Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 10:13   #441
Kod mene je zima pokazala zube,.. urod će biti manji od očekivanog,... mislim da ću kupiti 100-tinjak kg da popunim bačvu.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 22:08   #442
dečki, biznis dogovarajte putem pm-a. fala
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 23:33   #443
nego da priuptam ima tko dobar recept za kupinovo vino?
Matematika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:42   #444
Ljudi, koliko kupinama otprilike treba da dozriju od kad počnu crvenjeti? Moje su sad počele mijenjati boju iz zelene u crvenu, pa nisam siguran imam li vremena za još jedan tretman insekticidom prije berbe...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 16:18   #445
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ljudi, koliko kupinama otprilike treba da dozriju od kad počnu crvenjeti? Moje su sad počele mijenjati boju iz zelene u crvenu, pa nisam siguran imam li vremena za još jedan tretman insekticidom prije berbe...
rane sorte sad već imaju zrelih kupina tu i tamo,te će se ozbiljnije moći brati za tjedan dana,a kasnije sorte za cca 3 tjedna
za insekticide je bojim se prekasno,osim ako ima napada ušiju recimo pa da se šprica samo zaražene grančice
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 22:33   #446
Na osnovu statistike sam svojedobno zarađivao ogromne novce :berbe su počinjale kako slijedi, thornfree sorta:
berba 2008: 26,07,
berba 2009: 19,07,
berba 2010: 22,07,
berba 2011: 23,07,

ova godina je savršena, kaj će ti insekticid? Bolje ti je protiv botritisa, ali i za to je već malo kasno. Inače, kako vjeverice ? Fakat si me zaintrigirao, sad gledam ove moje domaće i istražujem jel su crvene ili smeđe, mislim da su crvene, ali moram pregledati moje fotke, da budem siguran.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 02:11   #447
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Na osnovu statistike sam svojedobno zarađivao ogromne novce :berbe su počinjale kako slijedi, thornfree sorta:
berba 2008: 26,07,
berba 2009: 19,07,
berba 2010: 22,07,
berba 2011: 23,07,

ova godina je savršena, kaj će ti insekticid? Bolje ti je protiv botritisa, ali i za to je već malo kasno.
Thanx!
Prošle godine sam po plodovima znao nači nekakvih gusjenica, pa sam htio preventivno što bliže berbi napraviti jednu zaštitu, zlu netrebalo.

Protiv botritisa sam špricao kidanom dvaput. Jednom kad su se otvorili cvijetovi, jednom negdje kada su se počeli formirati plodovi.


Quote:
Inače, kako vjeverice ? Fakat si me zaintrigirao, sad gledam ove moje domaće i istražujem jel su crvene ili smeđe, mislim da su crvene, ali moram pregledati moje fotke, da budem siguran.
Vjeverac je uginuo nažalost. Nemam pojma od čega, bio je živahan, hranio sma ga lješnjacima baš, i samo sam ga pola sata kasnije našao uginulog. Valjda mu je srce otkazalo... Inaće, jako drage i jako zahtjevne životinje za imati u kući.

Kod nas ima cevenih i sivih, s time da crvene variraju bojom od crvene do skoro potpuno crne. Pretpostavljam da su i "tvoje" takve

Imam još devet degua. Njih zovu još čileanske vjeverice, iako nemaju baš sličnosti s vjevericama ako se mene pita. Oni su bistre male štetočine. Pitaj tetu elzu, nju su osvojili
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 17:12   #448
idemo u off al zažmirit ćemo, moji deguići umrli . savjet-ne pomažite prijateljima ako imaju ljubimce koje treba malo prihraniti imam blesavo dijete.

pametne, inteligentne, odane životinjice. jako drage i daju se pripitomiti. prodane duše, za hranu će sve napraviti.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 23:34   #449
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...71790628_n.jpg

Kupine malo nabujale, ali ploda ima da je milina. Jedva čekam berbu...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 09:02   #450
da "malo" nabujale ,... pa tu se ne može ni proć.
Kolki ti je razmak između redova a kolki u redu? Inače, predivno izgledaju samo mi se čini da je malo prevelika gužva,... ostavljal si dosta mladih izboja po grmu.
Vidim da su svježe pošpricane, čime si to sad tretiral, ja od cvatnje ništa.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 11:00   #451
ego, oću kupine i obzirom na rod oću i vina. bar 5 litri
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 23:24   #452
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
da "malo" nabujale ,... pa tu se ne može ni proć.
Kolki ti je razmak između redova a kolki u redu? Inače, predivno izgledaju samo mi se čini da je malo prevelika gužva,... ostavljal si dosta mladih izboja po grmu.
Vidim da su svježe pošpricane, čime si to sad tretiral, ja od cvatnje ništa.
Zapravo nisu već dugo špricane. Zadnje 19.6. s lambdom. Izgledaju špricane vjerojatno jer je slikano noću s blicom pa se javlja odbljesak.

Razmak između redova je cca 1 m i u redu 80 cm, ja mislim. Znam da je gusto, ali nisam mogao bolje zbog ograničenog prostora. Jedva čekam da prođe berba, pa da raskrčim stare stabljike. Ove godine ću malo manje izboja ostaviti. Prošle godine sam prvi put rezao pa nisam znao koliko to nabuja.

A vina... ako bude, šaljem obavezno
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 06:59   #453
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zapravo nisu već dugo špricane. Zadnje 19.6. s lambdom. Izgledaju špricane vjerojatno jer je slikano noću s blicom pa se javlja odbljesak.

Razmak između redova je cca 1 m i u redu 80 cm, ja mislim. Znam da je gusto, ali nisam mogao bolje zbog ograničenog prostora. Jedva čekam da prođe berba, pa da raskrčim stare stabljike. Ove godine ću malo manje izboja ostaviti. Prošle godine sam prvi put rezao pa nisam znao koliko to nabuja.

A vina... ako bude, šaljem obavezno
vina ako bude pa šta ćeš raditi s tolikim kupinama?Ja muku mučim šta ću s ovogodišnjim urodom,par tisuća litara vina je na zalihi,a prodaja u svježem stanju je problematična zbog branja,muka mi je
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 19:30   #454
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
vina ako bude pa šta ćeš raditi s tolikim kupinama?Ja muku mučim šta ću s ovogodišnjim urodom,par tisuća litara vina je na zalihi,a prodaja u svježem stanju je problematična zbog branja,muka mi je
Nažalost, nije to puno kupina. Dva reda po 5 metara.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 21:38   #455
a ja dok na forumu postavim pitanje tko ima za prodati par litri kupinova domaćega finoga vina, svi šutite ko guzice. dobro, ne baš par litri, al tak se veli. uvjet je da je vino dobro pošto ide kao poklon.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 13:07   #456
Meni se to vino više neda raditi, ove godine sam prodao, SLOVIMA, 20 PUTA MANJE NEGO PRIJE RECESIJE. Ali zato imam savršen konjak od kupina, koji stoji u drvenoj bačvi.
Baš si razmišljam, da je bolje povaditi to van i posaditi grožđe za jelo. Manje posla, veća korist. Nema berbe od mjesec dana, pobereš odjednom i boli te đon.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 16:46   #457
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
a ja dok na forumu postavim pitanje tko ima za prodati par litri kupinova domaćega finoga vina, svi šutite ko guzice. dobro, ne baš par litri, al tak se veli. uvjet je da je vino dobro pošto ide kao poklon.
koliko sam skužio mi smo kakti neki susjedi,ak ti treba napiši mi na PM di da ti dostavim
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 17:26   #458
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Meni se to vino više neda raditi, ove godine sam prodao, SLOVIMA, 20 PUTA MANJE NEGO PRIJE RECESIJE. Ali zato imam savršen konjak od kupina, koji stoji u drvenoj bačvi.
Baš si razmišljam, da je bolje povaditi to van i posaditi grožđe za jelo. Manje posla, veća korist. Nema berbe od mjesec dana, pobereš odjednom i boli te đon.
Diabolica, a da ti to fino flaširaš i skladištiš u nekom vinskom podrumu za neka bolja vremena? Možda ti jednog dana podrum postane zlatni rudnik...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 20:37   #459
ja ti živim v podravini, . nikakva tajna. trenutno sam na moru, nadam se da se nebuš skrival tam krajem 8 mjeseca i da mi buš donesel vino. platim kuliko košta, trebam za tlak, malo za doktore, prijatelje. jel flaširaš?
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 22:30   #460
Ja se i inače bavim vinima, tako da imam sflaširano i najbolju berbu kupinovo 2009, ali vjeruj mi, nakon 2-3 godine razlike su nebo i zemlja, tak da ne nasjedam arhivskim vinima. Imam čak i ILOK vino iz rep srbske, sa njihovim etiketama, pokušao prodati, nema u tome budućnosti, kod nas ti se to na cijeni, možda par entuzijasta, ali, bez veze. Imam i zlatne medalje istarskih vinara, ponudio, nitko se ne javlja. Zato treba sve prodati ako se može istog trena, sve ostalo je niš koristi. Opet ide direktna samoposluga ispred kuće, bolje lova u đepu, nego vino u podrumu.
Danas sam čak ubrao , znaš one najviše na cvijetu, i najveće, par komada, ali već sad vidim da od toga nebu niš, jerbo izbacio sam navodnjavanje, biti će malo manje i tvrđe, ako nešto ne padne u sljedećoh tjedan dana. I biti će botritisa, to sigurno, kod mene je ujutro vlažna trava, a to znači botritis. Samo da nebude u vinogradu, jer sam sve snage prebacio tam.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.