Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 01:15   #1
Muči me želudac

And here we go again
Nadam se da ce mi netko pomoci...
Želudac me uzasno muci.Ja ne mogu rec da je to neka bol,to je vise,kao stalan osjecaj gladi,i stalo kruli,roglja nesto,puca u njemu ma Boze sacuvaj
I stalno podrigivanje,vjetrovi ali bezmirisni i bezcujni
Onda stolice nekad nema,nekad ima,nekad skoro pa nista...Prekjucer je to bio minimalac,jucer nista,danas normalna stolica ali prije toga grcenje/bol crijeva.
Taj osjecaj u zelucu je stalan i ometa me u svemu sto radim I stvarno je glasan,cisto mi bude neugodno,cak i nakon jela.Na opip mi je isto osjetljiv.Ne znam sto mi je,taj osjecaj nekakav praznine i nadutosti u isto vrijeme je grozan
Ima netko savjet ili slicno iskustvo bar...?
zuzanna is offline  
Old 27.07.2010., 11:13   #2
To nije onda problem samo sa želucem, nego i sa crijevima, tj. cijelom probavom...
ovako ti nitko ne može postaviti dijagnozu, ako te baš muči i ometa u svakodnevnom životu odi doktoru...

inače uzrok može biti bilošta, od toga da ne jedeš dovoljno ili previše, da jedeš krivu vrstu hrane, da imaš problem s viškom ili manjkom kiseline, da ti fali korisnih bakterija u crijevima...
Kako se hraniš? Koliko dugo imaš taj problem?
hooray is offline  
Old 27.07.2010., 12:01   #3
Neću se praviti pametan, ali meni kruli želudac i imam dijagnozu anksioznost. Naravno da nemora biti i kod tebe, ali vjerujm da ako nije vezano uz prehranu onda je ziher iz glave.
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Old 27.07.2010., 12:29   #4
našla sam prijašnju temu iste autorice:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post27846751

ako je opet slični problem, meni zvuči kao da imaš problema s gljivicama u probavi (nisam doktor i ne smatraj ovo nipošto kao dijagnozu), ono zbog čega mi se čini da je to problem, je činjenica da si imala proljev, da ti se problem ponovio kad si pojela nešto slatko i da ti teža hrana izaziva mučninu, isto kao i osjećaj napuhnutosti i česti osjećaj gladi

... meni se dešavalo nešto slično nakon antibiotika, pomogla prehrana s dosta proteina i povrća, obavezno bez šećera, i probiotik...
bila je neka tema o prehrani protiv gljivica, a i ima jelovnika za to po internetu, probaj tako par dana pa vidi, ako ti je bolje, znaš šta je...

ali ako ti još koji dan potraje odi doktoru...
hooray is offline  
Old 27.07.2010., 14:38   #5
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
našla sam prijašnju temu iste autorice:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post27846751

ako je opet slični problem, meni zvuči kao da imaš problema s gljivicama u probavi (nisam doktor i ne smatraj ovo nipošto kao dijagnozu), ono zbog čega mi se čini da je to problem, je činjenica da si imala proljev, da ti se problem ponovio kad si pojela nešto slatko i da ti teža hrana izaziva mučninu, isto kao i osjećaj napuhnutosti i česti osjećaj gladi

... meni se dešavalo nešto slično nakon antibiotika, pomogla prehrana s dosta proteina i povrća, obavezno bez šećera, i probiotik...
bila je neka tema o prehrani protiv gljivica, a i ima jelovnika za to po internetu, probaj tako par dana pa vidi, ako ti je bolje, znaš šta je...

ali ako ti još koji dan potraje odi doktoru...
Thank you.Ma ne moze bit u glavi
Jedem jednom,dva puta i to neko meso i krumpira,dosta paradajza jedem I sendivc.Nezdravo znam
Probat cu s tobom prehranom pa cu vidjet,hvala puno!
Izluđuje me to vise,kad pocne krulit ljudi me gledaju onako
Znam da nije gastritis ili nesto tako jer bi me onda bolio/pekao zeludac.Drago mi je da mi se javio netko sa slicnim iskustvom
btw.ne mogu nigdje nac taj jelovnik pa ako mozes... bila bih zahvalna.
zuzanna is offline  
Old 27.07.2010., 14:50   #6
Evo ti par linkova, pa pročitaj, ima opis simptoma, ako se prepoznaješ u njima tu imaš i preporuke za prehranu:

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...nticandida.asp

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...1_anticand.asp

http://www.nutricionizam.com/index.p...esti&Itemid=28
hooray is offline  
Old 27.07.2010., 15:19   #7
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
Evo ti par linkova, pa pročitaj, ima opis simptoma, ako se prepoznaješ u njima tu imaš i preporuke za prehranu:

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...nticandida.asp

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...1_anticand.asp

http://www.nutricionizam.com/index.p...esti&Itemid=28
Hvala puno!
Pocet cu s takvom prehranom.Ince pila sam Sumamed moguce da je od toga...
zuzanna is offline  
Old 27.07.2010., 15:23   #8
Quote:
zuzanna kaže: Pogledaj post
Hvala puno!
Pocet cu s takvom prehranom.Ince pila sam Sumamed moguce da je od toga...
to je to
summamed ti je ubio crijevnu floru

pojedi jedan jogurt i malo sira pa će bit bolje
JožaBistranski is offline  
Old 27.07.2010., 15:42   #9
ja to riješavam sa gastalom. naravno, ne jednim nego kroz par dana. pa bude u redu.
srcelence is offline  
Old 27.07.2010., 15:56   #10
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
ja to riješavam sa gastalom. naravno, ne jednim nego kroz par dana. pa bude u redu.
Ali mene zeludac ne boli,napisala sam to.Ne peče,ne žari.
Ajme i to sam taj summamed pila bezveze,doktorica mi dala zbog ciste na grlu Za koju mi je otorinac rekao da ju ljudi normalno imaju,i dao mi neku otopinu da grgljam.Popila sam 3 tablete summameda prije 2 mj Vjerovatno je to onda.Tegobe se nisu tad javljale...
Onda dijeta nista vise uz to?Uzimala sam onaj Linex ali nisam bas primjetila poboljsanje
zuzanna is offline  
Old 27.07.2010., 16:16   #11
Quote:
zuzanna kaže: Pogledaj post
Ali mene zeludac ne boli,napisala sam to.Ne peče,ne žari.
Ajme i to sam taj summamed pila bezveze,doktorica mi dala zbog ciste na grlu Za koju mi je otorinac rekao da ju ljudi normalno imaju,i dao mi neku otopinu da grgljam.Popila sam 3 tablete summameda prije 2 mj Vjerovatno je to onda.Tegobe se nisu tad javljale...
Onda dijeta nista vise uz to?Uzimala sam onaj Linex ali nisam bas primjetila poboljsanje
drugi put kad ti se javi cista uzmi čašu obične vode, mlake i u nju usipaj dvije žličice obične kuhinjske soli. I onda to grgljaj.

koji sumamed pobogu

a za ove tegobe velim ti jogurt, sir i takva fermentirana jela jedi da ti se obnovi crevna flora

nadam se da znaš kaj je crevna flora
JožaBistranski is offline  
Old 27.07.2010., 16:21   #12
Quote:
JožaBistranski kaže: Pogledaj post
drugi put kad ti se javi cista uzmi čašu obične vode, mlake i u nju usipaj dvije žličice obične kuhinjske soli. I onda to grgljaj.

koji sumamed pobogu

a za ove tegobe velim ti jogurt, sir i takva fermentirana jela jedi da ti se obnovi crevna flora

nadam se da znaš kaj je crevna flora
Znam
Zbog toga me muci i zeludac?
Summamed za cistu a nije bilo nikakve upale,rekla je da ce se od toga cista maknut.
zuzanna is offline  
Old 27.07.2010., 16:33   #13
Quote:
zuzanna kaže: Pogledaj post
Znam
Zbog toga me muci i zeludac?
naravno, crevna flora nema utjecaj samo na crijeva već na cijeli probavni trakt koji počinje već u ustima. Veliki dio hrane se probavljuje u crijevima ako je narušena crijevna flora biti će oslabljena probava. A to sve utječe na želudac koji u tom slučaju preuzima veći dio probave na sebe.
JožaBistranski is offline  
Old 27.07.2010., 16:47   #14
Quote:
JožaBistranski kaže: Pogledaj post
naravno, crevna flora nema utjecaj samo na crijeva već na cijeli probavni trakt koji počinje već u ustima. Veliki dio hrane se probavljuje u crijevima ako je narušena crijevna flora biti će oslabljena probava. A to sve utječe na želudac koji u tom slučaju preuzima veći dio probave na sebe.
Ajme super
Nadam se da od jogurta i sira ne bude dijareja
Cisto me bilo strah,citala sam tu po forumu o helicobacter,gastritisima,cirevima...ali to sam eliminirala jer mene ne boli.Hvala puno!
zuzanna is offline  
Old 28.07.2010., 08:43   #15
Zuzanna, ne mora te boljeti želudac ako imaš gastritis ili višak kiseline. Ja imam oboje i češće mi se odgađaju slične stvari kao i tebi ( podrigivanje, mučnina, kruljenje, povremeni proljevi...), a gotovo nikad me ne boli. Pokušaj s određenom prehranom, ali ne isključuj navedene bolesti želuca pa ako, se stanje ne sredi, uputi se gastroenterologu!
zdenka27 is offline  
Old 10.07.2012., 15:36   #16
Lei0081, Vaš post prebačen je ovdje (kliknuti na link) s obzirom da imamo aktivnu i vrlo posjećenu temu koja se bavi "želučanim pitanjima".

Ovu temu bih spojio s navedenom temom, ali iz tehničkih razloga postoji opasnost da bi se velika tema izgubila, stoga ovu temu zaključavam a upite u vezi želučanih problema molim da postavljate na temi iz linka.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 10.07.2012. at 19:16.
El Gato Félix is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.