Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2023., 10:52   #6101
Quote:
little poison kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...
Kod mene je malo drugacija situacija ali vjerujem da ce mi netko od vas moci dati bilo kakav savijet jer ja sa Epilepsijom bas i nemam pretjeranog iskustva.
Uglavnom radi se o djetetu sa PP koji ima epi...redovito ide na EEG koji je relativno ok od terapije pije Depakine Chrono u granulama 2x 750 mg ali unatoc terapiji on i dalje s vremena na vrijeme i dalje ima napade.
Dali je to uobicajeno ili da ipak trazimo novu terapiju ili mozda da ovu pojaca.
kao sto sam vec rekla u pitanju je dijete sa posebnim potrebama koje nazalost nema razvijen govor pa nam i to takodjer otezava sve....
bila bih zahvalna na bilo kojem savijetu
Možda bi bilo bolje da idete u neurologa da korigira terapiju, možda je pojaca ili doda novi lijek. To je procjena neurologa. Ocito ta terapija nije dovoljna jer ne bi smjelo biti napadaja.
Sretno
__________________
Nije život kratak,
nego se mi kasno sjetimo živjeti
Despi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2023., 11:36   #6102
Quote:
Despi kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo bolje da idete u neurologa da korigira terapiju, možda je pojaca ili doda novi lijek. To je procjena neurologa. Ocito ta terapija nije dovoljna jer ne bi smjelo biti napadaja.
Sretno
Trazili smo uputnicu od lijecnika opce prakse pa cemo ga poslije blagdana naruciti,i meni nema logike da unatoc terapiji barem 1x tjedno bude ali zna biti i koji vise.
Ponekad bude samo kao pocetak,trzne ukoci se i za koju sekundu ga popusti ali zna biti i koji jaci.

Najveci nam je problem sto nam on nazalost ne moze nista reci (decko od 17 god. je u pitanju).
__________________
Start the day with a smile, it irritates people
little poison is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 14:32   #6103
Quote:
little poison kaže: Pogledaj post
Trazili smo uputnicu od lijecnika opce prakse pa cemo ga poslije blagdana naruciti,i meni nema logike da unatoc terapiji barem 1x tjedno bude ali zna biti i koji vise.
Ponekad bude samo kao pocetak,trzne ukoci se i za koju sekundu ga popusti ali zna biti i koji jaci.

Najveci nam je problem sto nam on nazalost ne moze nista reci (decko od 17 god. je u pitanju).
Obzirom da sam i sama trenutno u nekom pogorsanju bolesti, htjela sam pozuriti kontrolni pregled da vidimo sto trebam mjenjat. Medutim su me odbili i rekli zasto nisam isla na hitnu nakon GM. Ujedno su me posavjetovali da LOM moze izdati C2 uputnicu.
Meni kao laiku zvuci da bi definitivno trebali otici na pregled jer terapija nije dostatna. Obzirom da zivim s espi dugi niz godina i koristenjem razlicitih lijekova stvarno moze proc dosta dok se ne ustabili terapija.
epika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 14:37   #6104
Ujedno bi imala pitanje ima li nekog tko koristi kontratepciju a ima epi? Je li ima netko da je koristio spiralu mirenu i da je imalo utjecaja na epi? Ili bilo koje drugo iskustvo s hormonalnom terapijom? Uskoro ce mi mozda nesto trebat u menopauzi pa da hnam sto mogu ocekivati. Od onog da se ginekolog i neurolog medusobno usaglase nema nista, skuzila sam i kroz svoje tri trudnoce.
epika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 10:24   #6105
Ja koristim zadnjih nekoliko mjeseci kontracepcijske Drovelis, super se osjećam, jako su mi pomogle tijekom menstruacije i nemam problema a epilepsijom tada
__________________
“To the stars who listen — and the dreams that are answered.”
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 10:25   #6106
Pitanjce - koristi li netko dodatke prehrani ginseng, rhodiola rosea ili 5htp?
__________________
“To the stars who listen — and the dreams that are answered.”
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 13:41   #6107
Pitanjce - Radi li još u poliklinici Dijagnostika 2000 neurologica Branka Marušić?
__________________
Moja telenovela
____________________
𝓨𝓸𝓾'𝓻𝓮 𝔀𝓸𝓻𝓽𝓱 𝓽𝓱𝓮 𝔀𝓱𝓸𝓵𝓮 𝓭𝓪𝓶𝓷 𝓫𝓾𝓷𝓬𝓱 𝓹𝓾𝓽 𝓽𝓸𝓰𝓮𝓽𝓱𝓮𝓻 - 𝓝𝓲𝓬𝓴 𝓒𝓪𝓻𝓻𝓪𝔀𝓪𝔂(𝓣𝓱𝓮 𝓖𝓻𝓮𝓪𝓽 𝓖𝓪𝓽𝓼𝓫𝔂)
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 10:46   #6108
Lamotrigin - osip

Pozdrav svima,

Uvodimo Lamotrigin, navodno bi trebali paziti na pojavu osipa. Zna li tko kako izgleda taj osip?
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 11:21   #6109
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Uvodimo Lamotrigin, navodno bi trebali paziti na pojavu osipa. Zna li tko kako izgleda taj osip?
Ja sam ga dobila, par dana nakon uvodjenja terapije. Meni je bio po cijelom tijelu, najvise po prsima i nogama. Budu crvenkaste/roze flekice. Ne mogu se sjetit, al mislim da ne svrbe.

Sretno
archduchess is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 13:44   #6110
Quote:
archduchess kaže: Pogledaj post
Ja sam ga dobila, par dana nakon uvodjenja terapije. Meni je bio po cijelom tijelu, najvise po prsima i nogama. Budu crvenkaste/roze flekice. Ne mogu se sjetit, al mislim da ne svrbe.

Sretno
Hvala!
Brinem se jer ponekad zna imati urtikariju pa ako bukne sada, hoce li to biti od lamotrigina ili neceg drugog
Evo kako izgleda urtikarija:

urtikarija
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 10:20   #6111
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Hvala!
Brinem se jer ponekad zna imati urtikariju pa ako bukne sada, hoce li to biti od lamotrigina ili neceg drugog
Evo kako izgleda urtikarija:

urtikarija
Sorry, tak sad vidim. Znat ces, drukciji osip bude od lijeka. Drzim ti fige da ga ne dobijes!

Ja sam se morala vratiti keppri. Nova neurologica bi da probam opet, dosta sporije uvodjenje nego prvi put ali nekako nemam nade da bi ovaj put funkcioniralo. Ona kaze da ljudi cesce dobiju osip ako se lamotrigin uvede prebrzo.
archduchess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 13:46   #6112
Quote:
archduchess kaže: Pogledaj post
Sorry, tak sad vidim. Znat ces, drukciji osip bude od lijeka. Drzim ti fige da ga ne dobijes!

Ja sam se morala vratiti keppri. Nova neurologica bi da probam opet, dosta sporije uvodjenje nego prvi put ali nekako nemam nade da bi ovaj put funkcioniralo. Ona kaze da ljudi cesce dobiju osip ako se lamotrigin uvede prebrzo.
Hvala! Je, pomalo se uvodi, svaka dva tjedna povecavanje doze. Valjda ce bit ok
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 07:42   #6113
Test.
Derbent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 07:55   #6114
Uh, evo po prvi put pisem ispovijed. Imam parcijalnu Epi, nijedan lijek mi ne djeluje, pio Tegretol, Zonisamid, Lakozamid i sad se spremam prijeci na Phemiton. Prilicno sam ocajan jer se borim s bolescu koja uopce ne reagira na lijekove i imam je vec 25 god, a star sam 56. Nema pravila, znam imati 3 velika napada u 20 dana a zna proci i 10 mjeseci bez napada, pa onda opet. Nema sto sve nisam pored tableta probao, cajeva svakakvih od travara, nula bodova. EEG mi je prije bio los, nedavni i EEG i CT su mi po prvi put oba bili dobri, ali niti 2 tjedna nakon tih nalaza eto velikog napada, znam da se i sa dobrim CT i EEG moze imati napadaj, iako mi je to cudno. Jako sam umoran i ocajan nakon svih ovih 25 god. borbe, zna li tko mozda nekoga tko ima nekakav efikasan prirodan lijek za izlijecenje EPi? Znam da sad trazim previse, ali ocajan covjek se i za slamku hvata! Hvala!!
Derbent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 14:21   #6115
Quote:
Derbent kaže: Pogledaj post
Uh, evo po prvi put pisem ispovijed. Imam parcijalnu Epi, nijedan lijek mi ne djeluje, pio Tegretol, Zonisamid, Lakozamid i sad se spremam prijeci na Phemiton. Prilicno sam ocajan jer se borim s bolescu koja uopce ne reagira na lijekove i imam je vec 25 god, a star sam 56. Nema pravila, znam imati 3 velika napada u 20 dana a zna proci i 10 mjeseci bez napada, pa onda opet. Nema sto sve nisam pored tableta probao, cajeva svakakvih od travara, nula bodova. EEG mi je prije bio los, nedavni i EEG i CT su mi po prvi put oba bili dobri, ali niti 2 tjedna nakon tih nalaza eto velikog napada, znam da se i sa dobrim CT i EEG moze imati napadaj, iako mi je to cudno. Jako sam umoran i ocajan nakon svih ovih 25 god. borbe, zna li tko mozda nekoga tko ima nekakav efikasan prirodan lijek za izlijecenje EPi? Znam da sad trazim previse, ali ocajan covjek se i za slamku hvata! Hvala!!
Toga nazalost nema. Nekim ljudima promjena prehrane zna pomoci s napadajima (prelazak na keto dijetu), ne znam jesi li to probao.
Vezano za lijekove, jesi uvijek bio na monoterapiji ili ti je neurolog dao i kombinaciju lijekova u nekom trenu?
archduchess is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2024., 12:10   #6116
Quote:
archduchess kaže: Pogledaj post
Toga nazalost nema. Nekim ljudima promjena prehrane zna pomoci s napadajima (prelazak na keto dijetu), ne znam jesi li to probao.
Vezano za lijekove, jesi uvijek bio na monoterapiji ili ti je neurolog dao i kombinaciju lijekova u nekom trenu?
A sto su ti veliki napadaji, ako imas parcijalnu epi? Nisam bas razumjela, parcijalni te muce il veliki napadi-kad gubis svijest? Pouzdani prirodni lijek ne znam, nisam bas ni probala. A mozd i postoji samo mi ne znamo.
Obzirom da sam iz grupe epi koj je farmakorezidentna. Prosla kao i vi lijekova, uvijek sam bila na duo terapiji-nikad epi u kontrolu.
Ono sto za keto djetu mogu reci, mada sam na njoj bila zbog kila a ne zbog epi.
Nisam pod djetom imala parcijalne, ali nisam imala energije za normalno funkcioniranje.
A dajte mi recite je li se druite postulata, spavanje hrana, izbjegavanje stresa?
epika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.