Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2011., 20:12   #61
Ajde da se i ja javim..
Slomilo kost kod skočnog zgloba pred 4 mjeseca.. Mjesec dana longete i gipsa, pa rehabilitacija.. Isla 5 tjedana na terapiju, sve mi ok bilo no imam problem..
Noga mi je razgibana dosta (nije kao ona zdrava no ok je kakva je bila kada sam skinula gips), no ne smijem raditi neke nagle pokrete, potrčati naglo, jer me ligamenti pocnu trgati od bolova.. Razgibavam nogu jos uvijek, ne svaki dan, no povremeno kada stignem i uhvatim par minuta..
Terapeutkinja mi je rekla da mi to moze pomoci, no jos uvijek se nadam da postoji jos nesto drugo..

Ima li tko iskustva ili savjeta..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 21:02   #62
pa evo ja imam iskustva ko sto rekoh gore ozljeda prije 9mj 2 ligamenta pukla, opseg pokreta mi je mali, nemogu skociti sa vise od 0,5m i uvijek oprezno sa tom nogom ako lupim petom u pod ili nesto zaboli jako. operacija artroskopski prije 10 dana nije nista pomogla. ako mi ne bude bolje kroz mjesec dva bas cu svakodnevno hardcore vjezbati, zicat cu veliku operaciju otvaranja gleznja.
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 21:07   #63
Koje vjezbe radis?
Stopala unutra-van? Kruzne pokrete stopalom, tj nogom. Gore dolje...
Jel ima još koja?
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 22:54   #64
ma te vjezba na prazno ti nisu nista.... u cucnju silim nogu naprijed, skacem na prstima koliko ide, dizem se na prste(list) i u teretani ovo http://www.exrx.net/WeightExercises/...CalfPress.html , jos ovih dana cu si improvizirati nesto za balansiranje i stabilnost - okruglu dasku promjera 30cm i dolje zaljepiti golf lopticu i na tome biti barem 10-15min dnevno... ima i u turbo sportu kupiti gotovu plocu za balansiranje oko 150kn
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 23:32   #65
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
ma te vjezba na prazno ti nisu nista.... u cucnju silim nogu naprijed, skacem na prstima koliko ide, dizem se na prste(list) i u teretani ovo http://www.exrx.net/WeightExercises/...CalfPress.html , jos ovih dana cu si improvizirati nesto za balansiranje i stabilnost - okruglu dasku promjera 30cm i dolje zaljepiti golf lopticu i na tome biti barem 10-15min dnevno... ima i u turbo sportu kupiti gotovu plocu za balansiranje oko 150kn

Ova vjezba u teretani je super. Skakanje mi se cini malo preintenzivno, jer mislim da je veca mogucnost da si istegnes ligament, tj. ne mozes kontrolirati u potpunosti skok jer je vjezba prebrza.
Ja sam dosta vjezbala na stabilizatoru, slicnom kako opisujes, na terapijama. Ok je stvarcica..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:08   #66
Slomljen gležanj

Dragi svi,

Nisam našla sličnu temu pa molim pomoć... Slomila sam gležanj i čekam za mjesec dana fizikalnu terapiju.

Samo vidim da mi ova noga polako slabi (mišići) pa molim pomoć oko vježbi posebno za potkoljenicu s tim da na tu nogu ne smijem stajati niti se odgurivati.

Hvala
Just Here is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 19:36   #67
Nemoj raditi vjezbe bez konsultacije sa ortopedom i fizioterapeutom...
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 20:04   #68
tnx pih... imat ću dok dođem do terapije mršavu nožicu...
Just Here is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 23:32   #69
Svaka cura zeli mrsave nozice... Bice nozica ok nakon vjezbi.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:22   #70
Prije 3 tjedna na košarci sam ozlijedio lijevi skočni zglob. Kod ozljede čuo sam kako se nešto "kao poderalo" unozi.
Mogao sam micati nogu, nije me pretjerano ni bolilo (naročito taj dan, sutradan je malo više boljelo) te sam na svoju ruku zaključio da kost nije slomljena i nema potrebe ići doktoru.
Nakon 3 dana, noga je i dalje bila dosta otečena, nisam mogao ni osloniti se na nju a kamoli hodati i odlučio sam ipak ići na traumatologiju da slikaju.
Tamo su slikali, rekli da nije slomljeno ali ipak stavili longetu i dali nalaz na kojem piše:

glavna dijagnoza: iščašenje i nategnuće nožnoga zgloba (gležnja)
pretrage:RTG I. gležanj/nema znakova prijeloma
kontrola za 7 dana ujutro

Ja sam tu longetu nakon 4 dana sam skinuo i nisam otišao na kontrolu.
Nakon toga sam mirovao, držao nogu na uzvišenom, držao sam kompresivni zavoj i 3 puta dnevno mazao hepan-gelom a kasnije deep-reliefom.
Uz bandažu elastičnim zavojem mogao sam i polako šetati po stanu uz minimalne bolove.

Nakon negdje 2 tjedna od ozljede noga mi je bila puno bolje, otok je dosta splasnuo i već sam mogao, uz čvrsto bandažiranje elastičnim zavojem, puno normalnije hodati.
Danas, 3 tjedna nakon ozljede, uz bandažiranje zgloba, mogu normalno šetati, noga me gotovo ništa ne boli osim kod nekih naglih pokreta u lijevu ili desnu stranu.
Ali nakon svakog forsiranja noge odnosno nakon što puno šetam i noga mi puno stoji bandažirana i stisnuta u tenisici, kad dođem doma i izujem se noga mi je dosta nateknuta.
To nateknuće (koje je vidljivo sa vanjske strane zgloba) ne potraje dugo, nakon što odmorim malo nogu u visokom položaju, uz držanje hladnog obloga, ono splasne.
E sad zanima me jeli to normalno, hoće li se s vremenom otok smanjivati?
Čitao sam kako je za saniranje ozljede bitno što ranije krenuti sa hodanjem i forsiranjem noge do granice boli te kako strogo mirovanje u ovoj fazi nije preporučljivo...
Ali opet, strah me je da možda ne forsiram previše pa da se nešto ne pogorša.
marin.zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 22:53   #71
Ozljeda gležnja

Dakle, skočio sam s balkona i umjesto da se lijepo dočekam, ja sam se dočekao na lijevu nogu malo prije desne i naravno zaboljeli me gležnjevi, pogotovo lijevi i trtična kost. Gležanj lijevi mi je natekao i poplavio, ali bol se smanjuje i povlači se oteklina, desni me skoro nimalo ne boli, a još i skakućem na njemu stalno zbog lijeve noge. Trtična kost me malo boli kad je tvrda podloga na kojoj ležim ili sjedim ili kad se naglo pomaknem, ali moguće da je to i od nepravilnog spavanja? Za gležanj me zanima trebam li ići doktoru ili da i dalje stavljam hladne obloge, gel i zavoje, a zatim steznik, a za trtičnu kost trebam li to pregledat? Hvala.
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 21:33   #72
I kako je zavrsilo na kraju? I ja sam tako prije 10 dana pao i izvrnuo nogu i istegnuo ligamente, sad nosim longetu i nakon 10 dana mi je noga otecena iako mi ej stalno led na nozi...Koliko ti je trajao oporavak?
benjoo966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 13:59   #73
lol na kraju je ispalo da sam slomio nogu, odnosno više je napuklo nego slomljeno ali opet. ne nosim više langetu, ali oporavak će trajat još najmanje 5 tjedana. samo mi nije jasno jesam li možda i ligamente istegnuo ili nešto jer još ne mogu skroz pomicati stopalo u zglobu. ali valjda bi liječnik to uočio.
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 20:00   #74
Kako si se ti borio s natecenesti? Imam osjecaj kad bi se rijesio otekline da bi se puno brze rjesio svega :S Cito sam nesto da se stavi crveni luk pa da on izvuce tu oteklinu xD Ma stavit cu sve samo da ne patim u ovim ljetnim danima...
benjoo966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 22:36   #75
Znam kako ti je, to je najgore. Ja sam stavljao led, zavoje i onaj ledeni analgetski gel, to imaš u ljekarnama, stvarno je super. Premda meni još nije posve splasnulo.
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 13:51   #76
jeli jos mirujes mozes li hodat, izlazit i to? Grozno stari usred sezone ovako se sjebat, strasno
benjoo966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:47   #77
pozdrav

slomio sam fibulu, 28,09 pao sa skutera, lom bez dislokacije zatvoreni sve ok, sad nosio sam gipsanu longetu do 4,11 tad je skinuta i dobio sam vjezbe ono stopalo unutra van i vjezba onog misica na butu, samo stezanje, ja jos hodam na stakama, i nemogu se osloniti na nogu ni hodati, noga nekad natice, a zglob i koljeno je i dalje nateceno, na odnosu na drugu nogu koja je ok, savjeti?
bahha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 12:40   #78
Znači,ovu subotu sam preskako ogradu igrališta i pao sam i od tada me boli stopalo(zadnjih dana manje) al ipak osjetim da nmg trcat zbog tiga
Sad dal je to nest ozbiljnog da moram kod doktora ili će proći?
Unaprijed hvala na odg
pelkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 16:16   #79
Quote:
pelkom kaže: Pogledaj post
Znači,ovu subotu sam preskako ogradu igrališta i pao sam i od tada me boli stopalo(zadnjih dana manje) al ipak osjetim da nmg trcat zbog tiga
Sad dal je to nest ozbiljnog da moram kod doktora ili će proći?
Unaprijed hvala na odg
A kako da znamo da li je ozbiljno ili ne?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:59   #80
Dobio sam snazan udarac u nadkoljenicu

Dobio sam udarac u nadkoljenicu, mogu hodati ali kada bi krenuo dignuti nogu imao bi strasne bolove, imate li kakve preporuke kako da prebolim to. Hvala unaprijed
bubatuljan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.