Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2015., 22:02   #41
Iskreno očekivala sam malo jeziviji film..
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 16:27   #42
Od početka je bilo jasno da Tom kreše sestru.
Kemija između glavnih glumaca nikakva.
Meni je najveća misterija u filmu kako je seka od 5o kg razvalila pola lubanje onom starom a objašnjenje doktora da je sigurno se poskliznuo i udario u umivaonik mi je bilo : tipu je doslovno bilo odvaljeno pola lica .
Mora da je pod bio zbilja klizav.
Jedino šta valja u filmu je taj vizualan dio,kuća i scenografija(iako su zbilja mogli popraviti krov sa svom onom lovom koju su ukrali)
Onaj plavušan dođe iz Amerike u Englesku za 1 dan iako u to vrijeme je putovanje trajalo najmanje 1 mj.
I nije mi bila jasna ona glina,zašto su je iskapali ili je naglasak bio više na onom stroju?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 01:26   #43
Jesam li ja jedina nakon odgledanog trailera bila pod dojmom da se imanje zove Crimson Peak?

Vizualno oku ugodan film, no i to je već masu puta viđena stilizirana mračna viktorijanska Britanija Tima Burtona. Priča je šuplja i nerazrađena, da ne spominjem to kako uvod traje predugo. Kad se nešto napokon počne događati, sve se svede na trčkaranje i bježanje po nekakvoj trošnoj kućerini pred lošim CGI-em. Glumci djeluju nezainteresirano, jedino je Chastainova pokazala malo života, a Hunnam je pak posve neiskorišten, njegovu ulogu je statist mogao odraditi.

Na stranu očite nelogičnosti kao to kako je netko uspio u dan, dva prijeći Atlantik brodom ili zašto bi netko čuvao inkriminirajuće snimke žrtava, ili očevo ubojstvo, no koja je na kraju uopće bila svrha onih duhova i majčinog upozorenja? Bilo bi pametnije da ju je upozorila na Hiddlestona i Chastain, nego na nekakvu rudaču. Duhovi nisu nimalo zastrašujući i u konačnici cijeli nadnaravni element postaje nepotreban.

Zašto si oni ukradenim novcem nisu popravili kuću? Zašto su uopće iskopavali rudaču?

I pobogu, zašto perika na Wasikowskoj izgleda tako kriminalno umjetno?

Iskreno, što dulje o njemu razmišljam, to mi je film gori.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:46   #44
ukoliko neke nelogične stvari se napravim mutav i zanemarim..s obzirom što sam očekivao nije ni loše hahahah...kostimografila i scenografija su odlični baš...
one duhove je trebalo "pošto/poto" ukloniti i napraviti dobar mistery triller....
bonbon88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:56   #45
ako se želite sasrati od straha i duhova pogledajte The Woman in Black (1989)
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 01:41   #46
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post

I pobogu, zašto perika na Wasikowskoj izgleda tako kriminalno umjetno?
ajd nek je jos netko ubrao, mislio da sam jedini..
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 14:45   #47
Nakon Panovog labirinta, Hellboya pa čak i Pacific Rima gdje dolazi do izražaja Del Torov neobičan bestijarij raznih bića dobijemo mlak filmić o duhovima čije je 3D pojavljivanje toliko predvidivo da je vrlo iritantno ! Čak i Mama čiji je producent ima puno bolje "scareove " nego ova limunada upakirana u nekakav mystery gothic nešto nešto. Vrlo Hollywoodski i šablonski za jednog Del Tora !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 15:48   #48
Meni Del Toro posle Panovog labirinta ništa dobroga nije napravio.Panov labirint je bio prejeben, otkad je otišao u Holivud posrao se.Pacific Rim mi jedino muzika valja sve drugo
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 09:35   #49
lijepo ali sterilno
ocjena nakon 20 minuta...
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 21:59   #50
Film je totalno flat i rutinski odrađen s faktorom iznenađenja = 0. Chastaineice mi je navrh $%&$ Vrlo precijenjena glumica ! Wasikowska ok itd blah blah, uz nezanimljiv film i hrpa glumaca koje gledamo svako malo jer ih štancaju kao po traci ! Eh da...ovo je režirao Del Toro ??? nikad ne bih rekao...
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 20:39   #51
Jedno od većih razočaranja. Mislim film je sam po sebi prosječan, ali s obzirom na imena koja glume očekivalo se nešto bolje. Svega par jezivih scena, mad su po meni ti duhovi sasvim nepotrebni.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 16:06   #52
Meni je film vrhunski. Del Torro u primeu!
bemark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 22:47   #53
Osjeca se taj Del Torov stih ali samo to.Nikakav specijalan utisak nisam imao na kraju.Da se moglo bolje,moglo se naravno. 5/10
mgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 18:41   #54
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Film je fantastican, predivan, kako samo Guillermo zna napraviti, 10/10, jedino mi je zao sto vise ne radi filmova ovakvih, svojih filmova, iz srca, naravno da nije razina Panovog Labirinta ali rijetko sto je, to je remek djelo za sebe, previse radi studijskih filmova, to mi je jedino zao, a vidim da tako i nastavlja sljedecih godina.

Ja sam bio prebacen u tu kucu, u to vrijeme, u tu pricu, savrseno, 10/10. Svakom bi ga preoprucio, ali vidim mnogima ne pase, ja volim strasno Guillerma kad je u elementu, ovo mi je ispred Devil's Backbone, iza Panovog, ali sigurno nije znak da pada, kad je na ovom teritoriju vidi se da uziva, svaki kadar, svaki detalj, to je njegov film, to je del toro, ne Pacific Rim.
Slažem se. Meni je film čisto ok, lijep i tužan, lijepa lokacija(kuća mi je predivna i creepy) divna glazba tokom cijelog filma. Volim kod njegovih filmova što su tugaljivi što većinom horori nisu. Ako snimi nešto na sličnu foru definitivno će se pogledati. Naravno Paunov labirint i Đavolja kralježnica su mi vrh, ali ovaj film mi uopće nije puno lošiji od njih.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 20:55   #55
evo ja ga tek danas pogledao, ne znam. meni je film lijep. od vizualnog do drugih doživljaja. malo je kompliciranija radnja al to mi je bilo intrigantno. plus sama atmosfera i simbolika koja prevladava u filmu. ne znam za vas al meni je dva sata prošlo onako.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:53   #56
Trebao si ići u kino. Ko stvoren je za veliko platno i dobar zvuk.
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 14:16   #57
Quote:
SpoBob kaže: Pogledaj post
Trebao si ići u kino. Ko stvoren je za veliko platno i dobar zvuk.
je puno tog sam propustio u kinu neki su filmovi i rađeni isključivo za kino doživljaj pa je i tim više šteta... ne nužno ovaj, al kaj sad. bitno da dođe do gledatelja kad-tad
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:51   #58
Vrlo dobar film

Bajkovit horror 100% to mi se svidja. Odgledah ga nocas i pitah se sto nisam pre.
Vizualno je savrsen, gluma dobra kao i radnja. Bas me podseca na House Of Usher tako taj stil, old scool look, ali bajkovit. Ja bi reko da je ovo 75% bajka a 25% horror, znaci tek doziran horror i taj mix odlicno izgleda.

Vidim mnogi ga ne razumeju. Predvidljiv ? Da ali namerno kao sto su predvidljivi bajkoviti filmovi poput Alise a primer.

Od mene cvrsta ocena 7/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:11   #59
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Da ali namerno kao sto su predvidljivi bajkoviti filmovi poput Alise a primer.
Film je namjerno glup kako bi ga svi mogli razumjeti - tip objašnjenja. Alisa je čista bajka i sve je samo ne predvidljiva. Ovo se prodavalo pod horor. Dapače, horori su predvidljivi, što znači da je Del Toro išao na style over substance, što je OK, ali to ne znači da je film namjerno predvidljiv već samo to da mu je priča bila tanka kao papir i nezanimljiva. Ili je on nije znao napraviti zanimljivom.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 15:38   #60
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Film ne zna što bi bio. Ili klasični horor o ukletoj kući ili neki kvazi ''realni'' horor o serijskim ubojicama tipa Martha Beck/Reymond Martinez i propada na oba polja. Eksterijeri i interijeri više odgovaraju nekoj bajci (jebote, kućerina ima rupetinu točno u svojoj sredini i sve fino pada unutra, od lišća do snijega i nitko to da pipne) ali bajkovita sranja ne pašu uz duhove (koji bi malo bili opasni - zašto su uopće kao ljuti na plavojku - a onda malo tragični) a duhovi nikako ne pašu uz serijal killere koji korijene vuku iz stvarnosti. Likovi nemaju pojma što bi trebali glumiti, glavna plavojka iritantna, Loki neiskorišten, a ne kužim toliku famu oko Jessice, ženska ima iste glumačke poteze u svakom filmu i isti izraz lica, bilo da vodi misiju na Mars, lovi Bin Ladena ili kuha sataraš u prastaroj kuhinji. Ima Del Toro boljih stvari, bolje da je tu ubacio Perlmana kao Hellboya da rasturi sve živo i onda bi to bilo nešto
Ovo je i mene zbunilo u filmu.

Vizualni dojam mi je bio jako dobar, svidjela mi se atmosfera, glumci nisu lose odradili posao (ali slazem se u vezi Jessice - cini mi se isti izraz lica kroz filmove), ali onaj osjecaj na kraju filma koji sam imala nije bio dobar.
Blago razocarenje, sto ja znam. Ocekivala sam vise horora, mozda drukciji kraj.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.