Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2011., 00:18   #301
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
Dinah

dobra stvar je da puno komunicirate..mislim da meni toga fali u vezi..nama je prošlo dvije i pol godine.ja nisam baš najsigurnija u tu vezu a i teško mi ga ostavit..on izbjegava tu temu..a meni je rana i bol na srcu...mama mi kaže da ga volim više no što mislim i to stoji...samo zašto takva unutarnja stanja pitam se...

jednostavno dodje faza kad treba il krenut dalje u skroz zajednički život il napravit rez- mislim da je to i kod tebe slučaj
Svjesna sam toga. Dva su moguća ishoda, a vrijeme će pokazati koji od ta dva.

Vezano uz tvoju priču, mogu se samo nadovezati na post od Ane77. Sada je vrijeme da rješavaš stvari koje te smetaju, što dalje to odgađaš, postat će teže po tebe. U vezi bi se trebala osjećati ugodno, a ne koračati uz svoga partnera "kao po jajima".
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 09:38   #302
Hvala cure..svjesna sam toga..možda zavaravam sama sebe da je sve u redu a nije..jer osjećam bol i kamen na srcu, depresija me ulovila jako..a neznam kako riješiti ovu zavrzlamu..a sve dalje ja se ne osjećam niš bolje..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 12:34   #303
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
Hvala cure..svjesna sam toga..možda zavaravam sama sebe da je sve u redu a nije..jer osjećam bol i kamen na srcu, depresija me ulovila jako..a neznam kako riješiti ovu zavrzlamu..a sve dalje ja se ne osjećam niš bolje..
To je dobar pokazatelj da je vrijeme za promjene. Lupi šakom o stol i reci mu sve što ti je na srcu......ako želiš da te ozbiljno shvati i da ostane u vezi tj. da se potrudi onda savjet: za vrijeme razgovora budi veoma smirena, bez podizanja glasa, gledaj ga u oči, ne kritiziraj NJEGA već njegove POSTUPKE. I na kraju svega što kažeš reci mu da bi možda bilo dobro a se odvojite na nekih 2 tjedna ili mjesec dana. Ako ovo zadnje prihvati obje ručke onda se nemoj nadati na bolje (šanse su 50-50%), ali ako ti kaže da se ne slaže sa time i da želi poraditi onda znaj da mu je jaaaaako stalo do tebe.
Budi dostojanstvena, nemoj mu pokaztai strah.....a suze ni pod razno. Ako treba uzmi nešto za smirenje kako bi TI kontrolirala cijelu situaciju.
Vjeruj.......ovo je provjereno i djeluje. Sretno!
Ane77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 12:44   #304
Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
To je dobar pokazatelj da je vrijeme za promjene. Lupi šakom o stol i reci mu sve što ti je na srcu......ako želiš da te ozbiljno shvati i da ostane u vezi tj. da se potrudi onda savjet: za vrijeme razgovora budi veoma smirena, bez podizanja glasa, gledaj ga u oči, ne kritiziraj NJEGA već njegove POSTUPKE. I na kraju svega što kažeš reci mu da bi možda bilo dobro a se odvojite na nekih 2 tjedna ili mjesec dana. Ako ovo zadnje prihvati obje ručke onda se nemoj nadati na bolje (šanse su 50-50%), ali ako ti kaže da se ne slaže sa time i da želi poraditi onda znaj da mu je jaaaaako stalo do tebe.
Budi dostojanstvena, nemoj mu pokaztai strah.....a suze ni pod razno. Ako treba uzmi nešto za smirenje kako bi TI kontrolirala cijelu situaciju.
Vjeruj.......ovo je provjereno i djeluje. Sretno!
hvala Ane77 ..ali vec sam to probala..suze su uvijek tu.jako puno placem vec jedan period poduzi..tonem strahovito i u depri sam cesto..vise ne znam sto je razlog a sto posljedica..sva blokiram tj.ne mogu mu rec sto me muci..ispadne drugacije...nezadovoljna sam svojim zivotom total i nemam volje za dalje...sve lošije se osjećam ..pogotovo što ne mogu nać neki posao i uopće svoj životni put..on je izuzetno dobra i kvalitetna osoba..ja sam se jako izgubila i osjećam se i inače kriva za sve..stalno grižnja savjesti radi...teško je mjenjat sebe a stalno neke savjete dobivaš -ali ja se ne osjećam bolje...najgore što često izvana izgledam super-barem prema komentarima drugih...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 12:48   #305
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Pitanje svima.

Zašto želite da se vrate, ako su prekinuli s vama?
Prekid znači da ne žele biti u vezi. S vama.
kakvih sve nebuloza necu procitat na forumu..zasto bi znacilo ako se dogodio prekid da ta osoba ne zeli vise bit s tobom?

Ne vidim neku poveznicu..postoji 1001 nacin i razlog prekidu i nisu svi definitivni..i jos jedna poznata postapalica na forumu "da je valjalo, nebi prekinuli" how yes no..nije sve crno bijelo..ili ovi sta to izjavljuju glume supermene a zapravo su turbo osjetljivi samo si to ne zele priznat
__________________
.."stars don't shine in singular places"..
loomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 13:28   #306
Quote:
loomi kaže: Pogledaj post
postoji 1001 nacin i razlog prekidu i nisu svi definitivni..i jos jedna poznata postapalica na forumu "da je valjalo, nebi prekinuli" how yes no..nije sve crno bijelo..ili ovi sta to izjavljuju glume supermene a zapravo su turbo osjetljivi samo si to ne zele priznat
Potpis do krova!
U obzir treba uzeti kakva je veza bila do tada, na čemu se prelomilo i jel' se radi na boljitku.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 14:18   #307
svaka veza je priča za sebe..bilo bi dobro kad bi mladi skroz se mogli maknut od roditelja, bit neovisni i sami odlučivat u cijelosti..ali to u RH nije moguće.puno je raznih faktora koji utječu na vezu-posao s kojim je većina nezadovoljna il ga nema a čim je to loše-automatski utječe na sve drugo jer ne možeš niš planirat..ako si kod roditelja-hoćeš/nećeš-ipak se upletu kolikogod rekli da neće jer sve vide a i ti vidiš njihove probleme...začarani krug...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 16:19   #308
vraćaju se ali rijetko... zapravo ti koji se vrate nisu nikud ni otišli jer "prekid" je možda trajao dan dva... prije bi to nazvala svađom....
doživjela sam dva prava prekida, kad sam bila ostavljena...u oba slučaja su se kasnije sjetili (mjesec-dva) javiti i tražit da se nađemo...... s prvim sam rekla da se ne želim naći, bili smo kratko skupa, nisam se baš tako vezala, al ovaj drugi je bio prva ljubav, i cijeli prekid mi je još uvijek nepoznanica... nismo bili dovoljno iskreni nažalost, ni jedan ni drugi : ((
niti znam dal mi je rekao pravi razlog, niti znam dal je on znao koliko sam ga voljela, jer sam se bojala to pokazati, pokazivala sam samo ljutnju... a preboljela sam ga nakon pola godine, a tu mi je pomogla i činjenica da se ženi i čeka dijete...
sada sam sretna što nismo imali zajedničkih prijatelja, što živimo u različitim gradovima, inače bi mi taj period trajao puno dulje...
eto, da se mogu vratiti, samo bi bila iskrena i njega natjerala na isto...... ne bih nastavila vezu, zbog svih okolnosti, jedino je ružno kad znaš da nikad nećeš zaboravit, a k tome se još pitaš, što se zapravo dogodilo...........
nervoznazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 21:55   #309
Quote:
loomi kaže: Pogledaj post
kakvih sve nebuloza necu procitat na forumu..zasto bi znacilo ako se dogodio prekid da ta osoba ne zeli vise bit s tobom?

Ne vidim neku poveznicu..postoji 1001 nacin i razlog prekidu i nisu svi definitivni..i jos jedna poznata postapalica na forumu "da je valjalo, nebi prekinuli" how yes no..nije sve crno bijelo..ili ovi sta to izjavljuju glume supermene a zapravo su turbo osjetljivi samo si to ne zele priznat
A u kojim to slučajevima netko ipak želi biti s tobom ako je već donio odluku o prekidu?

Netko je nezadovoljan, nesretan, učestale svađe, pa mu kao treba mali odmor da razmisli. Stvarno vjerujete u takve stvari?
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 22:10   #310
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
A u kojim to slučajevima netko ipak želi biti s tobom ako je već donio odluku o prekidu?

Netko je nezadovoljan, nesretan, učestale svađe, pa mu kao treba mali odmor da razmisli. Stvarno vjerujete u takve stvari?
u slučajevima kada se radi o 'vanjskim faktorima' poput godina, različitih želja, razmišljanja, ciljeva u životu, nemogučnost viđanja...
_matilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 22:11   #311
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
A u kojim to slučajevima netko ipak želi biti s tobom ako je već donio odluku o prekidu?

Netko je nezadovoljan, nesretan, učestale svađe, pa mu kao treba mali odmor da razmisli. Stvarno vjerujete u takve stvari?
That.
Mislim.. u osnovi, ljudi se baš ne mijenjaju. Ok, neke sitne stvari da, ali karakter je karakter.

Ono, ja znam parove koji su prekidali pa su ponovo bili zajedno. Ali i dalje slušam jadikovke u vezi istih problema koji su postojali i prije.
Kao, oni su sad sretni. Nda.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 22:15   #312
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
That.
Mislim.. u osnovi, ljudi se baš ne mijenjaju. Ok, neke sitne stvari da, ali karakter je karakter.

Ono, ja znam parove koji su prekidali pa su ponovo bili zajedno. Ali i dalje slušam jadikovke u vezi istih problema koji su postojali i prije.
Kao, oni su sad sretni. Nda.
u pitanju je samo navika. i ništa više. nema tu više ljubavi ili nečega, navikli su na tu osobu i vraćaju joj se čisto iz naivnosti, jer se uvijek nadaju da će biti bolje. a nakon 21324 prekida sigurno neće.

meni se jedan pokušao vratiti, ali nisam htjela. a vraćao se kao zato što se promijenio, bolja je osoba bla bla, a ubiti je htio samo seks, uhvatila ga nejebica.
miss green* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 22:18   #313
Quote:
miss green* kaže: Pogledaj post
u pitanju je samo navika. i ništa više. nema tu više ljubavi ili nečega, navikli su na tu osobu i vraćaju joj se čisto iz naivnosti, jer se uvijek nadaju da će biti bolje. a nakon 21324 prekida sigurno neće.
I neki čak više ni ne prekidaju nego se jednostavno naviknu na takvo stanje (iz raznih razloga) i onda tako... životare.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 22:21   #314
Quote:
_matilda kaže: Pogledaj post
u slučajevima kada se radi o 'vanjskim faktorima' poput godina, različitih želja, razmišljanja, ciljeva u životu, nemogučnost viđanja...
Tamo gore sam se nadovezala na post forumašice koja priča o prekidima koji nisu definitivni...
Dakle, kako se u ove slučajeve uklapa pomirenje i bivanje sretnim odjednom?
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 22:25   #315
Quote:
_matilda kaže: Pogledaj post
u slučajevima kada se radi o 'vanjskim faktorima' poput godina, različitih želja, razmišljanja, ciljeva u životu, nemogučnost viđanja...
I onda se magično poklope i godine i želje i razmišljanja i ciljevi i sve se najednom poklopi da krepaš od sreće?

Mislim, upravo si nabrojila neke najvažnije stvari zbog kojih ljudi prekidaju, zbog kojih skuže da su prerazličiti i da ne mogu funkcionirati kao par. Koje čudo misliš da se treba dogoditi da se to promijeni?

Naravno, ovdje ne pričam o nekim tinejdžerima.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 23:36   #316
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Tamo gore sam se nadovezala na post forumašice koja priča o prekidima koji nisu definitivni...
Dakle, kako se u ove slučajeve uklapa pomirenje i bivanje sretnim odjednom?
Quote:
Violently happy kaže:
I onda se magično poklope i godine i želje i razmišljanja i ciljevi i sve se najednom poklopi da krepaš od sreće?

Mislim, upravo si nabrojila neke najvažnije stvari zbog kojih ljudi prekidaju, zbog kojih skuže da su prerazličiti i da ne mogu funkcionirati kao par. Koje čudo misliš da se treba dogoditi da se to promijeni?

Naravno, ovdje ne pričam o nekim tinejdžerima.
a znači da po tome ljubav nije odlučujući faktor. zar nebi ljubav to trebala biti?

ili ja previše idealiziram. frustrira me to

mislim, te sve stvari će uvijek biti tu, pitanje je samo koliko smo spremni na kompromis. teško da možeš naći neku osobu koja će ti baš odgovarati u svim tim razmišljanjima..

nekako imam stav da se treba malo više potruditi ako postoje osjećaji i ako osjetiš da veza ima potencijala..
_matilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 23:47   #317
Quote:
_matilda kaže: Pogledaj post
a znači da po tome ljubav nije odlučujući faktor. zar nebi ljubav to trebala biti?

ili ja previše idealiziram. frustrira me to

mislim, te sve stvari će uvijek biti tu, pitanje je samo koliko smo spremni na kompromis. teško da možeš naći neku osobu koja će ti baš odgovarati u svim tim razmišljanjima..

nekako imam stav da se treba malo više potruditi ako postoje osjećaji i ako osjetiš da veza ima potencijala..
Na žalost, nije uvijek ljubav odlučujući faktor.

Ali recimo... ima ljubavi. Ali isto tako ima pun kurac prepreka. Karakternih, emotivnih, razlika u razmišljanjima, željama, blabla.
I sad ti upireš svoju ljubav u njegovom smjeru dok se ne usereš, ali svejedno nema efekta. Jer teško je odstupiti od nekih stvari za koje smatraš da te određuju.

A kad dođeš u neke godine shvatiš što ti je bitno i što te određuje.
I šta god neki rekli, i ne govorim za druge, ali meni je puno teže sada mijenjati neke važne stvari koje sam shvatila u vezi sebe, nego što mi je to bilo kad sam bila mlađa i pristajala na neke kompromise koji su se kasnije pokazali kao totalni promašaj.

Sada više ne.
Ja znam što želim.
I znam što mogu, a što ne mogu tolerirati.
I imam sve manje živaca za sranja.

I svjesna sam da ako osnove želja, ciljeva i razmišljanja nisu iste, tu nema kruha. Ma koliko se trudili da to nije tako i pucali od neke kakti ljubavi.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:09   #318
Quote:
loomi kaže: Pogledaj post
kakvih sve nebuloza necu procitat na forumu..zasto bi znacilo ako se dogodio prekid da ta osoba ne zeli vise bit s tobom?

Ne vidim neku poveznicu..postoji 1001 nacin i razlog prekidu i nisu svi definitivni..i jos jedna poznata postapalica na forumu "da je valjalo, nebi prekinuli" how yes no..nije sve crno bijelo..ili ovi sta to izjavljuju glume supermene a zapravo su turbo osjetljivi samo si to ne zele priznat
Quote:
_matilda kaže: Pogledaj post
u slučajevima kada se radi o 'vanjskim faktorima' poput godina, različitih želja, razmišljanja, ciljeva u životu, nemogučnost viđanja...

Točno svijet je veoma siv i nije nužno da je razlog prekida to što netko nekog ne voli ili prevari. Ima trenutaka kada si izgubljen u vezi, ali voliš tu osobu i neke stvari ti još nisu sjele na mjesto, ali kada dođe prekid veoma brzo te ISTE stvari sjedaju na mjesto brzinom munje.
Npr. ženska shvati da još ne želi ući u brak ili ne želi djecu....međutim kada dođe zbog toga do prekida sa njegove strane, veoma brzo joj se pročišćuje vid što je IMALA sa njime i što JOš sv emože imati sa njime. Za neke osobe su prekidi potrebni kako bi ljudi otvoirli oči i shvatili u sebi što žele......za neke us to traumatična iskustva nakon kojih shvate da je svijet doista ljepši kada je sa voljenom osobom......za neke to dobro dođe kako bi učvrstili još više vsoju vezu........
Eto.....
Ane77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:26   #319
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
I neki čak više ni ne prekidaju nego se jednostavno naviknu na takvo stanje (iz raznih razloga) i onda tako... životare.
nema ništa gore nego vegetirati u odnosu za koji se iz aviona vidi da je loš.
miss green* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 14:26   #320
Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
Ima trenutaka kada si izgubljen u vezi, ali voliš tu osobu i neke stvari ti još nisu sjele na mjesto, ali kada dođe prekid veoma brzo te ISTE stvari sjedaju na mjesto brzinom munje.
Npr. ženska shvati da još ne želi ući u brak ili ne želi djecu....međutim kada dođe zbog toga do prekida sa njegove strane, veoma brzo joj se pročišćuje vid što je IMALA sa njime i što JOš sv emože imati sa njime.
Ne bih to nazvala pročišćavanjem vida/otvaranjem očiju, prije strahom od samoće ili održavanjem navike.
Zavaravate se, ljudi.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.