Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2016., 23:25   #1861
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Ove se v 80em zvalo istegavanje/stretching, a denes ovak [img=http://s16.postimg.org/bicqdyiwh/stretch_yoga.jpg] prek 90% vučiteljov trže vučenikom Paschimottanasanu. Ili ovak, neje to lestor Ashtanga Yoga, ove je ista pelda, i Sivaisti su "zastranili".
Pa naj nešče veli da Kali Juga ne postoji.

Jaolin morti veto odpoveda tvoje pitanje - iztegneš cele tele!
Moram priznat da nisam baš razumija sve . AKO sam dobro skužija, te dvije vježbe rastežu cijelo tijelo? Da samo njih radim?
P.S. može li prevod na engleski
jaolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 22:20   #1862
Quote:
jaolin kaže: Pogledaj post
Moram priznat da nisam baš razumija sve . AKO sam dobro skužija, te dvije vježbe rastežu cijelo tijelo? Da samo njih radim?
P.S. može li prevod na engleski
To je ista vežba, rasteže telo, ali ga, na peldi ovih slik, i približava tam gde ni treba - v kralježnjakom. Vmesto da expandira kičmu, ovder ju skračuje i to jakom silom! 99% početnikov ju ovak dela i prek 90% vučiteljov.
Fokus ovder neje dobro postavljeni pa su sfulani i jogički efekti, kteri se inače postižu pravilnim izvađanjem asane. Prva slika je z 80ih/začetka 90ih, i tu ispravno piše "isteganje", a nie Joga. Druga slika je vre kakti Joga. Ali neje.
Jogička asana je dok je kičma ravna - i v sagibanju napred.

Za izteganje celoga tela ti je super planina - Parvatasana, al za to ti treba druga osoba štera bu te rivala i vlekla tam gdi treba. Ili varijante Surya Namaskara - Pozdrava Zorji ili Suryi, juternjem soncu...na Zahodu se vre zgubilo znanje da to neje pozdrav "bilo kojem soncu", neg prav juternjem, to jest Zorji. Na kajkavskem se ta reč išče zadržala v svojem zvirnom obliku, pa je to pak jena pelda zakaj je dobro znati kajkavski če se dela Joga.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:07   #1863
Quote:
jaolin kaže: Pogledaj post
Moram priznat da nisam baš razumija sve . AKO sam dobro skužija, te dvije vježbe rastežu cijelo tijelo? Da samo njih radim?
P.S. može li prevod na engleski
Ćeš da ti ja podučavam na ruskom?

BTW, evo nelošeg kompleksića za jutarnje rastezanje: http://www.yogasandclub.com/image/ev...4-10-09-36.jpg
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 16:25   #1864
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
To je ista vežba, rasteže telo, ali ga, na peldi ovih slik, i približava tam gde ni treba - v kralježnjakom. Vmesto da expandira kičmu, ovder ju skračuje i to jakom silom! 99% početnikov ju ovak dela i prek 90% vučiteljov.
Fokus ovder neje dobro postavljeni pa su sfulani i jogički efekti, kteri se inače postižu pravilnim izvađanjem asane. Prva slika je z 80ih/začetka 90ih, i tu ispravno piše "isteganje", a nie Joga. Druga slika je vre kakti Joga. Ali neje.
Jogička asana je dok je kičma ravna - i v sagibanju napred.

Za izteganje celoga tela ti je super planina - Parvatasana, al za to ti treba druga osoba štera bu te rivala i vlekla tam gdi treba. Ili varijante Surya Namaskara - Pozdrava Zorji ili Suryi, juternjem soncu...na Zahodu se vre zgubilo znanje da to neje pozdrav "bilo kojem soncu", neg prav juternjem, to jest Zorji. Na kajkavskem se ta reč išče zadržala v svojem zvirnom obliku, pa je to pak jena pelda zakaj je dobro znati kajkavski če se dela Joga.


Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ćeš da ti ja podučavam na ruskom?

BTW, evo nelošeg kompleksića za jutarnje rastezanje: http://www.yogasandclub.com/image/ev...4-10-09-36.jpg
Zdravstvuj. Ne bi na ruskom Taj kompleks djeluje uredan, ide u bookmark.
Do svidanja
jaolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:43   #1865
Pozdrav svima!imam jedno općenito pitanje pa bih molila za odgovor.Imam 33 god i umjetni kuk od prije pola godine.Da li smijem vjezbati yogu i koji vid vjezbi?Svi,od doktora do fizijatra i fizioterapeuta mi govore drukčije pa sam zbunjena,a prije operacije sam godinu dana radila yogu pa mi sad nedostaje.Da li je netko imao takvo iskustvo?unaprijed hvala,lp.
Lanabanana 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 01:56   #1866
Tradicionalni izvori ti tu ne mogu pomoc - nije da su se susretali sa umjetnim kukovima.

Moderna praksa je ionako mjesavina fizioterapije, sporta i joge - pa je tesko da ces dobiti neki bitno bolji savjet iz ne znam kako drugacije perspektive od fiziatra, osim mozda kroz prizmu prakse koliko toga uopce ima.

SToga se bojim da ces tesko rascistiti tu dilemu i dobiti neki definitivan odgovor novisan o pojedinom misljenju. MOzes sama isprobavati lagano i bez forsiranja uz pracenje i konzultacije sa nekim fiziatrom/ortopedom/fizioterapeutom/itd u ciju sposobnost si se uvjerila pa vidit kako ide.

Vjerojatno ces vise informacija naci na engleskom (veca baza, vise ljudi sa slicnim iskustvom), uz uobicajenu preporucenu dozu opreza i kriticnog filtriranja naravno:

https://www.google.hr/search?q=hip+r...hrome&ie=UTF-8
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 22:00   #1867
Quote:
Lanabanana 1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!imam jedno općenito pitanje pa bih molila za odgovor.Imam 33 god i umjetni kuk od prije pola godine.Da li smijem vjezbati yogu i koji vid vjezbi?Svi,od doktora do fizijatra i fizioterapeuta mi govore drukčije pa sam zbunjena,a prije operacije sam godinu dana radila yogu pa mi sad nedostaje.Da li je netko imao takvo iskustvo?unaprijed hvala,lp.
Imam izkustva s tem - smeš. Neštere vežbe naravno kotere idu na kuk, kak leptir, nie ili oprezno. gledi da zbildaš mišiče. potlem ovisi o tvoji težini i konstituciji kaj i kak trebaš delati.

Naravno nemreš delati jogu v studiju z drugemi ljudmi, but this shit in studio can be anyway hardly called Yoga
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 22:14   #1868
Yoga je dobra na jogiju

Najbolje je yogu
praktikovati ispod mora, samo treba se koncentrirati na kisik
VelikiKruhovski is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.06.2016., 09:49   #1869
Lujdi idu v studije i misle da delaju Yogu, a zaprav se male gibaju, a nutri vse ostaje iste, ne-zjogane, nespojene i nepomeknute.

Kulike od vas je delalo i osetilo Yagyu, tu magičnu vedsko-tantričku ceremoniju štera ima za cilj Yogu?

When Yoga works - magic happens. The other way round is also true.


Zadnje uređivanje Marekai : 30.06.2016. at 10:00.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 16:24   #1870
Quote:
VelikiKruhovski kaže: Pogledaj post
Najbolje je yogu
praktikovati ispod mora, samo treba se koncentrirati na kisik
Je, radis kumbaku tija ne-tija
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 16:23   #1871
Za Thoreau-a, kak autentičnega zahodnega Jogija Sonce je Surya / Zorja.

I on to misli na več navadi i na več nivoi. Kajti v Jogi, Joga začinje zaran v jutre, i to se reflektira i v Surya Namaskar, kaj znači pozdrav ranem juternjem Soncu, i.e. Zorji, a nie samo pozdrav bilo šterom soncu v bilo štero doba dneva. Najvažneši je tie juternji aspekt Sonca - Zorja.

To značenje se zgubilo v zahodnem prevodu "Pozdrav Soncu". S tem se zgubila i cela jena dimenzija, a kulike je to značenje dalkosežno, poveda nam Thoreau:

"Only that day dawns to which we are awake. There is more day to dawn. The sun is but a morning star."
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:52   #1872
Pozdrav svima na temi, trebam savjet - preporuka za vježbanje joge u splitu? Za početnike. Ovako čitajući po internetu ova joga u svakodnevnom životu mi se čini ok, ali ne znam puno o jogi tako da ne mogu procijeniti. Tnxx
majkimajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 11:44   #1873
Če očeš kaj vežbati Yogu v Splitu, pojdi na zideke pri morju i tam delaj Pranayamu.

Pranayama je visokši del Joge, a srečni su oni teri ju moru delati poleg morja, kajti je tam Prana najjakša.
__________________
Vužgi ga Blaž!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 20:36   #1874
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Za Thoreau-a, kak autentičnega zahodnega Jogija Sonce je Surya / Zorja.

I on to misli na več navadi i na več nivoi. Kajti v Jogi, Joga začinje zaran v jutre, i to se reflektira i v Surya Namaskar, kaj znači pozdrav ranem juternjem Soncu, i.e. Zorji, a nie samo pozdrav bilo šterom soncu v bilo štero doba dneva. Najvažneši je tie juternji aspekt Sonca - Zorja.

To značenje se zgubilo v zahodnem prevodu "Pozdrav Soncu". S tem se zgubila i cela jena dimenzija, a kulike je to značenje dalkosežno, poveda nam Thoreau:

"Only that day dawns to which we are awake. There is more day to dawn. The sun is but a morning star."
Iz toga po logici proizlazi da je Surya Namaskar yan kompleks, pa zar ne bi trebalo zbog ravnoteži navečer raditi yin kompleks, naprimjer Chandra Namaskar?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 10:55   #1875
gdje mogu vježbati golu jogu? Naime, zagriženi sam nudist.
kentie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 20:50   #1876
Quote:
kentie kaže: Pogledaj post
gdje mogu vježbati golu jogu? Naime, zagriženi sam nudist.
v svoji sobi kulike god očeš! ili himalajski špilji.
__________________
Vužgi ga Blaž!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:02   #1877
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Iz toga po logici proizlazi da je Surya Namaskar yan kompleks, pa zar ne bi trebalo zbog ravnoteži navečer raditi yin kompleks, naprimjer Chandra Namaskar?
Surya (Zorja) Namaskar je blago aktivirajuča.

No ak pogledaš asane vu nji, vse su balansirajuče, odprta-zaprta, glava gori, glava doli. Leva noga, desna noga. Nikaj ne šterči vun. Znači na razini asani je Zorja Namaskar sama po sej balansirajuča.

A delati ju je najboljše v Zorju. Zorja je začetek aktiviranja za celi den, i prek tega pozdrava to delamo svesno. Znači delajuč Suryu Namaskar (v Zorju) pratimo ritme prirode i vsemira.

Vse kaj prati ritme prirode je balansirajuče. To poveda i Tao Teh Ching.
Ayurveda bu ti isto mam prvo rekla - prati ritme prirode! To se zove dinacharya.

Znači postoji ta širša slika vnuter tere se Surya Namaskar odvija, i po tem je ona sama po sej balansirajuča.
Surya Namaskar v Zorju, a navečer narihtano po dinacharyi - lekša praksa smirujuča.
Naravno more se i treba se delati i prek dneva, če se ne stigne zaran v Zorju, il se puno sedi, no v Zorju je to to.

To su sam ta 2 nivoa Surye Namskar. Tretji subtilni nivo je nivo Surye Namaskar kak Mandale, no to je vre za napredne Yogeke i Yoginice.

Klasičnu Chandra Namaskar je dobro delati za vreme ponoga meseca, ona nije mišljena kak balans Suryi, radi gori navedeneh razlogi.

Surya Namaskar se more "yangizirati", to dela Patabijeva "Ashtanga Yoga".
Znači brže izvođenje, dodaj k tem izključivo Ujjayi dihanje, i morti išče i skoka - evo ti Yanga i mišiči se bildaju
Takov Patabijev tip "Surye Namaskar" več neje balansirajuči kajti je zgubil svojega prvotnega smisla i nameru. Dober je za fletno aktiviranje. Klasična Zorja Namaskar pomali aktivira.
Kulko god Patabijeva varijanta bila teška, klasični pozdrav Suryi je težeši - kajti sem siguren da 99% ljudi teri vežba Patabijevu jogu ne dela Suryu Namaskar v Zorju v 5 vur + vse drugo kaj ide s tem z Hatha Yoge.
Lekše jim je dojti popoldne v studio.

Na koncu, Joga je smirivanju virov (vritti), a to znači - čim sporeše ju delamo tim menje vrittija kreiramo. Tak dogo dok ne moramo več nikaj delati. Doing by non-doing, ili kontemplacija con templum.
__________________
Vužgi ga Blaž!

Zadnje uređivanje Marekai : 13.09.2016. at 21:21.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 17:20   #1878
Quote:
majkimajki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na temi, trebam savjet - preporuka za vježbanje joge u splitu? Za početnike. Ovako čitajući po internetu ova joga u svakodnevnom životu mi se čini ok, ali ne znam puno o jogi tako da ne mogu procijeniti. Tnxx
To. Yoga u svakodnevnom...
Taman ti počinje tečaj. Ne triba ti ništa bolje za početak. A bome ni za kasnije.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 07:23   #1879
Srečni Diwali!

Ov krat se Diwali poklapa z originalnem Keltskim Halloweenom (Samhain) i krščanskem Vsesvetem. Diwali je zaprav točneši kajti se ravna po lunarnem kalendaru, dok se na Zahodu ravnaju po sunčevom. Verjatno su se Kelti ravnali po lunarnom isto.

Na mladi mesec, se dela o isti tradiciji, gda je energija drugega sveta najjakša, a duše našeh predkov su najbližeše. Tak je to vreme kontemplacije i meditacije na njih, i rekonekcije. Posluhni jih, imaju ti pono za povedati..
Vužgi par sveč i vuživaj vu ti mistični noči.

For your improvement, for you enjoyment
__________________
Vužgi ga Blaž!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 00:21   #1880
volim diwally
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.