Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2009., 04:15   #21
Ja mu vjerujem jer 407ica ima puno problema s elektronikom. Greške na sustav protiv zagađivanja i ESP/ABS su standard na tom autu. Blokiranje board kompa i svih takvih "sitnica" u autu također. Plasticni dijelovi unutrašnjosti ne pucaju od neke kvalitete, pa vrijeme zna uciniti svoje i prije nego sto bi se ocekivalo.
Ručni mjenjači su im katastrofa, al i na svim Peugeotima, ne samo 407. Dugi hod ručice i jako se neprecizni. Mjenjači su jako osjetljivi, sinhroni su nekvalitetni a zapinjanje pri šaltanju rikverca, prve i druge brzine je uobicajeno. Automatski mjenjači su još gori jer osim mehaničkih znaju imati i elektroničke greške. Tu se novi 6-brzinski mjenjač istice kao zasad bez mana, ali je problem što se prodaje samo s 'top' modelima. Ne prepričavam price s interneta nego govorim iz iskustva.
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 08:11   #22
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

Idem u subotu po novi (rabljeni) auto, pa me zanima na sto bi posebno trebao obratiti paznju. Radi se o Peugeotu 407 1.6 hdi.

Cuo sam da znaju imati problema sa servom, da pocne gubiti snagu i "zapinjati" pri sporoj voznji, i to je jedino lose sto sam cuo dosad.

Fala unaprijed za savjete
Na sve.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 09:44   #23
Što ja znam, pazi na Peugeot 407, mislim da na ništa drugo ne trebaš obraćati pažnju!!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 09:47   #24
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Ja mu vjerujem jer 407ica ima puno problema s elektronikom. Greške na sustav protiv zagađivanja i ESP/ABS su standard na tom autu. Blokiranje board kompa i svih takvih "sitnica" u autu također. Plasticni dijelovi unutrašnjosti ne pucaju od neke kvalitete, pa vrijeme zna uciniti svoje i prije nego sto bi se ocekivalo.
Ručni mjenjači su im katastrofa, al i na svim Peugeotima, ne samo 407. Dugi hod ručice i jako se neprecizni. Mjenjači su jako osjetljivi, sinhroni su nekvalitetni a zapinjanje pri šaltanju rikverca, prve i druge brzine je uobicajeno. Automatski mjenjači su još gori jer osim mehaničkih znaju imati i elektroničke greške. Tu se novi 6-brzinski mjenjač istice kao zasad bez mana, ali je problem što se prodaje samo s 'top' modelima. Ne prepričavam price s interneta nego govorim iz iskustva.
E, ispravi me ako griješim, ali jel su stariji automatici sa 4 brzine, ili ja haluciniram? Nekako mi se čini da su u prve 407-ice ugrađivali automatiku sa 4 brzine!! Mislim, u vrijeme kada se neki voze na 7 i 8 brzina!! Svašta
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 22:12   #25
meni starog uredno služi 2.0 hdi sp iz 2006godine već 3 godine. ima cca 70000km. jedina zamjerka je kožna ručica mjenjača koja je mijenjana. pa sad budi pametan.....
Warcraft is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 22:21   #26
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Koliko para??

Jel sam ja to dobro pročitao???
Ako ti nisi, onda nisam ni ja.

3300 eura.

Ako se dobro sjecam sa pdf-a "Dijaspora" covjek zivi u Irskoj i to je sasvim normalna cijena za taj auto i to godiste u danasnjim uvjetima u Irskoj (debela recesija, pad prodaje novih auta oko 65%, drastican porast nezaposlenosti pa se prodaje sve moguce i nemoguce).
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 20:41   #27
Vazna odluka....

POzzzz dragi ljudi......sve ovo sto sam dosad procitao sve su neke kritike i negativnosti o 407-ci,,,,,,ja sada trebam kupiti 407-cu ali 7 mjesec 2008 god proizvodnja......1.6 hdi motor.......tko mi moze reci nesto o tome...dali je ovaj iz 2008 sto valja ili je isti kao i njegovi predhodnici....hvala...
fightertony88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 14:08   #28
i mene zanima 1,6 motor iz 2008, ima li ko iskustava?
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 19:33   #29
Imao sam Pug 104,304 i 505. O p407 ne mogu ništa reći,
ali zahvaljujući ovom forumu može se naći o svim autima
dosta korisnih podataka. Ja ga prema iskustvima ljudi, a
pogotovo o 1.6 hdi 109 ks je bilo riječi, nikad ne bi
kupio , bez obzira na cijenu.
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 22:59   #30
Pa vi samo kritikujete,imam peugeot 407 sw 2.0hdi,2008god.kupio sam ga pre dve godine sa predjenom kilometrazom oko 113000km,ako se ne varam,ali mislim da ne gresim,od tada pa di sada nisam imao nikakva ulaganja osim velikog i malog servisa,znaci auto je besprekoran,inace u ful opremi.vozio sam bmw 318,opel vectru b,lagunu 2002,ali pezo nebi dao ni za kakve pare jer je auto prva liga i nisam pogresio pri izboru,auto je kupljen 2011 za 11700e.pozdrav
sikson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 00:44   #31
Ma nek si ti nama rekao.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 00:56   #32
Auto je poprilično nepregledan(idealno za senzore za parkiranje), premaleni retrovizori, često krepava putno računalo, iza ljudi iznad 1.95 dotiču glavom krov. Prednosti: solidna potrošnja(u gradu 8 l),iznimno udoban, zvučna izolacija, meni je mjenjač sasvim ok, pad cijene pa se da kupit za dobru lovu i za sad bez kvarova. 2007. god. 2.0hdi 100000 km kupljen krajem 2007. za 20000 eura
veco009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 05:44   #33
Dobar je to autic,ali sa manama.. Iamo sam Peugeota, jednom i nikad više.. Vrata kao od krdenca, kao od papira, uvijek neki problei sa strujom, ma covjece nikad vise.. a tek zadnji most..ahh.. Moj savjet, izbjegni.
__________________
Honesty is the first chapter in the book of wisdom.
Azure is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 08:35   #34
Moram da odgovorim ukratko na ovu raspravu o Peugeotu. Vidim da ima uredno pljuvača po Peugeotu 407, ne znam kakvi su ostali modeli a ni kakve ste vi razvaljene kupili!! Kupljen sa 60.000 do sada napravio 150.000 tkm , niti pregaraju žarulje niti problemi sa elektonikom. Na otprilike 100.000 tkm mjenjane kugle i to je to!! Istina, neki plastični detalji nisu na visokoj razini ali za tu cijenu više nego OK! Da nebi sada dežurni pljuvači pričali nisi probao voziti dobar auto, paralelno vozim Bmw e60.
n97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 10:50   #35
Moj susjed je imao Pežo 407 1.6 hdi i jedva ga se rješio. Nov kupljen napravljeno s njim 120.000km. Sve redoviti servisi u ovlaštenom.

Turbina 3 puta mjenjana. Prva je otišla jako brzo, stavljena druga nova oko 13tkn , a sa trećom ga je prodao čim ju je ugradio.
Ulje je čak mjenjao i prije roka i radio je međuservise na 10kkm.
Elektronika je stalno rikavala od prozora do raznih lampica i žarulja a greške na displeyu su se samo redale jedna za drugom.

Mislim da je na servise u tih par godina šta ga je posjedovao nalupao i preko 50.000kn.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:02   #36
pa na bitno jeftinijim autima se kulge ne mijenjaju na 100tkm A veselje za vlasnike francuza tek slijedi iza 150.000km jer toliko im je predviđen rok trajanja.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:26   #37
Klaiska ovog podforuma automobili : Francuzi ne valjaju, Njemci bogom dani!!! Samo Golf i passat - ostalo nisu automobili.

Ti pričapš za turbinu. Pa na passatu sam je čistio više nego ikad...

Passat 2005-2008 - dizne - jedva priznali je tvornička greška...
DSG - u Kini i Australiji opoziv novih automobila s DSG-om.

Frend mjenajo DSG na 150.000km, ovaj drugi prodao svog passat-a za 5000 eura -2006 god.

O čemu onda mi pričamo. Bolje da mu ode žarulja na peugeotu nego dizna i turbina na passat-u.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:38   #38
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
pa na bitno jeftinijim autima se kulge ne mijenjaju na 100tkm A veselje za vlasnike francuza tek slijedi iza 150.000km jer toliko im je predviđen rok trajanja.
A čuj, to im je bio konstrukcijski feler... A ovisi i po kakvim cestama se voziš... Uostalom, kugla dođe par sto kuna, pa smatram da to i nije nešto tako strašno.

A evo imam i ja 407-cu sa 156tkm na satu, pa se javim kad bude neki ozbiljniji kvar

Uostalom, nitko ne spominje da se npr. na njihovim HDI motorima mjenja remenja na 250tkm ili 10 godina... Ako se ne varam, to je gotovo duplo manje, nego što ostali proizvođači preporučuju (naravno na onim motorima koji imaju remenje)... A daj mi reci kolka je tu ušteda
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:59   #39
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post

Ti pričapš za turbinu. Pa na passatu sam je čistio više nego ikad...

Passat 2005-2008 - dizne - jedva priznali je tvornička greška...
DSG - u Kini i Australiji opoziv novih automobila s DSG-om.
Da jedno je počistit VGT turbinu i krilca na njoj od čađe. To te ne košta ništa osim rada mehaničara. Neki to odrade za 300kn. Znači kvar uzrokovan tvojom vožnjom niskim okretajima ili lošem gorivu.

Na ovom govnu od auta čovjek je morao kupit nove turbine od po 13kkn svaka.

Ne veliča nitko njemačke aute.
Ali kad daš u roku par godina na skoro novom autu 50.000kn samo za servise koji neidu u redovito održavanje onda ga moraš ubacit u kategoriju zadnjeg govna i konstrukcijskog smeća od motora.
Slažeš li se s time ili si i dalje mišljenja da je to stvarno fer i korektna cijena.

Ne radi se ovdje samo o motoru već i o ostalim sklopovima i elektronici na autu.

Vw je bar mjenjao besplatno siemens dizne u garanciji..
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:15   #40
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Da jedno je počistit VGT turbinu i krilca na njoj od čađe. To te ne košta ništa osim rada mehaničara. Neki to odrade za 300kn. Znači kvar uzrokovan tvojom vožnjom niskim okretajima ili lošem gorivu.

Na ovom govnu od auta čovjek je morao kupit nove turbine od po 13kkn svaka.

Ne veliča nitko njemačke aute.
Ali kad daš u roku par godina na skoro novom autu 50.000kn samo za servise koji neidu u redovito održavanje onda ga moraš ubacit u kategoriju zadnjeg govna i konstrukcijskog smeća od motora.
Slažeš li se s time ili si i dalje mišljenja da je to stvarno fer i korektna cijena.

Ne radi se ovdje samo o motoru već i o ostalim sklopovima i elektronici na autu.

Vw je bar mjenjao besplatno siemens dizne u garanciji..
Da Vw je mijenjao na način jedna po jedan tj jedan rikne jedan se mijenja tako da ti je morao 4 puta auto negdje stat da bi ti oni sve 4 dizne promijenili.
Frednu prvi put stao u Zadru, nakon 3mj u Hercegovini i onda ga je prodao. Sad ovom novom vlasniku mora stat još 2 puta i miran je.

Sklopovi i elektronika - 407 masa zadnjih svjetala cca: 20-30kn, središnji ekran (zbog sunca) - 700kn, na passatu se ni ne može promijenit - pitao u ovlaštenom (meni je otišlo putno računalo), ne znam za još neke učestale probleme u elektronici na 407.

Možda su prijašnje generacije franciuza imale problema, ali ovi novi (508,308 itd) su kvalitetni i tu ne bi trebalo biti problema.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.