Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2009., 15:11   #141
ja se ni ne sjećam više kako je moj izgledao

al dobio sam 1000 eura. uzeo ga neki lik preko oglasnika.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 15:40   #142
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 20:50   #143
ne znam jel cica veštica naš(la)o vrijednost,pa evo mala pomoć.Predpostavljam da je mislio na ovaj zlatnik od 33,44 g. To je lijep zlatnik što se tiče težine,al cijena će ovisiti o seriji i količini u opticaju

http://www.pandaamerica.com/subcateg...ateg=128&grp=1


Uporedbe radi,belgijski zlatnik,kojeg ima u nas ponešto u opticaju,i koji je iz sličnog vremenskog perioda,ali od 6,45 g. vrijedi cca 50% više od vrijednosti samog zlata.

http://www.pandaamerica.com/details....grp=1&categ=15

BTW,u nas je zlatnike malo teže plasirati,treba ići do austrijske burze.

Eto cico,nađi svoj zlatnik na ovim stranicama i onda gugliraj za cijenu,ako je nema na sajtu.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 00:47   #144
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
ja se ni ne sjećam više kako je moj izgledao

al dobio sam 1000 eura. uzeo ga neki lik preko oglasnika.
Djedovi su nam krv pišali da steknu neku imovinu a sad svi jedva čekaju da to rasprodaju
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 12:34   #145
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Djedovi su nam krv pišali da steknu neku imovinu a sad svi jedva čekaju da to rasprodaju
oces mi ti onda platit školarinu za fax???
cica veštica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:06   #146
Quote:
cica veštica kaže: Pogledaj post
oces mi ti onda platit školarinu za fax???
Jel njima bilo lakše zaradit novac nego nama danas?

Valjda su si te poslove nasli preko interneta. Pa su otisli autom u ambasadu po vizu i online rezervirali karte za Concorde, prvu klasu naravno. Mobitelima su se svakodnevno culi sa obitelji. Tamo su imali smještaj u prvoklasnom hotelu gdje su imali doručak i večeru, a ručali su na poslu u obližnjem vrhunskom restoranu...
Nisu ni znali jel zemlja ravna ili okrugla, kamoli gdje putuju, nisu ni znali za aute ni avione. Putovali su brodom gladni i bosi najnize klase mjesec dana. Morali su stalno paziti da ih netko ne opljačka ili ubije. Spavali su poderani u nekakvim šupama... Mog su prapradjedu ubili u USA.

Odi radit ljenčugo jedna.

Pišem ovo najviše zbog nekih iz okolice koji jedva čekaju da im neko crkne pa da mogu zemlju rasprodat, sanjaju o tome cijeli život
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:46   #147
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Jel njima bilo lakše zaradit novac nego nama danas?

Valjda su si te poslove nasli preko interneta. Pa su otisli autom u ambasadu po vizu i online rezervirali karte za Concorde, prvu klasu naravno. Mobitelima su se svakodnevno culi sa obitelji. Tamo su imali smještaj u prvoklasnom hotelu gdje su imali doručak i večeru, a ručali su na poslu u obližnjem vrhunskom restoranu...
Nisu ni znali jel zemlja ravna ili okrugla, kamoli gdje putuju, nisu ni znali za aute ni avione. Putovali su brodom gladni i bosi najnize klase mjesec dana. Morali su stalno paziti da ih netko ne opljačka ili ubije. Spavali su poderani u nekakvim šupama... Mog su prapradjedu ubili u USA.

Odi radit ljenčugo jedna.

Pišem ovo najviše zbog nekih iz okolice koji jedva čekaju da im neko crkne pa da mogu zemlju rasprodat, sanjaju o tome cijeli život
da, seljačino prepotentna, meni je savršeno.. roditelji me financiraju i plaćaju fakultet, već 10 godina studiram, uživam, zabavljam se, kupili su mi već 3 nova auta jer svaki sjebem, a zlatnike prodajem da bi imala za drogu, majmune jedan!
i jebe mi se što su tvog prapradjedu ubili. meni je moj ostavio zlatnike.
cica veštica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 17:09   #148
bemti, šta je ovo...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 18:00   #149
Rasprodao si djedovinu, sada trpi gnjev kostiju predaka.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 18:05   #150
a eto, majmun se osjetio pozvanim pametovati i moralizirati.
cica veštica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 10:49   #151
Gledam i čudim se gdje su moderatori!?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 11:12   #152
pa dobro jesi prodala vise te zlatnike?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 12:41   #153
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Rasprodao si djedovinu, sada trpi gnjev kostiju predaka.

BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:08   #154
Quote:
cica veštica kaže: Pogledaj post
a eto, majmun se osjetio pozvanim pametovati i moralizirati.
Ti svojim unucima ostavi svoju pamet ak već nećeš zlatnike . Valjda će za 100 godina i certifikate na long i short pamet izdavat ameri . Tvoja bi bila 999 čistoće .
bram is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:55   #155
dajte ljudi koji vam je kurac? jel ovo podforum Gospodarstvo ili Moralna nacela i zakoni? Ajde svi na religiju i pustite zenu neka proda ako zeli.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:49   #156
ajde ljudi pa po prirodi jeste da ljudi trguju .pa zato kazem ako imate zlatnike i ako se dogovorimo oko cijene kupujem ,,,,ma moze i srebro ,,,,voli vas andmar
andmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 15:19   #157
Bok,

čitam o zlatu i imam jedan prijedlog ..

Ja sam iz inozemstva .. i kad-tad dodjem u ZG .. i ako bi netko volio da donesem "nešto" tog samnom (naravno sa svim potrebnim certifikatima koje se dobije kod kupnje zlata) možemo da se dogovorimo ..

Za pitanja i sve što vas interesuje .. [email protected]
kripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 21:35   #158
Quote:
dioptrija1 kaže: Pogledaj post
Imam malo novaca na banci koje želim uložiti. Ne zanimaju me dionice ni fondovi, jer smatram da je sve to vrlo nesigurno ulaganje, a želim ih ipak zaštiti od pada vrijednosti. Zanima me kupovina, zlata, platine ili drugih plemenitih materijala. Može li me netko uputiti kako se to radi, da li preko hrvatskih banaka, brokera ili sl. Može li se zlato kupiti direktno u inozemstvu(švici). Da li kupovati zlato pa ga zabetonirati u podrum kuće :-), ili kupiti samo vrijednosni papir koji dokazuje vlasništvo. Molim mišljenje i savjet iskusnih i dobroinformiranih forumaša.
Trenutno je cijena zlata pre visoka da bi sad zlato kupovala..!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 23:49   #159
Quote:
dioptrija1 kaže: Pogledaj post
Nazvala sam ih, postoji mogućnost da kupim zlato u Sloveniji, pa da ga ostavim tamo u sefu. ili da ga švercam doma :-(. Kod prodaje zlata, ista procedura. Da li netko zna kakvo je stanje u Hrvatskoj? Da li se očekuju promjene po pitanju regulacije prometa zlatom i drugim metalima?
Evo alternative, provjereno i sigurno:
To uopce nije komplicirano. Otvoris racun u goldmoney http://goldmoney.com?gmrefcode=uskok gdje mozes kupiti zlato po svjetskoj cijeni plus 2 do 3 % marze. Prodati ga mozes u svako doba po svjetskoj cijeni (spot price) a novac ti se deponira na racunu u 5 svjetskih valuta, americkom i kandskom dolaru, svicarskom franku, euru i japanskom yenu. Taj novac se moze prebaciti na tvoj tekuci racun bilo gdje zivis ili ga mozes drzati na godmoney racunu, idealno ako imas namjeru trgovati sa zlatom. Jasno, sve transakcije su izvodive preko interneta.

Zivimo u globaliziranom svijetu i nepotrebno se je ogranicavati samo na mogucnosti zemlje u kojoj zivis.
__________________
http://goldmoney.com?gmrefcode=uskok
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 10:21   #160
ne kužim kako netko tko sebe smatra ozbiljnim uopće razmišlja o plaćanju nekih 30 % ibera na cijenu zlata...
trenutno se u HR zlato može kupiti legalnim putem nešto malo nepovoljnije nego u deželi. samo treba proučiti materiju.
teka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.