Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2006., 13:41   #1
Posao profesionalnog vojnika

Ciao ekipa!
Ovako; s obzirom da sam 100% zeznuo faks a sa završenom gimnazijom nemam bas neke perspektive u poslovnom svijetu, živo me zanima mogućnost ostanka u hrv. vojsci, tj. postati profesionalni vojnik. Još nisam odradio vojni rok, pa bi se (ako je moguće!) tokom služenja dodatno obrazovao za tu svrhu.
Ako netko ima BILO KAKVE INFORMACIJE, molim da mi pojasni. Bilo tu, bilo na mail [email protected]. Unaprijed hvala!
catus69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 11:04   #2
Pa kud bas u vojsku...ti bas oces najebat i gotovo U vojsku normalni ljudi idu samo onda kada moraju! Da sam na tvom mjestu upisao bi npr. visu gređevinu ili informatiku i i imas gotovo siguran posao. Bio sam u vojsci i mislim da vojska nije ono sto ti mislis da je! Zapravo...sta ja pricam, idi u prof. vojsku...ne budi pickica kao ja
jellobiafra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 12:53   #3
Quote:
jellobiafra kaže:
Pa kud bas u vojsku...ti bas oces najebat i gotovo U vojsku normalni ljudi idu samo onda kada moraju! Da sam na tvom mjestu upisao bi npr. visu gređevinu ili informatiku i i imas gotovo siguran posao. Bio sam u vojsci i mislim da vojska nije ono sto ti mislis da je! Zapravo...sta ja pricam, idi u prof. vojsku...ne budi pickica kao ja
tak je
uostalom kak možeš zeznut faks
a sam si si kriv za gimnaziju bolje bilo koja srednja nego gimnazija
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:22   #4
Quote:
KILLERDOG kaže:
tak je
uostalom kak možeš zeznut faks
a sam si si kriv za gimnaziju bolje bilo koja srednja nego gimnazija
Kakva glupost. Sve ovisi o tome sto zelis nakon srednje skole.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:31   #5
Quote:
snowleopard kaže:
Kakva glupost. Sve ovisi o tome sto zelis nakon srednje skole.
Definitivno, ako znas da ides na faks, jos ako znas na koji nema do gimnazije. Naravno ako si neodlucan ili ako nisi uvjeren da ces moci zavrsiti faks onda je bolje otici u nekakvu srednju gdje dobijes struku.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:50   #6
Quote:
Saber kaže:
Definitivno, ako znas da ides na faks, jos ako znas na koji nema do gimnazije. Naravno ako si neodlucan ili ako nisi uvjeren da ces moci zavrsiti faks onda je bolje otici u nekakvu srednju gdje dobijes struku.
Slažem se, imati samo gimnaziju je jedno od najlošijih rješenja. Na kraju - ako nemaš sreće ući u kakav knjigovodstveni servis - često budeš prodavač sa znanjem grčkog i latinskog.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 00:26   #7
Unhappy

Quote:
jellobiafra kaže: Pogledaj post
Pa kud bas u vojsku...ti bas oces najebat i gotovo U vojsku normalni ljudi idu samo onda kada moraju! Da sam na tvom mjestu upisao bi npr. visu gređevinu ili informatiku i i imas gotovo siguran posao. Bio sam u vojsci i mislim da vojska nije ono sto ti mislis da je! Zapravo...sta ja pricam, idi u prof. vojsku...ne budi pickica kao ja
Slažem se stobom ja sam par godina već u dvo i tražim izlaz iz tog sranja katastrofa.....nitko pametan nebi ušao u sustav da je upoznat sa stvarnom situacijom ja sam uletio na blef a da sam znao koje je to sranje nebi sigurno
raskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 14:53   #8
Thumbs down

Quote:
catus69 kaže:
Ciao ekipa!
Ovako; s obzirom da sam 100% zeznuo faks a sa završenom gimnazijom nemam bas neke perspektive u poslovnom svijetu, živo me zanima mogućnost ostanka u hrv. vojsci, tj. postati profesionalni vojnik. Još nisam odradio vojni rok, pa bi se (ako je moguće!) tokom služenja dodatno obrazovao za tu svrhu.
Ako netko ima BILO KAKVE INFORMACIJE, molim da mi pojasni. Bilo tu, bilo na mail [email protected]. Unaprijed hvala!
Za vrijeme odsluženja vojnog roka sam bio na takvom mjestu da sam mogao vidjeti otprilike kako je raditi tamo tako da ti ne bih baš preporučio, ako imaš bilo kakve druge mogućnosti. Plaće su male, može te preseliti bilo gdje, a stambeno pitanje u tog gradu gdje si premješte se rješava tako da dobiš sobu u vojarni i plaćaš ju par stotina kuna, a s obzirom na plaću teško da ti se isplati najam.
Druga stvar je, ako želiš koliko toliko napredovati opet moraš imati faks, da bi dobio časnički čin, jer po novom sistemu, za određeni broj godina starosti moraš doseći odgovarajući čin koji je opet vezan sa stručnom spremom, tako da ti se sa SSS-om može dogoditi da završiš u penziji sa 35 godina, tj da ti "daju otpust".
Što se tiče samog zapošljavanja, objavljuju ti se natječaji, pogledaj malo stranice od morha
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 23:36   #9
Čovjek vas ne pita za ročnike već profi.
Prvo ćeš imati veću plaću sa faxom.
Imati ćeš (ne gotovo, već) sigurnu plaću.
Nakon 20 g možeš u penziju.
Imam prijatelja u mornarici i nitko se ne žali.
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 00:22   #10
Angry

[QUOTE=Ibiza;5611329]Čovjek vas ne pita za ročnike već profi.
Prvo ćeš imati veću plaću sa faxom.
Imati ćeš (ne gotovo, već) sigurnu plaću.
Nakon 20 g možeš u penziju.
Imam prijatelja u mornarici i nitko se ne žali.[/Q


Ti tvoji prijatelji ili su u sustavu od rata ili nemaju pojma šta pričaju nemuljaj ljude šalješ ih u zlo a ni sam nisi toga svjestan. Koja mirovina kolika s tim te nisu upoznali mlada vojska što sada potpisuje ugovore nema te uvjete a i nisu u stalnom radnom odnosu nisu kreditno sposobni......ako nisi upoznat sa situacijom iz prve ruke nemoj ljudima davati lažnu nadu u sustav
raskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 23:25   #11
ja ne vidim razlog zasto nebi isao u vojsku. ja sam cura i da mogu(a mogu,al tu su neki dr faktori ukljuceni)prva bi otisla u tu vojsku!
slow_cheetah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 07:03   #12
Quote:
slow_cheetah kaže:
ja ne vidim razlog zasto nebi isao u vojsku. ja sam cura i da mogu(a mogu,al tu su neki dr faktori ukljuceni)prva bi otisla u tu vojsku!
e ova ti je zbilja dobra
....poslusaj nju, moja sestricna od 7 godina bi ti rekle isto, i onda nastavila slagati svoju zbirku salveta...
jellobiafra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 19:05   #13
Quote:
jellobiafra kaže:
e ova ti je zbilja dobra
....poslusaj nju, moja sestricna od 7 godina bi ti rekle isto, i onda nastavila slagati svoju zbirku salveta...
momčino iz bijafre 3 cure iz moje generacije su u morhu i to kao djelatne vojne osobe, ne kao državni službenici (razlika - plaća, mislim i beneficirani staž, činovi blabla)

doduše radi se o osobama sa VSS, svi su morali proć 6 mjeseci obuke (dakle i one muške persone koje JESU već prije odslužili vojni rok)

inače pokretaču topica predlažem da se zaposli ka trgovački putnik ili sl. - tu su ipak nekakve šanse za napredovanje a brate i plaća će mu bit veća
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 07:26   #14
Quote:
vaci kaže:
momčino iz bijafre 3 cure iz moje generacije su u morhu i to kao djelatne vojne osobe, ne kao državni službenici (razlika - plaća, mislim i beneficirani staž, činovi blabla)

doduše radi se o osobama sa VSS, svi su morali proć 6 mjeseci obuke (dakle i one muške persone koje JESU već prije odslužili vojni rok)

inače pokretaču topica predlažem da se zaposli ka trgovački putnik ili sl. - tu su ipak nekakve šanse za napredovanje a brate i plaća će mu bit veća
nemoj da te zavara avatar, nije mi to prava slika
i da znam da imaju zene u vojsci...smjesno izgledaju u maskirnim uniformama, pogotovo kad su stare, guzate i debele , a tek kad pokusaju biti stroge sa rocnicima

trgovacki putnik ?, mislim da mu je onda ipak bolje u vojsci
jellobiafra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 00:31   #15
Angry

Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
momčino iz bijafre 3 cure iz moje generacije su u morhu i to kao djelatne vojne osobe, ne kao državni službenici (razlika - plaća, mislim i beneficirani staž, činovi blabla)

doduše radi se o osobama sa VSS, svi su morali proć 6 mjeseci obuke (dakle i one muške persone koje JESU već prije odslužili vojni rok)

inače pokretaču topica predlažem da se zaposli ka trgovački putnik ili sl. - tu su ipak nekakve šanse za napredovanje a brate i plaća će mu bit veća
Ja sam u sustavu dovoljno dugo da vidi što žene tamo rade kako rade i kako napreduju nemoj pametovat jer u vojsci je lakše uspjeti kao žena a neznam ni jedu kojoj je loše, i koja neče napredovat a to je ključno za ostanak u sustavu do mirovine
raskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:05   #16
Quote:
raskal kaže: Pogledaj post
Ja sam u sustavu dovoljno dugo da vidi što žene tamo rade kako rade i kako napreduju nemoj pametovat jer u vojsci je lakše uspjeti kao žena a neznam ni jedu kojoj je loše, i koja neče napredovat a to je ključno za ostanak u sustavu do mirovine
Daj budi malo konkretniji. Što to rade i kako rade? Zašto misliš da im je lakše napredovati? Imaš li uvid u strukturu dočasničkih i časničkih činova po spolu?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 08:07   #17
Quote:
slow_cheetah kaže:
ja ne vidim razlog zasto nebi isao u vojsku. ja sam cura i da mogu(a mogu,al tu su neki dr faktori ukljuceni)prva bi otisla u tu vojsku!
pa ti drugi faktori i jesu problem
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 20:22   #18
Quote:
slow_cheetah kaže: Pogledaj post
ja ne vidim razlog zasto nebi isao u vojsku. ja sam cura i da mogu(a mogu,al tu su neki dr faktori ukljuceni)prva bi otisla u tu vojsku!


a koji to faktori???????????
samoja101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 17:34   #19
Quote:
catus69 kaže:
Ciao ekipa!
Ovako; s obzirom da sam 100% zeznuo faks a sa završenom gimnazijom nemam bas neke perspektive u poslovnom svijetu, živo me zanima mogućnost ostanka u hrv. vojsci, tj. postati profesionalni vojnik. Još nisam odradio vojni rok, pa bi se (ako je moguće!) tokom služenja dodatno obrazovao za tu svrhu.
Ako netko ima BILO KAKVE INFORMACIJE, molim da mi pojasni. Bilo tu, bilo na mail [email protected]. Unaprijed hvala!
jebes vojsku. nejdi u regularnu vojsku odi u civilnu.

ja sam isao u regularnu vojsku i sjebao si zdravlje. nije bilo nista ni za jesti a kamoli nesto drugo.
NN100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 10:56   #20
sori, mislila sam na unapređivača prodaje, izlude me svi ti nazivi.
Unapređivač prodaje mu je idealan, samo nek ima vozačku

žene u vojsci koje ja spominjen ne rade sa ročnicima, al ne bi se minjala sa njima jer ih je razbacalo od pule, preko sinja do jastrebarskog
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.