Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2015., 12:25   #21
Producirao je. Napisala sam snimio, ne režirao- u smislu da pod njegov kišobran idu.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 15:46   #22
Oprosti, ali ovo prvi put čujem da to ide pod njegove filmove zato što je producirao. Redatelj je bitan i filmovi se uvijek gledaju po redatelju, a Del Toro nije režirao ta dva filma i ti bi to treballa znati pošto si napisala da je on te filmov snimio, a nije istina. I ne samo ta dva već i Julia's eyes nije njegov.

To je kao da kažeš da su Flags of Our Fathers i Letters from Iwo Jima Spielbergovi filmovi, a nisu već su od Clinta Eastwooda. On ih je režirao. To je kao da kažeš da je svaki film u povijesti koji je produciran od nekoga, a taj nije režirao da je to njegov film.

Polanski nije producirao filmove kao što su Rosemary's Baby, Chinatown, Cul-de-sac i to sad nisu njegovi filmovi jer je neka druga osoba producirala. Jel shvaćaš koliko je to glupo?
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 12:28   #23
Ti filmovi se nalaze u njegovoj filmografiji, pod tim mislim "pod njegovim kišobranom". Mislim da sam jasna.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 12:54   #24
Jasna si ti, više nego jasna. Šta opet ne znači da ne pišeš gluposti. Kakvim kišobranom, kakva filmografija?!?

Del Toro je režirao to što je režirao, nikakvo "Sirotište" niti "Mama" ne spadaju na popis njegovih filmova.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 17:19   #25
Sigurno jesu, ako napises nesto i produciras je "tvoj" film(film na kojem si radio), kao i ako reziras, na filmu radi vise ljudi i svima ide pod filmografiju, ali i navedeno je sto su na filmu radili, pisati nesto i biti producent je jednako bitno kao i rezirati, po nekim vasim upisima, jedino se gleda redatelj.. Film je vlasnistvo studija, svi ostali na njemu rade u nekoj funkciji, redatelj, glumci, pomocni redatelji, producenti itd. Ako ja napisem nesto(moja ideja),budem producent, ja sam radio na tom filmu i dio je moje filmografije kao sto je dio onog koji je isti film rezira, ono koji je u filmu glumi, a nitko od nas nije vlasnik filma, niti je film nas.

Koliko se puta dogodi da redatelj napravi film, studio i producenti filma ne zele tu verziju nego je promjene, koliko tu svađa i problema bude, koliko razlicitih verzija, mislim najbolje znaju oni koji su u samom procesu, ali nije redatelj "BOG" filma koji se radi, nekad verzija koja izađe nema veze s onim sto je redatelj htio, jer su vlasnici filma, pravi vlasnici htjeli nesto drugo.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 20:49   #26
Loše. Ne razočaravajuće, nego stvarno jadno i loše. Debeljko del Toro je otišao u kurac, rekao bih. Što je ovo, sunce ti jebem? Zoomovi kao u starim hororima, zbilja? Duhovi su samo metafora? Ma hvala ti na tom ingenioznom foreshadowingu, mamicu ti pretilu. Tek sad shvaćam onu epidemiju otkaza. U smislu, nije li u glavnim ulogama trebala biti sasvim druga postava, ali se onda pojavio čuveni spas, taj prokleti 'scheduling conflict'? Ovo je besmisleno. Ovo je iz šupka. Nit' je horor, nit' je ljubavna priča. A nije bo'me ni pretjeran vizualni slatkiš. Plus, treći je čin film sulud, ali ne na dobar način. I onda oni one-lineri bledolike protagonistice. Sve me podsjetilo na Altmanov film The Player. Film o kojemu se radi u tom filmu mogao je biti odličan, ali na kraju Bruce Willis stiže, spašava Demi Moore na što ga ona pita nešto tipa 'di si do sada', a on odgovara 'trefik voz a madrfakr'. Ma daj, del Toro, odjebi.

4.3
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 10:45   #27
Pogledao i boljih filmova u životu.

Kamera, eksterijeri i interijeri onako bajkovito Burtonovski, a realizacija ostalih dijelova premlaka, s dosta već viđenih stvari, premalo šokantna, a kao da se trudi biti. Nije baš film za djecu, a nije ni za odrasle. Moglo je bolje.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 17:00   #28
Del Toro je svakako na putu prema dolje. Šteta. Scenografija i zvučni efekti su postavljeni fenomenalno ali priča je toliko jednostavna i predvidljiva. I tih par twistova tko će koga piknut na kraju ostavilo me pod baš-me-briga dojmom. Nema napetosti, nema horrora, ne znam da li je do montaže ili čega drugog. Svu filmsku magiju, ama baš svu su uništili, sve što je moglo ispast scarry, sve su pojasnili, pojednostavili, banalizirali. Šteta.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 16:32   #29
Meni je film zabavio, a posebno su mi se dopale scene eksterijera i interijera one mistične kuće. Volim stil filma gdje dominira gotički horor.
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 22:39   #30
iako nema budzet ni 'genijalca' del tora, stonehearst asylum je puno bolji film od ovog.

vamo su me najvise nazivcirale prikaze koje opsjedaju protagonisticu. prejadno. kod prve prikaze sam pomislio 'ovu ce duhovi opsjedat cijeli film, ali nijedan ju nece ni taknut', i onda tako i bude

ljubavna prica promasena.

od dobrih stvari bi pohvalio jessicu chastain.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 00:40   #31
Film je fantastican, predivan, kako samo Guillermo zna napraviti, 10/10, jedino mi je zao sto vise ne radi filmova ovakvih, svojih filmova, iz srca, naravno da nije razina Panovog Labirinta ali rijetko sto je, to je remek djelo za sebe, previse radi studijskih filmova, to mi je jedino zao, a vidim da tako i nastavlja sljedecih godina.

Ja sam bio prebacen u tu kucu, u to vrijeme, u tu pricu, savrseno, 10/10. Svakom bi ga preoprucio, ali vidim mnogima ne pase, ja volim strasno Guillerma kad je u elementu, ovo mi je ispred Devil's Backbone, iza Panovog, ali sigurno nije znak da pada, kad je na ovom teritoriju vidi se da uziva, svaki kadar, svaki detalj, to je njegov film, to je del toro, ne Pacific Rim.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 10:20   #32
Što reći o filmu koji traje dva sata, pogledaš sat i pol u dijelovima, i onda više nemaš nikakvu želju pogledati ostatak? Film o duhovima i jezi koji nije ni strašan ni jezovit. Generički-šablonska radnja, što ne mora biti minus kod takve vrste filma, da ima, jelte jeze i da je zanimljiv. Bilo bi dobro da mogu reći da je film loš. Ne, još gore - film je jednostavno - nezanimljiv.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 16:32   #33
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
iako nema budzet ni 'genijalca' del tora, stonehearst asylum je puno bolji film od ovog.

vamo su me najvise nazivcirale prikaze koje opsjedaju protagonisticu. prejadno. kod prve prikaze sam pomislio 'ovu ce duhovi opsjedat cijeli film, ali nijedan ju nece ni taknut', i onda tako i bude

ljubavna prica promasena.

od dobrih stvari bi pohvalio jessicu chastain.
Jesi ti muško ili žensko ? Bio sam uvjeren da si prije pisala u ženskom rodu ?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 17:23   #34
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Jesi ti muško ili žensko ? Bio sam uvjeren da si prije pisala u ženskom rodu ?
I ja sam primijetio.
Možda je promijenio/la spol.

Ali vide se i neke druge blage razlike.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 07:44   #35
strpljenje je trajalo punih 20 minuta i ondak sam si rekao "ma zajebavaj ti nekog drugog debilu jedan".
prepotentno wanna-be-tim-burton smeče na kubik.
kao da gledam "tvoje lice zvuči poznato", podsjetio me na tu debilanu. svi postoje radi sebe i jebe im se. utvaraju si da rade nešto korisno i interesantno a ono govno obično.

debeljka bi trebalo bacit na jedno godinu dana na neki pusti otok u izolaciju
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 09:44   #36
Film ne zna što bi bio. Ili klasični horor o ukletoj kući ili neki kvazi ''realni'' horor o serijskim ubojicama tipa Martha Beck/Reymond Martinez i propada na oba polja. Eksterijeri i interijeri više odgovaraju nekoj bajci (jebote, kućerina ima rupetinu točno u svojoj sredini i sve fino pada unutra, od lišća do snijega i nitko to da pipne) ali bajkovita sranja ne pašu uz duhove (koji bi malo bili opasni - zašto su uopće kao ljuti na plavojku - a onda malo tragični) a duhovi nikako ne pašu uz serijal killere koji korijene vuku iz stvarnosti. Likovi nemaju pojma što bi trebali glumiti, glavna plavojka iritantna, Loki neiskorišten, a ne kužim toliku famu oko Jessice, ženska ima iste glumačke poteze u svakom filmu i isti izraz lica, bilo da vodi misiju na Mars, lovi Bin Ladena ili kuha sataraš u prastaroj kuhinji. Ima Del Toro boljih stvari, bolje da je tu ubacio Perlmana kao Hellboya da rasturi sve živo i onda bi to bilo nešto
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 09:46   #37
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
bolje da je tu ubacio Perlmana kao Hellboya da rasturi sve živo i onda bi to bilo nešto
Hail to Ron Perlman.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 09:55   #38
Trebamo Hellboya 3, da.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 12:39   #39
Pogledao sam jedno 2/3 filma i onda zaspao.
p3r02d3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 15:16   #40
https://www.youtube.com/watch?v=84zY33QZO5o

Što drugo reći : (
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.