Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2005., 12:26   #41
Quote:
panon youth kaže:
bolje mag.

nego mr.sc.

u izumiranju

mislim da je najgore onima koji su nedavno magistrirali
ma nemoj
ja sam prije 2 tjedna upisala magisterij

mag je samo obični student
a mr.sc. ti između ostalih nosi veću plaću (propisano zakonom)

i uvest će se vjerojatno opcija da mr.sc. rješi još jednu godinu i postaje dr.sc
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 13:00   #42
pa dobro nemam ja ništa protiv mr.sc.-ova

i naravno da bi bilo pošteno uvesti njima nekakav prečac do doktorata, a ne da netko tko je tek diplomirao upisuje doktorat s nekim tko je već mr.sc.
panon youth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 21:56   #43
Ma ova drzava je totalna banana, a skolstvo i obrazovanje je ocito zadnja rupa na svirali...u Dnevniku se samo spomene bolonjska deklaracija..nest malo daje ministar Primorac potpisao neki wc- papir ... i dalje odmah ponovo...Carla Del Ponte je rekla ako Sanader ....blabalabal... Ante Gotovina...a za studente i ostale koji su u obrazovnom sustavu...ach jebga snadjite se sami.

Pitanje: Jel su vam na faksu rekli sto je to BOLONJSKA DEKLARACIJA?
Osorkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 23:18   #44
Quote:
aaston kaže:
Šta će biti s postojećim magistrima? Hoće li i njima promjeniti naziv ili ih jednostavno degradirati?
pisalo je u novinama da ce svi postojeci dipl.ing./mr.sc./dr.sc. moci zatraziti od svojih fakulteta prijepis diplome po tom novom sustavu. whatever...

osobno mislim da ce zavladati turbo frka dok se ne skonta tko sto postaje nakon x godina skolovanja i sto to zapravo znaci u odnosu na ovo danasnje.

zapravo mi je svejedno, meni ce faks i dalje trajati 6.g.+specijalizacija a sto ce tocno pisati na diplomi, who cares, samo da je se docepam jednog dana.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 23:23   #45
Quote:
Osorkon kaže:
Pitanje: Jel su vam na faksu rekli sto je to BOLONJSKA DEKLARACIJA?
a mos misliti...


to bi trebalo krenuti od ove akad. god., a kod nas prof. jos uvijek skrabaju nekakve curriculume na nekim "strucnim" sjednicama. mogu samo zamisliti kako ce to biti strucno i kvalitetno odradjen posao.

pa primorac se jos trga da sastavi kataloge znanja (!) za osnovno obrazovanje a gdje su tek fakulteti u toj prici...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 23:24   #46
Quote:
Crimson Petal kaže:
pisalo je u novinama da ce svi postojeci dipl.ing./mr.sc./dr.sc. moci zatraziti od svojih fakulteta prijepis diplome po tom novom sustavu. whatever...
Je i kak to mislis strucna sprema: mr.sci = zamalo doktor
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 01:37   #47
Quote:
vaci kaže:
i uvest će se vjerojatno opcija da mr.sc. rješi još jednu godinu i postaje dr.sc
U tom slučaju opet su oštećeni oni koji su tek upisali ili već završili doktorski

Ma šalim se, nemam ja ništa protiv tog usklađivanja, dapače...
Samo želim da se to što prije riješi jer sam pri kraju s faksom, a razmišljam o eventualnom daljem obrazovanju pa bih vrlo rado da se taj kaos uskoro sredi.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 07:26   #48
Quote:
Crimson Petal kaže:
pisalo je u novinama da ce svi postojeci dipl.ing./mr.sc./dr.sc. moci zatraziti od svojih fakulteta prijepis diplome po tom novom sustavu. whatever...
Dakle mjenjat će nam nazive... koja gnjavaža... još neka odrede neke novčane naknade za to i biti će sjajno. Jedno je usklađivanje, ali da li je baš potrebno stvarati svu tu zbrku oko naziva?
Umjesto da se nadležno ministarstvo bavi pravim problemima oni se igraju s nazivima

Da se u EU svi oni koji završavaju fakultete zovu čiuaue i mi bi se eto sada morali zvali čiuaua: čiuaua, dipl.čiuaua, mr.čiuaua i dr.čiuaua.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 08:50   #49
Quote:
Potala kaže:
U tom slučaju opet su oštećeni oni koji su već završili doktorski

to je već starčad
njima je i povijest o osnovnoj bila lakša al se mi svejedno ne žalimo zbog toga
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 14:21   #50
Quote:
aaston kaže:
Dakle mjenjat će nam nazive... koja gnjavaža... još neka odrede neke novčane naknade za to i biti će sjajno. Jedno je usklađivanje, ali da li je baš potrebno stvarati svu tu zbrku oko naziva?
Umjesto da se nadležno ministarstvo bavi pravim problemima oni se igraju s nazivima

Da se u EU svi oni koji završavaju fakultete zovu čiuaue i mi bi se eto sada morali zvali čiuaua: čiuaua, dipl.čiuaua, mr.čiuaua i dr.čiuaua.
Ne, mijenja se i koncepcija studija i sve se usklađuje s europskim standardima što je dobro jer je to olakšava stvari i onima koji misle ući u neki exchange program tijekom faksa i onima koji misle na postdiplomski vani ili raditi vani ili doći tu raditi nakon završenog faksa negdje u inozemstvu...
Oh, well, bar bi tako trebalo biti
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 08:46   #51
Quote:
Potala kaže:
Ne, mijenja se i koncepcija studija i sve se usklađuje s europskim standardima što je dobro jer je to olakšava stvari i onima koji misle ući u neki exchange program tijekom faksa i onima koji misle na postdiplomski vani ili raditi vani ili doći tu raditi nakon završenog faksa negdje u inozemstvu...
Oh, well, bar bi tako trebalo biti
Ok, nisam se zbog toga bunio nego zbog promjene naziva. Mislim da je to nepotrebno. A što se koncepcije studija tiče, to mene više nije briga, srećom već neko vrijeme
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2005., 04:45   #52
Question Preko noći dobivamo 180 tisuća magistara?

Preko noći dobivamo 180 tisuća magistara?
U usklađivanju hrvatskog visokog školstva s kriterijima iz Bolonjske deklaracije potencijalno se događa jedan paradoks. S obzirom na shemu studiranja 3-2-3 prema novom modelu, stari dodiplomski studij od četiri godine je „između“ diplome u magisterija što znači da bi sve visokoobrazovne institucije u Hrvatskoj mogle svojim bivšim diplomandima dodijeliti zvanje magistra struke, premda se ovi nisu nikad za to zvanje obrazovali, kao što je država već priznala istim takvima iz drugih država. Zamislite sreću kada oko 180000 građana Hrvatske preko noći od diplomiranih ekonomista, pravnika, inženjera i ostalih postanu magistri.
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2005., 09:43   #53
Ja sam negdje pročitao da ipak to novo zvanje magistar neće biti izjednačeno sa onima koji su magistrirali po starom sistemu. Samo naziv je isti.
six string is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2005., 13:14   #54
sve je to za mene ionako glupost...totalno je nepotrebno da se nekome ko ostaje unutar države daju ikakvi "naslovi" kad su svi poslodavci svjesni toga koji je neko fax završio.po kojem programu i čime ga to onda čini!!
Naslov magistar može samo godit nečijem egu..ili možda uvrijedit onoga ko zbilja ima tu titulu.
inače su mi bilo kakvi nazivi,osobito ti koji su isti ko neki drugi a različitog su značenja totalni idiotizam i samo zbunjuju ljude..tipa sadašnji "magistri" farmacije,koji nisu magistri već farmaceuti...ili npr. naziv doktor za lječnika kojim je onda teško "običnom puku" uopće svatit da postoje doktori i doktori znanosti iz podr. medicine.najgluplja ideja od sviju mi je titula doktora koju su imali pravnici
uostalom opet dolazi do problema...evo na feru ima čitav semestar(a time i x ects bodova ) više nego na drugim fak...a tek na farmaciji,arhitekturi...
mislim da bi svim sadašnjim i završenim studentima ovo sve skupa trebalo vrijediti samo kod verificiranja diploma i odlaska vani..a oni koji se sada tek upisuju neka se od početka onda upisuju po drugačijem programu!!
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2005., 16:33   #55
ma to su za mene gluposti a i nisam jedini s tim mišljenjem

naime kakva korist od promjene iz dipl.ing u magistar kad će svi doživjet tu promjenu????

nećeš imat nikakvo veće znanje a ni bolje uvjete za posao kad će opet svi bit isti tako da to nema nimalo smisla

ovo sad je zakon

dipl.ing
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2005., 18:38   #56
Quote:
Attack kaže:
ma to su za mene gluposti a i nisam jedini s tim mišljenjem

naime kakva korist od promjene iz dipl.ing u magistar kad će svi doživjet tu promjenu????

nećeš imat nikakvo veće znanje a ni bolje uvjete za posao kad će opet svi bit isti tako da to nema nimalo smisla

ovo sad je zakon

dipl.ing
Ma bravo...
a sta je s ovima koji ce po novom sistemu dobit titulu magistra a imat ce isto - ili mozda malo vece znanje od nas koji smo godinu prije njih zavrsili studij a imali bi po tvome titulu dipl.ing??
mislis da ce za 10 goidina nekog zanimat da si ti zavrsio fax po "starom" sistemu??
Xaphania is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2005., 19:08   #57
Ma kod nas je cijeli sistem studiranja bez veze! Prednost ima onaj koji ima bolju vezu, prilikom kasnijeg zapošljavanja, a na faksu su jako rijetki mentorski odnosi profesora prema studentima i sve se svodi da zadovoljiš neke beskorisne forme, i da imaš jake živce i da si uporan.
six string is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2005., 21:53   #58
Quote:
six string kaže:
Ja sam negdje pročitao da ipak to novo zvanje magistar neće biti izjednačeno sa onima koji su magistrirali po starom sistemu. Samo naziv je isti.
naziv nije isti!!
postoji razlika između magistra struke (šta se uvodi bolonjom) i magistra znanosti (mr.sc. Ivo Ivić )
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 09:52   #59
Bolonjski proces za VŠS

Jel netko možda zna kako će se primjeniti Bolonjski proces na ljude koji su završili dvogodišnji studij neke više škole? Koliko treba još godina dati da bi se poslalo prvostupnik? Ak netko zna kak će se to primjeniti na Ekonomskom fakultetu još bolje....
__________________
mislim, dakle sisam!
sisavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 10:13   #60
za ekonomiju se do 15.06. ove godine ništa ne zna!!!
Čak još ne znamo hoće li brucoši studirati po straom ili novom sustavu....
joey_hr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.