Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2010., 01:17   #41
koju knjigu bi mi preporučili za matku i fiziku da je ful dobra.....da ima hrpu raznovrsnih zadataka al i da ima objašnjenja istih? btw. kolko su vam značile takve knjige....recimo iz hr i eng mislim da je to čisto bacanje novaca...a za ovo neznam jer mi je ovo puno važnije?????
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 01:19   #42
fizika je žuta zbirka dosta
a i za matematiku mislim da su dobre one zbirke zadataka sa pismenih ispita
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:16   #43
Prodajem, skriptu koju sam sama radila tjednima, znači rađena je po katalogu iz politike i gospodarstva, odgovoreno je u njoj na 95% natuknica koje se traže u katalogu. Spremala sam se samo po njoj (i moj razred), i ostvarili smo svi visoke rezultate. Skripta je rađena i po Benići i po Fanuku, a po potrebi su dodani podatci sa interneta. Svaki dogovor preko pm-a. Da, ima 100. stranica.
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:29   #44
Quote:
Gigi06 kaže: Pogledaj post
koju knjigu bi mi preporučili za matku i fiziku da je ful dobra.....da ima hrpu raznovrsnih zadataka al i da ima objašnjenja istih? btw. kolko su vam značile takve knjige....recimo iz hr i eng mislim da je to čisto bacanje novaca...a za ovo neznam jer mi je ovo puno važnije?????
Dobra je za matku zbirka iz jutarnjeg, ona 24 lekcije je malo preteska za maturu. Engleski ti je isto ok uzeti npr. Longmanovu zbirku testova, tek toliko da dobijes uvid u kojem je to tocno obliku i naviknes se rjesavati zadatke tog tipa. Hrvatski ne znam sta bih ti rekla, nisam ga uopce spremala.
A za fiziku je zuta zbirka preteska. Mislim, zalosno je to, ali stvarno su zadaci bili sprdnja. Ja sam imala trinomove skripte i zadaci su bili bas kao i na maturi.
just__me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 13:30   #45
Ljudi, je li dobro pripremati se za maturu po katalozima. Vidio sam da je tamo popisano sve što treba znat,
pa bih volio po katalozima sam sebi napisat skripte za geografiju. Je li u ispitima bude išta mimo tih kataloga?
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 16:33   #46
Quote:
Phoebos Apollon kaže: Pogledaj post
Ljudi, je li dobro pripremati se za maturu po katalozima. Vidio sam da je tamo popisano sve što treba znat,
pa bih volio po katalozima sam sebi napisat skripte za geografiju. Je li u ispitima bude išta mimo tih kataloga?
Pa najbolje je da ideš po katalozima jer ćeš se upoznati sa tipovima zadataka. A što se tiče gradiva naravno da neće biti ista pitanja, ali očekuj vrlo slična. Za utvrđivanje gradiva mimo kataloga najbolje se koristiti propisanim udžbenicima jer vrlo često se nudi dodatna literatura koja je po meni čisto sranje.
black10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 18:16   #47
Quote:
dibidus! kaže: Pogledaj post
Kakva je ta knjiga "Kako napisati esej?" Ima li u njoj sve o lektirama koje nam trebaju ili samo one gluposti o pravilima kakav bi esej trebao biti?

meni je sasvim u redu, poslužila je koliko god je mogla...
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:12   #48
Quote:
coollerica kaže: Pogledaj post
meni je sasvim u redu, poslužila je koliko god je mogla...
Heh, taj sam post napisala još u trećem mjesecu.. Spojena je tema, paa.... Ali hvala ti! Kupila sam ju i ja kad smo imali eseje i super mi je knjiga...
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 20:35   #49
evo ako kome treba za pripreme za medicinu u mostaru
plava i žuta zbirka, primjeri prijemnih, dodatne skripte iz biologije, fizike i kemije
skupljeno sa raznih stranica
http://www.mediafire.com/file/xzzm1yj0zoz/medicina.zip 65Mb
__________________
he's a big strong man with a child's mind,
don't you take his booze away
Mr.TamborineMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 21:34   #50
Akcija!

Muči vas koje materijale odabrati?
Upao sam na sve fakseve sa ovim skriptama i materijalima, koje možete kupiti na akciji!

Prodajem kompletirane i točne skripte i knjige iz hrvatskog, politike i gospodarstva, sociologije, matematike, engleskog!
Sa ovim materijalima sam učio dva mj. i razbio maturu!

Sve zajedno za 299,99kn!
trapeze_swinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 22:30   #51
..POzdrav....Jel ima ko možda kakve skripte,iz biologije????..Nek se hitno javi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....
Hvala...
zubić.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 23:53   #52
ako ima neko skripte iz hrvatskog jel bio bio tako dobar da ih podijeli sa mnom......????
i jos nesto....po čem planirate ucit mat i fiz...po starim knjigama ili? btw koje izdanje žute zbirke koristite?
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 20:48   #53
ima li tko linkove za skinuti skripte za maturu, ili bilo što za pripremu, bilo koji predmet
nattty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:00   #54
sutra (ili do kraja tjedna) ću dobiti zadatke iz pomak priprema i cijelu žutu zbirku rješenu (govorim o fizici) pa ću staviti tu....za matematiku vježbajte po dakić-elezović udžbenicima i sigurno možete za 5 A razinu napisati ako kužite matku....za hrv i eng ne znam jer mi to ne treba pa neću niti učiti
mister11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:52   #55
Imam 2-3 pitanja vezano za literaturu..
Mislim polagat drzavnu maturu (potreban mi je Hrvatski, Matematika i strani jezik).
Sto je sa ovom literaturom je li je itko koristio?
http://www.hinus.hr/index.php
http://skripte-drzavna-matura.com/
Jokun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 22:31   #56
Ivica Bagoje - ona zelena knjiga.....ja ju imam i mogu ti reči da su zadaci točno onakvi kakvi su bili na maturama do sad pa je dosta korisna i ima jako puno zadataka
mister11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 22:35   #57
Quote:
mister11 kaže: Pogledaj post
Ivica Bagoje - ona zelena knjiga.....ja ju imam i mogu ti reči da su zadaci točno onakvi kakvi su bili na maturama do sad pa je dosta korisna i ima jako puno zadataka
Potrebna je samo osnovna razina ili obe (osnovna i visa razina)?
Sto je sa Hrvatskim i stranim jezikom (je li znas)?

EDIT: Nasao sam tu sve valjda sto treba..
http://forum.srednjaskola.net/index.php?topic=11.0

Zadnje uređivanje Jokun : 16.09.2010. at 22:43.
Jokun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:57   #58
bi mogao netko ponovno staviti linkove za kako napisati eseje? meni ne želi skinuti s tih linkova, piše error

koju je knjigu iz matematike najbolje proć za A razinu?
Anrimu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 03:33   #59
Quote:
mister11 kaže: Pogledaj post
Ivica Bagoje - ona zelena knjiga.....ja ju imam i mogu ti reči da su zadaci točno onakvi kakvi su bili na maturama do sad pa je dosta korisna i ima jako puno zadataka
a jel u toj knjizi postoje i rjesenja i objasnjenja na zadatke??
Isabellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 03:44   #60
Quote:
Isabellla kaže: Pogledaj post
a jel u toj knjizi postoje i rjesenja i objasnjenja na zadatke??

ako ne u toj; u Marićevoj (crvenoj) knjizi imaju i cjelokupna rješenja i objašnjenja ( čak više načina rješavanja) zadataka
najtmergrl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.