Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2013., 14:16   #41
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Da jedno je počistit VGT turbinu i krilca na njoj od čađe. To te ne košta ništa osim rada mehaničara. Neki to odrade za 300kn. Znači kvar uzrokovan tvojom vožnjom niskim okretajima ili lošem gorivu.

Na ovom govnu od auta čovjek je morao kupit nove turbine od po 13kkn svaka.

Ne veliča nitko njemačke aute.
Ali kad daš u roku par godina na skoro novom autu 50.000kn samo za servise koji neidu u redovito održavanje onda ga moraš ubacit u kategoriju zadnjeg govna i konstrukcijskog smeća od motora.
Slažeš li se s time ili si i dalje mišljenja da je to stvarno fer i korektna cijena.

Ne radi se ovdje samo o motoru već i o ostalim sklopovima i elektronici na autu.

Vw je bar mjenjao besplatno siemens dizne u garanciji..
Kad bi bilo konstrukcijsko smeće, to bi značilo da bi svi motori imali isti problem... a nemaju!
Očito je riječ o nekoj pogrešci kod izrade, ali u ovom slučaju nebi bilo loše niti ljudski faktor uključiti u cijelu priču...
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:21   #42
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Možda su prijašnje generacije franciuza imale problema, ali ovi novi (508,308 itd) su kvalitetni i tu ne bi trebalo biti problema.
Teško je reći da ne bi trebalo biti problema. Problema će uvijek biti, jer sustav kontrole kvalitete nikad nije, niti će ikad biti 100% precizan. Samo je pitanje koliki će biti postotak kvarova.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:27   #43
Baš me zanima kak je ovaj završil?
http://www.jutarnji.hr/nakon-20-kvar...eugeot/276491/


Jedini primjer???

80 t km
http://peugeot-klub.hr/forum/index.php?topic=5051.0

isti motor:
http://www.fordclubserbia.org/forum/...ic.php?t=17256

Evo još

http://www.autoservis.hr/index.php/savjetic/6111

evo i stranjskih

http://www.auto-professionals.co.uk/...d.php?tid=2530


Čitaj majstore..
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:28   #44
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Teško je reći da ne bi trebalo biti problema. Problema će uvijek biti, jer sustav kontrole kvalitete nikad nije, niti će ikad biti 100% precizan. Samo je pitanje koliki će biti postotak kvarova.
Slažem se, kao i kod ostalih proizvođača!!!
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:32   #45
@crazy_mustang - ma 1.6hdi su imali problema, daleko od toga...ali nisu svi francuzi ne kvlaitetni radi jednog motora tj 1.6hdi kao što zbog problema na passatima 2.0hdi nisu svi WV ne kvalitetni.

Greška če uvijek bit, daleko od toga...ali reci mi koji to proizvođač nema grešaka.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 15:04   #46
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Jedini primjer???
.
.
.
Čitaj majstore..
znaš li koliko peugeotova HDI vozi našim cestama?

a ti vadiš srbijanske i engleske linkove
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 15:09   #47
Pa taj je problem odavno poznat, a odavno je poznato i njegovo riješenje... A ako znamo da postoji rješenje koje je vrlo jednostavno i ne iziskuje veće investicije (radit izmjene ulja u kraćim intervalima i povremeno prekontrolirati uljni kanal) možemo li reći da smo otklonili problem?

Ja u 307-ci imam 1.6 hdi 90KS (2006 godina)... 99.800 km, a nisam još ništa na njemu taknuo. Mjenjam ulje svakih 10.000 ili jednom godišnje i osim žarulja, kočnica i akumulatora, nisam ništa na njemu dirao.

Kucam u drvo da ga ne ureknem
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 16:31   #48
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
pa na bitno jeftinijim autima se kulge ne mijenjaju na 100tkm A veselje za vlasnike francuza tek slijedi iza 150.000km jer toliko im je predviđen rok trajanja.
Upravo sam na takve pljuvače mislio
n97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 16:34   #49
Pozdrav svima.imam jedno pitanje-da li na 407 sw 2008god.postoji mogucnost da se na displeju pojavi graficki prikaz pri voznji unazad,auto ima parking senzore samo nazad.
sikson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 17:55   #50
Vjerovatno ti nisu tvornička ugradnja... jel imaš tipku negdje za upalit ih i ugasit?
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 21:01   #51
Ima prekidac u kolima da iskljucim i ukljucim senzore za parking
sikson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 21:23   #52
tvornički u spojeni na komp auta i morali bi se palit gasit i prikazivat na displayu... Ovi aftermarket šta se stavljaju samo se čuju. Jel to neki prekidač baš orginalni od auta, i jel radi? I daj uđi u meni i vidi jel spominje igdje senzore. Ako to sve radi onda su tvornički senzori i trebalo bi pokazivati na displayu...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 21:36   #53
Evo ovako,u autu ima prekidac koji sluzi da ugasim i upalim zvuk senzora,prekidac na sebi ima oznaku p,kada je upaljen i idem pozadi cuje se zvuk bip....,a kada ih ugasim toga nema
sikson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 22:00   #54
Na displayu ti je navi ništa kad uključiš i isključiš senzore? Jel ima kakva opcija vezana za njih u meniu?
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 22:09   #55
Nema nikakva opcija u meniu vezana za parking senzore,samo ima taj prekidac sa oznakom ,,p off,,
sikson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 22:26   #56
a vjerovatno je aftermarket onda...znaju i uvoznici dodatno onstalirat senzore prije prodaje. Tvornički su spojeni na ECU i postoje u settingsima
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 22:42   #57
Oket,hvala u svakom slucaju
sikson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 00:14   #58
može se prikazat samo treba otić u peugeot i zamolit ih da ti to namjeste preko onog peugeotovog programa, zaboravio sam mu ime... a i pogle u meni... imaš polja koja su zacrnjena i ona koja nisu.... barem je tako u mome...
__________________
A zašto ne?
pursuiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 00:33   #59
Preko lexie? Može, ali samo ako je spojen sistem na ecu.. a nek pita na servisu, nema šta izgubit
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 00:48   #60
da. ja kad gledam u svojim postavkama ispada da ne mogu niš uključit osim automatskog zaključavanja prtljažnika. čovjek mi reko da dođem jedan dan u servis da ga spoje pa da će mi omogući ostale stvari!!! peugeot planet mislim
__________________
A zašto ne?
pursuiter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.