Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2005., 04:00   #1
Buka u zgradi i oko zgrade

Zamislite da živite u stanu na Jarunu.
Jeste ...e dobro sad zanislite da se na Jarunu događa neko veliko slavlje tipa praznik rada u Maksimiru i besplatni grah, hrpa ljudi auta i svi stvaraju neopisivu buku....
E tako je meni svake noci svakog fakng ljeta..

Sve bi to bilo donekle ok da mogu zatvoriti prozore i spustiti rolete i sl. jer se time dosta smanjuje buka, al prek ljeta je jednostavno PRE VRUČE i moram imati otvorene prozore jer nemrem drugacije spavati..
Pogadjate nemam klimu.
E sad klima je u planu kroz godinu dana da se nabavi pod obavezno jer fakat si nemrem priustiti da iz noci u noc ne spavam do 4 - 5 jer i kreteni vani se nemreju smiriti prije...
Nemrem ju jednostavno prije kupiti jer novci nemam..
A do sada i nije bilo tako strasno bucno no kak su izpopularizirali Jarun sve je ošlo uku*ac.

E sad kak to izgleda..ispred mog prozora je jedna klupica...10 metara dalje je kiosk koji radi 0-24.
Kreteni se skupljaju na klupici piju pivice i pricaju nadglasavaju se, raspravljaju, pjevaju, prekidaju, mire se ponovno i td itd...
E sad kad pocnu pjevati to je lako..onda se zove policija i to spada pod ometanje javnog reda i mira i super onda se oni pokupe od tamo..
Ali sve ostale aktivnosti koje obavljaju oko te klupice i nisu non stop glasne nego tek povremeno (se posvadjaju, zapjevaju, razbiju koju bocu..)..i policija dodje..vidi hrpicu ljudi koji cavrljaju na klupici i to fakat ne spada u remecenje mira .. i naravno da ih ne spotera..
No kako je meni to fakat ono pred prozorom + otvoren prozor imam osjecaj ko da su mi u sobi..i mogu uredno pratiti razgovor koji tece oko klupice. I dovoljno je da se na 5 min posvadaju (a vjerujte mi da se svadjaju itekako) da me probude..

Dakelm trebaju mi kreativni prijedlozi kako da ih spoteram s te klupice!!
Mislila sam napisati jedno ljubaznu zamolbu i zaljepiti ju za klupicu..al to su fakat kreteni (a znam slusam ih iz noci u noc, vec imam osjecaj da ih poznam ko vlastitog brata) i u najboljem slucaju ce to izignorirati, ak ne i iz inata prirediti tulum na obliznjem parkiralistu.
Ako npr premazem s nekim "drekom" klupicu..preseliti ce se samo 2 metra dalje na jednu drugu..što će doprinjeti donekle tišini ...al ono..to je samo 2 metra dalje..a nemrem sve bas klupice "drekima" premazati...

Tak fakat nemam pojma kaj bi mogla napraviti da se ljudima objasni da imaju Jarun 100 m dalje i nek odu si tamo svirati i pjevati i prekidati..a da ne rade to ispred zgrada di ljudi spavaju..Ili barem pokušavaju..

Slušam
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 04:39   #2
Iščupaj klupicu iz zemlje po noći dok nikoga nema
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 08:32   #3
Re: BUka i kako ju spriječiti...

Quote:
DarthFlake kaže:

Ako npr premazem s nekim "drekom" klupicu..preseliti ce se samo 2 metra dalje na jednu drugu..što će doprinjeti donekle tišini ...al ono..to je samo 2 metra dalje..a nemrem sve bas klupice "drekima" premazati...
A zašto ne?
Ako ih ne možeš iščupati uzmi lijepo nekakvu strojnu mast i namaži sve klupice ispod prozora - problem rješen. Šta gubiš? Ništa.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 10:09   #4
zovi stalno policiju, zatim odi u policiju po te zapisnike pa onda s tim probaj urediti da onaj kiosk radi do npr. 21h jer ti je on zapravo izvor problema...
a ja bih i onim kretenima zvao stalno policiju pa bi im valjda dojadilo...
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 16:10   #5
A što da ja radim? Spavaća soba mi gleda na ulicu, a preko puta su kuće također sa spavaćim sobomama (širina ulice 6m, s obje strane kuće u nizu).Prozori širom otvoreni: jedan hrče, drugi se svađa, treći j..., četvrti gleda TV do ujutro, peti...

vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 16:14   #6
darthflake, pa nije to samo od popularizacije jaruna nego je tak vec 20 godina, po ljeti se uvijek klincadija skupljala na klupicama u parku i do 1 ujutro, te jos kad ti je prozor u prizemlju, za popizditi
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 19:08   #7
a gle ja sam tu vec 15 godina na Jarunu

prije neg je otvorena cesta na Precko mogel si hodati prek raskrsca kak god ti padne na pamet..nisu 2 i pol auta prolazila..

Prije je na Jarunu bilo Aquariusa i pokoja pivnica, sad imas i lake city i papaye i pirane i ko zna kaj sve ne..

Apsolutno je jarun postao izgradjeniji i deklarira se kao mjesto za izlaske..

Istina da je i prije bilo bucno..pogotovo za vikend po ljeti..al ne ovako bucno.

Prije sam znala da petak i subota nema spavanja..a i bila sam mladja pa sam i sama tulumarila..
Al ono sad se non stop i cijeli tjedan neki ku*ac dogadja na Jarunu.
A i ak se ne dogadja naci ces ljudi koji cugaju na klupicama i u srijedu u 02:35.
Ja se toga ne sjecam bas da je bilo prije..

Unazad 6-7 godina nije ni kioska bilo i definitivno nije u pocetku bio non stop posjecen..danas u svako doba dana i noci možeš naći 2-3 tipa koji tam u blizini sjede. I to ne mislim sad ono na neke prastare kronere nego mlade, do 30 godina decke..

Al dobro tjesim se da ja jos doro prolazim..obližnji parkić nema staze od makadama nego od staklenih krhotina..Tim ljudima tamo je negdje pakao..
Inace moj parkic je ok i miran i tam se ne skupljaju ljudi..ono najkasnije do 23 sata..
al ova strana do ceste za Jarun je pakao..
I gle cuda...spavace sobe bas gledaju na tu stranu.

a nis..znaci telefon kraj kreveta i zovi policiju nema problema znam kak se to radi
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 20:20   #8
Quote:
prije neg je otvorena cesta na Precko mogel si hodati prek raskrsca kak god ti padne na pamet..nisu 2 i pol auta prolazila..
nije bas da si mogao hodati tako, koliko je bila nesreca da su djecu pregazili...
ali prije 10 i vise godina nije bilo toliko auti, guzve, zauzetih parking mjesta
btw na jarunu sam od 83'
i moj park je prilicno bio prometan s djecurlijom, i sad je,a da ne pricam kako se parkiraju po travi jer nema mjesta za parking

ali slazem se da je jarun vec deklarirano mjesto za izlaske mada ne znam sta vide u njemu, ja nisam tam krocila valjda 5 godina (mislim na jezero)
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 20:23   #9
Bravo za zagrebacke oce.
Klupice pred stanove, umjesto na tram/autobusne stanice
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 10:02   #10
Quote:
chani kaže:
ja nisam tam krocila valjda 5 godina (mislim na jezero)
da to je najzanimljivije mi koji smo s jaruna opce ne dozivljavamo to tam kao nesto posebno zanimljivo..
moje frendice iz ostalih djelova zagreba non stop pa ako ne i svaki dan vise tamo..

Ipa...ma neeeee to su ti klupice na šetalištu prema Jarunu..to kaj ja pokušavam spavati 3 metra dalje..ma koga briga..

sjecam se kad su ih postavljali..bilo je samo da ju ne postavi drito ispred mog prozora cjeli dan sam visila na prozoru i s nestrpljenjem gledala razvoj situacije..
i onda su počeli kopati..drito ispod mog prozora

e i nocas je padala kiša... to je prva noc od prošlog četvrtka da nitko nije bucio ..cak sam se naspavala.. morala sm se naravno pohvaliti
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 13:24   #11
Klupicu nećeš maknuti; ako je zakenjaš mrzit će te svi susjedi, a kronerima u parkiću ionako ne trebaju klupice. Premjestit će se 5 m dalje na drugu klupicu ili će iščupati koševe za smeće, prevrnuti ih naopačke i nastaviti sjediti na tom istom mjestu.
Ali kiosk je drugo pitanje. Ima li on građevinsku dozvolu? Lokacijsku? Makni ga po tom ključu.
Ako i to ne ide, zatvori prozor i odi spavati u dnevnu sobu dok ne kupiš klimu. Ljeto ionako kratko traje, s prvim danima zime gledat ćeš kronere kako se u hodu zagrijavaju mirogojčekom i hlade pivom. Bar neće sjediti po noći na klupicama.
finta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 13:45   #12
Ako hoces smanjiti buku , onda su za to najbolji novi PVC prozori , sa vakumom (3 stakla). Klimu mozes uzet na rate. Klima je za tvoj ugodjaj , a ne samo radi buke.

A ako hoces maknut ljude , iza 22 (ili23) se ne smije galamit , pa nazovi police i javi da se narusava javni red i mir u tvojoj blizini.
Ako imas kameru , snimi za dokaz .
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:21   #13
Buka u kafiću ispod stana - kako riješiti problem?

Vlasnik sam stana na 1 katu u kojem živim s curom. Ispod mene u prizemlju je
kafić, tipični kronerski gdje dolazi vrlo malo gostiju i to uglavnom lokalnih alkića.
Problem je u tome sto u vecim dijelom dana svira preglasna muzika a vikendom zna i debelo poslije ponoci.

Danas popodne sam otisao i lijepo zamolio konobaricu da malo smanji muziku, da ja zivim iznad kafica i da je preglasno. I smanjila onda odmah, na mozda citavih pola sata a onda opet po starom.

Moze li mi tko dati kakav savjet sta da napravim? Pravno gledajući koga trebam zvati da se izmjeri buka? Radnim danom pise da rade do 23h ali uglavnom se to produzi i do 01h, koga da zovem da dođe poslije 23h pa da bar nekakvu kaznu dobiju?

Lijepim nacinom ocigledno ne ide, dajte mi pomozite kakvim savjetom,
hvala.
66ind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:19   #14
Hm,znaš kako je to kod nas,neču ti govoriti da im tražiš razvodnu kutiju jer se to ne smije,ali nažalost jedino rješenje je konstantno zvanje Policije,pa kome prije dosadi.Kad dobiju po džepu par puta,promijenit če ploču,pa če svirati Valcer.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:04   #15
ili ih prijaviš pa im inspekcija dođe, gdje nemam pojma
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:45   #16
Sanitarna inspekcija - oni su nadležni za buku
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:14   #17
nema rjesenja nazalost.
il se odseli im bombu hiti
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:26   #18
Nekužim šta si uopće očekivao??

Stan iznad kafića i mir i tišina?E momak,neide to tako!Odseli se ili trpi!

Zašto bi im slao inspekciju da im uzmu pare?
Nema mi ništa mrže od takvih napuhanih susjeda kao što si izgleda ti.
Ja sam ti u uredu pored jednog kafića i tu je još jedna stanarka iznad nas.Ona stalno tim dečkima zove policiju i inspekciju i neki dan ih je uspila zatvorit i dobili su novčanu kaznu!Sada su 4 dečka ostala bez posla na mjesec dana,a da nepričam kako moraju inventar svejedno platit,a zarade niotkud!Joooj!
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:39   #19
Quote:
Britney Spears kaže: Pogledaj post
Nekužim šta si uopće očekivao??

Stan iznad kafića i mir i tišina?E momak,neide to tako!Odseli se ili trpi!

Zašto bi im slao inspekciju da im uzmu pare?
Nema mi ništa mrže od takvih napuhanih susjeda kao što si izgleda ti.
Ja sam ti u uredu pored jednog kafića i tu je još jedna stanarka iznad nas.Ona stalno tim dečkima zove policiju i inspekciju i neki dan ih je uspila zatvorit i dobili su novčanu kaznu!Sada su 4 dečka ostala bez posla na mjesec dana,a da nepričam kako moraju inventar svejedno platit,a zarade niotkud!Joooj!

a zašto im ne bi slao inspekciju i zašto im ne bi oduzeli pare?
ako svijesno kršiš propise, e pa onda plaćaj i kazne...
postoji radno vrijeme kafića i ako je do 23h onda čovjek može tolerirati da do 24h bude nekog u kafiću ali ne i da do 1h u noći buče i puštaju muziku...

zamisli da si ti u poziciji da je ispod tvoga stana kronerski birc koji buči do kasno u noć preko radnog vremena...
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi!
GRUNF
andy_0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:40   #20
Quote:
66ind kaže: Pogledaj post
Vlasnik sam stana na 1 katu u kojem živim s curom. Ispod mene u prizemlju je
kafić, tipični kronerski gdje dolazi vrlo malo gostiju i to uglavnom lokalnih alkića.
Problem je u tome sto u vecim dijelom dana svira preglasna muzika a vikendom zna i debelo poslije ponoci..
ajme, mogu misliti koliko se nerviras..ja sam jednom isla gledat podstanarski stan u zgradi s kaficem i nisam ga unajmila bas zbog kafica, jer ne podnosim buku.

mislim da ne mozes puno napraviti..policiju stalno zvati nema smisla, konoborica te nece vjecno slusati, a mozes upasti u pizdarije s gazdom kafica i lokalnim pijancima.mozes jedino kupit ćepiče za uši da ti olakšaju spavanje
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.