Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2014., 20:03   #81
Stvarno nisam očekivao ovako zešću gnjavažu od Ridley Scotta pod stare dane......

Najbolji primjer totalne neispirativnosti i isforsiranosti nekih scena je onaj dijalog Bardema i Diaz dok gledaju geparde i ispijaju piće u divljini......čista muka za gledanje.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 03:17   #82
Meni se svidio film. Dosta je mračan i surov. Ona scena sa Brad Pittom na kraju fuuuck.
Inace nisam bas neki fan Ridleyevih filmova iz 2000-ih iako su mi Machistick men i KOH bili dobri.
Ovaj je isto OK ima dosta isforsiranog i nepotrebnog dijaloga to mi je jedina Zamjerka. Iako mi je brzo preletio film.
7/10
__________________
STOP THE WAR IN CROATIA
Mufffler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 20:08   #83
Glumci su jedino što valja u ovom rusvaju.
Ali ni dobri glumci ne mogu pokrpati nesuvislost i onu grozotu od scenarija. Što je ono?? Coelho meets Veljača?
3/10
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 05:48   #84
Hoću svoja 2 sata nazad, bogu hvala bilo je u prekidima. A lijepo mi je ležao u kompu i čekao delete, al ne, moram ja. Scijentološko smeće od filma..točno se u monolozima i dijalozima vidi trag scijentologije. 1/10 zbog brad pitta
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:42   #85
...film je lu-di-lo i mislim da lijepo pokazuje koliko smo zatrpani holivudskom produkcijom.


Counselor je slojevit i detaljan a u odnosu na većinu filmova koji se danas u holivudu snimaju fascinantan, onak kao da je iz druge dimenzije izašao. Što bi se reklo on je tako plastično priči o Faustu koji prodaje dušu vragu pridodao novu još dijaboličniju inkarnaciju današnje trgovine, ljudskiju dimenziju. Spustio je sve to u ravan materije, doslovno tu nama ispred nosa da sve vidimo crno na bijelo i onda to ljudima - promiče. Jer...suprotno uvriježenom mišljenju da su sa zlom i "sirovošću" povezani samo zlikovci i krimosi prava istina je da su suptilne veze s tkz. donjim svjetovima ili negativnim aspektima kolektivnog nesvjesnog prisutne kod većine ljudi (hint dijalog u kojem Savjetnik veli kako se u njegovom slučaju radi o "samo jednom poslu"...a Reiner (Bardem) mu veli da to tako ne ide i da ako nastavi ovim putem kojim je krenuo da na kraju će doći do moralnih odluka koje će ga u potpunosti iznenaditi).

Ovaj film je djelo majstora i sušta suprotnost holivudskim filmovima koji se redom bave životom kriminalaca. Ovaj film to ne radi, oh ne.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 14:14   #86
Mnogi će reći da ideja na papiru deluje sjajno: značajni romanopisac McCarty kao scenarista, uhodani reditelj Ridley Scott i all star glumačka postava. Pritom se, naravno, zaboravlja da McCarthy nema iskustva sa pisanjem scenarija, a da su ekranizacije njegovih romana bile ujedno i žestoke adaptacije, kao ni to da Ridley Scott nije snimio dobar film već jako, jako dugo, a filmove snima tempom od skoro jednog godišnje. Za glumce nemam zamerki, ali glumac zavisi od napisanog materijala i rediteljskog vođenja.
The Counselor bi možda bio solidan roman, uz malo ili malo više poliranja u tom smeru, ali kao filmski scenario je kriminalno loš i amaterski. Prepun je heavy filozofskih dijaloga koji ne vode nikuda, ali zvuče užasno pametno, likova od kojih bi svaki mogao da nosi po jedan film, prepun je anegdota koje razvijaju periferiju likova, prepun tinejdžerskog poimanja ljubavi i seksa, a radnja se većinom odvija van fokusa filma. I kada se odvija, njena dramaturgija je zastarela, svedena na čehovljevsku pušku iz prvog čina koja mora da opali na kraju.
U centru radnje je, kako ste pretpostavili, posao sa drogom koji se izjalovio, pošto je neko klepio pošiljku od kartela namenjenu čikaškom tržištu, a karteli sumnjaju na trojicu vanjskih saradnika i na tragu su im. Nekoliko epizoda, koje ničim nisu akcentirane, pa se čine nevažnim, objašnjavaju mehaniku tog posla, pa znamo kako stvari stoje, dok se film bavi perifernim stvarima, moralnom dilemom i posledičnim padom glavnog junaka, filozofskim raspravama i reciklažom većine toga viđenog u No Country for Old Men, uz pojačanu dozu trasha koja kulminira u sceni sa Cameron Diaz i žutim ferrarijem. Dakle ona se jebe sa autom, ne u autu.
I ta scena je paradigma svega pogrešnog u filmu. U rukama nekog duhovitijeg ili potentnijeg reditelja, i tu ne mislim samo na postmoderne autore poput Tarantina ili braće Coen, a ne impotentnog i od smisla za humor oslobođenog Scotta, ta scena bi bila ili seksi, ili duhovita, a ne samo bizarna, kao što bi i druge trashy scene ili našle funkciju u filmu, ili bi bile okrenute ka humoru ili prosto izbrisane. Tu smo na tragu problema, scenario je loš, ne-filmski, ali ima nekoliko momenata zbog kojih je možda vredan spasavanja. I zato je potreban bolji reditelj, sposoban da napiše poslednju ruku scenarija, skrati ili pobriše tupljavinu od dijaloga, približi materijal glumcima i osmisli film.
Ako ste mišljenja da jedna scena ili neki periferni aspekti mogu spasiti miskoncipiran film, onda pogledajte The Counselor, jer je fotografija vrhunska, neke scene su atraktivne, a finalna scena ubistva je možda “smrt godine” u Hollywoodu. Ali moram vas upozoriti, imaćete potrebu da zaustavljate film svaki čas i odmorite se od njega. Da, toliko je naporan.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2014...counselor.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 19:03   #87
koja dosada od filma
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 22:36   #88
Planirala sam ga pogledat večeras i sad kad sam ovo pročitala...
Ma neću više dolazit vamo prije gledanja filma
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 14:08   #89
Ne mogu se odlučili između: jako dobar i jedan od najgorih.
__________________
I don't shackle myself to people I don't know.
sarNevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 14:17   #90
ne mogu se oteti dojmu da se ovdje scott uspio nagovoriti od određenog kruga ljudi da napravi ovaj fim,
jer film upravo djeluje tako, na silu napravljen, isforsiran.
još je dobro i ispao na kraju.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:25   #91
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...film je lu-di-lo i mislim da lijepo pokazuje koliko smo zatrpani holivudskom produkcijom.


Counselor je slojevit i detaljan a u odnosu na većinu filmova koji se danas u holivudu snimaju fascinantan, onak kao da je iz druge dimenzije izašao. Što bi se reklo on je tako plastično priči o Faustu koji prodaje dušu vragu pridodao novu još dijaboličniju inkarnaciju današnje trgovine, ljudskiju dimenziju. Spustio je sve to u ravan materije, doslovno tu nama ispred nosa da sve vidimo crno na bijelo i onda to ljudima - promiče. Jer...suprotno uvriježenom mišljenju da su sa zlom i "sirovošću" povezani samo zlikovci i krimosi prava istina je da su suptilne veze s tkz. donjim svjetovima ili negativnim aspektima kolektivnog nesvjesnog prisutne kod većine ljudi (hint dijalog u kojem Savjetnik veli kako se u njegovom slučaju radi o "samo jednom poslu"...a Reiner (Bardem) mu veli da to tako ne ide i da ako nastavi ovim putem kojim je krenuo da na kraju će doći do moralnih odluka koje će ga u potpunosti iznenaditi).

Ovaj film je djelo majstora i sušta suprotnost holivudskim filmovima koji se redom bave životom kriminalaca. Ovaj film to ne radi, oh ne.
+1
i malo me zabrinjava da ljudi gutaju debilizme kao što je Avatar (visoke ocjene svuda), a ovome ne nalaze dublji smisao. Iako su dijalozi vrlo nedvosmisleni i jasno govore što govore.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:00   #92
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
+1
i malo me zabrinjava da ljudi gutaju debilizme kao što je Avatar (visoke ocjene svuda), a ovome ne nalaze dublji smisao. Iako su dijalozi vrlo nedvosmisleni i jasno govore što govore.
Dijalozi i produkcija itd su odlični, ali koji bi bio dublji smisao (nije sarkazam, ozbiljno pitam)? Jedino što sam uspio izvući je da se sve događa više-manje slučajno i na pogađanje. Cameron je zločesta i dobro prođe, druga žemska je dobra i loše prođe, Pitt je zločest i loše prođe, za savjetnika na kraju ispadne svejedno, ma što da je napravio ili nije napravio, mafija će ga ubiti ili neće ubiti kako ih bude volja tog dana... Onak', dobro je dok traje, ali poslije kad počneš razmišljati...
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:04   #93
Podcenjen film, meni je bio vrlo dobar..
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:50   #94
A šta ako scena karanja Ferarija nije ni duhovita ni sexy, nego bizarna?
Swarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:55   #95
Quote:
Swarm kaže: Pogledaj post
A šta ako scena karanja Ferarija nije ni duhovita ni sexy, nego bizarna?
Pa nista onda je bizarna

Jer ako nije ni duhvita ni sexy vec je bizarna onda je bizarna ako nije duhovita ili sexy vec bizarna onda je bizarna ako nije ni duhvita ni sexy vec je bizarna onda je bizarna ako nije duhovita ili sexy vec bizarna onda je bizarna ako nije ni duhvita ni sexy vec je bizarna onda je bizarna ako nije duhovita ili sexy vec bizarna onda je bizarna ako nije ni duhvita ni sexy vec je bizarna onda je bizarna ako nije duhovita ili sexy vec bizarna onda je bizarna.

Boze Pa mora nesto biti i bizarno nema tu nista lose.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:13   #96
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Dijalozi i produkcija itd su odlični, ali koji bi bio dublji smisao (nije sarkazam, ozbiljno pitam)? Jedino što sam uspio izvući je da se sve događa više-manje slučajno i na pogađanje. Cameron je zločesta i dobro prođe, druga žemska je dobra i loše prođe, Pitt je zločest i loše prođe, za savjetnika na kraju ispadne svejedno, ma što da je napravio ili nije napravio, mafija će ga ubiti ili neće ubiti kako ih bude volja tog dana... Onak', dobro je dok traje, ali poslije kad počneš razmišljati...
Svatko to može protumačiti na svoj način. Meni se učinilo da film kaže kako nije teško da se zlo ostvari ako postoje oni koji su 'unutra', koji odrađuju sve male bitne dijelove, baš kao zupčanici. Svatko ima svoju ulogu. I kada na kraju Malkina kaže djevojci da može uzeti novac, a ova odbija jer ne želi biti povezana s kriminalom već je kasno. Koliko je krv Westraya na rukama Malkine toliko je i na rukama male plavuše.

Posebno mi se svidio onaj dijalog gdje Meksikanac opisuje svjetove.

"Akcije stvaraju posljedice, koje stvaraju nove svjetove, i svi su različiti. Ako su trupla zakopana u pustinji, to je jedan svijet. Ako su trupla jednostavno ostavljena da budu nađena, to je drugi svijet. I svi ovi svjetovi, do sad nama nepoznati, mora da su uvijek bili tu, zar ne?"

Glavni karakter je imao u jednom trenutku izbor. Ali kada ga je napravio stvari se više nisu mogle promijeniti. Baš kao što mu kasnije objašnjava:

"Hoću da vidiš stvarnu situaciju u kojoj se nalaziš, Savjetniče. To je moj savjet. Nije moje da ti govorim što si trebao učiniti ili ne. Svijet u kojem tražiš da ispraviš greške koje si napravio, drugačiji je od svijeta u kojem si napravio te greške. Sad si na raskrižju. I želiš izabrati, ali tu nema izbora. Postoji samo prihvaćanje. Izbor je davno završen."

Zašto mislim da se ljudima nije svidio film. Vjerojatno je većinu šokirao dio sa objašnjenjem snuff filmova, pa misle da ako kažu da je film dobar da će drugi protumačiti da im se svidio taj mračan, uvrnut segment filma. Ali mislim da je film kritika, i zapravo govori o realnom svijetu koji je mnogima od nas stran i nepoznat (otmice ljudi, droga, itd.), ali postoji.

Film baš ima tu atmosferu: tragični "junak" + krivi izbor + pokajanje.

Meni je ovo definitivno jedan od boljih filmova godine. Vjerojatno ću ga pogledati još jednom, a nisam netko tko inače gleda filmove više puta.

Quote:
Swarm kaže: Pogledaj post
A šta ako scena karanja Ferarija nije ni duhovita ni sexy, nego bizarna?
Bizarna je s dobrim razloglom. Upravo s tom scenom gledatelj počinje shvaćati tko je mastermind u pozadini. I koliko je Malkina izopačena.

Zadnje uređivanje Lozimka : 06.11.2014. at 16:36.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 17:14   #97
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Pa nista onda je bizarna

Jer ako nije ni duhvita ni sexy vec je bizarna onda je bizarna ako nije duhovita ili sexy vec bizarna onda je bizarna ako nije ni duhvita ni sexy vec je bizarna onda je bizarna ako nije duhovita ili sexy vec bizarna onda je bizarna ako nije ni duhvita ni sexy vec je bizarna onda je bizarna ako nije duhovita ili sexy vec bizarna onda je bizarna ako nije ni duhvita ni sexy vec je bizarna onda je bizarna ako nije duhovita ili sexy vec bizarna onda je bizarna.

Boze Pa mora nesto biti i bizarno nema tu nista lose.
Jesi malo zabrio a ?..moj post se odnosio9 na dijagnozu korinika Nadopuna prehrani..nisam ga kvoto pa eto odma kurcšlus..mislio sam da se postovi čitaju po redu
Swarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 18:18   #98
Visokobudžetni treš i petparačka filozofija s par bizarnih scena, opet ne toliko bizarnih da zbilja zaintrigiraju.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 20:10   #99
naporan film za gledanje. ništa posebno.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 07:13   #100
jel sam lud ako tvrdim da ova scena (ili preciznije sam kraj scene) ima određenu poveznicu referencu na jedan raniji mnogo poznatiji pittov film? btw. mjuza je odlična.

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.