Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2011., 11:23   #1
Cista na oku

Naime, imam jedno pitanje... Mojoj mami pojavila su se na lijevoj bjeloocnici dva mala prozirna kao mjehurica. To ju je jako smetalo. Otisla je kod doktora i ustanovilo se da ima cistu na oku. Dobila je nekakve kapi i neku mast i sada time maze oko i kapa. Ima li tko iskustva vezano za tako nesto, ili bilo kakvo znanje da mi kaze, da li je to opasno, kako se lijeci i slicno? Unaprijed hvala
Red_bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:32   #2
Jucer sam stavio ovaj post. Pa zar je moguce da nitko nista ne zna o tome?
Red_bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:06   #3
A šta su joj doktori rekli?

Iskreno, meni je ovo prvi puta da čitam da je netko ima cistu na oku. Tražila sam i na tražilici da vidim da li postoji slična tema pa nisam našla.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 17:11   #4
Quote:
Red_bullet kaže: Pogledaj post
Naime, imam jedno pitanje... Mojoj mami pojavila su se na lijevoj bjeloocnici dva mala prozirna kao mjehurica. To ju je jako smetalo. Otisla je kod doktora i ustanovilo se da ima cistu na oku. Dobila je nekakve kapi i neku mast i sada time maze oko i kapa. Ima li tko iskustva vezano za tako nesto, ili bilo kakvo znanje da mi kaze, da li je to opasno, kako se lijeci i slicno? Unaprijed hvala
Poštovani Red_bullet,

Prema opisu kako ste naveli, kod Vaše majke moglo bi se raditi o spojničnoj cisti (cysta conjunctivae). One se manifestiraju kao okrugle prozirne vodenaste tvorbe, a pacijenti se tuže kao da imaju strano tijelo u oku.

Ciste mogu biti prirođene, a mogu biti i stečene, i kao takve, posljedica kirurškog zahvata na oku, traume, kakve upale i slično.

Ciste nekada iščeznu same od sebe, a nekada i ne.

Nisu opasne i, u pravilu, liječe se samo ako uzrokuju probleme.

U terapiji se mogu koristiti preparati koji "podmazuju" oko, katkad i protuupalni lijekovi, no ako zaista smetaju, trebaju se kirurški riješiti.

Konzultirajte se sa svojim oftalmologom.

Lijepi pozdrav i želim Vama i Vašoj majci svako dobro.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:15   #5
puno hvala na odgovoru, sve je upravo kako ste naveli. mozete li mi jos malo reci kako izgleda ta operacija, ukoliko znate?
Red_bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 18:00   #6
U pravilu, radi se o manjem i jednostavnijem kirurškom zahvatu, u lokalnoj anesteziji, koji kratko traje. Nije potrebno ležati u bolnici i nakon zahvata se odmah ide kući.

Manje se ciste mogu drenirati tako da se probije njihova stijenka iglom nakon što je oko prethodno anestezirano kapljicama i omogući istjecanje tekućine, no u tom slučaju postoji mogućnost recidiva (ponovnog pojavljivanja) tako da je ekscizija, tj. izrezivanje i odstranjivanje ciste u cijelosti s njezinom stijenkom, konačno rješenje.

O svim nejasnoćama, dvojbama i mogućnostima liječenja posavjetujte se s oftalmologom.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.