Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2008., 12:28   #81
možda ti se nakupio cerumen, ako ne prođe za par dana odi kod doktora na pregled i čišćenje uha..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 12:32   #82
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
možda ti se nakupio cerumen, ako ne prođe za par dana odi kod doktora na pregled i čišćenje uha..
cerumen? sto je to?? hvala unaprijed!
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 12:43   #83
prirodna smola koja se luči u uhu..
ja sam isprobao ovo i ok je..
http://www.montana-zagreb.hr/zdravlje/cervann.htm
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 12:47   #84
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
prirodna smola koja se luči u uhu..
ja sam isprobao ovo i ok je..
http://www.montana-zagreb.hr/zdravlje/cervann.htm
hvala Ivane!
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 12:48   #85
meni takvim pritiskom počinju upale uha. dan dva nakon što osjetim taj pritisak odem doktorici, i uvijek imam blagu upalu zvukovoda. odi nek ti gurne onu stvarčicu u uho i pogleda.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 13:08   #86
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
meni takvim pritiskom počinju upale uha. dan dva nakon što osjetim taj pritisak odem doktorici, i uvijek imam blagu upalu zvukovoda. odi nek ti gurne onu stvarčicu u uho i pogleda.
i kako se upala ljeci?? jeli to boli?
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 13:20   #87
šta jel boli? pregled? pa jel ti nitko nikad uši nije pregledao? ništa, ona samo malo posvijetli unutra, imaš osjećaj ko da ti je štapić za uši u uhu.
a liječi se tak da ti da kapi za uho, onda ih ti kapaš tri puta na dan nekoliko dana i to je to. iako mrzim to kapanje uha... škaklja i nije ugodno. ali sigurno nije bolno. ista stvar ti se događa kad se kupaš u moru i uđe ti vode u uho.

btw, kad sam bila mala imala sam baš jaku upalu uha i onda su mi to ispirali onom ogromnom špricom. e, to je neugodno! stoga, bolje odi prije nego ti se zavuče
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 13:24   #88
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
šta jel boli? pregled? pa jel ti nitko nikad uši nije pregledao? ništa, ona samo malo posvijetli unutra, imaš osjećaj ko da ti je štapić za uši u uhu.
a liječi se tak da ti da kapi za uho, onda ih ti kapaš tri puta na dan nekoliko dana i to je to. iako mrzim to kapanje uha... škaklja i nije ugodno. ali sigurno nije bolno. ista stvar ti se događa kad se kupaš u moru i uđe ti vode u uho.

btw, kad sam bila mala imala sam baš jaku upalu uha i onda su mi to ispirali onom ogromnom špricom. e, to je neugodno! stoga, bolje odi prije nego ti se zavuče
ne boli za sada nista... samo taj pritisak imam u uhu i to je sve... strah me nekako. ma kao mala (sa 5-6 godina) sam imala upale uha (ali sjecam se samo da su bile bolne ali ne da sam imala pritisak u usima...). idem popodne kod doktora, strah me
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:57   #89
Problem s uhom

prije nekoliko godina usi sam cistio s nekim nekvalitetnim stapicima, tako da sam u lijevo uho 'ugurao' svu tu prljavstinu. dan danas imam problema s tim uhom- slabije osjetim visoke tonove (normalno cujem, jedino kad sam u disku, na to lijevo uho osjetim da ne cujem sasvim dobro visoke tonove..no u normalnom zivotu sve je u redu)

isao sam kod istog doktora vec tri puta, a on mi uvijek tvrdi jedno te isto da s uhom nemam nikakvih problema - tj. izmisli mi pricu da je to zbog promjene tlaka u usima.

no, inace kad citim usi, na to lijevo-kad dublje ugurnem stapic, izvadim jako debelu prljavstinu..dok na drugom uhu je sve normalno. ........a po ljeti dok je vlaga, bas osijetim da je nesto u tom lijevom uhu (kao da se je ta psljavstina zadrzala) ..isao sam na testove sluha, sve je bilo u redu.

sta vi mislite u cemu je problem?
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:10   #90
hipohondrija? nemoj ovo shvatiti kao uvredu, to je normalna stvar.

mogao bi otici jos nekom doktoru, osim tog kom si vec isao - vise misljenja bolje ce ispasti rezultati

postoji i ona metoda, DOBROG ciscenja usiju sa onim nekim fisecima (koji se koliko ja znam mogu kupiti u Italiji) stavi se u uho, zapali i gori do pola ja mislim (ne mozes se zapaliti ili sl) izvuce svu prljavstinu - to bi svi trebali raditi ne samo ti, kazu da to tako dobro cisti usi da se poslije cuje i pad igle ma divota!
manubis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:27   #91
imaš toga i u dm-u za kupiti
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:47   #92
Quote:
manubis kaže: Pogledaj post
hipohondrija? nemoj ovo shvatiti kao uvredu, to je normalna stvar.
ne vjerujem da je to..jer ja na tom uhu fakat znam izvuci brdo debelog sloja prljavstine - vizualni dokaz, nije sad da i to umiščjam

Quote:
lady in red kaže: Pogledaj post
imaš toga i u dm-u za kupiti
jel znas kako se zove taj proizvod?
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 19:25   #93
cervann
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 19:45   #94
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
prije nekoliko godina usi sam cistio s nekim nekvalitetnim stapicima, tako da sam u lijevo uho 'ugurao' svu tu prljavstinu. dan danas imam problema s tim uhom- slabije osjetim visoke tonove (normalno cujem, jedino kad sam u disku, na to lijevo uho osjetim da ne cujem sasvim dobro visoke tonove..no u normalnom zivotu sve je u redu)

isao sam kod istog doktora vec tri puta, a on mi uvijek tvrdi jedno te isto da s uhom nemam nikakvih problema - tj. izmisli mi pricu da je to zbog promjene tlaka u usima.

no, inace kad citim usi, na to lijevo-kad dublje ugurnem stapic, izvadim jako debelu prljavstinu..dok na drugom uhu je sve normalno. ........a po ljeti dok je vlaga, bas osijetim da je nesto u tom lijevom uhu (kao da se je ta psljavstina zadrzala) ..isao sam na testove sluha, sve je bilo u redu.

sta vi mislite u cemu je problem?
Odi otorincu da ti ispere to uho, ne zajebaji se s tim štapićima, pliz.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 19:48   #95
Imas u bolnici ciscenje usiju gdje ti oni ispiru nekom vodicom sa metalnom spravicom.. ja sam to bila prije nekih 7-8 godina pa se ne sjecam detalja osim da je bilo malo bolno.. natiraj doktora da ti da uputnicu za to pa nek ti to onda rijese. Tako ako i nakon toga slabijes cujes ili ti nista nije, bar si na sigurnom
stella_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 10:00   #96
zadnja dva dana imam pritisak u ušima, ono kao kad ronim..sve što čujem, odzvanja. probala sam i onu foru začepit nos i zadržat dah i pritiskati>ništa...nije mi ovo normalno, 2 dana pritisak u glavi...kako da to riješim?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 22:33   #97
Ja sam osjecao pritisak u uhu dok nisam izvadio umnjak za kog nije bilo mjesta. Znam da ne pritisce uho, ali feeling je bio bas kao da je pritisak u uhu. Dakle: moze biti svasta.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 00:13   #98
Neugodno žarenje u uhu?

Prije tjedan dana mi se pojavilo neugodno žarenje u uhu. Ali baš nezgodno neugodno. I to samo u desnom uhu.
Kad dišem desna me strana grla peče i to peckanje prelazi na uho. Isto je i kad gutam kruću hranu, osjetim ako nisam dobro sažvakala kako me baš zgrebe na toj strani grla. Također mi je samo ta stran grla crvena i suha!?
Nedavno sam pila Novocef jer sam imala nekakvu bakteriju u mokraći, ali to je sad riješeno.
Primijetila sam također da mi se sluh otkako se to pojavilo, na to uho nekako iskrivio. Čujem zaglušenije i zvuk je tuplji nego na lijevo uho.
Inače nemam temperaturu, ne pušim (prestala sam prije par mjeseci) i stvarno ne znam što bi ovo moglo biti. Googlala sam, je l'.
Totalno sam zbunjena, a kod doktorice OPET stignem tek kad se vratim s puta
Ima tko nekakvu ideju? Da ne umrem od straha do povratka kući Il' da barem znam da ima rješenja ako se sutra probudim gluha
honeysuckle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 22:47   #99
Problemi s uhom zbog sinusa?

Opet sam u lošoj fazi sa svojim lijevim uhom

Čitam teme o upali sinusa, devijaciji septuma, ali nisam našla da je netko spominjao problem koji ja imam. Dakle, preklinjem za nekim savjetom šta više raditi!

Priča kreće prije godinu dana kad me uhvatila upala sinusa/alergija štoliveć... Doktorica mi je dala kuru antibiotika koje sam pila nekih desetak dana, i uz to kapi za nos. Inače me upala sinusa počasti dvaput godišnje, ali to prođe svojim tokom: inhaliram, iz nosa iscuri sve lijepo u raznoraznim bojama i poslije je sve u najboljem redu.

Taj put, u ljeto prošle godine, upala se nikako nije povlačila, nego je bivalo sve gore. Tolko da mi je lijeva strana lica bila roskasta i bolna pod dodirom. Lijevo uho mi se 'začepilo', kao kad se vozite autom po nekim brdima pa se uši začepe od tlaka. Kako upala nije prolazila, dobila sam novu kuru antibiotika za idućih mjesec dana.
Sinusi su se smirili, ali uho je i dalje ostalo začepljeno. Bila sam kod jednog otorinca, dobila sam Nasonex, stanje se malkice poboljšalo, ali nikako da se vratim na staro stanje.
Onda bi se opet totalka začepilo dok me tolko nije iziritiralo da sam potražila mišljenje drugog otorinca. Pretpostavio je da je problem u Eustahijevoj tubi. Dao mi je kombinaciju operila i nasonexa, te fluimukan za cuclanje.
Opet se uho malkice popravilo što znači da se s vremena na vrijeme kao otčepilo malo, ali nikada onak kak spada.

Onda jedne noći me probudila jaka bol u prsima pa sam se malo isprepadala i trk kod doktorice koja me ovaj put poslala kod pulmologa, na alergološka testiranja, vađenje krvi, ponovno kod otorinca koji me slao na CT sinusa, timpanometriju, audiometriju..
Dijagnoza je devijacija septuma koju je preporuka operirati. Ostali nalazi su u granicama normale.

Čitam ljude koji također imaju istu dijagnozu, ali se ja ne mogu prepoznati u tim simptomima Ja mogu normalno disati, meni iz nosa aspolutno ništa ne curi, niti mi se skuplja ikakav šlajm. A uho mi je i dalje zaštopano
Primjetila sam jednu čudnu stvar. Ona žuta smola u ušima - kod mene toga skoro pa nema

Specijalist mi je dakle preporučio operaciju septuma, ali sam pitala za alternativu. Uglavnom, potrebno je koristiti Nasonex, te nakon nekog vremena ponovno idem na audiometriju.

Uho je sad opet totalno u banani i opet sam užasno frustrirana zbog toga. Normalno dišem, nisam prehlađena, ma ne znam...
Da li je netko od vas imao takvih problema i što je učinio?
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 09:10   #100
Jesi li probala uho isprati ili zapaliti onaj papir koji izvlači taj vosak koji se dublje natalozi, naime to moraš imati, nikad nisam čula da netko nema vosak u uhu, to je normalno, a to zna uzrokovati i bolove i začepljenje uha, iako vidim da si bila kod dosta specijalista pa sumnjam da ti to već netko nije savjetovao

a ono začepljivanje uha je meni tako poznato i isto vezano uz sinuse ali kod mene to obično znači da imam nešto zadrzano u sinusu, pa kad to izadje vrati se nekako u normalu

ne znam, meni su savjetovali da grgljam kadulju i ispirem sinuse fiziološkom, meni pomogne sad da li je zbog toga ili slučajnost ne znam
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.