Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 19:38   #61
Quote:
-sef- kaže: Pogledaj post
položio sam običnu maturu, dok još nije postojala državna matura - sada imam 22 godine.
Gledam da opet upišem fakultet neki jer od prvoga sam odustao, zanima me da li ja još uvijek mogu prijaviti taj jesenski rok ako ostane slobodnih mjesta?
prouči malo postani-student.hr

tamo lijepo piše

''Podsjećamo kandidate koji su srednje obrazovanje završili prije 2010. godine ili u inozemstvu, a do sada nisu prijavljivali ispite državne mature te im osobni podatci i ocjene nisu verificirani, da je rok slanja dokumentacije potrebne za prijavu ispita državne mature u jesenskome roku 11. srpnja 2011. Ukoliko navedeni kandidati ne žele polagati ispite državne mature već samo prijaviti studijske programe, potrebna dokumentacija mora biti poslana do 7. rujna 2011. Dokumentacija koja je navedena na str. 23. do 28. brošure, šalje se Središnjemu prijavnom uredu, isključivo preporučenom poštom...''

Quote:
tri82810 kaže: Pogledaj post
jel moguce da na politologiji ostane koje mjesto za jesenski rok??Koliko vidin,ima dosta ljudim koji se nisu uopce pojavili na upisima,i potpuno ih razmijem,jer ovakav sustav je nikakav.Doslovno su prislili studenta da upise ono sto ne zeli,pa sad,...trebali su stavit samo jedan rok ito onaj jesenski,a drzavnu maturu provodit dva puta,a uzimat rezultate boljeg i to je to,..svi bi znali sto,kako i gdje,...sto se tice politologije,poslao sam im e.mail i ne mogu shvatit njihov odgovor,kao kazu da vjerovatno nista od jesenskog roka jer ako i nekoliko studenata odustanu,uzimaju odmah prvog ispod liste,i meni sad nije jasno,kako to prvog ispod liste kad su nama rekli da kad potvrdimo fakultet,automatski se brisemo sa svih ostalih i to je to,.ovako ne znam ni tko pije ni tko placa,.
sumnjam da će na politologiji ostat slobodnih mjesta, no nikad ne znaš. sutra će se navodno znat gdje je i koliko slobodnih mjesta ostalo...
slažem se da je sustav u banani, i mislim da maturu treba ukinit te uvest prijemne ispite na SVAKOM fakultetu i to je to.

Zadnje uređivanje Dijaa : 14.07.2011. at 19:43.
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 20:54   #62
koji je smisao jesenskih rokova ako se na pojedinim fakultetima primaju ovi ispod crte? mjesta što su ostala nakon upisa bi u pravilu trebala ići za jesenski rok, a ne ovako
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 21:11   #63
Nisu krivi ljudi, nego sustav koji im to dopušta...
MII2o is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 21:22   #64
Quote:
MII2o kaže: Pogledaj post
Nisu krivi ljudi, nego sustav koji im to dopušta...
pa da.. ne kritizim ljude nego sustav koji je pun rupa i od kojeg usprkos svemu ne odustaju
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 22:52   #65
I jos nesto..nisan siguran jeli on,ali ako je ono prije bilo valjda je i ovo..
evo ja sad u ponediljak oden u rijeku i upisen se tamo..meanwhile u zadru ostane 13 slobodnih mista za jesenski rok..i sto sad 1.mogu li se ja prijaviti za jesenski u zadru?
2.sto mi je onda sa rijekom,jeli otpada ili mi stoji kao rezerva ako kojin slucajun ne upadnen u zd.
3.a ako upadnen u zd sto mi je sa ri,preciznije mislin na onih 350 kn za upis
__________________
My Goal Is To Deny Yours
215023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 23:21   #66
a jel to sigurno da ce slobodna mjesta objavit sutra,jer meni su upisi tek iduce tjedan tako da ne vjerujem da ce ovo bit tocni podaci,al tko zna,...nadam se da je vecina fakulteta vec imala upise sta se tice Zagreba.
tri82810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 11:14   #67
Jos nema nista....
Blood($) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:04   #68
Quote:
tri82810 kaže: Pogledaj post
jel moguce da na politologiji ostane koje mjesto za jesenski rok??Koliko vidin,ima dosta ljudim koji se nisu uopce pojavili na upisima,i potpuno ih razmijem,jer ovakav sustav je nikakav.Doslovno su prislili studenta da upise ono sto ne zeli,pa sad,...trebali su stavit samo jedan rok ito onaj jesenski,a drzavnu maturu provodit dva puta,a uzimat rezultate boljeg i to je to,..svi bi znali sto,kako i gdje,...sto se tice politologije,poslao sam im e.mail i ne mogu shvatit njihov odgovor,kao kazu da vjerovatno nista od jesenskog roka jer ako i nekoliko studenata odustanu,uzimaju odmah prvog ispod liste,i meni sad nije jasno,kako to prvog ispod liste kad su nama rekli da kad potvrdimo fakultet,automatski se brisemo sa svih ostalih i to je to,.ovako ne znam ni tko pije ni tko placa,.
sustav nikoga ne sili da upiše fakultet koji ne želi
sami su maturanti bili upozoreni da listu prioriteta stavljaju po željama a ne nekak deseto...zna se kako sustav funkcionira i uopće nije retardiran
UltraHardcore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 13:40   #69
Kad će objavit studije više... -.-
DeLarge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 13:43   #70
kako će objavit studije kad je na nekima upis tek od ponedjeljka
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 13:44   #71
Ma da, prosvijetli me ti... jesu rekli od 15.? onda?
DeLarge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 13:45   #72
rekli su, ali...
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 14:19   #73
Quote:
DeLarge kaže: Pogledaj post
Ma da, prosvijetli me ti... jesu rekli od 15.? onda?
za svaki faks kojemu je proša upisni rok se vidi koliko je mista ostalo za jesen
kako budu prolazili rokovi za upis, tako će se pokazivati slobodna mista
npr....stisni građevinu redovni studij u ST...čini mi se da ih ima 6 za jesen, njima su 12.07. bili upisi
idući petak će se sve znat...valjda
koke_st555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 14:46   #74
Quote:
215023 kaže: Pogledaj post
aha, ok bilo mi je sumnjivo jer ih je bilo 10 kojima je to bi 5+ prioritet,jednom je čak 11 prioritet bio..
Nije to bas tako neobicno. Nisu svi te srece (tj. nemaju dovoljno bodova) da upadnu na ono sto zele.
Osim toga, svih tih 5+, pa cak i deset fakulteta ispred ovog na kojeg jesu upali moze u stvari biti jedan jedini (npr. HS ili FFZG), gdje su sve to samo nabrojeni dvopredmetni studiji jednog fakulteta (na koji nisu upali), a na drugom mjestu je taj neki fax na koji jesu upali....samo ne pise da je na drugom jer dvopredmetni ne mogu biti svi na jednom mjestu, vec svaki na svojem.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 17:55   #75
Meni su rekli da će se znat tek 25. kad upisi završe. Sad ovisi o kojem se faksu radi
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 17:58   #76
U Splitu je na ekonomiji svugdi ostjalo mjesta,a bilo je preko 1000 prijava.Vjerovatno ce i na ostalima bit nesto slobodnog.
tri82810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 18:57   #77
moze se vidjet na kojim je faksevima ostalo mjesta na postani student
__________________
boem u duši
zeko_0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 19:03   #78
kako se može vidjeti kad na pojedinim fakultetima nisu ni gotovi upisi
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 19:10   #79
Quote:
Echoplex kaže: Pogledaj post
kako se može vidjeti kad na pojedinim fakultetima nisu ni gotovi upisi
pa na nekim jesu gotovi upisi , imas obavijest na njihovoj stranici
__________________
boem u duši
zeko_0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 19:21   #80
je, je, može se vidit, a ovi faksevi na kojima je upis od 18.7. vjerojatno će bit dodani naknadno ako bude mjesta (a bit će )

ah, na filozofiji u zg-u nema više mjesta
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.