Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2006., 06:49   #101
Ma ne, normalno pereš kao kad bi i inače oprala, samo se preporučuje redovito korištenje Risinga, bez uporabe drugih šampona.
Isuse, kako sam ovo glupo sročila...ali jutro je, oprostite...
zazie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 16:29   #102
ja imam seboreicni dermatitis (na licu) vec 10-tak godina, i vec sam uglavnom odustala od svega.. jedno vrijeme je pomagala fizioloska otopina u kombinaciji s uljem cajevca i sto neutralnijim kremama.. ali, nista od toga ne pomaze trajno, kao sto je vec puno puta napisano.

nakon jednog posjeta dermatologu receno mi je da seboreju uzrokuje poremecaj metabolizma i kako je preporucljivo iskontrolirati zeludac s kojim ionako imam problema. i da bi se problem trebao rijesiti sam od sebe onoga trenutka kada se izlijeci zeludac!


ja nikad nisam otisla na gastroskopiju ali planiram uskoro i vjerujem da bi to moglo pomoci, pa ako imate problema sa zelucem obavezno ga odite prekontrolirati.

trenutno koristim eucerin gel za ciscenje i toplo ga preporucam. nema ljuskanja a i crvenilo je puno manje..
kreme samo na biljnoj bazi..
Dirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 20:51   #103
Ja se sa seboreom mučim od 15 godine (odnosno, više od desetljeća). Inače, nekoliko članova, što uže, što šire obitelji je također ima...(NASLJEDNO je i ne, ne može se dobiti od nekoga, kako je to netko ovdje spomenuo...)

S 15 godina sam otišla u dermatologa i zažalila - dao mi je "magičnu" kremu spravljenu u apoteci koja mi je doslovce u tren izlječila ono što me mučilo...
A zažalila sam zato što mi je dermatolog prešutio kako u toj kremi ima hormona!!!
Srećom, ja sam kremu fino bacila (i sada kada mi spomenu kako treba nešto uzimati isključivo dva puta tjedno, ali nikako više - ne vjerujem im ništa i radije ću i uzimati ništa! )

Shvatila sam da suzbiti seboreu treba krenuti kopati "unutar" sebe, a ne se držati "izvanjskog" - kremice na lice i sl. Nikakva kozmetika ne pomaže ako je osoba nesređena unutar sebe...Znači, odlučila sam raditi na sebi (opuštanje, meditacija...)..Ebiga, nekima je genetska predispozicija da dobiju čir na želucu od nerviranja i stresa, a meni (i većini ovdje) seborea.

Nema teorije da ću ja stotine kuna davati za neke tamo kemijske pripravke koje će mi magično odstraniti problem...A ne! S time se samo plaća dobijanje dodatnih problema...
Svakodnevno koristim samo jednu kremu koja je na bazi kamilice, za osjetljivu kožu (Kalodermina) koju sam platila 12,00 kn! I pomaže mi kad vidim da mi kreće crvenilo na licu...Toliko o skupocjenim kremicama...

Većinu kozmetike (krema) nikada ne bi koristili kada bi znali što se sve unutra nalazi. Što je najgore, neki bez pogovora izdvajaju stotine kuna za to!
Uostalom, ta kozmetika ne liječi uzrok - uzrok je u psihičkoj stabilnosti i koliko toliko zdravom odnosu prema svom životu (prehrana, nepušenje, dovoljno sna... - klasika)
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 11:32   #104
Quote:
flower_girl kaže:
Imam isti problem. Koristim Jericho proizvode (ekstrakt Mrtvog mora). Ako redovito koristim, na licu sve OK. Problem je kosa jer mi propisani sampon bas i ne odgovara tj ne vidim promjene nabolje, pa ni nakon vise od 6 mjeseci koristenja.
Moram reci da mi je nekako laknulo kad vidim koliko vas je sa slicnim problemima. Ovo mislim u najpozitivnijem mogucem smislu
Zanimljivo. Meni funkcionira njihov šampon za kosu, ali ono blato i sapun sa sumporom nije FUNKCIONIRALO. Na licu mi je funkcionirao Lamisil (krema), ali izgleda da popušta.

Inače seboreu imam 5-10 godina. A perut nekakvih 15-ak godina. Isprobao sam raznorazne losione, sapune za čišćenje lica, šampone (standardne Oranozol i Asebon te mnoge druge), ali najdulje su funkcinirali obični Head&Shoulders (par godina) i Panthen-ov šampon (isto par godina) - ali su mi stvarno isušivali skalp.

Mislim da dermatolozi stvarno vole pacijente sa seboreom. Mislim, uvijek se vraćamo.

Nego, kakva iskustva imate sa promjenama prehrane, dodacima za prehranu, vitaminima? Dermatolozi često spominju masnu hranu kao jedan od faktora koji negativno utječu na seboreu. Vidio sam po raznim izvorima da razne verzije B-vitamina - B6, B12 i B komplex pomažu (ali zanimljivo je da sva klinička istraživanja navode da oralna primjena nije dala rezultate, već samo injekcije). Neki preporučuju Cink, Selen, Biotin (vitamin H). Vidim da se spominje i Omega 3, odnosno riblje ulje. Ima li tko dobrih (ili loših) iskustava?
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 19:22   #105
Quote:
Lavica02 kaže:
Za normalno održavanje kupila u DM neki sapun od čajevca i on mi je super, Ovaj sapun od čajevca košta nekih 15 kuna ( pakiran je u neuglednu kutijicu i ne miriši baš najbolje) a meni je super za lice...
danas sam kupila u DM-u neki sapun od cajevca i gline. zapakiran u maskirnu kutijicu, od firme 'Ulola'. je li to taj koji ti koristis? veceras cu ga isprobati, nadam se da ce barem malo pomoci
malo me zbunjuje to sto sad vidim da na njemu pise 'za lice protiv akni'. inace nemam akne, a koza mi je mjesovita, pa se nadam da mi nece jako isusivati??

je li ga koristis na cijelom licu ili samo na strateskim mjestima? hvala...
lolit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 20:11   #106
Quote:
lolit@ kaže:
danas sam kupila u DM-u neki sapun od cajevca i gline. zapakiran u maskirnu kutijicu, od firme 'Ulola'. je li to taj koji ti koristis? veceras cu ga isprobati, nadam se da ce barem malo pomoci
malo me zbunjuje to sto sad vidim da na njemu pise 'za lice protiv akni'. inace nemam akne, a koza mi je mjesovita, pa se nadam da mi nece jako isusivati??

je li ga koristis na cijelom licu ili samo na strateskim mjestima? hvala...
Je to je taj.
Iskreno nisam niti čitala što na njemu piše. Mama ga je dobila kao probni uzorak, bio nam je super pa sam ga kupila čim sam ga ugledala na polici.

Koristim ga po cijelom licu, navečer se s njime umijem. Nanesem ga na spužvicu i istrljam lice (osim očiju, ali obrve obavezno). I poslije se namažem niveinom aqua kremicom. To sada licu paše (evo već par mjeseci), do kada ne znam (držim fige što duže jer više nemam ideja )
I ja imam problema s T zonom.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 20:14   #107
Quote:
Lavica02 kaže:
Je to je taj.
Iskreno nisam niti čitala što na njemu piše. Mama ga je dobila kao probni uzorak, bio nam je super pa sam ga kupila čim sam ga ugledala na polici.

Koristim ga po cijelom licu, navečer se s njime umijem. Nanesem ga na spužvicu i istrljam lice (osim očiju, ali obrve obavezno). I poslije se namažem niveinom aqua kremicom. To sada licu paše (evo već par mjeseci), do kada ne znam (držim fige što duže jer više nemam ideja )
I ja imam problema s T zonom.
he he, pa mi koristimo i istu kremicu :klap: aqua beauty od nivee. super. hvala ti na odg. probati cu veceras onda tako.... tnx

edit: probaj od rosala intui (za mjesovitu kozu)...kad ti ova dosadi. meni je ta bila super, ali i ja mijenjam povremeno kad se koza zasiti. poslije se nekad vracam na stare. bila mi je dobra i afroditina kamilicna.

sorry zbog off-a
lolit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 20:20   #108
Koži paše (aqua) a i sada je in (sve sa vodom i kisikom u sebi)

E da i u zadnje vrijeme sam pila neke vitamine (vrag će ga znati što sve nisam popila) s kisikom ( okus oooodrvratan, ali ima puno B vitamina i ima cinka i selena)
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 16:11   #109
Quote:
luca kaže:
osoba za koju skupljam sve ove podatke ima krasnu kosu od djetinjstva. ali od kad ima problema, nosi ju takodjer na par mm (na zalost cijele obitelji), jer je tako lakse odrzavati i kontrolirati stanje... ne znamo sto bi se desilo da ju pusti malo dulju (nema problema na vlasistu), jos se nije usudio probati...

inace, za preporuke dermatologa, cijena i karakter nisu problem, ali nemojte preporucivati ljude ako ne mislite da su korisni
Može pustiti kosu, ali poslije svakog pranja treba na vlasište nabaciti Belosalic losion.
JackBauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 18:38   #110
nasao sam na netu neko combava ulje koje navodno lijeci seboreju,jel netko mozda probao?Evo linka o tome http://www.cydonia.com.ba/Combava.htm
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 21:05   #111
Quote:
JackBauer kaže:
Može pustiti kosu, ali poslije svakog pranja treba na vlasište nabaciti Belosalic losion.
Oprezno s tim Belosalicom !!!!! On se upotrebljava u kriznim situacijama
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 00:18   #112
Pozdrav..

Ne znam ni sam kako, ali dobio sam saboreu dermatitis prije 2 god. kosa mi se naglo pocela mastit, tjeme crvenit i perutat a svrab na tjemenu me izludivala. To se proslirilo na obrve koju su se takoder crvenile, perutale itd.. Zatim ispod oba oka mi se pojavila fleka crvena i koze se tu perutala i sve se ljepo crvenilo.
Izludio sam, probao sam oranazol i jedno vrijeme mi je pomogao dok se koza nije navikla, zatim eucerin sampon, i onda sam uzeo dercos zeleni i on mi je super pomogao kao i shuma lavante sampon koji je na biljnoj bazi . Kosa mi se lagano na tjemenu prorijedila dok je svugdje okolo ostala gusta i crna. Ostaje pitanje vremene dali ce se ta kosa izgubljna vratit ali cisto sumnjam..
Crvenilo na licu sta je stalo godinu dana, nisam uspio maknut sa 10 razlicitih krema sta jeftinih sta skupih.
Na kraju kad sam digaoruke od svega sam kupio sapun od nive sa medom i mljekom!?!?!?!.. Oprao par puta, ostaviopo par minuta na licu. I eto, od tada te saboreje nema.!
Ni traga ni glasa od nje, koza mi je glatka,lice cisto i meko. Stavljam taj sapun sedmicno jednom i drzim ga po par minuta.
Totalno glupo ali eto, sapun kosta 3 kn. A saboreje nema sigurno vec vise od pola god.
ne znam..
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 23:30   #113
wob blago tebi...ja seboreju imam vec 7 godina i vec mi ide na qurac.Svaka sitnica koja mi ne pase manifestira mi se na licu crvenilom i perutanjem,katastrofa-naravno ima faza kad mi je ta seboreja minimalna i uopce mi ne smeta a zna bit i dana kad je ful izrazena pa mi je neugodno i po cesti hodat(kao da sam se nalokao rakijom i crven sam ko rak).Da sam bar na nekoj pjescanoj plazi i imam sve na dlanu,nis me ne smeta mislim da i seboreje ne bi bilo
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 10:24   #114
Čitajući vaše postove sve mi se više čini da postoji veeelika mogućnost da i ja patim zbog seboreje:-( Već godinama imam primjetno crvenilo oko nosa koje, više ili manje uspješno, pokušavam prekrivati raznoraznim korektorima. No veći problem mi je strašno ispadanje kose za koje mi je teta u apoteci gledajući kamerom otkrila i da imam strašno puno prhuti. Koju ja uopće nisam primjetila!!! Navodno neka vrsta koja se ne odiže sa tjemena?!
Kako nemam dobra iskustva sa dermatolozima kod kojih sam bila, molim sve koji mi mogu preporučiti nekog dobrog na području Rijeke (bez obzira na cijenu) da me obraduju imenom ili brojem telefona... Hvala
ajsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 16:36   #115
Quote:
Igor134 kaže:
wob blago tebi..
Bas mi se blago...

Nema toga tko je saboreu dobio a da ju je izljecio, moze jedino ublazit ali potpuno izljecit
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 03:24   #116
gdje vi kupujete sebiprox šampon? tražila sam po apotekama i nigdje nisu čuli za njega. lice mi je za sada ok iako će se sigurno sa zimom pogoršavati, ali mi je tjeme podivljalo. svrbi me odmah drugi dan nakon što operem kosu i ne mogu naći šampon koji smiruje. inače, za lice znam koristiti DS emulziju, ali nisam nešto zadovoljna. dermatologinja mi je preporučila phytoskin šampon i kremu, je li netko to možda probao?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:46   #117
Ej ljudi..eto me tu prvi put pa čitam kaj pišete...
Baš sam jučer završila kod dermatologice upravo zbog te seboreje..žena je fakat mrak iako je privatnica pa me samo pregled ispao 200 kuna. Never mind...
Što se tiče kremica i tih stvari, koga muči seboreja nek si proba Avenove stvari jer su fakat mrak. Možda su malo skupe ali ne potrošite ih valjda u roku tjedan dana. Koštaju ali traju i pomažu. Dobar je i Eucerin Urea losion..
niki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:57   #118
E da..kad sam već spomenula tu dermatologicu privatnu da vam i napišem ko je ona..to je:

Dermatovenerološka ordinacija
mr.sc. IVANA NOLA dr.med.
Bijenička cesta 33, Zagreb
www.ordinacija-nola.hr
niki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 14:41   #119
Koliko ti je kremica i tonika prodala....

Žena je supač, ima odlične preporuke, praksu, dobar glas je bije

A jel i kod tebe bila ljubazna do boli?
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 23:43   #120
meni je ex doktorica stalno prepisivala Eucerin koji mi je stanjio kožu na licu i dodatno zakomplicirao stvar. NA kraju sam slučajno na lice nakon depiliranja voskom stavila čupkovu kremu za poslije depiliranja ns aloe verom i primjetila dan kasnije da se nekaj lijepo zbiva na mom šarenom lišcu...uglavnom bacila sva sranja koja su mi davali , mazala lice čupkovim gelom i kremicom i stvar skoro pa potpuno riješena. jedino mi zna izbit kad sam pod veeelikim stresom...ali i brzo se povuče
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.