Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2014., 22:03   #161
ne, da, ne.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 23:57   #162
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
ne, da, ne.
Mozes mi objasnit zas ne
mike2500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 01:35   #163
1. ne - klupa koja kosta 500kn ne moze biti niti sigurna za vjezbanje, a kamoli iole kvalitetna. takve stvari su dobre samo i jedino za to da ti stoje u sobi, lijepo izgledaju i skupljaju prasinu. koliko ta sprava moze kostati u izradi, kada se u ducanu prodaje za 500kn? kad drzava uzme sebi svoji 25%, makni makni marzu min 30%, postotak uvoznika, troskove transporta i koliko ti ostaje? i zar zaista mislis da kinez moze napraviti nesto kvalitetno za 20$? pa mene u hrvatskoj samo materijal kosta za ovakvu klupu 500kn, a kvaliteta je garantiram 20x bolja. ako mislis nesto kupiti, kupi preko njuskala, ako vec ne zelis od mene. ima dosta ljudi koji prodaju sprave. ali kazem ti, za tvoje zdravlje i zivot, ne kupuj te jeftine jeftine kineske klupe.
2. da - sipka koja bi ti bila dobra je minimalno ona od 183cm, koja kosta 230kn. takvu ja imam i zadovoljan sam. iako, obzirom da vidim da ti je velika stavka novac - napravi sam svoju sipku. odi u zeljeznariju i kupi 3m sipku, izrezi jednu od 220 i dvije od 40cm i imas sve kaj ti treba. kupis 4 leptira i dva neka ti budu granicnici, dva zatezaci (ako si shvatio kaj pricam). ili, opet - njuskalo.
3. ne - plasticne utege ne bi preporucio iz jednostavnog razloga - pucaju. cim ih malo jace odlozis na pod, postoji sansa da ce puknuti. mozda jos ovi od 0,5kg i nisu "riskantni", ali dugorocno je bolje investirati u zeljezo. i po treci put - na njuskalu imas ljude koji prodaju utege po 10kn/kg, mozda nisu stalno aktualni, ali provjeravaj s vremena na vrijeme.

iako, ako si odlucio kupiti sve u prideu - kupi, ali svakako uzmi neku kvalitetniju klupu, a plastiku... to nek bude tvoja odluka.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 11:47   #164
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
1. ne - klupa koja kosta 500kn ne moze biti niti sigurna za vjezbanje, a kamoli iole kvalitetna. takve stvari su dobre samo i jedino za to da ti stoje u sobi, lijepo izgledaju i skupljaju prasinu. koliko ta sprava moze kostati u izradi, kada se u ducanu prodaje za 500kn? kad drzava uzme sebi svoji 25%, makni makni marzu min 30%, postotak uvoznika, troskove transporta i koliko ti ostaje? i zar zaista mislis da kinez moze napraviti nesto kvalitetno za 20$? pa mene u hrvatskoj samo materijal kosta za ovakvu klupu 500kn, a kvaliteta je garantiram 20x bolja. ako mislis nesto kupiti, kupi preko njuskala, ako vec ne zelis od mene. ima dosta ljudi koji prodaju sprave. ali kazem ti, za tvoje zdravlje i zivot, ne kupuj te jeftine jeftine kineske klupe.
2. da - sipka koja bi ti bila dobra je minimalno ona od 183cm, koja kosta 230kn. takvu ja imam i zadovoljan sam. iako, obzirom da vidim da ti je velika stavka novac - napravi sam svoju sipku. odi u zeljeznariju i kupi 3m sipku, izrezi jednu od 220 i dvije od 40cm i imas sve kaj ti treba. kupis 4 leptira i dva neka ti budu granicnici, dva zatezaci (ako si shvatio kaj pricam). ili, opet - njuskalo.
3. ne - plasticne utege ne bi preporucio iz jednostavnog razloga - pucaju. cim ih malo jace odlozis na pod, postoji sansa da ce puknuti. mozda jos ovi od 0,5kg i nisu "riskantni", ali dugorocno je bolje investirati u zeljezo. i po treci put - na njuskalu imas ljude koji prodaju utege po 10kn/kg, mozda nisu stalno aktualni, ali provjeravaj s vremena na vrijeme.

iako, ako si odlucio kupiti sve u prideu - kupi, ali svakako uzmi neku kvalitetniju klupu, a plastiku... to nek bude tvoja odluka.
Hvala puno na odgovoru!
jel ista vrijedi ova klupa

http://www.pride.hr/Products/6627-kl...nje-utega.aspx
mike2500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:00   #165
ista prica. nesto sto u ducanu kosta 500kn ne moze biti dobro. nisam nikada vjezbao na takvim klupama, ali sam ih isprobao, te citao iskustva drugih i mogu tvrditi da su tek one klupe od 1000+kn dobre za pero laku kategoriju koja ne dize u benchu vise od 50kg.
za imalo jaci trening, zaboravi. ja sa svojih 80kg se ne bi usudio benchati niti svoju tezinu, a kamoli nesto vise..
__________________
moja kućna teretana

Zadnje uređivanje drasko2002 : 24.02.2014. at 13:08.
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 19:31   #166
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
ista prica. nesto sto u ducanu kosta 500kn ne moze biti dobro. nisam nikada vjezbao na takvim klupama, ali sam ih isprobao, te citao iskustva drugih i mogu tvrditi da su tek one klupe od 1000+kn dobre za pero laku kategoriju koja ne dize u benchu vise od 50kg.
za imalo jaci trening, zaboravi. ja sa svojih 80kg se ne bi usudio benchati niti svoju tezinu, a kamoli nesto vise..
E,sorry zaboravio sam reci da bih to kupio svom sinu od 45 kg i visine 160 cm.
mike2500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 20:09   #167
i taj sin ce jednom narasti... i ojacati... a onda ces imati dupli trosak...
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 18:46   #168
prodajem ploče za šipku fi 30
4 x 15 kg
2 x 20 kg

ako se uzme sve ide za 900 kuna.
na mail [email protected]
__________________
11.06.2011 je moj dan :)
aancicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:31   #169
Pozz zanima me kako odabrati koju sipku uzeti....tj. odllucio sam se za standard sipku 25mm....samo neznam kiju duzinu uzeti....150cm 180cm ili 220....moja visina je ~170cm ako igra ulogu predpostavljam da da radi raspona ruku.....dosada sam radio full body program sa bucicama (sa promjenjivim tezinama)....sipku bih uzeo prvenstveno radi cucnja i mrtvog dizanja.....posto zivim i vjezbam u iznajmljenom stanu kavez mi zasada nije opcija pa nebih pretjerivao sa tezinama u cucnju tako da vjerujem da sto se tice nosivosti da mi je sasvim dovoljna ta promjer 25?
I ako netko zna kolika je tezina svake pojedine sipke koje sam naveo....
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima....
theXgeneration is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 23:35   #170
nemas kaj razmisljati - osim ako vec nisi kupio ploce, kupi fi 30. i to ne kracu od 200cm. ako bas moras (iz meni nepoznatog razloga) kupiti fi 25, kupi, ali opet, ne krace od 200cm.
i da, 25 nije standard. standard je 30. 25 kupujes u emmezeti, pevecu i sl. u pravim ducanima ces tesko naci 25. pa cak i u intersportu prodaju 30.

Zadnje uređivanje drasko2002 : 04.07.2014. at 23:40.
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 10:51   #171
Gledao sam na bluegym web shopu i tamo je pisalo standard pa me to zbunilo....ploce jos nisam uzeo ali imam od xfact-a 20kg koje sam uzeo u hervisu za jednorucne utege cini mi se da su oni 25mm tako da mi je to jedini razlog zbog kojeg bi uzeo 25mm...no ako kazes da je 30 standard uzeti cu 30mm ako cu imati problema sa nabavkom ploca kasnije....ovih 20kg sto imam cu koristiti na jednorucnim a za sipku cu uzimati lagano nove ploce.....ispravi me ako grjesim ali predpostavljam da nece biti problema ako ubacim koju plocu od 30mm na jednorucni od 25mm mislim kad stegnem osiguracem nebi smjelo plesati puno?

Sad bas gledam ima neka akcija 30mm sipka 180cm i 20kg utega za 400kn sto mi se cini kao ok ponuda samo sto je sipka nazalost 180cm?
theXgeneration is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 22:26   #172
ma umjesto da se zajebavas, imas dvije opcije - staviti na njuskalo da mjenjas ploce za iste samo s vecom rupom (ja sam tako napravio) ili naci tokara koji ce ti prosiriti rupe, al on bi ti to mogao naplatiti, osim ako nemas nekog svog... s time, racunaj da rupa bude 30,5-31mm, jer je sipka 30 i mora biti malo lufta.
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 20:42   #173
Valja li ova bench klupa uzevši u obzir cijenu?
Meni ne treba ništa posebno, čisto da mogu vježbati i da je sigurno.
http://www.fitness.com.hr/shop/oprem...klupa-Fit.aspx
HB2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 00:32   #174
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Trebao bih savjet. Klinac mi je za Sv. Nikolu naručio utege. Ima 12 godina (to su te godine kada počnu bacati oćade na curice ) i nemam pojma što je primjereno toj dobi. Mislio sam uzeti dvije bućice, čine mi se najuniverzalnijim ali koju težinu, da li one plastične ili pak ove kojima se mogu dodavati ploče, gdje su najpovoljnije cijene?

PS.
Recimo da li je ovako nešto ok?
mestar, ja upravo razmisljam o kupnji tocno tih utega pa me zanima ako si ih uzeo kako si zadovoljan s njima?
cikcakvata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 12:51   #175
Gledam da si uzmem dvije kratke šipke i cca 30 kg ploča, gdje da gledam i kolika je prihvatljiva cijena ? Jel preporučate išta s njuškala ?

Prijatelj mi je poslao link za http://www.topshop.com.hr/fitness_mr...iveactive.html. Čini se povoljno, ali to je jebeni top shop a i htio bi da su tih 30 kg u malo više ploča usitnjeni.

Zadnje uređivanje kukuruza zlatko : 26.09.2014. at 13:04.
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 13:38   #176
ne! ako zelis plasticne utege bolje odi u pride i tamo kupi. ako nisi primjetio, sipka im je deklarirana na nosivost 55kg. to je sramota i uvreda za vjezbace. ako zelis jeftine utege koji lijepo izgledaju i skupljaju prasinu, ovo je idealna prilika, za BILO KAKVO vjezbanje, zaobici u najvecem mogucem luku.

i da, preporucavam sve s njuskala sto se tice sipki i ploca.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 23:15   #177
E moze mala pomoc. Moj decko bi si htio napraviti spravu za propadanja otprilike ovakvu ili ovakvu pa ga zanimaju sirina izmedu lijeve i desne rucke. Hvala
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 21:23   #178
na gornjoj su rucke paralelne, na donjoj se sire sto omogucava razlicitu sirinu hvata.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 11:23   #179
300kn!SIT UP BENCH

http://www.njuskalo.hr/fitness-oprem...oglas-12943717
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 20:12   #180
pozdrav svima!
ovako: kupili smo preko oglasa polovnu spravu za vježbanje, sin kaže da se zove Gladijator . pa ja sada tražim nekoga za savjet kako uopće početi vježbati, s kolikom kilažom, koliko serija,... sin ima 12 god. i 43 kg. što je uopće dozvoljeno za njegovu dob? bojim se da u početku ne počne krivo vježbati pa da si krivo razvije neki mišić, što ja znam. jel to uopće primjerena sprava za 12-ogodišnjake?
hvala unaprijed na odgovorima!
zabrinuta mama
frankie7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.