Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 14:58   #1
Montaža filma - software

Možda ovo nije dobar forum za topic, ali mi treba neki software za montažu videa s nekim boljim efektima. Kakvi se profi alati koriste? Ono što sam do sad koristio je Ulead, šta još ima?
Melkiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 16:49   #2
adobe premier je predobar za montirati! što podrazumjevaš pod bolje efekte? za efekte, adobe after effect je ok!
__________________
___________________________A______
ajvarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 08:41   #3
ok, zahvaljujem, no nemam iskustva u montaži (igrao sam se sa svojim kućnim clipovima) pa me baš zainteresiralo. No što se tiče efekata, koja je varijanta stavljanja dodatnih layera tj. umontiranja pozadina ili animacija. U čemu se to radi nakon što je animacija izrađena (u koji uopće format da snimam animacije za import?). Interesira me to jer se nas par skupilo, snimilo neki ... nešto ... pa sam se ja prihvatio toga da im spržim na dvd-e.
Melkiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:33   #4
Quote:
Melkiol kaže: Pogledaj post
ok, zahvaljujem, no nemam iskustva u montaži (igrao sam se sa svojim kućnim clipovima) pa me baš zainteresiralo. No što se tiče efekata, koja je varijanta stavljanja dodatnih layera tj. umontiranja pozadina ili animacija. U čemu se to radi nakon što je animacija izrađena (u koji uopće format da snimam animacije za import?). Interesira me to jer se nas par skupilo, snimilo neki ... nešto ... pa sam se ja prihvatio toga da im spržim na dvd-e.
Ulead Video Studio
Adobe Premiere
Sony DVD Architect
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 10:18   #5
Tko se u HR bavi montažom (mislim na firme, obrtnike ne na ustanove tipa ADU) i postoje li studiji za izradu specijalnih efekata ili je to sve na đemdo tipa poznam je jednog malog koji ti može nešto složiti doma...
Melkiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 15:28   #6
Ovisi kakav kompjuter imas. Preporucujem pro programe kao Avid ili Final Cut (na Mac-u). Ako imas slabiji kompjuter pokusaj premiere ili sony vegas.
__________________
Behind Communism, Fascism, behind all occupations and invasions lurks a more basic, pervasive evil and the image of evil was a parade of people marching by with raised fists and shouting identical syllables in unision.........
Gur is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 21:46   #7
Quote:
Melkiol kaže: Pogledaj post
Tko se u HR bavi montažom (mislim na firme, obrtnike ne na ustanove tipa ADU) i postoje li studiji za izradu specijalnih efekata ili je to sve na đemdo tipa poznam je jednog malog koji ti može nešto složiti doma...
Naravno da postoje... No cijene su vrlo visoke...To je rezervirano za profesionalce.Ali ako imaš kakvu svadbu za montirat to rade neke firmice koje se bave inače snimanjem takvih svečanosti.Kod nas postoje firme koje se bave isključivo izradom kompjuterskih efekata i animacija i koje su na svjetskoj razini.No to ima svoju cijenu.paprenu
DARSTUPRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:51   #8
Montiranje filmova, serija, spotova....

ovdje pišite sve o montiranju filmova (kako montirate, kojim programima radite i sl...)...
vramba_rtf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 21:00   #9
adobe premiere za pc,a moze i avid
final cut za mac...(studio 2 ako trebas za profi montazu,za amaterski,sto mi se cini da tebi treba-slabije inacice)
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 21:19   #10
adobe premiere i
adobe after effects (vise efekata i mozes izravno mjenjat film tipa napravit si blizanca il kamehameha kuglu)
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 21:47   #11
ja sam probala radit s Ulead VideoStudiom i nisam nešto ushićena. al dobro, ja sam amater ima tu na forumu onih kojima je to profesija pa će se, hopefully, javiti
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 18:20   #12
Sony Vegas je otprilike sve što vam treba. jednostavno i logično, a vrlo moćno

a na jubitou imate hrpu tutoriala


p.s. jel deplasirano gorovit jubito sad kad nema više Kire? osjećam se kao da vrijeđam uspomenu na njega
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 22:40   #13
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
ja sam probala radit s Ulead VideoStudiom i nisam nešto ushićena. al dobro, ja sam amater ima tu na forumu onih kojima je to profesija pa će se, hopefully, javiti
preporuka je kupit novi bug (ili sad od kojih mjesec,dva) i tamo fino ima tema naj 100 i nesto badava programa....cini mi se da ima par programcica za montazu...

od profi stvari,hm,jebiga,nema nego kupit mac pro i final cut studio 2...

samo je to malo preskupo za amaterske zezancije
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 07:54   #14
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
preporuka je kupit novi bug (ili sad od kojih mjesec,dva) i tamo fino ima tema naj 100 i nesto badava programa....cini mi se da ima par programcica za montazu...
Neće ići, to su većinom programi za prebacivanje iz jednog formata u drugi. Freeware NLE koji RADI kak spada, ima puno mogućnosti a istovremeno ne zahtjeva tri godine učenja i razvija se stalno ne postoji.
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 09:14   #15
Edius proffesional
&
Adobe Premierre Pro studio 2.0

----

ja se godinama bavim s montazom i snimanjem, tako da su ovo profesionalni programi koji dakako nisu besplatni
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 01:01   #16
http://www.imdb.com/board/bd0000020/threads/
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 10:30   #17
Pinnacle studio. Program je nevjerovatno lak za koriscenje a ima ogroman broj opcija za montazu i efekte.
milosd77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:12   #18
Sony Vegas Pro 8 je najbolji program za editiranje videa....
KontraTech is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 02:21   #19
Premiere Pro za edit, a za specijalne efekte After Effects.
redrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 12:37   #20
Lightbulb znam sve kao montaža

Quote:
Melkiol kaže: Pogledaj post
Tko se u HR bavi montažom (mislim na firme, obrtnike ne na ustanove tipa ADU) i postoje li studiji za izradu specijalnih efekata ili je to sve na đemdo tipa poznam je jednog malog koji ti može nešto složiti doma...

eee mogu ti ja neš sontirati ak ti nekaj trebaa..........sam reci pa ćemo se dogovoriti
mholje16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.