Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2011., 14:16   #41
Quote:
iva4567 kaže: Pogledaj post
....išla po recept za pilule zbog mikrocističnih jajnika i akni kad sam se konačno odlučila da ću ih piti, možda sam trudna...koje li ironije ali nema druge nego napraviti ponovo test pa kod njega...TNX!!
Eto ti odgovor na pitanje zašto ti kasni - PCOS. Klasika. Samo te ginekolog trebao poslati prije da vidi malo hormone.

Što se drugog tiče, nisam te baš razumjela. Jesi li ti već na pilulama pa ti kasni ili?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:25   #42
ne,ne...nisam još na pilulama! dao mi je yaz i trebala sam ih počet pit kad dobijem mengu! radila sam krvnu sliku prije i sve je bilo okej
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:30   #43
Pa kakvi su ti hormoni, LH, FSH, testosteron, andostendion, štitnjača, progesteron, estradiol itd.? Valjda ima koja vrijednost od ovih malo povišena ili snižena kad ti kasni. Pitam zato jer imaš akne i mikrocistične, a to onnda znači i neka blaga ili veća odstupanja.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:33   #44
sve je bilo savršeno, stvarno nema nikakih odstupanja! jedan ginekolog je rekao da ih pijem, drugi da nema potrebe s ginekološke strane, osim ako si želim akne riješiti! ali ipak sam se odlučila na pilule...
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:37   #45
Aha, OK. Jer pitah te to s obzirom da su ti dane pilule, ali vidim da si ih htjela zbog akni. Ništa, držim palčeve da dobiješ što prije, pa onda na pilule . Zna kasniti ciklus kod ovog sindroma.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:40   #46
hehe, tnx vidjet ćemo šta će biti, javim
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 10:12   #47
opet samo jedna crtica..nisam trudna a sada kod ginekologa da vidimo zašto kasni..
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:57   #48
ej curke imam jedno pitanje,da li mogu tjedan dana nakon O raditi test i dali bude pokazal ispravan rezultat?imam vec neke znakove tak da mislim da bi mogao biti pozitivan.inace prije godinu dana smo izgubili bebu nije bilo puno(8 tjedana) ali bilo nam je jako tesko prestalo joj je kucati srceko :-(
mala 82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:16   #49
Quote:
mala 82 kaže: Pogledaj post
ej curke imam jedno pitanje,da li mogu tjedan dana nakon O raditi test i dali bude pokazal ispravan rezultat?imam vec neke znakove tak da mislim da bi mogao biti pozitivan.inace prije godinu dana smo izgubili bebu nije bilo puno(8 tjedana) ali bilo nam je jako tesko prestalo joj je kucati srceko :-(
Ti si već bila trudna, a ne znaš postupak oko testa?

Da, prerano je tjedan dana nakon ovulacije. Guglaj malo o tome nakon koliko dana je implantacija, zašto se test preporuča raditi najranije tek nakon 14 dana i slično.
Možeš probati ranije, ali sve prije 10 dana nakon ovulacije nema smisla, a i to će očitati samo najosjetljiviji testovi. Pogotovo ako dođe do biokemijske trudnoće, pa dobiješ menstruaciju, a poveselila si se da si trudna, samo si stvaraš dodatni stres. Najpametnije je čekati da menstruacija kasni.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 14:03   #50
ok budem pocekala trebam ju dobiti 29.4 ja se iskreno nadam da nebude došla.bila sam vec 3 puta trudna ali je svaki puta drukcije(cure 9 i 7)gogina i treci spontani sa 8 tjedana prosle godine u 1.mjesecu:)
mala 82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 22:38   #51
Quote:
iva4567 kaže: Pogledaj post
cure, radila sam test u nedjelju, nakon što sam večer prije popila i nešto alkohola! test se pokazao negativnim, kao da nisam trudna..e sad, već mi tjedan dana kasni,a ciklus je bio inače 28 dana! boli me lijevi jajnik i imam iscjedak...da li da ponavljam test ili odem ginekologu, ne znam ni sama..
test sam radila u kasnim popodnevnim satima! koliko su vama ti testovi pouzdani?
ovisi kako koji test..obicno na uputstvima ti pise da li taj test terbas raditi na prvu jutarnju mokracu ili mozes u bilo koje doba dana...ja sam kupila neki od 30 kn (ne sjecam se imena), pise da se moze bilo kad i bilo negativno..tako da..smatram da nije ni bitno koji uzmes..samo citaj kad ga mozes raditi )
__________________
Traži više nego što ti treba, da dobiješ onoliko koliko zaslužuješ..
ancy18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 22:45   #52
Quote:
ancy18 kaže: Pogledaj post
ovisi kako koji test..obicno na uputstvima ti pise da li taj test terbas raditi na prvu jutarnju mokracu ili mozes u bilo koje doba dana...ja sam kupila neki od 30 kn (ne sjecam se imena), pise da se moze bilo kad i bilo negativno..tako da..smatram da nije ni bitno koji uzmes..samo citaj kad ga mozes raditi )
Kad tjedan dana kasni menstruacija BILO KOJI TEST U BILO KOJE DOBA DANA pokazati će točan rezultat.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 14:04   #53
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Kad tjedan dana kasni menstruacija BILO KOJI TEST U BILO KOJE DOBA DANA pokazati će točan rezultat.
a bome i to sta kazes!! iako spominju da npr ako je vanmatericna trudnoca da ti onda test pokaze da je negativan,bez obzira kad ga radis.... :S
__________________
Traži više nego što ti treba, da dobiješ onoliko koliko zaslužuješ..
ancy18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 15:09   #54
Quote:
ancy18 kaže: Pogledaj post
a bome i to sta kazes!! iako spominju da npr ako je vanmatericna trudnoca da ti onda test pokaze da je negativan,bez obzira kad ga radis.... :S
Tko to spominje?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 12:00   #55
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Tko to spominje?
pa citala sam bas na dosta mjesta na netu al i jedna dr kaze to..ako nadem napisem tu
btw meni kasni 4 dana...imam jake bolove u donjem dijelu trbuha..al eto vjerojatno samo moja masta da sam trudna
__________________
Traži više nego što ti treba, da dobiješ onoliko koliko zaslužuješ..
ancy18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:02   #56
zanima me kaoji test je dobar i koja je cijena? i da se može napraviti u bilo koje doma dana ne samo u jutro.
Nerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:05   #57
Quote:
Nerija kaže: Pogledaj post
zanima me kaoji test je dobar i koja je cijena? i da se može napraviti u bilo koje doma dana ne samo u jutro.
Ajmo po 100x :

Ovisi koliko misliš da si trudna. Napiši, pa ćemo dalje.

Edit: evo, da ne duljimo:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=243
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:25   #58
a ne znam. prestala sam piti pilule i prošli mjesec sam dobila mjesečnicu 15.3. ovaj mjesec još ništa. ne znam jel to od stresa ili zato šta sam prestala piti pilule. zbunjena sam i ne znam šta ni kako
Nerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:26   #59
Quote:
Nerija kaže: Pogledaj post
a ne znam. prestala sam piti pilule i prošli mjesec sam dobila mjesečnicu 15.3. ovaj mjesec još ništa. ne znam jel to od stresa ili zato šta sam prestala piti pilule. zbunjena sam i ne znam šta ni kako
Pooooolako. Jesi imala odnose nakon te menstruacije nakon pilula?

Ako nisi - nisi trudna sigurno. Događa se to nakon pilula.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:40   #60
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Pooooolako. Jesi imala odnose nakon te menstruacije nakon pilula?

Ako nisi - nisi trudna sigurno. Događa se to nakon pilula.
pa jesam, zato se i brinem. mislim bilo je s kondomom al me uhvatila neka panika i mislim da ću poludit ako uskoro ne dobijem
Nerija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.