Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2013., 18:34   #2301
Poštovanje!
Ima li itko tko ima iskustva sa bojenjem Garnierovom Color Naturals 6 i Garnierovom Color Naturals 5?
Naime, imam tamno smeđu kosu ne bojanu, tople sam puti i nemam pretjerano crveni odsjaj kose, neki normalni rekla bih, ni pepeljast niti crven...i htjela bi posvijetliti kosu negdje dvije nijanse ili jednu ali da NE vuku na crveno niti na narančasto!
Pošto imam dosta dugu kosu trebale bi mi 3 Garnierove boje za prekriti cijelu kosu, i mislila sam u omjeru dvije ove šestice i jedna ova petica.
Ako se netko bojao njima ili zna kako ispadaju na kosi i koji odsjaj imaju, jesu li pre tamne, svijetle, lijepe ili ne...molim vas nek mi odgovori.
Hvala
ili ako netko zna kako iz te moje tamno smeđe dobiti ovakvu kosu, koju boju, pramenove i to...pls savjet
Hvala
wertzui is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 19:19   #2302
Slika i moja boja od prije 2 god. Ne znam što mi je bilo i puklo mi je da se ofarbam u smeđu nakon 6 god farbanja u crveno.. Dečku sam zadala hrpu problema sa riješavanjem crvenog pigmenta XD. Uglavnom faza nije dugo trajala i ako mi je boja bila lijepa, jednostavno si to nisam bila JA, i vratila sam se u crveno XD.

Jehana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 00:48   #2303
Pozdrav..
trebao bi mi samo mali savjet.. koja farba je kvalitetna za smedju kosu? Nisam puno zahtjevna niti mi je bitno tocno pogoditi neku nijansu. Zelim samo da mi kosa djeluje koliko toliko prirodno, da je sjajna i zdrava.

Ranijih godina sam koristila Lorealov Casting i obozavala sam ga, kosa mi je bila savrsena, sjajna i nisam uopce znala sto su ispucali vrhovi. Ali nesto mi nije dalo mira i htjela sam se posvijetliti. To mi je naravno bila najveca greska. Kada sam vidjela koliko muke imam sa ispucalim vrhovima i izrastom odlucila sam se vratiti na sveoj Loreal. Medjutim, kosa mi je nakon nekog vremena pocela strasno opadati. Frizerka mi je tada zabranila da koristim Lorealove farbe jer kaze da kod nas dolaze sa sumnjivih mjesta (inace sam iz Mostara). Nakon toga sam uzela Syoss 5.0. Nijansa je divna, ali kosa mi je uzasno suha i ne mislim je ponovno koristiti.
?
Nadam se da imate neki koristan savjet za mene, barem dok ne nadjem vremena i zaputim se preko granice po Loreal Ima li netko iskustva sa Wellatonom
accra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 19:16   #2304
Quote:
Brainy Disorder kaže: Pogledaj post
Nije bilo te koju sam htjela pa sam na kraju uzela Palette Deluxe Intensive Oil Care Color 760 Dazzling brown


Prezadovoljna sam s bojom . Prošlog tjedna mi je bilo drugo farbanje i boja je predivna. Doduše, dosta drugačija nego na kutiji (ali to je uvijek tako ). Ispala mi je predivna tamnosmeđa s crvenkastim odsjajem na suncu (ja i inače imam dosta crvenog pigmenta u kosi) pa ako netko traži baš takvu boju, toplo preporučujem.

Kosa mi je sad već prošla dužinu do kopčice grudnjaka i ima je stvarno puno jer je poprilično gusta, ali dvije kutije su mi još uvijek dovoljne.
Nedavno je ta boja bila i na sniženju u KTC-u. Mislim da je bila nekih 23 kn, tako nešto... Možda je još uvijek na sniženju .
Brainy Disorder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 13:14   #2305
koju boju da kupim da mi ne vuce nakon par pranja na crveno? zelim tamno tamno smedju boju.... što mislite recimo o palette deluxe 800 (dark brown), kakve su uopce palette boje? hvala
GoSSipGirl- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 13:38   #2306
Quote:
GoSSipGirl- kaže: Pogledaj post
koju boju da kupim da mi ne vuce nakon par pranja na crveno? zelim tamno tamno smedju boju.... što mislite recimo o palette deluxe 800 (dark brown), kakve su uopce palette boje? hvala

Ja sam koristila tu palette deluxe dark brown i otišla je na crno i nije se nimalo ispirala, ali imala je od početka bakreni odsjaj koji se nije čudno ispirao, već je bio postojan. To ovisi očito i o tvom prirodnom pigmentu na kaj će ti povuć. Meni taj odsjaj nije smetao jer se na fotkama nije kužio, samo se na suncu vidjelo. Inače, ne znam koja je tvoja boja trenutno, ali te palette ti vuku dosta na tamno pa možda da probaš s nekom svijetlijom nijansom pa ti ona onda bude tamnosmeđa... Ova će ti ispast crno, meni je tako ispala na moju svijetlosmeđu.

Od palette sam koristila još 3linije, čak i onu mousse, ali sve su povukle na crno. Od njih mi je jako ispadala kosa i malo su je oštetile. Jedino mi garnier color sensation nije povuklo na crno. Koristila sam ovu nijansu 4.0 tzv. deep brown i ta mi je ispala tamnosmeđe i to je jedina koja mi nije povukla na crno. Jedino kaj joj zamjeram jest to kaj mi se nakon prvog pranja počela ispirati i povukla je neki zlatni odsjaj, a to se meni nije sviđalo. Inače, kosa mi je bila jako zdrava i nije ispadala kao nakon palette. Dat ću još jednu šansu nekoj drugoj nijansi iz te linije pa bumo vidjeli bude li se opet ispirala.
la reine margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 15:40   #2307
jel ima kod nas za kupiti Loreal Casting 713 nijansa. na njihovoj stranici za hrv trziste nema a nisam sigurna da sam ju vidala u ducanima, pa ako neka zna molim da mi napise.
to je ova http://www.qperfumaria.com.br/media/...199047_5_3.jpg
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 08:03   #2308
i jos jedna stvar me zanima. znaci koju god svijetlo smedu farbu za kosu kupim uvijek ispadnem tamna. jel to do blajha kojeg sam svojevremeno stavljala na glavu ili do cega? citala sam da bi trebala kupovati tamno plave boje za kosu da bi mi ispalo svijetlo smede, jel to istina?
kakva su vasa iskustva vi koje imate ispod blajh? koju bi boju preporucile da ispadne svijetlo smede?
s tim da sam se vec farbala preko blajha 4 puta u smede, nije da mislim farbat direkt na blajh.
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 16:17   #2309
pozdrav
da vas pitam
frizerka mi je stavljala na kosu dvije blajh kupke da bi bila plava,i bila sam 5 dana nije mi se sviđalo i ona me ofarbala u smeđe,kao neki preljev,sad se on isprao i ja bi se htjela ofarbati u tamno smeđe ali sama doma. no ona mi je rekla kako se još dugo neću moći farbati sama jer će mi kosa pozeleniti,hoće li stvarno?
evo kako sad izgleda
nisam se farbala od 1. mjeseca pa imam izrast

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...16800390_n.jpg
LilieMarlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 01:29   #2310
pozdrav.... imam crnu kosu već godinamaaaaa i sada bi htjela u smeđu pa ne znam da li je pametno blajhat ili kaj...jel ima netko da je radio tako i koliko puta je bilo potrebno...znam da nije svaka kosa ista ali odprilike me zanima ....
Jasna79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:02   #2311
curke upomooc !!!!

svoju prekrasnu, zdravu smede-crvenkastu kosicu sam isla bojati palete tamno smedom bojom (jel radi promjene) i ispala mi je CRNA KO CADA !

pliz, pliz dajte neki savjet kako da dodem do neke svijetlo cokoladne boje (to mi je prirodna boja kose) znam da trebam blajhat, samo ne znam hoce li mi to blajhanje ista pomoc i hoce li mi unistit jako kosu (rijetko se farbam, imam jako gustu, dugu kosu i nisam se nikada blajhala) ?? isla bi naravno kod frizerke, al tek kroz nekih 2-3 tj. da mi se kosa oporavi jer me strah da mi nakon tog farbanja blajh ne pozdere kosu

dakle pitanje je: hoce li mi blajh pomoci i hoce li mi jako unistit kosu ? i dali bi (nakon blajhanja) mogla doci do neke svijetlo cokoladne boje i onda se nikad necu farbat, samo cu stavljat takav preljev

e i da..imam dosta crveni pigment ne znam jel to ima ikakve veze.. molim vas cim prije odgovorite jer sam ocajna
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:21   #2312
Quote:
pikol1911 kaže: Pogledaj post
curke upomooc !!!!

svoju prekrasnu, zdravu smede-crvenkastu kosicu sam isla bojati palete tamno smedom bojom (jel radi promjene) i ispala mi je CRNA KO CADA !

pliz, pliz dajte neki savjet kako da dodem do neke svijetlo cokoladne boje (to mi je prirodna boja kose) znam da trebam blajhat, samo ne znam hoce li mi to blajhanje ista pomoc i hoce li mi unistit jako kosu (rijetko se farbam, imam jako gustu, dugu kosu i nisam se nikada blajhala) ?? isla bi naravno kod frizerke, al tek kroz nekih 2-3 tj. da mi se kosa oporavi jer me strah da mi nakon tog farbanja blajh ne pozdere kosu

dakle pitanje je: hoce li mi blajh pomoci i hoce li mi jako unistit kosu ? i dali bi (nakon blajhanja) mogla doci do neke svijetlo cokoladne boje i onda se nikad necu farbat, samo cu stavljat takav preljev

e i da..imam dosta crveni pigment ne znam jel to ima ikakve veze.. molim vas cim prije odgovorite jer sam ocajna

naravno da ce ti blajh ostetit kosu. meni je cak blajh kupka onako dobro ostetila.
ja bi na tvome mijestu probala nesto drugo,ako si friško ofarbana, probaj izvuci boju sa limunskom kiselinom i vrucim uljima.
kod mene je upalilo. možda uspiješ izbijeci blajhanje svakako se isplati pokušat, jer kiselina i ulje ,pogotove maslinovo, jako izvlace boju.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 10.05.2013. at 09:27.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:37   #2313
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
naravno da ce ti blajh ostetit kosu. meni je cak blajh kupka onako dobro ostetila.
ja bi na tvome mijestu probala nesto drugo,ako si friško ofarbana, probaj izvuci boju sa limunskom kiselinom i vrucim uljima.
kod mene je upalilo. možda uspiješ izbijeci blajhanje svakako se isplati pokušat, jer kiselina i ulje ,pogotove maslinovo, jako izvlace boju.
hmm...a kako se to radi ?
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:43   #2314
Quote:
pikol1911 kaže: Pogledaj post
hmm...a kako se to radi ?
sa uljem, vrlo jednostavno: ugriješ malo ulje, natrackaš ga na kosu i ostavis kao masku, isperes sa samponom i to je to. to napravi sto cesce.

sa limunskom kiselinom, ....kupi u dm-u vitamnin c prasak, ovaj http://www.google.hr/search?q=vitami...ml%3B328%3B485, pomiješaj ga sa šamponom protiv peruti, nanesi na kokru kosu i ostavi da dijeluje, sto duže.

za pranje koristi šampon protiv peruti, on isto vuce boju. kad si se farbala?
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 10:18   #2315
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
sa uljem, vrlo jednostavno: ugriješ malo ulje, natrackaš ga na kosu i ostavis kao masku, isperes sa samponom i to je to. to napravi sto cesce.

sa limunskom kiselinom, ....kupi u dm-u vitamnin c prasak, ovaj http://www.google.hr/search?q=vitami...ml%3B328%3B485, pomiješaj ga sa šamponom protiv peruti, nanesi na kokru kosu i ostavi da dijeluje, sto duže.

za pranje koristi šampon protiv peruti, on isto vuce boju. kad si se farbala?
u subotu perem kosu head&sholdersom (mentol) jer sam citala da to skida boju... a nemrem obicnom limunskom kiselinom to skinut ? svijesna sam da je mozda glupo pitanje xD e i da koja je cijena tog vitamina c ?
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 11:09   #2316
Quote:
pikol1911 kaže: Pogledaj post
u subotu perem kosu head&sholdersom (mentol) jer sam citala da to skida boju... a nemrem obicnom limunskom kiselinom to skinut ? svijesna sam da je mozda glupo pitanje xD e i da koja je cijena tog vitamina c ?
pisale su cure da koriste obicne šumeće od vit c, ali je ovaj iz dm-a koncentiraniji, u šumećim ima više šećera nego ascorbinske kiseline, iliti vit c.
dođe 15kn ovo iz dm.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 11:26   #2317
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
pisale su cure da koriste obicne šumeće od vit c, ali je ovaj iz dm-a koncentiraniji, u šumećim ima više šećera nego ascorbinske kiseline, iliti vit c.
dođe 15kn ovo iz dm.
:O pa to je jeftino danas odmah kupujem puno, punooo hvala
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 11:38   #2318
Quote:
pikol1911 kaže: Pogledaj post
:O pa to je jeftino danas odmah kupujem puno, punooo hvala
nema na cemu.
sretno!!!!
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 15:25   #2319
Možete li mi preporučiti najbolje proizvode za njegu smeđe kose (prvenstveno šampon i regenerator)? Do sad sam koristila Niveu, Gliss Kur i Shaumu, ali nisam bila zadovoljna. Trenutno koristim Syoss Volume, ali voljela bih se prebaciti na proizvode namijenjene smeđoj kosi.
tinaxtinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 10:51   #2320
imam smeđu kosu, srednje smeđu ja bih rekla, nije toliko tamna da vuče na crno, ali tamna je, a želim tamno tamno smeđu ili crnu bez plavog odsjaja.. što preporučujete? po mogućnosti da je preljev ili polutrajna boja, nebi baš izrast i stalno bojanje, pošto se nisam nikad farbala....
dobila sam preporuku za garnier color naturals creme 3, natural dark brown, izgleda super na curi, ali to je baš trajna boja, i strah me da se nikad ne ispere
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.