunisu..
Tada je buknulo po cijeloj sjevernoj Africi.Narod je ustao,a vladari su poslali orućje na njih.Stara priča.
Preživjeli će pričati..

Ja sam za riješavanje uzroka...Kako da ne..
EU je dovoljno sposobna formirati desetak interventnih kontingenata Eurocorpsa i poslati ih na obale sjeverne Afrike i tako riješiti uzrok..

Zašto oni dolaze k nama?
Zato što žele život kakav imamo mi.
Pa,dovraga,pomozimo im urediti njihov dom,a ne da oni uneređuju naš.
Zar to nije riješavanje uzroka?
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 00:36   #24
Quote:
Hallsta-Eos kaže:
Zašto oni dolaze k nama?
Zato što žele život kakav imamo mi.
Pa,dovraga,pomozimo im urediti njihov dom,a ne da oni uneređuju naš.
Zar to nije riješavanje uzroka?

Sto bi rekao osobi koja ti upadne u dom i kaze: " Doso sam ti to preuredit, ovako ne valja!"
Mozemo doci pomoc, ako nas pozovu. Mi dolazimo nepozvani i stvaramo jos gori kaos radi vlastitog profita ( pod mi mislim na zapad ).
Za pocetak bi ih trebali samo pustiti na miru i neka stvari idu svojim tokom, ali tesko je, Bog im naftu oduzeo.
Sto mislis zasto Ameri nose transparente: " No more blood for oil !" A bar je kod njih propaganda ispiranja mozga na zavidnom nivou.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 00:50   #25
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nemam. Jaci ce uvijek tlaciti slabije, a ocajni ljudi ce poduzimati korake ocajnika.
Dolina suza, jel...
E viš, ni ja nemam ideju kako to, al mi dođe da zgnječim nogom ko kad gnječim žohara
(dal sam kriva?, ej nemoj samo da mi tu uleti družba za zaštitu životinjskog svijeta, jerbo iO pazim na puževe al ne i žohare)

Vjerski fanatizam, što je to? Kvantna fizika, kaj ne da je.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 11:55   #26
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Sto bi rekao osobi koja ti upadne u dom i kaze: " Doso sam ti to preuredit, ovako ne valja!"
Mozemo doci pomoc, ako nas pozovu. Mi dolazimo nepozvani i stvaramo jos gori kaos radi vlastitog profita ( pod mi mislim na zapad ).
Za pocetak bi ih trebali samo pustiti na miru i neka stvari idu svojim tokom, ali tesko je, Bog im naftu oduzeo.
Sto mislis zasto Ameri nose transparente: " No more blood for oil !" A bar je kod njih propaganda ispiranja mozga na zavidnom nivou.
Čuj, za naš turizam, ameri su Bogom dani, pa našem turizmu bi najveći neprijatelj bio mir u svijetu morbidno, ali nažalost svijet je takav.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 18:41   #27
Quote:
Hallsta-Eos kaže: Pogledaj post
Riješiti uzrok?!
Ha,kako lako,zar ne?

Oprosti na cinizmu,ali ne znam kako drugačije odgovoriti...

Tunis-svrgnuti autokrat Ali Ben-Ali
Libija-smaknuti dikator Moamer
Alžir-preživjeli,vladajući autokrat Bouteflika
Egipat-nestabilna vojna vlast al-Sissija
Sirija-autokrat al-Assad vodi rat za preživljavanje

Libanon-nestabilna država
Turska-autokrat Erdpogan osmislio lažni puč i započeo rat protiv Gorda(a.k.a.Kurda)
Sudan-nestabilna vojna vlast

Jordan i Izrael relativno stabilne zemlje

Iz svega nabrojanog,mogu samo ukratko pokušati ovako;
-deseci milijuna ljudi u tim zemljama trpe svoj jadni život pod čizmom autokracije,nepotizma,korupcije,ekskluzivnog života za odabrane tj.nejednakost,neimaštinu,represiju organa vlasti itd.

Iz svega navedenog uzrok možemo skratiti na dvije tri stvari;
-nesloboda
-nedemokracija
-nikakav život još nikakva budućnost

Te zemlje stanuju tako u apatiji već niz godina sve dok jednog proljeća 2011.nije ubijen prodavač na tržnici u Tunisu..
Tada je buknulo po cijeloj sjevernoj Africi.Narod je ustao,a vladari su poslali orućje na njih.Stara priča.
Preživjeli će pričati..
Upravo ti ekstremisti o kojima pričaš sad pokušavaju svrgnuti legalnu Vlast i oni su došli u Europu, sad raditi to isto što rade u Siriji, Libiji i drugdje. Ekstremni islamisti su mač Zapada u borbi protiv istoka. Bin Laden je bio američki igrač. Uzrok je američki imperijalizam i njeno stvaranje kaosa po Bliskom Istoku, tome treba stati na kraj.

Quote:
Hallsta-Eos kaže: Pogledaj post
Ja sam za riješavanje uzroka...Kako da ne..
EU je dovoljno sposobna formirati desetak interventnih kontingenata Eurocorpsa i poslati ih na obale sjeverne Afrike i tako riješiti uzrok..

Zašto oni dolaze k nama?
Zato što žele život kakav imamo mi.
Pa,dovraga,pomozimo im urediti njihov dom,a ne da oni uneređuju naš.
Zar to nije riješavanje uzroka?
Pošalji Eurocops pa će te dočekati tenkovi i artiljerija, i vjerojatno cijela Afrika da se suprostavi europskom ekspanzijonizmu i kolonijalizmu.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 09:35   #28
Quote:
Hallsta-Eos kaže: Pogledaj post
Poslije napada u Francuskoj od strane džihadista
Postoji jedan termin kojeg preporučam svima da jutjubaju, a naziva se FALSE FLAG ATTACK. Nakon 5-6 sati pregledavanja raznih dokumentaraca, intervjua i ostalih klipova na tu temu, i najveći teoretičari spontanog razvoja događaja će shvatiti da terorizam u svijetu praktički ne postoji. Ne postoji ISIS, ne postoji Al qaeda, ne postoji nikakav napad u Parizu. Postoje samo firme (neke imaju i službene web stranice) koje se bave stage crisis managementom.

Zašto bi itko iscenirao takve napade? Problem-reaction-solution.

P.S. Nemoj samo da me neki pametnjaković pita da li onda ni Blizanci zapravo nisu srušeni.
__________________
Od kolijevke, pa do groba, za ispiranje mozga je doba.
http://zavjere.com
divergent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 19:18   #29
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Sto bi rekao osobi koja ti upadne u dom i kaze: " Doso sam ti to preuredit, ovako ne valja!"
Mozemo doci pomoc, ako nas pozovu. Mi dolazimo nepozvani i stvaramo jos gori kaos radi vlastitog profita ( pod mi mislim na zapad ).
Za pocetak bi ih trebali samo pustiti na miru i neka stvari idu svojim tokom, ali tesko je, Bog im naftu oduzeo.
Hm...Ne želim te kuditi ni umanjiti tvoj stav koji odiše pacifizmom,no mi si taj luksuz ne možemo priuštiti.
Nema alternative.Mi smo kao kontinent odgovorni za ono što se događa u našem radijusu interesa jer smo životno vezani za prekomorske obale sjeverne Afrike.Preko toga ne možemo.
Ne možemo odustati ni od Azije koja nam se nalazi na pragu kod Ponta.Naime,Turska pa nadalje do Eufrata i Elama pripada u svakom pogledu evropskom strateškom interesu/pravcu.
Ako mi sami odustanemo od intervencije(prvotno političke,a potom i vojne opcije) na naš životni prost doći će Rusija sa svojim evroazijskim planovima,ili će se nametnuti vrlo nestabilna angloamerička intervencionistička politika.
Pacifizam nije opcija..Nažalost.
Naša opcija je intervencija po programu reforme arapskog društva.
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Sto mislis zasto Ameri nose transparente: " No more blood for oil !" A bar je kod njih propaganda ispiranja mozga na zavidnom nivou.
To je sasvim jasno..No,dobro onda...Neka se Amerikanci ugledaju na Nizozemce i prihvate se bicikliranja,pa ćemo brzo riješiti taj čvor..
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 19:41   #30
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Upravo ti ekstremisti o kojima pričaš sad pokušavaju svrgnuti legalnu Vlast i oni su došli u Europu, sad raditi to isto što rade u Siriji, Libiji i drugdje. Ekstremni islamisti su mač Zapada u borbi protiv istoka. Bin Laden je bio američki igrač. Uzrok je američki imperijalizam i njeno stvaranje kaosa po Bliskom Istoku, tome treba stati na kraj.
Ne bih sada duljio o kronologiji arapskih ustanaka/revolta/bunta,ali tvoju tezu bih odbacio u potpunosti.
Dakle u Siriji postoje tri glavne frakcije u sukobu;

a) al-Assad i sirijska vojska i lojalisti
b)sirijska ujedinjena opozicija i Slobodna sirijska vojska
c)džihadisti,muslimanski ekstremisti

E,sad ovako,da napravimo brojčanu shemu kako to sve ide..

A je autokracija.
B je orijentiran
C hrpa ekstremista

A ratuje protiv B.
Zatim C se cijepa od B,te međusobno ratuju B i C.

Dakle,u konačnom svi ratuju jedni protiv drugih.Ipak,kako sirijsku vladu podržavaju ruski borbeni kontinegenti(ruska vojna baza Tartus i operativna zona u Latakiji),a sirijsku ujedinjenu opoziciju podržavaju Saveznici(NATO pakt),došlo je do sporazuma o koordiniranom združenom napadu na pozicije ekstremista.
Toliko o tome...
Neću ni spominjati kako je turska vlada odgovorna za stanje u Siriji jer napada Gorde(ili Kurde) te Asirijce i spriječava ih u borbi protiv fanatika islamskog nauka.
Eto,ima bezbroj stvari gdje je Evropa zakazala...
Danas je potrebno ustanoviti Specijalni odbor NATO-a te Stratešku skupinu Eurocorpsa koji će biti smješteni u Turskoj kako bi na prvoj liniji koordnirali akcije protiv ekstremista.
To je ključno.

O g.bin Ladenu ne bih gubio vrijeme.Nije on bio ničiji igrač.Bio je poduzetnik dok nije odlučio postati bitanga.
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Pošalji Eurocops pa će te dočekati tenkovi i artiljerija, i vjerojatno cijela Afrika da se suprostavi europskom ekspanzijonizmu i kolonijalizmu.
Naravno da to ne ide tako...

Eurocorps se najprije mora formirati u 3 operativne grupe sa jasnim zadacima.
Prije svega predlažem iskrcavanje na libijsku obalu u vrijednosti od jedne specijalne divizije koja bi mogla antiterorističkim akcijama suzbiti ekstremiste istočno od Benghazija..
Ne,ne mislim da je ideja hunskog desničara Orbana o izgradnji izbjegličkog prihvatilišta u Libiji,ali treba odmah zaustaviti emigrante kojih je oko 300.000 prešlo na kopno Apeninskog poluotoka upravo sa žalova sjeverne Afrike.
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 19:46   #31
Quote:
divergent kaže: Pogledaj post
Postoji jedan termin kojeg preporučam svima da jutjubaju, a naziva se FALSE FLAG ATTACK. Nakon 5-6 sati pregledavanja raznih dokumentaraca, intervjua i ostalih klipova na tu temu, i najveći teoretičari spontanog razvoja događaja će shvatiti da terorizam u svijetu praktički ne postoji. Ne postoji ISIS, ne postoji Al qaeda, ne postoji nikakav napad u Parizu. Postoje samo firme (neke imaju i službene web stranice) koje se bave stage crisis managementom.

Zašto bi itko iscenirao takve napade? Problem-reaction-solution.

P.S. Nemoj samo da me neki pametnjaković pita da li onda ni Blizanci zapravo nisu srušeni.
Kažeš nije TTZ(Teza teorije zavjere)...A što je onda?
Kažeš da konglomerati upravljaju simboličnim centrima moći?
Tako možeš reći da Agrokor upravlja Vladom RH,kao što lobističke tvrtke unajmljene od farmaceutske,naftne ili vojne supertvrtke upravljaju Bijelom Kućom ili Pentagonom...
Naravno,utjecaji postoji.Kao i uvijek..No,ipak nije poželjno otići predaleko u ocjeni da je sve dogovoreno i namješteno bez privole onih koji biraju...
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:55   #32
Promjene u muslimanskom svijetu također idu u smjeru interveniranja.
Kako sanirati tegobe arapskog društva uz pomoć reformi islama,to je pitanje..
Nije uvijek nužno govoriti kroz oružje.
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:22   #33
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
.... sve hospitalizirat, sve.
I lijecit elektrosokovima.
Da, šteta što su obustavili ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/Project_MKUltra

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 06:57   #34
Quote:
Hallsta-Eos kaže: Pogledaj post
Kažeš nije TTZ(Teza teorije zavjere)...A što je onda?
Kažeš da konglomerati upravljaju simboličnim centrima moći?
Tako možeš reći da Agrokor upravlja Vladom RH,kao što lobističke tvrtke unajmljene od farmaceutske,naftne ili vojne supertvrtke upravljaju Bijelom Kućom ili Pentagonom...
Naravno,utjecaji postoji.Kao i uvijek..No,ipak nije poželjno otići predaleko u ocjeni da je sve dogovoreno i namješteno bez privole onih koji biraju...
jedino todoric nema meso sa salmonelom....
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.