Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2012., 11:45   #41
Quote:
ivica_0123 kaže: Pogledaj post
Al valjda te prijetelj nece sjebat, naravno ako je ok frend i nije bivsi kojeg si nogirala
Nije, on je sigurno ok. Vjerujem mu da mi ne bi preporučio neko loše auto. Ali nije naodmet raspitati se i ovdje na što da obratim pažnju.

Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Odi u salon, pitaj koliko košta servis za novog Tiguana, zbroji sve troškove, pa ćeš vidjeti možeš li si to priuštiti. Kak netko pametno piše na ovom podforumu, ako si ne možeš priuštiti održavanje nekog novog modela, ne možeš ni rabljenog.
To ću učiniti.

Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Meni nije problem voziti se u novom Hyundaiu za 100k kn umjesto u rabljenom VW-u za isti novac. Sto ljudi, sto cudi.
Slažem se, no ostaje pitanje na kojem od njih se više gubi ako ga hoćeš prodati za 5 godina npr. Prijatelj mi govori da se na VW vozilima u prosjeku najmanje gubi. Možda to nije pravilo uvijek, ali meni se čini da je najčešće tako.
Paradisaea is offline  
Old 16.07.2012., 11:59   #42
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
nisam primjetio nigdje km od Tiguana?

ako te tako nesto zanima mozda nije za odbaciti Skoda Yeti (bila je na akciji nova cca 120k kn) - pretpostavljam da se radi o istom motoru i manje/vise tehnicki istom autu. Imageom nije kao Tiguan, no imas auto s 0 km i 4 godine garancije.

Takodjer Nissan Juke bi trebao biti oko te cifre (kada sam ga ja gledao 117k kn).

Po meni 15-20% razlike u cijeni vrijedi razlike do novog auta s 0 km.
Ne znam još km jer nisam vidjela auto, ali čini mi se da je sve do 150 prihvatljivo.

U pravu si da je novo - novo, ali i ovo mi je malo nategnuta varijanta, ne mogu ići gore sa cijenom još 15-20%.

Ako se ovo ne bi realiziralo išla bih na Golfa VI ili Seata Alteu, rabljene, nekoliko godina stare.
Paradisaea is offline  
Old 16.07.2012., 12:00   #43
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
nisam primjetio nigdje km od Tiguana?

ako te tako nesto zanima mozda nije za odbaciti Skoda Yeti (bila je na akciji nova cca 120k kn) - pretpostavljam da se radi o istom motoru i manje/vise tehnicki istom autu. Imageom nije kao Tiguan, no imas auto s 0 km i 4 godine garancije.

Takodjer Nissan Juke bi trebao biti oko te cifre (kada sam ga ja gledao 117k kn).

Po meni 15-20% razlike u cijeni vrijedi razlike do novog auta s 0 km.
Da, sad ima Yeti na akciji za te novce, solidna oprema, 1.2 TSI motor, nov i puno jamstvo. Svakako puno razumniji izbor od tog tiguana.

Ili Kaškaj za 135tkn...


Uglavnom, jako bogat izbor novih auta...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 16.07.2012., 12:00   #44
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Ili Kaškaj za 135tkn...
O njemu jesam mislila, ali baš sam ovdje čitala temu i čini mi se da je bilo mnogo nezadovoljnih korisnika. Zapravo me ta tema potakla da pitam za Tiguana.
Paradisaea is offline  
Old 16.07.2012., 12:25   #45
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
To je ono što me najviše muči. Što mi vrijedi sve ako ga nisam u mogućnosti održavati? Malo mi je teško unaprijed to znati - zato sam pitala ovdje.

Opet...ne možeš znati unaprijed kako će se neki konkretni automobil ponašati. Primjer: kad sam kupila svog Golfa IV, provjerila ga u VW servisu - sve sjajno. Nakon 5-6 mjeseci ode mi turbina, platila sam je preko 11 t kuna. Svi ostali troškovi servisiranja bili su mi minorni u odnosu na taj užas.

E, sad, ako će me npr. turbina za Tiguan koštati duplo više - to ne mogu priuštiti, bez obzira na neke eventualne ostale prednosti.

Drugo, sjetimo se problema sa kočnicama na Toyoti prije par godina i svih automobila povučenih iz prodaje - katastrofa. Tu više ne razmišljaš o troškovima nego o samoj (ne)sigurnosti.

U tom smislu sam mislila na Tiguana i iskustva drugih, ima li te neke tvorničke nedostatke i slično. Generalno ne pratim neke novosti oko automobila, važno mi je da imam određenu dozu komfora i sigurnosti i to je to. Zapisala sam ove neke stvari koje su mi savjetovane da na njih obratim pažnju i pokušat ću to, koliko mogu, staviti na papir i vidjeti mogu li to sve ili ne mogu.
Ako se tebi plaća 11 tisuća kuna za turbinu za najobičniji 1.9 tdi to je tvoj problem i na taj način ne možeš očekivat jeftino održavanje...
johny5 is offline  
Old 16.07.2012., 12:36   #46
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
O njemu jesam mislila, ali baš sam ovdje čitala temu i čini mi se da je bilo mnogo nezadovoljnih korisnika. Zapravo me ta tema potakla da pitam za Tiguana.
Kaskai je imao problema u prvim serijama s turskim amortizerima i jos nekim sitnicama. Ovaj koji se sada prodaje je jedan od najpouzdanijih auta na trzistu. Sve djecje bolesti su rijesene. A povoljan je zato jer ce uskoro doci novi model.

Inace - mislim da je novi Yeti daleko najbolji auto od ova tri, pogotovo za grad i pogotovo po toj cijeni. I ako ti ne smeta sto je malo manji. Svakako probaj sve te aute.

Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Slažem se, no ostaje pitanje na kojem od njih se više gubi ako ga hoćeš prodati za 5 godina npr. Prijatelj mi govori da se na VW vozilima u prosjeku najmanje gubi. Možda to nije pravilo uvijek, ali meni se čini da je najčešće tako.
Ovako napamet, to je istina. Sa VW-om starim godinu dvije ces manje izgubiti nego s novim Hyundaiem. Ali, ako budes opet morala mijenjati turbinu ili nesto drugo - vise gubis s VW-om. Ono sto hocu reci - ima tu vise faktora, na tebi je da odlucis. Ako te bas zanima stavi sve na papir. Ako ne - napravi ono sto ti se vise svidja.
mrachni hajduk! is offline  
Old 16.07.2012., 12:50   #47
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
O njemu jesam mislila, ali baš sam ovdje čitala temu i čini mi se da je bilo mnogo nezadovoljnih korisnika. Zapravo me ta tema potakla da pitam za Tiguana.
Nisam baš primjetio da ima toliko nezadovoljnika... pogledaj dobro da li se radi o vlasnicima prvog modela ili ovog redizajniranog.

btw... koliko bi ti bila spremna izdvojiti za auto i da li baš mora biti SUV (ili neki visoki kukac) ili ti to nije toliko bitno? Također, da li ti treba toliko velik auto ili može i manji?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 16.07.2012., 13:06   #48
Hm...
Novi Tiguan prije 3 godine nije bio jeftiniji od nekih 210 tisa kuna, a ovaj sada nakon samo 3 godine(još je pod garancijom) se prodaje za samo 100 000 kuna???

Meni tu nešto ne štima
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Old 16.07.2012., 13:48   #49
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
btw... koliko bi ti bila spremna izdvojiti za auto i da li baš mora biti SUV (ili neki visoki kukac) ili ti to nije toliko bitno? Također, da li ti treba toliko velik auto ili može i manji?
Ma nije mi to uopće bitno, definitivno mi je potreban malo veći prtljažnik pa sam se raspitivala kod tog prijatelja što mi preporučuje da uzmem nakon prodaje golfa. Razmišljala sam o cifri od cca 70 t kuna. Onda mi on kaže: kad već svakako moraš uzeti kredit - bolje uzmi malo skuplji auto koji neće mnogo izgubiti na vrijednosti tokom narednih godina. Onda je spomenuo tog lika koji prodaje Tiguana i tako se rodila ta ideja.

Također mi kaže da Seat Altea nema toliku vrijednost spram cijene za koju se prodaje. Onda ide priča kako žene samo gledaju izgled automobila, kao da muškarci ne gledaju.

Rado bih uzela i manji auto, ne mora biti SUV, ali da ima veći prtljažnik jer je golf postao tijesan i prilično star.
Paradisaea is offline  
Old 16.07.2012., 13:50   #50
Nemam neku pametnu ideju što da kupiš za te novce, ali misli da ti ovaj tiguan nikako ne treba. Uzmi normalan auto
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 16.07.2012., 14:07   #51
Ako je sve u redu s tim Tiguanom, financijski se sigurno isplati jer je jako jeftin, i za te pare ćeš ga moći prodati i za 2-3 godine. Tako da te ne trebaju brinuti servisi i kvarovi jer si sigurno na dobitku.

Pa makar ti i ne treba, to je super prilika. Ne znam kako je tako jeftin, ali valjda te prijatelj neće zajebat. Uzimaj to.
frANZi50 is offline  
Old 16.07.2012., 14:16   #52
Ma ako imas 70k kn nemoj gluposti raditi. Tiguan ti stvarno ne treba. Prijatelj ti govori gluposti. Dizati kredit za rabljeni auto se nikako ne isplati.

Za 70k kn mozes naci neki autic u klasi Clia - obidji malo salone.

Opet sam dosadan sam sebi s tim korejcima ali stara Kia proceed kosta 80k kn a ako ti treba vise mjesta stari i30 karavan je 89 k kn.

Za tu lovu kupi novi auto, nemoj uopce kalkulrati s rabljenim jer ako ne znas nista o autima netko ce te preveslati za cas. Te kalkulacije ostavi mudracima.

Obidji malo salone, za 70 k kn i eventualno za dvadesetak tisuca kn vise mozes kupiti auto kakav hoces.

I da, ona tvoja opaska o dizelu i benzincu je itekako tocna. Ja bi na tvom mjestu birao benzinca.
mrachni hajduk! is offline  
Old 16.07.2012., 14:24   #53
Vidiš da joj je Golf postao tijesan, to su sve ista klasa.

Ako je taj Tiguan pouzdan, tj. ako prijatelj na to nije slučajno naletio, odmah neka uzme.
frANZi50 is offline  
Old 16.07.2012., 14:29   #54
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Ma nije mi to uopće bitno, definitivno mi je potreban malo veći prtljažnik pa sam se raspitivala kod tog prijatelja što mi preporučuje da uzmem nakon prodaje golfa. Razmišljala sam o cifri od cca 70 t kuna. Onda mi on kaže: kad već svakako moraš uzeti kredit - bolje uzmi malo skuplji auto koji neće mnogo izgubiti na vrijednosti tokom narednih godina. Onda je spomenuo tog lika koji prodaje Tiguana i tako se rodila ta ideja.
Boldano vrijedi ako znaš za koliko ćeš točno prodati to što uzmeš. Naravno da je rabljeni auto star tri godine bolja kupnja u smislu gubitka vrijednosti jer je već pola izgubio, i dobiješ "fensi" model za manje para. No, onda imaš u igri i priču oko guma, goriva, svega već spomenutog, plus rizik kvara van garancije koji počinje odmah (ili za godinu dana ako je garancija 4 godine).

Realno, ako si mislila uzeti nešto od 70.000 kn na kredit, sumnjam da si tak bogata da si možeš priuštiti održavanje šatro terenca. Ako ti je samo prtljažni prostor važan, onda imaš puno povoljnijih i ekonomičnijih rješenja. Primjeri:

- Fabia karavan
- Clio karavan
- i30 karavan, ako još ima stari model, odlična kupnja ogromnog prtljažnika (evo, kolega iznad spominje..)

Tiguan, s druge strane, čak ni nema tako glomazan prtljažnik.

Mislim da tvoj prijatelj samo navija za što ogromniji i rastrošniji automobil, kao što bi većina muške publike napravila.
Gazda is offline  
Old 16.07.2012., 15:05   #55
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Vidiš da joj je Golf postao tijesan, to su sve ista klasa.

Ako je taj Tiguan pouzdan, tj. ako prijatelj na to nije slučajno naletio, odmah neka uzme.
Pa i30 karavan je autobus prema Tiguanu. Jesi se ti vozio u njemu? Nema tamo nista vise mjesta od Golfa. Dapace.

Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Mislim da tvoj prijatelj samo navija za što ogromniji i rastrošniji automobil, kao što bi većina muške publike napravila.
Tocno to.
mrachni hajduk! is offline  
Old 16.07.2012., 15:13   #56
Da ljudi, samo ste previdjeli ono što je Franci napisao - 100 kkn za 3 godine star auto? Pa to traže za 5-6 godina stare. Dakle teško da će biti na gubitku ako ga bude prodavala je r skuži da joj ne valja/odgovora/štogod
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 16.07.2012., 15:23   #57
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Pa i30 karavan je autobus prema Tiguanu. Jesi se ti vozio u njemu? Nema tamo nista vise mjesta od Golfa. Dapace.
Nisam, moguće. Međutim i30 karavan ima gepek 415 litara, a Tiguan 470l. Golf 5 karavan 505l, a Megane 2 karavan 520l. Tako da mi nije jasno koji je autobus.
frANZi50 is offline  
Old 16.07.2012., 15:38   #58
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Da ljudi, samo ste previdjeli ono što je Franci napisao - 100 kkn za 3 godine star auto? Pa to traže za 5-6 godina stare. Dakle teško da će biti na gubitku ako ga bude prodavala je r skuži da joj ne valja/odgovora/štogod
Ja sam to spomenuo, ali u kontekstu da bi mogao biti nekakav zajeb u pitanju i da je pitanje da li bi uopće našla nekog naivnog da kupi taj auto od nje...

Isto tako, ako je auto ok, zašto bi ga netko prodavao tako jeftino? Zašto ne bi izvukao bar malo više? Ne znam... nikad nisam vjerovao u jeftino i kvalitetno pa zato komentiram ovako
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 16.07.2012., 15:45   #59
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Da ljudi, samo ste previdjeli ono što je Franci napisao - 100 kkn za 3 godine star auto? Pa to traže za 5-6 godina stare. Dakle teško da će biti na gubitku ako ga bude prodavala je r skuži da joj ne valja/odgovora/štogod
Da, ali ima i drugi faktor - aj ti nađi nekog da ti da 100.000 kuna sam tak. I to za velikog benzinca kojeg kupuje od drugog vlasnika.

A standard pada, još će padati, a ako je suditi po zadnjih 10 godina, benzin teško da će biti jeftiniji. Ne bih baš dao lijevi testis da će ga prodati za te pare za mjesec dana. A ako ga proda za manje, onda stvar gubi smisao.

Osim gepeka, jedino šta taj auto nudi po meni je golicanje ega. A to traje par mjeseci a onda se navikneš pa si više nisi frajer, a troškovi ostaju. Ako ćemo razumno, uzeti 2-3 godine stari manji karavan za 70.000 kn ili novi manji karavan za 100-120.000 kn je razumniji odabir.
Gazda is offline  
Old 16.07.2012., 16:56   #60
Par ljudi je spomenulo da, ukoliko ti ne treba auto te klase, imaš jeftinijih rješenja i što se tiče same kupnje, a i troškova održavanja - i u pravu su... Najmudrije bi bilo uzeti neku Škodu Fabiu karavan ili slično.
Opet, cijena je više nego dobra i malo veću potrošnju goriva, guma i servisa anulirat ćeš upravo kod daljnje prodaje za nekih 5 godina. Pošto ti se auto očito sviđa najbolje da ga isprobaš, prespavaš i na kraju prelomiš između razuma i osjećaja...
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
Horsefly is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.