Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2011., 19:56   #1
Jesenski rok, popunjenost studija

Nisam uspio upasti na zeljeni studij pa me zanima kako da saznam na kojim studijima se nije popunila kvota.
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 20:14   #2
Te podatke, kada ih objave, možeš saznati na stranici Središnji prijavni ured
blekky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:56   #3
Zanima me sljedeca stvar. Npr. nisam upao na zeljeni faks koji prima, lupam sad, 200 ljudi. Dakle nisam upao na njega, to znaci da su sva mjesta popunjena. Ista stvar je bila i prosle godine, pa je na jesenskom roku bilo ostalo nesto mjesta. Zanima me kako je to moguce? Pretpostavljam da na upise nisu dosli svi koji su potvrdili na internetu upis, pa se pokoje mjesto oslobodilo? Ili je mozda nesto drugo u pitanju?
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 15:13   #4
yup, vecinom se radi o ekipi koja odustane od upisa ili takav neki slican razlog, tako da ostane vrlo malo mjesta
artaxares is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 15:17   #5
Kazu da ce ove godine biti manje mjesta na jesenskom roku nego prosle...
aless7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 15:49   #6
Quote:
aless7 kaže: Pogledaj post
Kazu da ce ove godine biti manje mjesta na jesenskom roku nego prosle...
Prije bih rekao da ce biti obrnuto, osim ako ove godine nije bilo vise maturanata. Jer ovaj nacin potvrdjivanja nece izazvati vece potvrdjivanje upisa nego prosle godine. Mnogi su sada stavili nesto tek toliko da upadnu negdje, ni sami nisu sigurni hoce li ici na to. Npr. na faksu koji prima po 600 ljudi (ekonomija, i ti masovni) vjerojatno ce nekoliko njih odustati, tj. uopce nece doci na upise. To je neko moje vidjenje, slobodno neka me netko demantira. Kakvo je stanje prosle godine bilo na drugom roku?
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 16:43   #7
bit će mjesta na jesenskom roku, doduše ne na svim fakultetima, ali na nekima sigurno. koliko sam komentara vidjela po raznim forumima gdje ljudi nisu sigurni hoće li na upis. trebali su stavit mogućnost da se na kraju kad izađu konačne liste potvrdi namjera upisa ili nešto u tom smislu. ovako su svi čekali da vide hoće li upasti na prvi izbor i ostavljali rezervne fakultete na listi. sad je mnogima prvi izbor otpao, a tamo gdje su ostvarili pravo upisa ne žele se upisati.
__________________
open mind for a different view
.tea. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 16:50   #8
Quote:
.tea. kaže: Pogledaj post
ovako su svi čekali da vide hoće li upasti na prvi izbor i ostavljali rezervne fakultete na listi. sad je mnogima prvi izbor otpao, a tamo gdje su ostvarili pravo upisa ne žele se upisati.
Pa onda su na popis trebali samo staviti jedan studijski program i gotovo, ako već nisu planirali otići na "rezervu" :/ Šta sad, sustav još i takvima mora posebnu mogućnost pravit?
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:00   #9
pa to ti i kažem, trebali su se na neki način zaštititi od takvih neozbiljnih "potvđivača lista".
__________________
open mind for a different view
.tea. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:06   #10
Cula sam da se vecina mjesta popunila na ljetnom roku, i da ih nece toliko ostat na jesenskom roku kao i prosle godine
Naravno da ostane mjesta na jesenskom roku, ali mislim da ako ne upadnes na zeljeni faks u ljetnom roku to sigurno neces moci na jesenskom, jer su kvote ugl popunjene...
Ja sam prosle godine maturirala, pa znam kak je bilo tad...I vecina ljudi koja su ponavljala neke dijelove mature ili su ponovno pisali maturu radi boljeg rezultata uspjeli su se upisatin ugl vanredno ili na fakultete na kojima je ostalo mjesta, i tad bas nemas nekog prostora za biranje...
aless7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:12   #11
Prijave za jesenski ispitni rok državne mature

Kao što je objavljeno u obavijesti od 6. srpnja 2011. godine, prijave ispita državne mature u jesenskome ispitnom roku započinju 11. srpnja i traju do 20. srpnja. U svezi prijava ispita i plaćanja istih, Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja objavio je važne upute koje možete pročitati u obavijesti od 8. srpnja na mrežnim stranicama www.ncvvo.hr i kojih je nužno pridržavati se.

Studijski programi moći će se prijavljivati od 15. srpnja do 17. rujna 2011. dok će konačna rang-lista za upise na studijske programe biti objavljena 18. rujna 2011. godine. Napominjemo da će se u jesenskome upisnom roku moći prijavljivati samo studijski programi na kojima je ostalo upisnih mjesta nakon ljetnoga roka.

Podsjećamo kandidate koji su srednje obrazovanje završili prije 2010. godine ili u inozemstvu, a do sada nisu prijavljivali ispite državne mature te im osobni podatci i ocjene nisu verificirani, da je rok slanja dokumentacije potrebne za prijavu ispita državne mature u jesenskome roku 11. srpnja 2011. Ukoliko navedeni kandidati ne žele polagati ispite državne mature već samo prijaviti studijske programe, potrebna dokumentacija mora biti poslana do 7. rujna 2011. Dokumentacija koja je navedena na str. 23. do 28. brošure, šalje se Središnjemu prijavnom uredu, isključivo preporučenom poštom, na adresu Agencija za znanost i visoko obrazovanje, Središnji prijavni ured, Donje Svetice 38, 10000 Zagreb.
blekky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:12   #12
slažem se da ne jesenskom roku ostane malo mjesta i mali izbor, al ne možeš znat kolko će ih ostat dok ne završe upisi, tj dok se ne vidi kolki će broj ljudi doć na upis. daj malo nade onima koji nisu upali
__________________
open mind for a different view
.tea. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:21   #13
Quote:
.tea. kaže: Pogledaj post
bit će mjesta na jesenskom roku, doduše ne na svim fakultetima, ali na nekima sigurno. koliko sam komentara vidjela po raznim forumima gdje ljudi nisu sigurni hoće li na upis. trebali su stavit mogućnost da se na kraju kad izađu konačne liste potvrdi namjera upisa ili nešto u tom smislu. ovako su svi čekali da vide hoće li upasti na prvi izbor i ostavljali rezervne fakultete na listi. sad je mnogima prvi izbor otpao, a tamo gdje su ostvarili pravo upisa ne žele se upisati.
Upravo zbog ovog mislim da ce ostati vise mjest nego prosle godine, jer si prosle sam potvrdjivao sto ces upisati.

Quote:
aless7 kaže: Pogledaj post
Cula sam da se vecina mjesta popunila na ljetnom roku, i da ih nece toliko ostat na jesenskom roku kao i prosle godine
Čuj, ovo je vjerojatno istina jer su kvote trenutno popunjene, ali isto tako ove godine ce se vise ljudi povuc s tih fakulteta koje su potvrdili. Takodjer, smatram da ce ostati mjesta na manje atraktivnim faksovima, jer su ih neki, kao sto je tea iznad rekla, stavili samo reda radi, i nadali se do zadnjeg trena da ce upast na zeljeni izbor. Isto vrijedi i za one fakultete koji primaju puno studenata. Neznam, to je neko moje vidjenje, ne mora znacit da ce to biti tako.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:26   #14
A mislim da treba bit malo i realan

Mozes se ti upisat na dobar faks i na jesen, sad sve ovisi sto zelis, kakve su ti mogucnosti za studiranje, financije...
Takva je situacija da dosta ljudi zeli studirati sto blize rodnom gradu (najvise zbog financija)
A onom kome financiranje nije problem, njemu je svejedno di ce ici ...
A i to "besplatno" studiranje je sve samo ne besplatno!!
aless7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:32   #15
Quote:
aless7 kaže: Pogledaj post
A mislim da treba bit malo i realan

Mozes se ti upisat na dobar faks i na jesen, sad sve ovisi sto zelis, kakve su ti mogucnosti za studiranje, financije...
Takva je situacija da dosta ljudi zeli studirati sto blize rodnom gradu (najvise zbog financija)
A onom kome financiranje nije problem, njemu je svejedno di ce ici ...
A i to "besplatno" studiranje je sve samo ne besplatno!!
Ma razumijem sto zelis reci, ali ja mislim da sam realan kad kazem da ce ove godine ostati vise mjesta na jesenskom roku nego prosle.

Evo, kao primjer stavljam post s teme o upisima. Njega sam nasao na predzadnjoj stranici, nisam kopao dalje, ali pretpostavljam da ih ima jos...

Quote:
aurora1989 kaže: Pogledaj post
ljudi heeeelp zna li itko,ali itkooooo kad cu moc i gdje vidjeti sta je ostalo slobodno na jesenskom roku ? mislim glupo mi ovako ic upisat faks koji mi je bio cisto rezerva ako je mozda ostalo mjesta na nekim boljim fak hvala hvala hvala od srca
Već sam cuo dosta ljudi koji su napravili ovo. Upali su, ali ne zele to studirati. Naravno, bolje bi bilo da su samo na listi ostavili one prioritete na koje stvarno zele ici, ovako su nekom uzeli mjesto i zivce. Kvota na fakultetu na koji ova cura zeli ici je vjerojatno popunjena, ali posto se ona nece upisati, tog trenutka ce se osloboditi jedno mjesto za jesenski rok. A vjerojatno ona nije jedina s tog faksa koja ce uciniti isto.

Uostalom, vidjet cemo nakon upisa tko je bio upravu
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:44   #16
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Ma razumijem sto zelis reci, ali ja mislim da sam realan kad kazem da ce ove godine ostati vise mjesta na jesenskom roku nego prosle.

Evo, kao primjer stavljam post s teme o upisima. Njega sam nasao na predzadnjoj stranici, nisam kopao dalje, ali pretpostavljam da ih ima jos...



Već sam cuo dosta ljudi koji su napravili ovo. Upali su, ali ne zele to studirati. Naravno, bolje bi bilo da su samo na listi ostavili one prioritete na koje stvarno zele ici, ovako su nekom uzeli mjesto i zivce. Kvota na fakultetu na koji ova cura zeli ici je vjerojatno popunjena, ali posto se ona nece upisati, tog trenutka ce se osloboditi jedno mjesto za jesenski rok. A vjerojatno ona nije jedina s tog faksa koja ce uciniti isto.

Uostalom, vidjet cemo nakon upisa tko je bio upravu

Ma dao Bog da ja bila u krivu, pa nek se svi upišu gdje god zele!

Al vidi, ista je situacija bila i prosle godine...Masa ljudi, mojih prijatelja se upisalo na faks koji im nije bio 1. izbor, al naravno da su otisli na upise, jer nitko ne zeli ostati neupisan ako je vec negdje upao. A i cinjenica je da ces znati koliko je mjesta ostalo na kojim fakultetima tek kad upisi zavrse... E sad ne znam ko ce toliko riskirati da i ne ode na upis...
Konkretno, na moj faks se upisalo 150 ljudi, popunjena kvota, svi su dosli na upise, iako vecina i nije zeljela. No ljudi su tek nakon upisa i pocetka akademske godine poceli napustati faks i odustajati jer im ipak to nije zelja, vjerojatno je ovakvih primjera bilo i na jos nekim fakultetima...
Isto tak, neki fakulteti na kojima ostane po 1-2 mjesta, jer se nije popunila kvota, ni ne daju mogucnost upisa na jesenskom roku nego jednostavno smanje kvote, tako je bilo za uciteljski u os prosle god...
aless7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:54   #17
Quote:
aless7 kaže: Pogledaj post
Ma dao Bog da ja bila u krivu, pa nek se svi upišu gdje god zele!


Quote:
aless7 kaže: Pogledaj post
Al vidi, ista je situacija bila i prosle godine...Masa ljudi, mojih prijatelja se upisalo na faks koji im nije bio 1. izbor, al naravno da su otisli na upise, jer nitko ne zeli ostati neupisan ako je vec negdje upao.
Upravo ovdje mislim da dolazi do razlike. I ja smatram da je prosle godine bilo tako, ali ove godine nije. Masa ljudi je reklo do sada da nece otici na upis, prosle godine situacija nije bila takva. Bar iz moje perspektive. Svi moji poznanici su otisli na upise tamo gdje su se potvrdili. Ove godine nece.

Quote:
aless7 kaže: Pogledaj post
Konkretno, na moj faks se upisalo 150 ljudi, popunjena kvota, svi su dosli na upise, iako vecina i nije zeljela.
Mislim da je na ekonomiji prosle godine kvota popunjena nakon upisa preko interneta, ali da na upis nisu svi dosli pa se onda oslobodilo mjesta i za jesenki rok. Ista stvar je bila i u Osijeku.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 18:00   #18
Quote:
.tea. kaže: Pogledaj post
pa to ti i kažem, trebali su se na neki način zaštititi od takvih neozbiljnih "potvđivača lista".
nisu krivi neozbiljni "potvrđivači lista". kriv je ovogodišnji sistem koji nije brisao fakultete koji su niže rangirani od upisanog. jedni druge smo zbog toga izbacili iz kovta. nije bilo čak ni predviđenog pomaka. ja sam primjerice prijavila samo 2fakulteta- 1. izbor- što sam zaista htjela i bacalo me malo unutar, malo van kvote... bila sam točno na granici... a na 2.izbor sam upala i nisam ga izbrisala jer nisam luda, lako se moglo desiti da na prvom budem 81. npr, a primaju nas 80.... na kraju sam i završila 77...znači knap.. e a sa 2. me sistem nije izbrisao i nekome sam cijelo vrijeme krala mjesto.. domino efekt.. svi su sve izgurali...pomaka nigdje skoro pa i nije bilo, za razliku od lani gdje je pomak na nekim fakultetima pr. ekonomija bio i po 1000mjesta, lani je puno bolje bilo... masa se ove godine upisala na izvanredno... jer to odgovara školama... plaća se školarina i zdravstveno... jer nemaju od koga uzimati pare pošto su redovni svima besplatni... lani je sustav radio u korist nas učenika što fakultetima jel...nije odgovaralo... pa su promjenili sistem... ugl malo sam off topic... oprostitte, ali morala sam... jako me to razljutilo... tako da mislim da će na jesnekom biti mjesta više no ikad, ima dosta nezadovoljnih i od jako puno ljudi čujem da neće otići na upis već pričekati sljedeću godinu... lani je bilo dosta mjesta... i to neloših... a ove godine mislim da će ih biti još i više
iznad*oblaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 18:45   #19
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post




Upravo ovdje mislim da dolazi do razlike. I ja smatram da je prosle godine bilo tako, ali ove godine nije. Masa ljudi je reklo do sada da nece otici na upis, prosle godine situacija nije bila takva. Bar iz moje perspektive. Svi moji poznanici su otisli na upise tamo gdje su se potvrdili. Ove godine nece.



Mislim da je na ekonomiji prosle godine kvota popunjena nakon upisa preko interneta, ali da na upis nisu svi dosli pa se onda oslobodilo mjesta i za jesenki rok. Ista stvar je bila i u Osijeku.
A ne znam, ja mogu samo rec sta je bilo prosle godine. Moze bit da ce drugacije biti ove godine, nije svaka generacija ista, kvote se svake godine mijenjaju na pojedinim fakultetima, isto tako i interesi studenata...
Jedno je ucito, cilj im je omoguciti studiranje svima, popuniti sve fakultete, a sad hoce li studirati na zeljenom faksu to je briga jedino buducih studenata...

Sretno svima na jesenskom roku!!
aless7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 19:03   #20
Quote:
iznad*oblaka kaže: Pogledaj post
e a sa 2. me sistem nije izbrisao i nekome sam cijelo vrijeme krala mjesto.. domino efekt.. svi su sve izgurali...
Nisi nikome krala mjesto jer to mjesto koje ti se pokazivalo na drugom prioritetu je potencijalno, znači ono koje bi bila kad bi ga pomakla na prvo mjesto (pod uvjetom da istovremeno nitko tko ima više bodova od tebe taj izbor isto ne pomakne prema gore) ili koje bi bila kad bi ispala iz kvote svih fakulteta koje si stavila na viši prioritet od toga. Nisi bila na toj rang listi i nitko tko je bio na toj rang listi nije te mogao vidjeti, znači nikome nisi zauzimala mjesto.
caps is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.