Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 16:31   #1001
Quote:
Frasier kaže: Pogledaj post
Ali ko što kažeš, kad se gleda karta malo je neobično....
Možda je kriva i projekcija zemljine kugle na mapu koja čini da što je dalje od ekvatora izgleda veće (i dalje) no što u stvarnosti jest?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 01.03.2007., 17:07   #1002
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Možda je kriva i projekcija zemljine kugle na mapu koja čini da što je dalje od ekvatora izgleda veće (i dalje) no što u stvarnosti jest?
Ma naravno, zato ja kliknem na Great Circle Mapper, upišem kodove aerodroma i riješena stvar.
Frasier is offline  
Old 02.03.2007., 13:18   #1003
bila sam u tajlandu,maleziji,indoneziji i singapuru..tajland je stvarno raj na zemlji,jedino mene bangkok uopce nije odesevio..ma zapravo strava je to grad,al toliko prljav da to nije humano..pogoto khao san ulica..jedva smo našli normalan smještaj,a vidjeli smo svakakvih rupa,krvavih plahti,štakora živih i mrtvih i ogomne paleta žohara svih oblika i veličina..kuala lumpur je ok,al stvarno nemaš šta tamo tražit više od 3 dana..inaće otok tioman u maleziji je savršen..uopće još nije preplavljen turistima,a ne osječaš se ni izolirano..taman..ogromni lizardi(naravno bezopasni)šeču po cijelom otoku..žao nam je jedino što nismo išli u taman negaru(prašumu) jer kažu da je savršena..indonezija je ubi bože,barem meni,na baliju smo zapeli 12 dana(a tamo nema šta radit više od 3 dana osim ako nisi australski surfer,jer je sve njima podređeno)..uglavnom bali mi je jedno veliko ciganjsko selo,sa prekrasnim plažama..nikako ne preporučujem..a singapur je nešto sasvim drukčije,tamo kao da je barem 22 stoljeće,jer sve je presavršeno..toliko čisto,uredno,tamo ljudi paze da stoje sastrane na pokretnim stepkama,tako da oni kojima se žuri mogu protrčati nabrzinu,ako ti padne sendvič na cestu slobodno ga možeš dignuti i nastavit jesti..
vedra is offline  
Old 03.03.2007., 17:07   #1004
Je,Bangkok je totalni kaos od grada.Prenapucen,zagaden,prljav...
Meni osobno je dosta samo jedan dan u Bangkoku,ali sada sam tu jos par dana,zato sto momentalno moram tu biti.
Ali zato za par dana idem u raj,malo u Krabi,pa na Phi phi i onda na Ko Tao,pa cu jos vidjeti gdje me put navede...
badejo is offline  
Old 03.03.2007., 20:38   #1005
ako voliš malo mirnija mjesta ko lanta je savršen izbor..mi smo bili u 6 mjesecu tamo,turista uopće nije bilo..toliko jeftino da je smješno,za 2 eura bungalov ogroman na samoj plaži,sa restoranom,barom,čudo jedno..iznajmili smo motor za ništa para i cijelo vrijeme zujali po otoku sami..imaš i trekking na slonovima..isto se ide iz krabija..mi smo prvo bili na lanti,pa poslije tog mira se zaletili na phi phi,taman,jer nam je baš gužva falila poslije..a phi phi,parada pijanstva i kića..ma ja obožavam tajland
vedra is offline  
Old 04.03.2007., 19:50   #1006
Quote:
badejo kaže: Pogledaj post
Je,Bangkok je totalni kaos od grada.Prenapucen,zagaden,prljav...
Meni osobno je dosta samo jedan dan u Bangkoku,ali sada sam tu jos par dana,zato sto momentalno moram tu biti.
Ali zato za par dana idem u raj,malo u Krabi,pa na Phi phi i onda na Ko Tao,pa cu jos vidjeti gdje me put navede...
Vidim da ideš na ista mjesta gdje sam bila i ja. Od Krabija je bolje Ao Nang, na Phi Phiu ti je odlično ronjenje i obavezno idi na Bamboo Island ( predivna plaža 40-tak min vožnje brodićem od Phi Phi-a, po meni jedna od lijepših koje sam do sada vidjela ), cijene smještaja su skuplje, a Ko Tao je za mene raj na zemlji, nema puno turista ( mi smo spavali 5 min. vožnje motorom od luke u Point View za 1400 bata, ali isplatilo se vjeruj mi ). Ako trebaš još koje informacije javi se. Ah, da u AO Nangu imaš sasvim pristojne bungalove za 600 bata s doručkom 10 m od glavne ceste, zovu se Barracus negdje imam i br. tel. ako želiš...
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Old 05.03.2007., 12:37   #1007
[QUOTE=vedra;7608707]ako voliš malo mirnija mjesta ko lanta je savršen izbor..mi smo bili u 6 mjesecu tamo,turista uopće nije bilo..toliko jeftino da je smješno,za 2 eura bungalov ogroman na samoj plaži,sa restoranom,barom,čudo jedno..


Možeš li mi molim te reći gdje je točno taj bungalov na lanti i kako se zove..
media is offline  
Old 05.03.2007., 16:46   #1008
lanta je podjeljena na nekih 5 plaža,ta plaža se zove klong nin beach,a bungalovi lanta miami bungalows..

http://www.lantaresort.com/hotels/la...mmodation4.jpg
vedra is offline  
Old 05.03.2007., 16:48   #1009
http://www.lantaresort.com/hotels/la...mmodation2.jpg

ovo je iznutra..jedini smještaj koji je izgledao isto kao na slici,inače ovo je soba za 3,cijena za dvoje
vedra is offline  
Old 05.03.2007., 18:33   #1010
[QUOTE=media;7624615]
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
ako voliš malo mirnija mjesta ko lanta je savršen izbor..mi smo bili u 6 mjesecu tamo,turista uopće nije bilo..toliko jeftino da je smješno,za 2 eura bungalov ogroman na samoj plaži,sa restoranom,barom,čudo jedno..


Možeš li mi molim te reći gdje je točno taj bungalov na lanti i kako se zove..
Sorry na pitanju, ali 2 eura = 90 bata, da li si sigurna, mi smo najjeftiniji smještaj u Ao Nangu plaćali 600 bata=15 eura? Ili je Ko Lanta toliko jeftinija ? Ona soba uopće ne izgleda loše.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Old 06.03.2007., 06:21   #1011
nema sanse da to dobis za 2-3 eura,mora da se malo se zeznula kod tecaja...a pogotovo oni bungalovi iznad,nisam nikad bio,ali brat bratu meni ono ne izgleda za manje od 1000 bata noc (22 eura)....

edit: eno pisu i cijene tamo....high season od 800-1600 bata...low season 500-1100 bata..u totalu od min. 11 eura do max 38 eura na noc
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 06.03.2007., 11:21   #1012
sorry zajeb,al nije puno više..200 bahta soba bez klime,sa ventilatorom..to bi onda bilo 4 eura,jel?nije bila sezona,a u sezoni su maximalno 400 bahta..pa i u krabiju smo našli smještaj za 200 bahta,a na phi phiju smo plačali 350..tako da ako ti se da tražit može se naći noramalan smještaj za stvarno ništa para..a na phi phiju smo spavali dvije noći u nekom charliu,dok nismo otkrili one bungaloviće od bambusa na plaži(350 bahta)koji su bili savršeni..samo madrac i ventilator,a vani dobiješ svoju mrežu,i na samoj plaži..
ako će mi neko neukoj objasnit kako se stavljaju slike,moje,poslat ću vam i fotku
vedra is offline  
Old 06.03.2007., 11:24   #1013
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
edit: eno pisu i cijene tamo....high season od 800-1600 bata...low season 500-1100 bata..u totalu od min. 11 eura do max 38 eura na noc
nisu ti cijene takve ko što pišu..kažeš im samo koliko misliš ostat,mi bili tjedan dana i onda u biti sam s njima dogovaraš cijenu..neznam možda zato što kad smo mi bili(početk 6 mj.) stvarno nije bilo ljudi tamo..u tom resortu od turista nas dvoje i još 4 britanca..
vedra is offline  
Old 06.03.2007., 11:52   #1014


nadam se da je to to..iznutra
vedra is offline  
Old 06.03.2007., 12:07   #1015




jbga malo su premale
vedra is offline  
Old 12.03.2007., 12:48   #1016
Quote:
badejo kaže: Pogledaj post
Je,Bangkok je totalni kaos od grada.Prenapucen,zagaden,prljav...
Meni osobno je dosta samo jedan dan u Bangkoku,ali sada sam tu jos par dana,zato sto momentalno moram tu biti.
Ali zato za par dana idem u raj,malo u Krabi,pa na Phi phi i onda na Ko Tao,pa cu jos vidjeti gdje me put navede...
traveler-thrutime is offline  
Old 12.03.2007., 13:29   #1017
Evo proglasili svicarca krivim http://www.vecernji.hr/newsroom/zani...58871/index.do

Svi vi koji dolazite pazite sta pricate ovdje. Objavljivanje kazne je 29.03. Bas me zanima koliko ce dobiti
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Old 12.03.2007., 14:09   #1018
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
sorry zajeb,al nije puno više..200 bahta soba bez klime,sa ventilatorom..to bi onda bilo 4 eura,jel?nije bila sezona,a u sezoni su maximalno 400 bahta..pa i u krabiju smo našli smještaj za 200 bahta,a na phi phiju smo plačali 350..tako da ako ti se da tražit može se naći noramalan smještaj za stvarno ništa para..a na phi phiju smo spavali dvije noći u nekom charliu,dok nismo otkrili one bungaloviće od bambusa na plaži(350 bahta)koji su bili savršeni..samo madrac i ventilator,a vani dobiješ svoju mrežu,i na samoj plaži..
ako će mi neko neukoj objasnit kako se stavljaju slike,moje,poslat ću vam i fotku
Eto opet ja moram reći svoju. Ne znam kad si ti bila na Phi Phi u tim bungalovima, ali ja sam bila prije 1 mjesec i pol, a cijena za te bungalove je bila 800 bata bez wc-a, a 1000 bata s wc-om. I sigurna sam da su to ti isti bungalovi.Sorry.Nigdje nisam našla tako niske cijene koje si navela iako smo se trudili uvijek naći nešto recimo čisto i jeftino.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Old 12.03.2007., 14:13   #1019
Ej, sad sam vidjela da si bila u 6 mj., a to je kod njh niska sezona, možda stvarno variraju tako cijene ili su od onda toliko poskupili.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Old 13.03.2007., 16:29   #1020
Ako netko kaze da u Bangkoku nema sta za vidjeti ne bih se slozio. Mene iznenaduje svaki dan.
Danas poslije posla odem s kolegom oko Nane na pivu i prvo vidim tipa na slonu kako se sece kroz onaj promet Mislim, citao sam o slonovima na ulicama ali stvarno nisam vjerovao da ih ima jos uvijek. Par minuta nakon slona , sto mi jos smijesnije, produ trojica frajera u odijelu sa Biblijom u ruci hodajuci prema barovima da drze propovijedi. Majke mi mile ako su oni normalni Nesto lude od njih nisam vidio.
I onda krenemo prema doma i naidemo na Rooney pizzu. Totalno je izvan zone gdje ima ljudi. Prazna pizzeria i udemo unutra da pokupimo komad pizze a ono Rooney himself radi za sankom. Tip oko kojih 40 godina presretan i preljubazan. Pizzeria se zove Rooney New York pizza I tako tip tamo radi, u biti prezivljava vjerujem da po zaradi ima za sebe oko 500 eura mjesecno i ocito ga boli racku Isao je covjek linijom manjeg otpora.
I tako, polako zakljucujem da je Tajland mjesto gdje prva dva mjesta na ljestvici definitvno pripadaju hedonizmu i demagogiji
Tako da, makar se ponekad cini prljavim, u Bangkoku se itekako ima cega za vidjeti
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.