Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2009., 21:13   #1
MS Office - Q&A - zbirna tema (Word, Excel, PowerPoint...)

Molim vas može li mi netko pomoći?

Trebam numerirati stranice u wordu, ali na način da mi numeracija počinje od treće stranice, na koji način da to napravim?

Jer svaki put kad počnem word mi automatski kreće od prve stranice tako da ne znam na koji naćin da mi stranica broj 3 zapravo bude stranica numerirana stranica broj 1.
windwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 22:59   #2
evo, mislim da će ti ovo pomoći

http://www.ic.ims.hr/office/word2003/word33.html
__________________
No chains around my feet but I'm not free.
Soul_Rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 22:29   #3
Quote:
Soul_Rebel kaže: Pogledaj post
evo, mislim da će ti ovo pomoći

http://www.ic.ims.hr/office/word2003/word33.html
ja sam sljedio ove naputke, i numerira mi s brojem 1 samo tu četvrtu stranicu (meni treba da pocme numerirati od 4 str. do kraja), a on meni numerira sa 1 samo četvrtu stranicu????

jesam ja glup?? ili tu nesto nedostaje
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 22:31   #4
ginem već cijelu vecer da označim stranice u Diplomskom, počevši od 4 str. sa brojem 1 i neide mi nikako...hebo upute kad imam malen IQ
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 08:38   #5
Stavi prvu stranicu - doplomski i ostalo - u jedan dokument, Sadržaj u drugi i Sažetak u treći i riješio si problem Ostane ti od 4te stranice na dalje pa možeš početi s brojem 1 od 4te stranice. Najjednostavnije rješenje. Ne moraš se zajebavati s prijelomom.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 09:18   #6
Evo:

http://uploading.com/files/349c6d6m/a.zip/

Tu ti je dokument s prve 3,4 stranice bez brojeva, a kasnije počinje od 1. Na dnu su uputstva kako se to napravi.

Ali možeš iskoristiti ovaj dokument, samo copy-paste unutra i riješio si problem.

Ova ideja s različitim stranicama nije dobra jer osim što imaš više dokumenata za jedan tekst, ne možeš automatski izvući sadržaj, kazalo, namučiš s s naštimavanjem printa ovisno ako je paran/neparan broj stranica i slično.
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:38   #7
MS Office - Q&A - zbirna tema (Word, Excel, PowerPoint...)

U wordu sam napisala tekst i smanjila sam na font3 i povukla marginu 2,5cm tako da dobijem male salabahtere u stupcu.Posto imam vise stupaca, sada bih te sve stupce stavila jedan do druga sve na jedan papir.


Zadnje uređivanje ana-horvat : 22.01.2010. at 16:45.
ana-horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 17:02   #8
pogledaj ovdje:
http://www.ic.ims.hr/office/word2003/word49.html
CRonaldo-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 17:43   #9
a možeš i sama napraviti tablicu, sa nekih 4 ili 5 stupaca, i onda samo copy/paste i Print
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:36   #10
Ani-horvat,
Obilježite Vaš tekst, pa na glavnom meniju idite na Format, pa na Colums. Tu odredite koliko Vam kolona treba.
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 12:01   #11
Quote:
MatejScorp13 kaže: Pogledaj post
a možeš i sama napraviti tablicu, sa nekih 4 ili 5 stupaca, i onda samo copy/paste i Print
i ja sam za ovu opciju
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 13:39   #12
Pa samo označiš cijeli list i odrediš si koliko kolona želiš... najjednostavinije
Marious1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 13:42   #13
Quote:
Marious1011 kaže: Pogledaj post
Pa samo označiš cijeli list i odrediš si koliko kolona želiš... najjednostavinije
veome pametan odgovor, pa da zna to napravit i da zna gdje se to odabere koliko kolona želiš mislim da nebi ni otvarala temu na forumu!!!
CRonaldo-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:01   #14
MS Office - Q&A - zbirna tema (Word, Excel, PowerPoint...)

Pozz svima,
Zanima me ima li excel mogućnost baze podataka.Heh,neznam jesam li se dobro izrazio.U biti trebao bih napraviti nešto tipa kada ukucaš evidencijski il neki broj,da ti on izbaci artikal pod tim brojem,ili cak bolje kad ukucas pocetno slovo artikla da izbaci sve pod tim slovom.Uffff,koliko tipkanja u jednom cugu.Ima li excel takovu mogućnost???
flagito is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:25   #15
Ma naravno da može, excelu je samo nebo granica, no nisi opisao kolike su tvoje "granice" sa excelom, pa neznamo gdje je početak. (vlookup, hlookup, auto filteri,....ostale funkcije i petlje, VBAcodovi, jel ti to sve nepoznanica ili možda nije).

- ako ti je sve ovo totalna nepoznanica teško će to ići ovdje (za početak nauči autofiltriranje, najbrže za naučiti a riješava dosta tvog upita)

- označi sve kolone odi na DATA/FILTER i poigraj se malo sa dugmićima od filtera
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.

Zadnje uređivanje fooreest : 21.04.2010. at 21:38.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:39   #16
Quote:
fooreest kaže: Pogledaj post
Ma naravno da može, excelu je samo nebo granica, no nisi opisao kolike su tvoje "granice" sa excelom, pa neznamo gdje je početak. (vlookup, hlookup, auto filteri,....ostale funkcije i petlje, VBAcodovi, jel ti to sve nepoznanica ili možda nije).

- ako ti je sve ovo totalna nepoznanica teško će to ići ovdje (za početak nauči autofiltriranje, najbrže za naučiti a riješava dosta tvog upita)

- označi sve kolone odi na DATA/FILTER i poigraj se malo sa dugmićima od filtera
...mmmm da...nisam bas neki sa excelom...sve mi je to prilicno nepoznato...ok,probam se poigrati s time...thx
flagito is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:50   #17
Flagito!
Na ovoj stranici imaš sasvim pristojan tutorial. Možda pomogne.
http://www.ic.ims.hr/office/excel2003/excel38.html
zubagonivincenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 00:19   #18
Word, neugodnjak

Okej, nepismen sam. Išao sam dodati Index i završio s cijelim dokumentom prepunim ovoga http://i42.tinypic.com/13zanwp.jpg

Kako to gasim?
ludvigopcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 00:25   #19
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 00:31   #20

Hvala
ludvigopcija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.