Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2006., 17:27   #441
Jel mozda neko ima problema sa Telfastom?

Koristim ga vec 4 dana i jucer i danas ujutro me boli glava za popizditi, kao nuspojave u receptu pise da oko 8 % ispitanika imaju te simptome, ali mi to netraje jako dugo, kakvih 30-60 minuta....
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 21:12   #442
Quote:
Branimir_ZG kaže:
Prije par dana sam poceo koristiti Telfast 120 mg i zasad je malo bolje, vise ne kasljem i grlo me ne svrbi.
Sto se tice nosa, stvar je malo gora, danas sam poceo koristiti Flixonase i prvih par sati je bilo ok, ali evo vec je proslo 6 i pol sati od "smrkanja" i meni je desna nosnica zacepljena, a u uputama pise da bi to cudo trebalo djelovati 24 sata, izgleda da cu i ovu noc hroptati sa maramicama. Ako ne nista barem mi ne curi nos, ali onda kako se uspio i s cim zastopati???

Zanima me jel netko zna dokad ta ambrozija hara ZG-om, gledam po internetu i tako na nekim plakatima da to traje do listopada, ali mi je doktorica rekla da je najkriticnije od druge polovice kolovoza do negdje 10. rujna, koliko ona to prati, onda vec pocinje jenjavati i smanjuje se broj bolesnika.

da flixonase počne djelovat potrebna su 3-4 dana..najviše 5..ja imam i meni u uputstvima piše da treba tolko da počne djelovat..(3-4 dana)
pčelica-maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 22:56   #443
Ja sam ove godine počeo koristiti Telfast i čini mi se dobar, zasad. Ne osjećam nikakve tegobe.
I još sam za probu izbacio mlijeko i mliječne prerađevine (koliko je moguće) jer sam čuo više puta kako mliječna prehrana potencira alergijske tegobe. Reći ću krajem rujna je li imalo veze.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 14:27   #444
Exclamation

eto, tek toliko da se zna, sada smo u središtu sa ambrozije što se tiče vremena,
sada je najgore

http://www.pollenwarndienst.at/uploa...ps/ambr083.gif

ali ni sljedeći tjedan ne bude neš bolje
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 14:29   #445
na karti se vidi da jedino područje bivše juge koje nije pogođeno amrozijom je zapadna slovenija.

ajmo svi na triglav
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 21:14   #446
za sinuse je najbolji kordiceps
ljubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 21:15   #447
Thumbs up sinusi

za sinuse je najbolji kordiceps
ljubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 21:19   #448
probaj hitozan ,isprobano a ako želiš nešto drugo može i spirulina.Sretno
ljubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 15:52   #449
Ja sam alergičan već godinama na ambroziju, pijem telfast i pomaže, ali od ove godine sam se okrenuo malo alternativnim ljekovima...pijem već mjesec dana sok "Noni" i evo već 3 tjedan nisam na telfastu...tako da djeluje...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 18:24   #450
Meni su pomogle tablete "allergy fighters" od twin labs-a. Pio sam i claritin i telfast i sve takve slične antihistaminike i koristio svakojake kapi za oči i gnadion za nos, i sve je pomagalo u stvarno minimalnim količinama, a otkako pijem ove tablete - puno bolje, skoro pa bez simptoma. Kuc, kuc, da se ne ureknem.
A tablete zapravo samo podižu imunitet, nemaju nikakve nuspojave, tipa pospanost i sl. (bar se nadam).
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 21:17   #451
Dok čitam što ste napisali okružena sam s desetak upotrebljenih maramica , nekoliko paketa čistih , kuh. krpom ( isto za nos) i rolama wc papira ak mi usfali papira. Nekoliko puta sam zapljuvala ekran sa kihanjem ,a čini mi se ko da nekak slabije vidim jer gledam kroz zašpricane očale oteklih kapaka. Danas sam tak kihala na placu da su me kumice sažaljivo gledale.Pa dobro , koji je to vrag? Da kupim fajterse , hitozan, noni, praške i kapi ?Sve sam isprobala osim hiposenzibilizacije i prašaka od baba vračara. Počet ću ići kod travara i
bioenergetičara kolko sam očajna.Ima li nešto što stvarno djeluje? Meni je svke godine sve gore.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 12:08   #452
Quote:
ambrozist kaže:
Meni su pomogle tablete "allergy fighters" od twin labs-a. Pio sam i claritin i telfast i sve takve slične antihistaminike i koristio svakojake kapi za oči i gnadion za nos, i sve je pomagalo u stvarno minimalnim količinama, a otkako pijem ove tablete - puno bolje, skoro pa bez simptoma. Kuc, kuc, da se ne ureknem.
A tablete zapravo samo podižu imunitet, nemaju nikakve nuspojave, tipa pospanost i sl. (bar se nadam).
kad treba poceti piti te allergy fighters? meni ih je preporucila zena u ljekarni, da jedino za to dobiva pozitivne reakcije od alergičara, ali prekasno sam se sjetila kupiti ih, navodno ih treba mjesec dana prije pojave alergena poceti koristiti. znaci, ako se to pije, ne smije se piti telfast, claritin...? da znam za slj. godinu...
ja jos ne mogu vjerovati, ali ove godine mi je moja alergija na ambroziju mnogo,mnogo slabija nego prijasnjih godina. prije godinu dana, u ovo doba,vec mi je sve preslo na pluca, kasljala sam ko konj, nos je bio suh, nadrazen, bolan, trosila tone maramica -ugl.bila nesposobna za ista. a ove godine-evo tek ovih dana me oci svrbe,i malo grlo, i par puta dnevno imam seriju kihanja, sto mi je u usporedbi s prijasnjim godinama skoro pa nista.
e sad, ni sama ne znam zasto mi je bolje-mislim da su u pitanju vitamini, valjda sam ojacala imunitet.u 6.mjesecu sam pocela piti od Natural theiss ABC Ultra Plus (cca 120kn), a sad pijem Kalcij 800mg+C, i telfast od 1.8.
__________________
People talking without speaking,
People hearing without listening,
People writing songs that voices never share
And no one deared
Disturb the sound of silence.
šnikerikik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 18:52   #453
Exclamation

na ovoj stranici ima zanimljivih informacija:

Hungary is currently the most heavily affected country in Europe (and possibly the entire world), especially since the early 1990s, when abandonment of communist-style collective agriculture left vast fields uncultivated, which were promptly invaded by ragweed.
http://www.answers.com/topic/ragweed

mađarska je najgore zasićena ambrozijom, što se tiče svjetskih razmjera,
možemo se samo tješiti da ne živimo tamo..
a baš kao što i piše u tekstu i meni su se javili prvi simptomi , početkom 1990tih - rezultat propasti komunizma

nevjerovatno kako se butterfly effect- domino efekt u ovom slučaju pokazao
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 19:08   #454
odakle je i došla, amerika je prekrivena ambrozijom

http://www.weather.com/maps/activity...eed_large.html
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 01:29   #455
Bok imam pitanje:

Mogu li simptomi alergije biti samo jaki kašalj (navečer suh/ujutro s iskašljavanjem) i neznatni problemim s začepljenjem nosa?

Naime od prošle subote (26.08.) imam lagane gore spomenute simptome, a zadnjih par dana teže,a čudno je to da me kašalj spopadne navečer i nemogu ga ni malo kontrolirat. (do sad nisam bio alergičan ,ali naravno stari mi je
 
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 10:16   #456
Quote:
mega kaže:
Bok imam pitanje:

Mogu li simptomi alergije biti samo jaki kašalj (navečer suh/ujutro s iskašljavanjem) i neznatni problemim s začepljenjem nosa?

Naime od prošle subote (26.08.) imam lagane gore spomenute simptome, a zadnjih par dana teže,a čudno je to da me kašalj spopadne navečer i nemogu ga ni malo kontrolirat. (do sad nisam bio alergičan ,ali naravno stari mi je
Mogu, početni, kao da je nos uvijek lagano začepljen.
Ali to može biti i bilo kaj drugo.
Idi se testirat, to je začas gotovo.

Uvijek možeš jačati imunitet, generalno, za svaki slučaj.

Meni je puno gore one sekunde kad sam pod nekim stresom.

Tako da izbjegavaj stres
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 10:18   #457
Quote:
zoser kaže:
Ja sam alergičan već godinama na ambroziju, pijem telfast i pomaže, ali od ove godine sam se okrenuo malo alternativnim ljekovima...pijem već mjesec dana sok "Noni" i evo već 3 tjedan nisam na telfastu...tako da djeluje...
Ja isto ove godine ne želim pit tablete, i ok mi je.

Ali čini mi se da ove godine nije tako strašno (valjda zbog kišovitog ljeta).

Makar se bojim da ono najgore tek stiže

Pomažu kreme za nos, i to ne mora biti pollen blocker, može i neka obična malo masnija, ili maslinovo ulje.
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 13:10   #458
Koje proizvode (posebno ove prirodne) preporucate devetogodisnjoj djevojcici koja je alergicna na ambroziju? Moze li usput i informacija gdje se isti mogu nabaviti. Puno hvala!
flower_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 17:59   #459
Quote:
šnikerikik kaže:
kad treba poceti piti te allergy fighters? meni ih je preporucila zena u ljekarni, da jedino za to dobiva pozitivne reakcije od alergičara, ali prekasno sam se sjetila kupiti ih, navodno ih treba mjesec dana prije pojave alergena poceti koristiti. znaci, ako se to pije, ne smije se piti telfast, claritin...? da znam za slj. godinu...
ja jos ne mogu vjerovati, ali ove godine mi je moja alergija na ambroziju mnogo,mnogo slabija nego prijasnjih godina. prije godinu dana, u ovo doba,vec mi je sve preslo na pluca, kasljala sam ko konj, nos je bio suh, nadrazen, bolan, trosila tone maramica -ugl.bila nesposobna za ista. a ove godine-evo tek ovih dana me oci svrbe,i malo grlo, i par puta dnevno imam seriju kihanja, sto mi je u usporedbi s prijasnjim godinama skoro pa nista.
e sad, ni sama ne znam zasto mi je bolje-mislim da su u pitanju vitamini, valjda sam ojacala imunitet.u 6.mjesecu sam pocela piti od Natural theiss ABC Ultra Plus (cca 120kn), a sad pijem Kalcij 800mg+C, i telfast od 1.8.


Zapravo ih ne treba uzimati prije neg sto pocne alergija (barem u mojem slucaju). A sto se tice pijenja zajedno s ostalim tabletama mislim da nema problema oko toga, al najbolje pitati tetu u ljekarni. One su zapravo skup nekakvih vitamina (C, E, B6 i nekakav quercetin), i uzimaju se kao dodatak prehrani. Kostaju oko 190kn. Vani od 10-15$.
 
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 09:03   #460
Ako netko nezna u gradu je puno bolje šta se tiče alergije na ambroziju. Samo da je kakav stan rentat na mjesec dana, to bi bilo za pet.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.