Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2013., 20:05   #761
Quote:
jelena2609982 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Meni je papa isto pokazao nekakvu upalu, sutra nosim nalaz svojem ginekologu.
Brisevi su ok, sterilni (klamidija, mikoplazma i ukupni aerobi).
Sad sam u 21 tjednu.
Iscjetka skoro da i nemam u zadnje vrijeme, i nekak mi je suho unutra, dr je prosli tjedan rekla da ne treba nikakva terapija - ne znam kaj bu sad rekla dok vidi papa nalaz.
Amelie, kaj ti je dr rekao nakon terapije?

Prije terapije mi je rekao da to u principu nije ništa alarmantno, dao mi terapiju i naručio kroz 4 tjedna..Dr. vjerujem jer sam išla njemu i u 1 trudnoći i cijenjeni je privatnik.

Poslje terapije mi je taj bijeli, sirasti iscjedak postao providan i rastezljiv, što mi se , ne znam zašto, čini zdravijim, al ima ga još dosta..
Idem za 2 tjedna, mislim da do tad neće ništa škoditi da čekam.Mislim da je ovaj iscijedak čak i normalan u trudnoći

Da, ješ mi je rekao da je to možda bila neka trenutna upala, koja kao i viroza dođe i prođe sama od sebe, bitno da nema cinova i da su brisevi uredni..
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 22:58   #762
tecni iscjedak 16.TT

bok cure,
evo me u 15+5 i vec dva dana imam prozirni, tecni iscjedak..nije to puno, ali paranoje su tu..
bokte, kao da nisam iznijela jednu trudnocu, sve sam zaboravila
mislim da sam ga imala..

dakle..da li je prozirni, tecni iscjedak ok za 16.tt?
hvala !
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 00:06   #763
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
bok cure,
evo me u 15+5 i vec dva dana imam prozirni, tecni iscjedak..nije to puno, ali paranoje su tu..
bokte, kao da nisam iznijela jednu trudnocu, sve sam zaboravila
mislim da sam ga imala..

dakle..da li je prozirni, tecni iscjedak ok za 16.tt?
hvala !
prozirni obilati iscjedak bez mirisa je ok za cijelu trudnocu, posve normalan.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 21:04   #764
Roskasti iscjedak

Pozdrav svima!
33-3 tt
dosad sve uredno, bezbrižno i bez iscjedaka ikakvih. jutros šok. smeđo/roskasti iscjedak bez ikakvih bolova. zovem doktora, kaže da se ne tresem, da može biti od umora jer sam jučer cijeli dan šetala, i tako me on malo smiri, redovna kontrola mi u četvrtak. iscjedak ovaj put čisto rozi se opet pojavio večeras, i prisutna je nekakva lagana tupa bol, kao pred menstrualna. razlozi za brigu? odmor i čekanje četvrtka i redovne kontrole? Hitna? raniji odlazak ginekologu?
blesa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 22:22   #765
Quote:
blesa_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
33-3 tt
dosad sve uredno, bezbrižno i bez iscjedaka ikakvih. jutros šok. smeđo/roskasti iscjedak bez ikakvih bolova. zovem doktora, kaže da se ne tresem, da može biti od umora jer sam jučer cijeli dan šetala, i tako me on malo smiri, redovna kontrola mi u četvrtak. iscjedak ovaj put čisto rozi se opet pojavio večeras, i prisutna je nekakva lagana tupa bol, kao pred menstrualna. razlozi za brigu? odmor i čekanje četvrtka i redovne kontrole? Hitna? raniji odlazak ginekologu?
ma, ja bi otišla na hitnu već večeras. vjerojatno stvarno nije ništa, kako ginekolog kaže, ali hajd budi sigurna...
i inače nisam paničar, ali u trudnoći skačem i na najmanju sitnicu
__________________
Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno lomataš po bespućima... Ne, bato... Stigao si čim kreneš... Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu... I eto ti... U tome je tajna... U tome je jedini trik...
voluharica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 00:13   #766
Quote:
blesa_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
33-3 tt
dosad sve uredno, bezbrižno i bez iscjedaka ikakvih. jutros šok. smeđo/roskasti iscjedak bez ikakvih bolova. zovem doktora, kaže da se ne tresem, da može biti od umora jer sam jučer cijeli dan šetala, i tako me on malo smiri, redovna kontrola mi u četvrtak. iscjedak ovaj put čisto rozi se opet pojavio večeras, i prisutna je nekakva lagana tupa bol, kao pred menstrualna. razlozi za brigu? odmor i čekanje četvrtka i redovne kontrole? Hitna? raniji odlazak ginekologu?
Ne bih jurila na hitnu (ako bol ne pocne prelaziti u kontrakcije i ako su pokreti djeteta ok) ali ne bih ni cekala 2-3 dana nego bih otisla ginekologu sutra odmah ujutro.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 06:43   #767
Quote:
blesa_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
33-3 tt
dosad sve uredno, bezbrižno i bez iscjedaka ikakvih. jutros šok. smeđo/roskasti iscjedak bez ikakvih bolova. zovem doktora, kaže da se ne tresem, da može biti od umora jer sam jučer cijeli dan šetala, i tako me on malo smiri, redovna kontrola mi u četvrtak. iscjedak ovaj put čisto rozi se opet pojavio večeras, i prisutna je nekakva lagana tupa bol, kao pred menstrualna. razlozi za brigu? odmor i čekanje četvrtka i redovne kontrole? Hitna? raniji odlazak ginekologu?
Samo ti odi na hitnu....Bolje 100 puta bez veze nego jednom pre kasno...Ne zelim te plasit ali u prvoj trudnoci sam sa34 tt dobila tako laganu sukrvicu bez bolova...dosla na hitnu- pocela se otvarat i ctg je pokativao lagane trudove...Ostala u bolbici na tokolizi...Dva dana prije bila kod dr. i bilo sve ok...
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 09:25   #768
Quote:
Hely kaže: Pogledaj post
Samo ti odi na hitnu....Bolje 100 puta bez veze nego jednom pre kasno...Ne zelim te plasit ali u prvoj trudnoci sam sa34 tt dobila tako laganu sukrvicu bez bolova...dosla na hitnu- pocela se otvarat i ctg je pokativao lagane trudove...Ostala u bolbici na tokolizi...Dva dana prije bila kod dr. i bilo sve ok...
Auf, malo mi je i ginekolog onda neozbiljan kad mi tel kaže da se ne tresem! Nema više nikakvih ni bolova ni iscjedka, al odem onda do njega popodne za svaki slučaj ili na hitnu s obzirom da mi je on trenutno malo daleko....hvala vam
blesa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 14:04   #769
Cure, hvala na savjetima! Uspila sam doć do ginekologa, al ne svog, jer nisam doma. Hvala Bogu sve je u redu, moja curica je u najboljem redu, a mama je napokon skroz smirena. Pukla je neka kapilaraca pa od tud rozi iscjedak, i da mi je trbuh malo tvrđi, od nervoze i straha, sad sam već ko nova. stvarno, ako osjećate ikakav nemir ili čudan osjećaj, otiđite u dr, bolje da je lažna uzbuna...ovako bi do četvrtka i redovnog pregleda pukla od živaca.
Pozdrav svima!
blesa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 15:16   #770
Quote:
blesa_ kaže: Pogledaj post
Cure, hvala na savjetima! Uspila sam doć do ginekologa, al ne svog, jer nisam doma. Hvala Bogu sve je u redu, moja curica je u najboljem redu, a mama je napokon skroz smirena. Pukla je neka kapilaraca pa od tud rozi iscjedak, i da mi je trbuh malo tvrđi, od nervoze i straha, sad sam već ko nova. stvarno, ako osjećate ikakav nemir ili čudan osjećaj, otiđite u dr, bolje da je lažna uzbuna...ovako bi do četvrtka i redovnog pregleda pukla od živaca.
Pozdrav svima!
Drago mi je da je sve ok. Mene je u 23.tj. isto tako uplašio lagani smeđi iscjedak i išla sam odmah popodne privatnoj gin. (inače se kontroliram kod soc. gin). Uglavnom, isto je sve bilo ok i isto je objašnjenje bilo da je pukla kapilarica.
Sad sam, kao i ti , 33+4 i isto mi se danas kao iznebuha pojavio lagani smeđi iscjedak, doslovno trag, ali nema nikakvih drugih simptoma. Uzela sam magnezij i malo usporila tempo. Nakon one uzbune otprije, nekako mislim da nema potrebe paničariti, to više ako nema nikakvih drugih simptoma.
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 11:50   #771
POzdrav! imam jedan problem, vjerojatno sam umislia, ali radi se o tome da je moj iscjedak kojeg imam cijelo vrijeme zbog utrogaestana koje uzimam vaginalno, postao vodenastiji tj. ponekad mi se čini kao kap- dvije vode. naravno odmah mi je na pamet palo da je plodna voda. inače to je počelo prije pregleda pa sam spomenula ginekologici i rekla mi je da ne čitam forume ;-) . prije 4 dana bila sam utz i sve je ok. plodna voda uredna. ajme meni sva sam u strahu. inače sam na mirovanju. trudna sam 20+5. a sljedeća kontrola je 3.7. dal da izdržim do tada ili da opet idem na kontrolu. ako netko ima slična iskustva....
tobina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 12:31   #772
Quote:
tobina kaže: Pogledaj post
POzdrav! imam jedan problem, vjerojatno sam umislia, ali radi se o tome da je moj iscjedak kojeg imam cijelo vrijeme zbog utrogaestana koje uzimam vaginalno, postao vodenastiji tj. ponekad mi se čini kao kap- dvije vode. naravno odmah mi je na pamet palo da je plodna voda. inače to je počelo prije pregleda pa sam spomenula ginekologici i rekla mi je da ne čitam forume ;-) . prije 4 dana bila sam utz i sve je ok. plodna voda uredna. ajme meni sva sam u strahu. inače sam na mirovanju. trudna sam 20+5. a sljedeća kontrola je 3.7. dal da izdržim do tada ili da opet idem na kontrolu. ako netko ima slična iskustva....
ako te baš strah da je plodna voda, imaš u ljekarnama nekakve ko uloške koje staviš, pa ako je plodna voda onda je boja drukčija...
mada mislim da je sve ok, ja sam isto utriće stavljala , doduše do 12.tjedna čini mi se i imam iscjedak cijelo vrijeme, nekad više-nekad manje, i sad pred kraj mi i pobjegne malo urina kad beba jaaako stisne, stalno imam dnevne uloške...
__________________
"Postoje neki drugi svijetovi...
Za nas bi bili rajski cvijetovi..."
Nina1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 12:46   #773
Quote:
Nina1986 kaže: Pogledaj post
ako te baš strah da je plodna voda, imaš u ljekarnama nekakve ko uloške koje staviš, pa ako je plodna voda onda je boja drukčija...
mada mislim da je sve ok, ja sam isto utriće stavljala , doduše do 12.tjedna čini mi se i imam iscjedak cijelo vrijeme, nekad više-nekad manje, i sad pred kraj mi i pobjegne malo urina kad beba jaaako stisne, stalno imam dnevne uloške...
hvala na odgovoru! ne mogu naći te uloške. neki se u ljekarnama čude da nisu nikad čuli za to. i ja vjerujem da je sve ok ali imam i veliku dozu straha! probat ću još zvati neke ljekarne.
tobina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 20:34   #774
Quote:
tobina kaže: Pogledaj post
POzdrav! imam jedan problem, vjerojatno sam umislia, ali radi se o tome da je moj iscjedak kojeg imam cijelo vrijeme zbog utrogaestana koje uzimam vaginalno, postao vodenastiji tj. ponekad mi se čini kao kap- dvije vode. naravno odmah mi je na pamet palo da je plodna voda. inače to je počelo prije pregleda pa sam spomenula ginekologici i rekla mi je da ne čitam forume ;-) . prije 4 dana bila sam utz i sve je ok. plodna voda uredna. ajme meni sva sam u strahu. inače sam na mirovanju. trudna sam 20+5. a sljedeća kontrola je 3.7. dal da izdržim do tada ili da opet idem na kontrolu. ako netko ima slična iskustva....
Nemam iskustva s curenjem plodne vode, ali iscjedak tijekom cijele trudnoce moze biti obilan i vodenast, to nije neobicno.. i ne moras ni uzimati utrogestan (ja nisam uzimala nikada pa svejedno)--imas dovoljno 'svog' progesterona.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 12:45   #775
Quote:
tobina kaže: Pogledaj post
POzdrav! imam jedan problem, vjerojatno sam umislia, ali radi se o tome da je moj iscjedak kojeg imam cijelo vrijeme zbog utrogaestana koje uzimam vaginalno, postao vodenastiji tj. ponekad mi se čini kao kap- dvije vode. naravno odmah mi je na pamet palo da je plodna voda. inače to je počelo prije pregleda pa sam spomenula ginekologici i rekla mi je da ne čitam forume ;-) . prije 4 dana bila sam utz i sve je ok. plodna voda uredna. ajme meni sva sam u strahu. inače sam na mirovanju. trudna sam 20+5. a sljedeća kontrola je 3.7. dal da izdržim do tada ili da opet idem na kontrolu. ako netko ima slična iskustva....
postoji tzv amni sure test koji se uradi i sa sigurnošću se utvrdi jel u pitanjuplodna voda, mislim da bi ti ga trebao ginić napravit, jer se uzima kao papa test uzorak pa se stavi u neku otopinu par minuta dok odreagira i da jednoznačan odgovor, ja sma to radila jer sam imala vodenkast iscjedak baš kao ti sa 22-23tt, ja sam kupila tests po preporuci ginića i on mi je napravio

manjak plodne vode može se vidit na uzv, ali moguće je da po malo curka i da se ne vidi na uzv, moja prijateljica je ustanovila sa27tt curenje, a rodila sa 38 tjedana na carski, znači i curenje ne znači smak svijeta, ali je ozbiljna stvar, preozbiljna

ne znam zašto uzimaš utrogestane, oni se uzimaju do 12tt poslje nemaju funkciju jer njihovu ulogu preuzima posteljica, a ako posteljica, mislim da su čak i štetni u kasnijoj trudnoći, ali nisam sigurna,u svakom slučaju nisu potrebni, nikakav utzrogestan ne može pomoć sa 20tt ako nešto nije ok
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 08:54   #776
Da li candida može uzrokovati obilan bijeli iscjedak ali bez svrbeža i ostalih simptoma?
Prošli tjedan na pregledu sam napomenula da osjećam svrab i to onaj luđački, tipično za gljivice, ali dr. je rekla da nema gljivica tj. tih nakupina pa da je možda spolovilo iziritirano od brijanja ili su se tek pojavile i u tom slučaju da mažem canestenom.
Sad već dva dana nema svrbeža ali se počeo taj iscjedak pojavljivati, danas je baš obilan, dnevni uložak je pun toga, i nije sluzavo nego nekak suho, kao grudasto. Nema mirisa
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 12:24   #777
Danas sam malo freaked out. U 21 tjednu sam i već nekoliko puta kroz trudnoću mi se dogodio smeđi iscjedak. Jednom mi je trajao punih tjedan dana. Svaki puta bih hitno zvala ginekologa i najčešće otišla na hitnu. Uvijek je sve bilo ok-kao puknuta kapilara i maternica koja je malo zgrčena/nervozna pa pucaju kapilarice.

Sada sam na otoku i danas ujutro pri brisanju-mala točkica svijetle krvi i malo smeđeg i kao komadić (veličine peteljke jabuke) smeđeg tkiva. I nakon toga više-ništa.

Ali ulovila me takva panika da se moram još nekome izjadat (osim mužu)

Pročitala sam već sve forume o smeđim iscjedcima i naše i strane i vidim da je to često i uglavnom nije opasno.

Sad,mene zanima jel ijedna od vas imala i malo tog tkiva zajedno s iscjetkom.

Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 19:35   #778
iscjedak

Pozz..u 24om tjednu sam i jucer prilikom tusiranja iscurila mi je prilicna kolicina slizavog prozorbo bijelog iscjetka... tako u toj mjeri jos nije bilo dosad pa me zanima je li to normalno s obzorom da nisam doma u blizini svojr gin neggo na ljetovanju? Hvala
shkeljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 23:14   #779
Iscjedak je u trudnoći pojačan, meni je isto takav, a nedavno sam radila briseve i urinokulturu i sve je ok.
ZenaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 12:38   #780
ja sam u 28 tt i od samog početka tručnoće imala sam iscjedke svakakve moguće boje...smeđkast..pa bijel...pa žut...sad mi je sirkasto vodenast...inače kad se puno krečeš ti je obilniji...ali nema panike dok nije krv...
gogaaklc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.