Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2016., 19:12   #4561
jos da mi neko kaze gdje ce se moci pogledati ta 2 filma
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 12:35   #4562
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
I Hana Jušić dobila Fedoru u Veneciji.

Baš mi je drago za Hanu.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 13:08   #4563
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
jos da mi neko kaze gdje ce se moci pogledati ta 2 filma
Grlić dolazi u kina prvi tjedan u listopadu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:09   #4564
@smoogj
hvala

@puky
zasto nema vise komedija? zato sto hrvati ne znaju snimiti komediju. i nemam nikakav problem s time. a sto se tice kusturice...nisam gledao zivot je cudo, pa nazalost ne mogu komentirati. samo htjedoh reci da ima jos dobrih filmova na balkanu, i da za sad srbi prednjace. pogledaj profesionalac (2003) ako vec nisi.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:17   #4565
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
zato sto hrvati ne znaju snimiti komediju.
Hrvati ne znaju gledati komediju.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:33   #4566
Quote:
593 kaže: Pogledaj post

@puky
zasto nema vise komedija? zato sto hrvati ne znaju snimiti komediju. i nemam nikakav problem s time. a sto se tice kusturice...nisam gledao zivot je cudo, pa nazalost ne mogu komentirati. samo htjedoh reci da ima jos dobrih filmova na balkanu, i da za sad srbi prednjace. pogledaj profesionalac (2003) ako vec nisi.
pa mislim, ima. ivan goran vitez sa šumom sumarrum je imao drugačiji pristup. o narodnom heroju sam sve već rekao tamo na temi. mislim meni je bio zabavan i dobra sprdnja sa svime, al se tu ne može govoriti o nekakvoj kvaliteti i svima razumljivom humoru, kaj bi vjerojatno išlo pod tvoj argument da i dalje ne znamo snimati komediju

al opet, Brešan? Kako je počeo rat, Maršal? čak mi je i film Svećenikova djeca simpatičan. Mislim to su za svoje doba stvarno duhoviti i odlično realizirani filmovi. Minus svećenikove djece, to je moglo i bolje

Kad mrtvi zapjevaju mi ima odičnih ideja isto. i sama priča, ali i režija, Papić je zlato za naše pojmove.

Ostalo smo na simpatičnim romantičnim komedijama, Što je muškarac bez brkova, Sonja i Bik, koprodukcija sa 72 dana... po meni su pokazali neki pomak prema originalnosti i kreativnim idejama.


Slovenski mockumentary Houston, we have a problem (mislim, hrvatske lokacije kao i neki glumci). je opet razina iznad ostalih

Inače, slučajno sam naletio na jedan kratki film studenata s adu režije koji je bio po festivalima. Taj mi je bio odličan. ne znam kak se zove sad, al glume Filip Juričić, Ozren Grabarić, Lana Barić, Goran Bogdan i još neki. shema je parodija i hommage na clerkse, tarantina i slične. mislim poanta je u odličnim idejama i realizaciji, ali koje se kod nas ne produciraju dovoljno. da nisam slučajno bio tamo gdje se taj film puštao, ne bih ni čuo za njega. sad sam tražio po imdb i nisu ga uveli u registar tamo.

za Profesionalca znam, ali nisam gledao. budem ga pogledao, tnx na podsjetniku.

Mislim ne treba omalovažavati hrvatsku kinematografiju baš u tolikoj mjeri. Postoje dobri filmovi koji kod nas ne prolaze tolko dobro ko vani, a opet postoje pretenciozne tendencije nekih koji baš i ne zaslužuju priliku biti to što (barem kod nas) imaju i jesu. Ja mislim da je često problem da oni koji i imaju dobre ideje ne nailaze na toliko dobru produkciju i samim time ne dobivaju priliku koju možda zaslužuju. Sad tu ima i više faktora, al možda je to i jedan od razloga kaj se ozbiljne i dobro razrađene drame budu uvijek uzimale u obzir kao nešto uzvišeno i umjetnički, dok komedije malo teže dostižu tu razinu.

Da npr film Kauboji imaju bar 40 % onoga kaj donose kroz istoimenu predstavu, tek to bi bila senzacija...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 11:41   #4567
U ime Jagode, Čokolade i Duha Svetoga

Možda bude nešto od komedije, kratki film se radi i uskoro dolazi
(koliko čujem sniman bez love havca)

http://www.novilist.hr/Scena/Film/Dr...a_refresh=true

chatte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:03   #4568
jucer dvije filmske premijere a danas u dnevniku samo jedna vijest iz kulture, naravno o mjuziklu tutica.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:07   #4569
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
jucer dvije filmske premijere a danas u dnevniku samo jedna vijest iz kulture, naravno o mjuziklu tutica.
I kad kažeš Tutić, misliš Huljić.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 15:36   #4570
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
I kad kažeš Tutić, misliš Huljić.
o fakat
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 14:15   #4571
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
recimo zašto ne neki horror s zombijima? pa to valjda ne bi trebalo biti skupo, malo šminke i rad s kamerom, ali MORA biti upečatljivo i krvavao, ne kužim
bit će toga i za tebe: http://www.horrorhr.com/posljednji-s...mbie-komedija/
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 15:48   #4572
Opet komedija? Nisam optimista
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 17:47   #4573
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Opet komedija? Nisam optimista
Ma, čim bude ozbiljan projekt, angažiramo Kena Foreea da bude propisan zombie-film. Bez njega nema kruha. Što svi, to 'oće i mali Mujo. U hr-u imaš žanrovskih filmova, samo što ne prolaze dobro (Vrijeme ratnika, Šuma summarum, Broj 55...) pa se bolje držat priglupih komedija ili dramske-socijale, da ganjamo festivale.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 18:11   #4574
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ma, čim bude ozbiljan projekt, angažiramo Kena Foreea da bude propisan zombie-film. Bez njega nema kruha. Što svi, to 'oće i mali Mujo. U hr-u imaš žanrovskih filmova, samo što ne prolaze dobro (Vrijeme ratnika, Šuma summarum, Broj 55...) pa se bolje držat priglupih komedija ili dramske-socijale, da ganjamo festivale.
ma ne trebaju biti nužno zombiji, može bilo kakav horror, pa barem je to plodno tlo za low budget produkciju. recimo zašto ne probat s vukodlakom negdje u Lici, pa tu se da čuda radit s pametnim radom kamere i pravilnim osvjetljenjem (bolje reći s neosvjetljenjem, tj. sjenom)
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 18:24   #4575
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ma ne trebaju biti nužno zombiji, može bilo kakav horror, pa barem je to plodno tlo za low budget produkciju. recimo zašto ne probat s vukodlakom negdje u Lici, pa tu se da čuda radit s pametnim radom kamere i pravilnim osvjetljenjem (bolje reći s neosvjetljenjem, tj. sjenom)
Da bi film s vukodlakom funkcionirao moraš imati vukodlaka, a da bi imao njega moraš imati jebačke specijalne efekte. Inače dobiješ Mor i Filipa Šovagovića (guglaj ako ne znaš što je to). Ne bi imao ništa protiv jednog zdravog i rasnog home invasion trilera, tu se daju napraviti jako lijepe stvari.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 21:40   #4576
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Da bi film s vukodlakom funkcionirao moraš imati vukodlaka, a da bi imao njega moraš imati jebačke specijalne efekte. Inače dobiješ Mor i Filipa Šovagovića (guglaj ako ne znaš što je to). Ne bi imao ništa protiv jednog zdravog i rasnog home invasion trilera, tu se daju napraviti jako lijepe stvari.
pa tko kaže da vukodlak mora biti monstrum iz narnije, pa može biti običan čovjek prepun dlaka
npr. već da samo skače ljudima za leđa i grize ih za tjeme je dovoljno jezivo samo po sebi, nek ima neke nadnaravne sposobnosti, ništa ne kažem, ali pa neče se valjda boriti protiv 5. gardijske brigade, bar u ličkim pripizdinama možeš stvoriti atmosferu izolirane nejake policijske stanice.

i tako dobiješ mostruma minimalizmom
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 23:20   #4577
Dog Soldiers Neila Marshalla je zgodan primjer jeftine (2 milijuna dolara), a efektne i dovoljno originalne vukodlačne priče (britanski specijalci na vježbi u vukojebini), al bojim se da je u hrvatskoj kinemtografiji takvo što nemoguće.
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:18   #4578
e ex-yu nema računice za žanrovski film od 2 miliona dolara. mislim da poslovno najpametnije radi todorović (zona mrtvih, mamula): budžeti ispod milion, na engleskom, solidan koprodukcioni potencijal, fantastic festivali i VOD tržište. to što ti filmovi nisu nešto nema puno veze, barem neko živi od njih.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:41   #4579
a imamo i primjer 'let the right one in' kao ne pretjerano produkcijski zahtjevan horror o vampirima.

ali tko bi to kod nas napisao? to je ključno pitanje. imamo dobrih redatelja, glumaca, snimatelja, scenografa, montažera,... ali nema scenarista.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 00:40   #4580
je li tko bacio pogled na program zffa (http://zff.hr/festivalski-program/)?

ja ne znam sto im je - posve su napustili svoj koncept, otisli su u smjeru pule s hr filmovima, kao da ne zele vise biti festival na kojeg smo naucili! nekad nisam mogao odabrati sto bi isao pogledati zbog obilja, danas kad filmova ima vise no ikada ne znam sto bi odabrao u takvoj ponudi. ravno tri filma sam vidio da me zanimaju a da ih vise necu imati prilike pogledati drugdje.. cudno.

ali dobro, doci ce domace filmske ekipe i rodbina, birtija ce raditi punom parom, za filmske festivale ionako vise nitko ne mari..

__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo

Zadnje uređivanje vihorsthename : 29.10.2016. at 00:41. Reason: greska u linku
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.