Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2008., 08:48   #161
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne, imala je leukocite u urinu i eritrocite, malo više od dopuštenog (nemam sad nalaz ako recimo dopušteno je do 4 leukocita a ona imala 9, 10, tako nekako i eritrociti). Nismo znali što je, i drugi nalaz je bio isti.Istina, nismo s octeniseptom prebrisali, možda zato, samo vodom. A rekla je da to sami napravimo , i meni je palo na pamet da je odvedemo pa nek je ona dezinficira lai smo ipak morali u bolnicu. DRugi put je vodim k njoj pa nek je sestra dezinficira.

Na kraju je urin bio sterilan .Leukociti u krvi su bili ok i CRP isto. Nema upale.
na leukocite u urinu sam i mislila, ne na krv. nama je pri prvoj urinoinfekciji krvna slika bila super.
drugi put na kontroli pitaj da joj uzmu urinokulturu, ponesi vrećicu sa sobom pa te neće odbiti.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 08:56   #162
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
. nama je pri prvoj urinoinfekciji krvna slika bila super.
drugi put na kontroli pitaj da joj uzmu urinokulturu, ponesi vrećicu sa sobom pa te neće odbiti.

Sad sam počela brinuti.Mada i meni je to bilo sumnjivo, odakle oni, ali kad je na kraju ispalo da je urin ok, a radili su nalaz u bolnici....ne znam, stvarno ću na sljedećoj kontroli ponijeti vrećicu pa nek je sestra očisti i stavi da to prekontroliramo. Ne znam jel su u bolnici radili urinokulturu, mislim da nisu, samo urin pa kad je ispao sterilan valjda nisu ništa dalje radili.

Vi ste na temelju jačeg mirisa mokraće sumnjali na urinoinfekciji? Nije imala temp? meni je patronažna rekla da bi morala imat bar malo tem pri infekciji, zato me i mučilo to da nismo je možda uočili.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 09:48   #163
nightfall, nemoj sad brinuti, vjerojatno nije ništa. samo obrati pažnju na miris pelene.
moja nije imala nikakvu temp, nismo ni sumnjali na infekciju neo joj je prva otkrivena na slučajnoj kontroli na moje inzistiranje. od tada se redovito kontroliramo i imala je još 2 infekcije bez temperature. očito bi joj temp skočila da se upala razvila jače i proširila. srećom nije.
kod moje su sumnjali i na refluks tako da sam puno puno istraživala i nažalost infekcija može biti prisutna bez temperature.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:44   #164
Cure, čitam vas pa vidim kroz šta ste sve prošle! Moj je malecki još u rodilištu pokupio sve i svašta (K. pneumoniae, H.influenzae i S.aureus), a kasnije je završio na Rebru, ovaj put i s E.coli u urinu i brisu uha i pupka. Nisu me posebno upozoravali na nju iako ja i sama znam dosta o tome, zdr. sam struke. Kad sam tražila tipizaciju soja kojom je zaražen rekli su mi da se to kod nas ne radi. Obzirom da nema nikakvih simptoma uroinfekta i sve je u redu, trebam li obratiti pažnju na neke znakove? Ni prvi put nije bilo temp., samo lošije opće stanje, plač i osip po ličeku (ne znaju od čega, sve upućuje na stafilokokni osip).Kakav miris pelene spominjete?
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:34   #165
možda mi možete pomoći

h. mi je bila 10 dana u bolnici zbog urinoinfekta i pila antibiotike...
sada je urin sterilan, ne pije više antibiotike, nema refluks, nije imala escherichiu, namali sintigrafije još nisu gotovi
to joj je bila prvi urinoinfekt i nadam se i zadnji...

dali se te upale vraćaju kad se jedanput imalo i dali postoji nešto za jačanje imuniteta ili čega već da se to više ne ponovi...

i na što trebam pripaziti u budućnosti da to izbjegnem ako je moguće
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 19:29   #166
urinoinfekt zna biti prekriven kao u nsem slucaju kad je B.zavrsio sa 2mj u bolnici i sve je upucivali na upalu pluca a ne na e.coli!
-mora se stalno kontrolirati da se ne bi vratila upala-
e.coli inace zivi u d.crijevu kao normalnotako da se lako zaraziti...

i ovaj vikend smo opet proveli u klaicevoj, tem preko 40 i ne pada ispod 39 sa cepicem,tusirali ga ,skinuli,tekucine nece piti, ko biljka je bio samo miran i stisce se uz mene!mislili smo da OPET ta bakterija,vec su nas htjeli ostaviti u bolnici jel se nije mogao popiskiti a L su bili 20! nakon cijele noci cekanja smo dobili par kapi za nalaz urina i nije imao nesto puno bakterija pa su nas poslalil doma,ali zato ima upalu uha i grla,dobili antibiotik ko za e.coli i poslali nas da skidamo tem.kurio je 2 dana ko pec kapilarice na licu mu popucale,sav je crven i okice ko iz crtica ima,ne jede i ne spava , u intervalima po par minuta pa se budi u placu i stisce nogice ko kad je imao tu bubu.toliko je iscrpljen i i svi a ne znam kako mu vise pomoci,pjevusim mu,mazimo se,pokusavam igrati ko inace sa njegovim omiljenim predmetima ali uzalud...nema snage ni bocicu drzat!pijemo cranactin svako vece i ehinal ali ocito nije dosta kao preventiva,sad sam odlucila promjeniti i pokusati sa homeopatskim ljecenjem ....ako netko ima kakva iskustva neka dobro bi mi dosla pomoc!!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 19:33   #167
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
Cure, čitam vas pa vidim kroz šta ste sve prošle! Moj je malecki još u rodilištu pokupio sve i svašta (K. pneumoniae, H.influenzae i S.aureus), a kasnije je završio na Rebru, ovaj put i s E.coli u urinu i brisu uha i pupka. Nisu me posebno upozoravali na nju iako ja i sama znam dosta o tome, zdr. sam struke. Kad sam tražila tipizaciju soja kojom je zaražen rekli su mi da se to kod nas ne radi. Obzirom da nema nikakvih simptoma uroinfekta i sve je u redu, trebam li obratiti pažnju na neke znakove? Ni prvi put nije bilo temp., samo lošije opće stanje, plač i osip po ličeku (ne znaju od čega, sve upućuje na stafilokokni osip).Kakav miris pelene spominjete?
miris mokrace zna biti intenzivniji i kao aceton ili rakija,tako je nama bar bilo!!!i mi mislimo da je to B.pokupio u rodilistu jer je imao sam 2mj.nepuna a ja sam miris primjetila nekon 20dana starosti.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 20:56   #168
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
miris mokrace zna biti intenzivniji i kao aceton ili rakija,tako je nama bar bilo!!!i mi mislimo da je to B.pokupio u rodilistu jer je imao sam 2mj.nepuna a ja sam miris primjetila nekon 20dana starosti.
hvala ti! ribica mala, nadam se da je bolje. šnjofam pelenu, ali nisam nikad to osjetila, fala Bogu!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 21:07   #169
blond, baš mi je žao...
infekcija se može ponoviti i ne mora.
redovito se kontrolirajte ako se ponovi da ne bukne u veliku infekciju.
koju bakteriju je imala?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 16:14   #170
blond, curice su sklonije upalama iako ja znam i puno dječaka....
upale se stvaraju radi pelena, tj. kako kakaju bakterije ulaze i dolaze do mjehura( kod curica je kraća mokraćna cjev pa su teoretski sklonije upalama)
iako sam kod pedice čula i teoriju da su dokazali da postoji genetska sklonost. ja sam bila sklona upalama...
inače iz onog tvog nalaza urina se ne vidi koju je bakteriju/e je imala, jer je ono nalaz urina a ne urinokulture.
upala je vjerojatno duže bila prisutna pa je došla do bubrega.
Srećom pa nema refluks.
sad ćete se mjesečno kontrolirati urin i urinokulturu , piti što više tekućine i ako saznaš da je imala Esch. daj joj Cranactin.urolozi savjetuju i što prije odvikavanje od pelena....
držim fige da se ne ponovi
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 20:01   #171
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
blond, curice su sklonije upalama iako ja znam i puno dječaka....
upale se stvaraju radi pelena, tj. kako kakaju bakterije ulaze i dolaze do mjehura( kod curica je kraća mokraćna cjev pa su teoretski sklonije upalama)
iako sam kod pedice čula i teoriju da su dokazali da postoji genetska sklonost. ja sam bila sklona upalama...
inače iz onog tvog nalaza urina se ne vidi koju je bakteriju/e je imala, jer je ono nalaz urina a ne urinokulture.
upala je vjerojatno duže bila prisutna pa je došla do bubrega.
Srećom pa nema refluks.
sad ćete se mjesečno kontrolirati urin i urinokulturu , piti što više tekućine i ako saznaš da je imala Esch. daj joj Cranactin.urolozi savjetuju i što prije odvikavanje od pelena....
držim fige da se ne ponovi
ne, nije imala esch. to sam pitala nefrologa
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:14   #172
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
ne, nije imala esch. to sam pitala nefrologa
pa zašto ti nisu dali nala uk ili rekli što je imala?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:49   #173
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
pa zašto ti nisu dali nala uk ili rekli što je imala?
to će mi doći poštom rekli su jer mi nisu mogli zadnji dan sretiti dokumentaciju
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 16:08   #174
vidim da je ovdje vec dosta toga receno o e.coli ali kako je meni bilo lakše kad sam vidila da ima još onih koji su u istim brigama kao i ja tako možda i ja nekoga utješim,bar malo.
moj bebac je sa nepuna dva mjeseca dobio 40 temperatura i hospitaliziran je sa akutnom urinarnom infekcijom.Reflux 3 i 4 stupanj nema još trebamo napraviti mikcijsku.Sve od te glupe bakterije.A u bolnici zaradio rota,to valjda dobiješ gratis u bolnici.jadnik dobio i transfuziju i dvije razlicite terapije antibiotika.sada pije profilaksu,sinersul i sada cefaleksim.Nisam imala pojma da to može uzrokovati probleme sa crijevnom florom itd.ima li netko iskustva sa dugotrajnim uzimanjem ovakve profilakse.inace pije neocate mlijeko,medicinsko bez laktoze.sad mu je pet mjeseci i neznam smije li piti cajeve,brusnicu itd.hvata me strah što ce biti kad prestane sa profilaksom.
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 16:45   #175
Malo sam se zabrigala kada sam pročitala malo o ovome, jer mada taj miris i nije tak , jednom je bio. Ali, ono šta me brine - moja bebina je blijeda. Ali, nema nikakvih tegoba, neplače , nema temp, ali isto se bojim . Mada smatram da je to naslijedila od oca ali ipak. Mislim da ću je sutra odvesti da vidimo mokraću i krv . Kako to izglda kada se vadi malim bebama, za krv razumim ali mokraća? Prvo dijete
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 19:44   #176
za urin u ljekarni kupiš male sterilne vrecice koje se lijepe dolje i u njima nosiš urin na analizu.ali moraš pažljivo zalijepiti.
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 19:45   #177
blond što ništa od simptoma osim povraćanja nije imala?

floramy ~~~~~~~~~~~~ da sve prođe što prije

kate17 za urin se kupe verećice za urin u ljekrni, one imaju ljapljvi dio pa staviš na pišu, u+zatvoriš pelenu i provjeravaš jel se dijete popiškilo..kad se popiški skineš, preklopiš i zaljepiš...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 19:53   #178
mandy - dva dana povraćanje i prije toga svaka tri dana visoku temperaturu i stavila bi čepić i temperatura nestala (tjedan dana prije) ...
ona je izgleda to dugo vukla jer je to prešlo i na bubrege a nisam uopće primjetila da se ona izvija, grčii ili plače kad piški ...jadnica mala izgleda da je to trpila
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:30   #179
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
Malo sam se zabrigala kada sam pročitala malo o ovome, jer mada taj miris i nije tak , jednom je bio. Ali, ono šta me brine - moja bebina je blijeda. Ali, nema nikakvih tegoba, neplače , nema temp, ali isto se bojim . Mada smatram da je to naslijedila od oca ali ipak. Mislim da ću je sutra odvesti da vidimo mokraću i krv . Kako to izglda kada se vadi malim bebama, za krv razumim ali mokraća? Prvo dijete

znak blijedila ti moze biti anemija ili nedostatak zeljeza u krvi,a i moze biti svijetle puti!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:36   #180
esch zna biti jako gadna..od kume mali je imao esch. i imao je sve skrivene simptome i odjednom mu je temp skocila na 40, da bi nakon par sati sama od sebe pala i tako 2-3 dana i saltali ih iz bolnice u bolnicu (klaiceva, rebro , zarazna) da bi se ispostavilo o cem se radi i cak je morao svaki dan u zaraznu na infuzije fizioloske + intravenski antibiotici i eto vratilo mu se nakon niti 3 mjeseca...uzas
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.