Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2011., 19:19   #21
Quote:
caps kaže: Pogledaj post
Nisi nikome krala mjesto jer to mjesto koje ti se pokazivalo na drugom prioritetu je potencijalno, znači ono koje bi bila kad bi ga pomakla na prvo mjesto (pod uvjetom da istovremeno nitko tko ima više bodova od tebe taj izbor isto ne pomakne prema gore) ili koje bi bila kad bi ispala iz kvote svih fakulteta koje si stavila na viši prioritet od toga. Nisi bila na toj rang listi i nitko tko je bio na toj rang listi nije te mogao vidjeti, znači nikome nisi zauzimala mjesto.
istina. zaletila sam se s tim, skužila sam akd sam napisala.
iznad*oblaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 20:38   #22
Hm...
Ovako, ja sam upao na jedan studij, ali bih htio ipak probati na jesenskom roku upasti u drugi...
E sad, ako ja ne odem na upise studija na koji sam upao, da li to znaci da ce to moje mjesto sigurno osloboditi mjesto na kvoti za jesenski rok tako da se mogu ponovno natjecati na taj studij ako se ne uspijem upisati na studij zbog kojeg idem na jesenski rok?
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 01:36   #23
Lijepiii nas rijecki novi listt. Evo ekipoo procackajte si da li ima slobodnih mjesta za vas prioritet (za moj ima)
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Hr...-Sveucilistima
siliiibiliii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 03:30   #24
Quote:
siliiibiliii kaže: Pogledaj post
Lijepiii nas rijecki novi listt. Evo ekipoo procackajte si da li ima slobodnih mjesta za vas prioritet (za moj ima)
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Hr...-Sveucilistima
za moj nema, al treba pričekat da prođu upisi , iako je malo glupo što su prijave do 20., a upisi traju do 22.og
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 07:44   #25
Quote:
Mario rocketman kaže: Pogledaj post
Hm...
Ovako, ja sam upao na jedan studij, ali bih htio ipak probati na jesenskom roku upasti u drugi...
E sad, ako ja ne odem na upise studija na koji sam upao, da li to znaci da ce to moje mjesto sigurno osloboditi mjesto na kvoti za jesenski rok tako da se mogu ponovno natjecati na taj studij ako se ne uspijem upisati na studij zbog kojeg idem na jesenski rok?
Teoretski možeš, ali u slučaju da fakultetima po završetku upisa ostane 10% i manje mjesta za upis organizirat će se nekakav upis samo da se ne ide na jesenski rok.
Npr.:
Fakultetsko vijeće Filozofskog fakulteta u Splitu odlučilo je da, ako nakon isteka ljetnog
upisnog roka ostane 10% ili manje nepopunjenih mjesta unutar predviđene kvote za
pojedini studij, Fakultet zadržava pravo popunjavanja tih mjesta dana 25.7.2011. s
kandidatima zainteresiranim za upis, a koji nisu ostvarili pravo upisa, i to prema redoslijedu
na rang listi do ispunjenja kvote za pojedini studij, odnosno na dvopredmetnim studijima do
ispunjenja kvote na oba studija.
Dakle, eventualna slobodna mjesta popunit će se kandidatima koji nisu stekli pravo upisa, a
na temelju redoslijeda na rang listi, odnosno prema broju ostvarenih bodova pod uvjetom da:
- su kandidati prethodno (putem sustava postani-student) bili prijavljeni za upis na navedene
studije,
- da se kandidati, do utvrđenog roka, prijave za upis slobodnih mjesta putem sučelja Fakulteta.
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 12:26   #26
Quote:
siliiibiliii kaže: Pogledaj post
Lijepiii nas rijecki novi listt. Evo ekipoo procackajte si da li ima slobodnih mjesta za vas prioritet (za moj ima)
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Hr...-Sveucilistima
Ovo su u biti slobodna mjesta bez racunanja onih koji eventualno nece doci na upise i sl. tako da postoji mala sansa da bude vise slobodnih mjesta na navedenim studijima te se mozda oslobode mjesta na nekim studijima koji nisu spomenuti ovdje.

Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Teoretski možeš, ali u slučaju da fakultetima po završetku upisa ostane 10% i manje mjesta za upis organizirat će se nekakav upis samo da se ne ide na jesenski rok.
Npr.:
Fakultetsko vijeće Filozofskog fakulteta u Splitu odlučilo je da, ako nakon isteka ljetnog
upisnog roka ostane 10% ili manje nepopunjenih mjesta unutar predviđene kvote za
pojedini studij, Fakultet zadržava pravo popunjavanja tih mjesta dana 25.7.2011. s
kandidatima zainteresiranim za upis, a koji nisu ostvarili pravo upisa, i to prema redoslijedu
na rang listi do ispunjenja kvote za pojedini studij, odnosno na dvopredmetnim studijima do
ispunjenja kvote na oba studija.
Dakle, eventualna slobodna mjesta popunit će se kandidatima koji nisu stekli pravo upisa, a
na temelju redoslijeda na rang listi, odnosno prema broju ostvarenih bodova pod uvjetom da:
- su kandidati prethodno (putem sustava postani-student) bili prijavljeni za upis na navedene
studije,
- da se kandidati, do utvrđenog roka, prijave za upis slobodnih mjesta putem sučelja Fakulteta.
Hm...ali ako ja ne odem sutra na upise...a upao sam na studij...mogu li doci onda na taj dodatni upisni rok ako ne bude nicega na jesenskom i svejedno se upisati?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 11.07.2011. at 11:36.
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 13:07   #27
Quote:
Mario rocketman kaže: Pogledaj post
Hm...ali ako ja ne odem sutra na upise...a upao sam na studij...mogu li doci onda na taj dodatni upisni rok ako ne bude nicega na jesenskom i svejedno se upisati?

Ukoliko se kandidat na studijski program na koje je ostvario pravo upisa ne ode upisati na visoko učilište, u ljetnome roku se ne može upisati niti na jedan drugi studijski program i time će nekome drugome kandidatu oduzeti mjesto

Vjerojatno se taj dodatni rok računa kao ljetni
P.S. Kak znaš da će bit tog dodatnog upisnog roka za tvoj faks?
bjelanjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 13:20   #28
Quote:
siliiibiliii kaže: Pogledaj post
Lijepiii nas rijecki novi listt. Evo ekipoo procackajte si da li ima slobodnih mjesta za vas prioritet (za moj ima)
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Hr...-Sveucilistima
netočan podatak za pomorski fakultet u Splitu (osim ako netko do 22.07 ne odustane) jer trenutno su čak i izvanredni popunjeni
koke_st555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 15:18   #29
Quote:
bjelanjak kaže: Pogledaj post
Ukoliko se kandidat na studijski program na koje je ostvario pravo upisa ne ode upisati na visoko učilište, u ljetnome roku se ne može upisati niti na jedan drugi studijski program i time će nekome drugome kandidatu oduzeti mjesto

Vjerojatno se taj dodatni rok računa kao ljetni
P.S. Kak znaš da će bit tog dodatnog upisnog roka za tvoj faks?
Pa ne znam, mislio sam u slucaju da bude dodatnog upisa...

Bas su me sjeb... ove godine sa promjenom sustava...nista onda...na jesenski pa sta bude bude...
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 21:17   #30
Quote:
koke_st555 kaže: Pogledaj post
netočan podatak za pomorski fakultet u Splitu (osim ako netko do 22.07 ne odustane) jer trenutno su čak i izvanredni popunjeni
netočan podatak za klasičnu filologiju u zadru. neznam odakle im da latinski i grčki prima više od 105 ljudi
ne vjerujete ovim novinama dok ne izađu službeni podatci.. dosta ih i neće doći na upis jer nisu zadovoljni izborom i sl...
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 21:18   #31
Quote:
bjelanjak kaže: Pogledaj post
Ukoliko se kandidat na studijski program na koje je ostvario pravo upisa ne ode upisati na visoko učilište, u ljetnome roku se ne može upisati niti na jedan drugi studijski program i time će nekome drugome kandidatu oduzeti mjesto
Odakle si ovo kopirao? Jer ako ja ostvarim pravo upisa npr. na pravu a ne dođem se upisati nego se želim upisati npr. na ekonomiji i to na ovim naknadnim upisima kako će ekonomija znati da sam ja propustila pravo upisa na pravu i time me neće upisati na ekonomiji

@Mario rocketman: u slučaju da se ne pojaviš na upis na faxu na koji si stekao pravo upisa smatra se da si odustao i gubiš pravo upisa bez obzira što će ostati mjesta za eventualno kasnije upise (naknadni ljetni) jer će pojedini fakulteti organizirati interne upise samo da ne idu na jesenski rok...
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 22:41   #32
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Odakle si ovo kopirao? Jer ako ja ostvarim pravo upisa npr. na pravu a ne dođem se upisati nego se želim upisati npr. na ekonomiji i to na ovim naknadnim upisima kako će ekonomija znati da sam ja propustila pravo upisa na pravu i time me neće upisati na ekonomiji
ovo ti piše na početnoj postani student, i meni muči isto pitanje, samo što je kod mene u pitanju isti faks(drugi smjer), tako da vjerojatno ne mogu :/

Ali opet ako je ovo umjesto jesenskog, zašto bi oni uopće gledali jesmo li mi ostvarili upisa igdje.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 00:16   #33
ja sam upala na faks na koji želim, ali slučajno je ispalo tako da sam upisala krivi, tj. krivo sastavila listu prioriteta. i što sada? mislim vidim čak da je i ostalo mjesta na tom faksu koji sam htjela, jel moguće da se još nekako uspijem upisati na taj faks u ljetnom roku. ili moram čekati jesenski i nadati se da ću upasti?
Angie_Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 10:42   #34
Danas kreće prijava ispita, no meni na postani student ništa nije promijenjeno niti mogu išta prijaviti.
pirata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 11:41   #35
Quote:
pirata kaže: Pogledaj post
Danas kreće prijava ispita, no meni na postani student ništa nije promijenjeno niti mogu išta prijaviti.
Započinje jesenski ispitni rok

Prijave ispita državne mature u jesenskome ispitnom roku započet će danas u 12.00 sati i trajat će do 20. srpnja 2011. godine. U svezi s prijavama ispita i plaćanjem istih, Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja objavio je važne upute koje možete pročitati u obavijesti od 8. srpnja na mrežnim stranicama www.ncvvo.hr i kojih je nužno pridržavati se.

Iz gore navedenoga razloga, od 12.00 na mrežnim stranicama bit će aktivan jesenski rok te ako kandidati žele pogledati rezultate ispita državne mature ili rezultate po studijskim programima ljetnoga roka, morat će na poveznici Moji rezultati odabrati ljetni rok i pritisnuti Prikaži.
__________________
"I cry because people are stupid and that makes me sad." -Sheldon Cooper
Stari lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 12:21   #36
Kad cemo znat za koje fakultete je ostalo mjesta?
siliiibiliii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:02   #37
Jel itko možda pokušao promijenit razinu ispita za jesenski rok. Meni piše da su prijave potvrđene i da nme mogu mijenjat. :/
Tinchy_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 16:53   #38
pitanje! upala sam na 1. izbor, i to je sve već potvrđeno znam, sljedeći tjedan mi je upis.. al mene ipak nekako više privlači 2. izbor
Dali je moguće da se upišem na taj prvi, ali svejedno pričekam jesenski rok, ako bude mjesta odem ipak na taj drugi?
I mogu li konkurirat za jesenski rok s ovim sadašnjim rezultatima, ili moram opet ponavljat maturu?
luckyo2oo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 17:54   #39
Quote:
luckyo2oo kaže: Pogledaj post
pitanje! upala sam na 1. izbor, i to je sve već potvrđeno znam, sljedeći tjedan mi je upis.. al mene ipak nekako više privlači 2. izbor
Dali je moguće da se upišem na taj prvi, ali svejedno pričekam jesenski rok, ako bude mjesta odem ipak na taj drugi?
I mogu li konkurirat za jesenski rok s ovim sadašnjim rezultatima, ili moram opet ponavljat maturu?
Sorry, ali moram pitati - zasto ti ono sto te vise privlaci nije na prvom mjestu?
Pa da upadnes na to prvo (ako ide), ili na drugo. (ako ne ide prvo)
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 18:11   #40
mene zanima kad će bit dostupni rezultati ispita mature za jesenski rok (položio u ljetnom)...trenutno se ne vide rezultati nama koji smo položili, samo mogućnost novih prijava polaganja
koke_st555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.