Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2011., 21:52   #61
Nije mi jasno sto bas ocekujes dobiti tim klistiranjem (jedino kada sam to bio radio je kod posta kada nema prirodne eliminacije nakon par dana, a i ti postovi mi vise ne bi pali na pamet...) ali sve sto ti treba dobiti ces u kompletu kada kupis stvar u ljekarni, tj ima nastavak, nekad i vise njih i ne moras ga gurat do grla, samo kolko je neophodno, slauf ne treba ulazit uopce, samo nastavak...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 01:32   #62
klistiranje je zdravo
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 10:15   #63
Strojno čišćenje crijeva

Što mislite o ovome: http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...7/Default.aspx

Zvuči dosta obećavajuće, ali djeluje i kao tlaka. Znači oniti zabiju cijev u analni otvor, uključe stroj i onda izmet leti svom forcom van. Može li se umjesto ove metode primjenjivati čišćenje pomoću biljnih vlakana (preparat tipa Psylium i sl.) pa da to ide polakše, ali bez zabivanja cijevi u stražnjicu. Da li je čišćenje takvim preparatima jednako učinkovito kao i s ovim strojem?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 16:08   #64
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovome: http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...7/Default.aspx

Zvuči dosta obećavajuće, ali djeluje i kao tlaka. Znači oniti zabiju cijev u analni otvor, uključe stroj i onda izmet leti svom forcom van. Može li se umjesto ove metode primjenjivati čišćenje pomoću biljnih vlakana (preparat tipa Psylium i sl.) pa da to ide polakše, ali bez zabivanja cijevi u stražnjicu. Da li je čišćenje takvim preparatima jednako učinkovito kao i s ovim strojem?
Nije. Ovo je vid dubokog klistiranja pod kontrolom liječnika, i navodno (po onome što sam čula od ljudi koji su bili), nije uopće strašno. Radi se o zatvorenom krugu gdje se u crijevo ugrizgava otopina koja ispire crijevo, te istovremeno kroz drugi otvor drenira vani i to direktno u kanalizaciju. Dakle nema nikakvog dodira s izmetom. Isto tako, liječnik kasnije propisuje probiotičku terapiju kako bi se obnovila crijevna flora. Debelo crijevo ima zavoje na kojima zapnu ostaci izmeta koji se najbolje ovako odstrane. Poznajem ljude koji su se ovako riješili teških opstipacija i izašli ponovo rođeni. koliko sam informirana, postoji par privatnika gastroenterologa koji imaju ovaj aparat i isključivog sam mišljenja da je najbolje kod njih obaviti ovakvo što. Nikakvi homeopati i ini gurui mi "ne drže crijevo".
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 11:19   #65
Meni smrdi na nadriliječništvo. Nigdje nisam vidio nikakvo istraživanje koje bi ukazivalo na pozitivne učinke klistiranja ljudi koji ne boluju od specifičnih stanja kod kojih je takav postupak indiciran.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 12:38   #66
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Meni smrdi na nadriliječništvo. Nigdje nisam vidio nikakvo istraživanje koje bi ukazivalo na pozitivne učinke klistiranja ljudi koji ne boluju od specifičnih stanja kod kojih je takav postupak indiciran.
I ja imam isti utisak...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 20:23   #67
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam vidio nikakvo istraživanje koje bi ukazivalo na pozitivne učinke klistiranja ljudi koji ne boluju od specifičnih stanja kod kojih je takav postupak indiciran.
Slažem se s onim što ste konstatirali i upravo taj dio, indikacije, i jest najviše kontorverzan u cijeloj toj priči, uz ono što je Ivanicapeca spomenula, profil ljudi koji vrše takve postupke.

Nema dovoljno uvjerljivih dokaza da ovaj postupak ima učinkovitost u stanjima koja su navedena u članku koji je naveo autor ove teme (npr. "detoksikacija", alergijske bolesti itd.)!

Očekujem da se i kolega dr. Hrvoje javi na ovu temu pa da vidimo što ćemo i kako ćemo u vezi ove teme dalje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 30.06.2012. at 20:41.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 22:21   #68
Ako ste gledali jednu od emisija Dr. Oza bila je upravo priča oko zadržavanja fekalija u naborima crijeva. To uzrokuje nadutost i blage upale i obično se na kraju pročisti jer stolica nije uvijek čvrsta. E ako se malo zakomplicira može doći do sepse i onda se izgubi i život. Istina to se jako rijetko dešava, ali moguće je. To je ona epizoda kada se objašnjava nadutost. Spominjao se ovaj slučaj i upale ženskih reproduktivnih organa koje takođe izazivaju nadutost. Čak je i kancer spominjan jer se i tu nadutosti javljaju... Ako neko zna gdje se to može opet pogledati neka postavi link. Dr. Oz u rukama ima prava crijeva iz kojih istišće izmet koji zaostaje u džepovima...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 22:31   #69
Poštovane forumašice i forumaši,

s obzirom da je stajalište struke takvo da postoje vrlo uske indikacije za primjenu spomenute metode, a za brojne druge koje joj se pripisuju ne postoje dokazi o učinkovitosti, moderatori pdf-a Zdravlje dogovorili su se da će tema biti prebačena na ppdf Alternativno liječenje.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 20:30   #70
Što fali staroj dobroj Shank Prakshalani?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 07:37   #71
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Što fali staroj dobroj Shank Prakshalani?
Fali to što mi koji nismo iz Slavonije ne znamo što ti znači taj izraz. Prevedi to na književni hrvatski jezik.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 14:19   #72
nema prijevoda ali ima pojašnjenje (and google is your friend )
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 10:26   #73
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Što fali staroj dobroj Shank Prakshalani?
da li mi preporučuješ tu metodu, iako idem od 3-6 puta dnevno na velik WC, a nije proljev, čak nije ni žitkasto, nego kompaktno ? ja imam osjećaj da sam predvečer potpuno prazan , kaj se tiče crijeva.
inače ph držim bazični ( jutros ph preko 8,00) pa je možda on pokazatelj da ne trebam - ili... ?
fala unaprijed.
( mislim, sam naslov strojno...ne zvuči obećavajuće...!!! više kao još jedna neoliberalistička podvala...)
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 12:54   #74
@lobor995:

ako napraviš jednom, neće biti nikakve štete, ne bi preporučila bez konzultacije sa stručnjakom ja yogoterapiju raditi češće nego 1 put mjesečno, a ti probaj napraviti i onda prati što će biti. Nije to nikakva panaceja za sve, ali mene kao metoda za češćenje prihvatljivija od klistiranja.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 12:56   #75
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
@lobor995:

ako napraviš jednom, neće biti nikakve štete, ne bi preporučila bez konzultacije sa stručnjakom ja yogoterapiju raditi češće nego 1 put mjesečno, a ti probaj napraviti i onda prati što će biti. Nije to nikakva panaceja za sve, ali mene kao metoda za češćenje prihvatljivija od klistiranja.
A što kažeš na čišćenje pomoću Psyliuma? Navodno je to isto efikasno, a ide pomalo i nije agresivna metoda. Jel to šta valja?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 21:29   #76
Nikad to nisam radila, pa ne znam.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 17:23   #77
Ciscenje crijeva tj klistir - da li koja ordinacija to radi profesionalno?

Ciscenje crijeva tj klistir - da li koja ordinacija to radi profesionalno?

Da li znate da li u Hrvatskoj netko profesionalno (klinika, privatne ordinacije, i slicno) radi ciscenje crijeva tj klistriranje?

Pod profesionalno, mislim da imaju uvjete, praksu, iskustva, itd.
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 18:16   #78
Klistiranja se vjerojatno obavljaju prije nekih specificnih invazivnih medicinskih/kirurskih procedura, mislim da i kod poroda, mozda kod nekih drugih specificnih zdravstvenih problema i u tom kontekstu ih rade u klinikama koje su za takve tretmane osposobljene.

Ako mislis na ispiranje crijeva u kontekstu u zadnje vrijeme popularne alternativne metode lijecenja kako i samo ime navodi to nije dio prihvacenih medicinskih tretmana, naprotiv osporava se, pa je malo vjerojatno da ces naci klinike koje to rade.
Doduse ima lijecnika koji se bave sa dosta medicinski upitnih stvari bilo iz profita bilo (vjerojatno rijedje) iz osobnog interesa i otvorenosti prema alternativi pa je mozda i moguce u privatnim ordinacijama.

Sam klistir kao takav i nije neka svemirska mudrost, oprema je jeftina i dostupna u svakoj apoteci. Gurnes cijev u supak, cekas da se iscjedi i dalje se zna sto slijedi
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 06:28   #79
Gledao sam na jednoj od nacionalnih TV kuca prije par mjeseci da je bilo gdje to profesionalno rade. imaju uredaj i sve to.
Da li tko zna vise o tome?

Ili bilo koji drugi koji to rade.
Opcenito, i nije bitno da li je "alternativa" ili ne, svaka informacija mi koristi.

Hvala.

P.S. moze i na privatnu poruku ako je tako lakse
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 07:36   #80
pronasao sam ovdje na forumu

zanima me ovo, ali u Zagrebu

http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...7/Default.aspx
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.