Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 20:22   #61
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Ok znači trofeji osvojeni do 45. se ne bi smjeli pripisivat Dinamu, to je poanta?
Po meni, ne bi trebali. Dinamo nije Građanski.
Niti je ex Naftaš HAŠK onaj HAŠK niti je ova niželigaška Concordia ona Concordia. To su 3 velika kluba koja su postojala do 1945. i tada su ukinuta, a osnovan je 1 novi. Dinamo je daleko veći klub nego što je Građanski ikad bio i nema potrebe za nekakvim romantiziranjem i traženjem "slavne" prošlosti u Građanskom ili bilo kojem drugom ZG klubu.

Inače, komunisti su ukinuli sve prvoligaške klubove (osim Hajduka) na području Jugoslavije, nije to specifikum samo Zagreba i Hrvatske. Nije to bila nikakva fokusirana protuhrvatska ili protuzagrebačka akcija. Jednostavno je logika bila da ništa prije njih nije valjalo i da sve kreće od nule. Pa, ukinuli su čak i beogradski klub koji se zvao Jugoslavija, koji je isto imao nekoliko titula prvaka Ni to ime nije spasilo, sve je kretalo od nule, opet osim Hajduka
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 20:25   #62
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Banderas, hvala na dubljem uvidu. Moram priznat da se osobono nisam puno bavio tim problemom niti me taj dio interesira. Za mene je Dinamo Dinamo od 1945e do danas. Recimo, ako pomaže, Roma je nastala spajanjem 3 kluba, isto tako političkim dekretom (samo Mussollinija) s tim da je jedan od tih imao najviše navijača i igrača u budućoj Romi, ali nitko živ ne svojata uspijehe priješanja 3 kluba pod Romine uspjehe. Što se mene tiče, mislim da bi tako trebalo biti i s Dinamom. To dakako ne umanjuje uspjehe preteča Dinama, ali mislim da ih Dinamo ne može svojatati, to su Dinamovi "glorious grounds" ali ne i sam Dinamo. Mislim, ovo je samo mišljenje moje malenkosti.
S tim se u potpunosti slažem.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 22:15   #63
Dokumentarac o povijesti nogometa na ovim prostorima, ne radi se samo o hrvatskim klubovima, ali ima dosta toga vezanih uz iste. Neke stare snimke, slike, intervjui sa mnogim bivšim nogometašima i poznavaocima tadašnje nogometa. Prvi dio govori o samim počecima, englezima u županji, krpenjačama, itd. Traje 25 min, podjeljeo na 4 dijela. Uploadat ću ostale nastavke kasnije, radi na tome.
Part1;
http://www.mediafire.com/download.php?2yzozjy2inw
Part2;
http://www.mediafire.com/download.php?iwau5neynmf
Part3;
http://www.mediafire.com/download.php?2oogzxjnwyv
Part4;
http://www.mediafire.com/download.php?yjmnhzdmz3e

Budite i vi stručnjaci
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo

Zadnje uređivanje Delvecchio : 10.04.2009. at 00:33.
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 22:23   #64
Bilo koji link (naravno, isti su jebate) otvara cijeli tvoj virtualni folder upanih stvari?
Šta da skidam? Ono Part1.avi , Part2.avi, Part3.avi, Part4.avi?

I koji k si napravio 4 avija? To se dijeli winrarom, pa imaš jedinestveni .avi fajl kad odzipaš sva 4 .rara. Ovo je...debilno

Zadnje uređivanje MEP : 09.04.2009. at 22:35.
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 23:16   #65
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Dokumentarac o povijesti nogometa na ovim prostorima, ne radi se samo o hrvatskim klubovima, ali ima dosta toga vezanih uz iste. Neke stare snimke, slike, intervjui sa mnogim bivšim nogometašima i poznavaocima tadašnje nogometa. Prvi dio govori o samim počecima, englezima u županji, krpenjačama, itd. Traje 25 min, podjeljeo na 4 dijela. Uploadat ću ostale nastavke kasnije, radi na tome.
Part1;
http://www.mediafire.com/?sharekey=5...db6fb9a8902bda
Part2;
http://www.mediafire.com/?sharekey=5...db6fb9a8902bda
Part3;
http://www.mediafire.com/?sharekey=5...db6fb9a8902bda
Part4;
http://www.mediafire.com/?sharekey=5...db6fb9a8902bda

Budite i vi stručnjaci


Može malo više detalja o ovom filmu prije nego što ga skinem?
Je li ovo baš tvoj film kojeg si ti napravio ili uzeto iz arhiva neke TV kuće ili nešto treće možda?
__________________
Mama, nekoć sam bio fin dečko!
prvi_poziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 23:49   #66
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Po meni, ne bi trebali. Dinamo nije Građanski.
Niti je ex Naftaš HAŠK onaj HAŠK niti je ova niželigaška Concordia ona Concordia. To su 3 velika kluba koja su postojala do 1945. i tada su ukinuta, a osnovan je 1 novi. Dinamo je daleko veći klub nego što je Građanski ikad bio i nema potrebe za nekakvim romantiziranjem i traženjem "slavne" prošlosti u Građanskom ili bilo kojem drugom ZG klubu.

Inače, komunisti su ukinuli sve prvoligaške klubove (osim Hajduka) na području Jugoslavije, nije to specifikum samo Zagreba i Hrvatske. Nije to bila nikakva fokusirana protuhrvatska ili protuzagrebačka akcija. Jednostavno je logika bila da ništa prije njih nije valjalo i da sve kreće od nule. Pa, ukinuli su čak i beogradski klub koji se zvao Jugoslavija, koji je isto imao nekoliko titula prvaka Ni to ime nije spasilo, sve je kretalo od nule, opet osim Hajduka
Možda zato kaj su oni zapravo ionako osnovali Hajduk 1944te?
Santana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 23:57   #67
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Možda zato kaj su oni zapravo ionako osnovali Hajduk 1944te?
Zar je ovdje riječ o Hajduku?

Inače, kad je za tebe dinamo osnovan?
Playlife_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 23:58   #68
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
...
vjerojatno fali, pa samo da nadodam: http://www.slobodnadalmacija.hr/Nogo...7/Default.aspx

yawn
__________________
zvuk jednog života
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 00:01   #69
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
vjerojatno fali, pa samo da nadodam: http://www.slobodnadalmacija.hr/Nogo...7/Default.aspx

yawn
Rijeka - Hrvatska kolijevka nogometa
Playlife_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 00:02   #70
Quote:
Playlife_ kaže: Pogledaj post
Zar je ovdje riječ o Hajduku?

Inače, kad je za tebe dinamo osnovan?
Par mjeseci kasnije
Santana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 00:35   #71
SORRY - krivo sam linkao, sad je sve ok! provjerite moj post ponovo!

@ex, ne pitaj kako je, morao sam podjelit na takve djelove zbog ovog converter programa, probat ću ubuduće bolje. evo sad su linkovi ispravni, samo pogledajte moj post gore i skinite. jebiga, sad je tako kako je, ostali dijelovi će bit bolje.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 00:50   #72
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Par mjeseci kasnije
Shvaćam, ali koje godine jer si me malo zbunio svojim prethodnim postom
Playlife_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 00:56   #73
Quote:
prvi_poziv kaže: Pogledaj post
Može malo više detalja o ovom filmu prije nego što ga skinem?
Je li ovo baš tvoj film kojeg si ti napravio ili uzeto iz arhiva neke TV kuće ili nešto treće možda?
Nije to moj film, to sam skinuo s neta, dokumentarac u 8 dijelova, ja imam prva 4 zsad koja ću uploadat. A druga 4 ako uspijem nabavit. Imaš povijest ukratko kako su nastajali klubovi, igre reprezentacije ondašnje, koji su igrači igrali, oni daju intevjue, meni dosta zanimljivo, bazira se uglavnom na veliku četvorku + ondašnja reprezentacija, objašvanju još neki novinari i tako, ima snimaka starih s utakmica i slično. Na hrvatsko-srpskom je
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 00:57   #74
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
@ex, ne pitaj kako je, morao sam podjelit na takve djelove zbog ovog converter programa, probat ću ubuduće bolje. evo sad su linkovi ispravni, samo pogledajte moj post gore i skinite. jebiga, sad je tako kako je, ostali dijelovi će bit bolje.
Ma ok, meni svejedno, al ono...ako uplodaš i ostatke ovako, izgledat će kao jedan album pun mp3ica Cijela playlista jebate
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 01:01   #75
Quote:
Playlife_ kaže: Pogledaj post
Shvaćam, ali koje godine jer si me malo zbunio svojim prethodnim postom
Dinamo je osnovan '45te.

Kojim? Da su Hajduk osnovali partizani '44te, pa zato i nisu imali potrebu ugrasiti ga dekretom '45te, kao sve ostale klubove od Vardara pa do Triglava?
Santana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 01:09   #76
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Nije to moj film, to sam skinuo s neta, dokumentarac u 8 dijelova, ja imam prva 4 zsad koja ću uploadat. A druga 4 ako uspijem nabavit. Imaš povijest ukratko kako su nastajali klubovi, igre reprezentacije ondašnje, koji su igrači igrali, oni daju intevjue, meni dosta zanimljivo, bazira se uglavnom na veliku četvorku + ondašnja reprezentacija, objašvanju još neki novinari i tako, ima snimaka starih s utakmica i slično. Na hrvatsko-srpskom je
Je kurac. Čak i Rede se vratio na ekavicu
Inače, meni najbolji dio ono putovanje brodom na svjetsko u Urugvaju. 30 dana I onda tuku Brazil. Šteta da su samo Srbi išli.

Dosta se priča o Hajduku. Neki će dijelovi biti malkice kontroverzni

E, da, stalno spominješ Romu.....istine radi, fašisti su 4 kluba tražili da se fuzioniraju....Lazio ih je odjebo u skokovima, toliko o dekretu.

A 2 od tri koji se jesu spajali (jer su fašisti htjeli napraviti jedan jači klub koji može igrat protiv klubova sa sjevera) su osnovani 1926, isto tako spajanjem. Tak da je Roma, u principu, nastala dobrovoljnim odlukama, i to spajanjem cca 5 klubova, koji svi skupa do tad kurca nisu napravili.
Santana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 01:15   #77
Točno je ovo za Romu, al nisam htio sad preveć komplicirat, pogotovo ne na ovom topiku.
p.s. Mislim da su drugi i treči dio još kontraverzniji, pogotovo kad krene s osnivanjem Dinama

sutra/prekosutra će bit gore
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 01:19   #78
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Dinamo je osnovan '45te.

Kojim? Da su Hajduk osnovali partizani '44te, pa zato i nisu imali potrebu ugrasiti ga dekretom '45te, kao sve ostale klubove od Vardara pa do Triglava?
Ajd se ti prijatelju drži dinama. Za dinamo sam te i pita. Ili baš moraš ugurati Hajduka svugdje???

Znam ja kad je moj klub osnovan..
Playlife_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 01:24   #79
Di ćeš kontroverznije od ovog?




Nego, di si to skinuo, da ne čekam da rodiš?
Santana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 01:26   #80
Da imam na netu to još živo dao bi linkove ne bi se jebao s uploadom, ne brini.
Možda sam trebao sve odjednom pa da ne čekate ali neka vam ovo bude preview
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.