Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2003., 13:11   #21
Može me netko podsjetiti o čemu se radi u Tajni zelenog pečata? I ja sam je obožavala, ali sad se uopće ne mogu sjetiti o čemu se radi.

I ja sam obožavala Karla Maya, one romane koji su se dešavali na Bliskom istoku i u kojima se on zove Kara ben Nemzi sam voljela još više nego westerne

Zujak leti u sumrak - na žalost, zaboravila sam ime spisateljice, a i tu knjigu sam obožavala i sto puta je pročitala

Pipi Duga Čarapa
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 05:55   #22
Moguce je da je to bila Biblioteka Jelen. To je kao bilo za malo starije od Vjeverice. Ja se isto nis ne sjecam iz te knjige osim da mi je bila zakon i da se radilo o nekakvim skolarcima koji su upadali u kojekakve dogodovstine. Samo mi je u glavi ostala jedna scena gdje uce sibirske rijeke napamet. "Ob, Irtis, Jenisej..."

Jooj... Kara ben Nemzi i Hadzi Halef Omar ibn Hadzi Davud al Gosara (i jos nesto izmedju)... Kroz pustinju, Divljim Kurdistanom i Od Bagdada do Stambola je bila trilogija. Treci dio nikad nisam nasla.
Kviskouk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 07:03   #23
samo cu naslove

-kroz pustinju i prasumu
-sin lovca na medvjede
-tarzan
-zgode i nezgode segrta hlapica
-regoc i kosjenka
-patuljak iz zaboravljene zemlje
-magarece godine
-orlovi rano lete
-kekec
jos su mi drage i vise od toga, bile knjige:
-odmetnik
-zov divljine
-bijeli ocnjak
-kralj alkohol

-rijeka nesto nosi
-lovcevi zapisi
i evo sjecam se jedne knjizice sa dve price od perl bak...znam da sam tu knjigu jako volio a ne mogu se sjetiti ni jednog naslova ni sadrzaja...
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 10:19   #24
Grcka mitologija, klasicne bajke, Alan Ford , Koko , Koestner, Pavlicic, Pipi Duga Carapa...

najdraze knjige iz djetinjstva su mi:
E.T. (da, knjiga je postojala prije filma, uzasno je duhovita)
Zujak leti u sumrak (relativno nepoznata knjiga od Maria Grippe, svedske spisateljice... naslov ne govori puno, ali knjiga je izvrsna: detektivsko-arheoloska prica koja se proteze od 18 stoljeca do danas).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 12:17   #25
Zujak leti u sumrak je mraaaak
citala sam je nedgje 5 puta, to mi je bila prva knjiga koju sam citala... ono, da nije Vjeverica.... obozavala sam je.. bas bi je volila opet procitat
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 13:10   #26
Wink neprimamljiv naslov (ako ne znas sadrzaj)

Quote:
Doria kaže:
Zujak leti u sumrak je mraaaak
citala sam je nedgje 5 puta, to mi je bila prva knjiga koju sam citala... ono, da nije Vjeverica.... obozavala sam je.. bas bi je volila opet procitat
eh, ja sam je u zadnjih 15-ak godina procitala nebrojeno puta i svaki put mi bude drago. i moja mama ju nekad uhvati (to mi je najzguzvanija knjiga koju imam ). divna je, tako dinamicna i zabavna i sjetna.
ja sam imala izdanje Hit (cini mi se, uska knjiga, meki uvez, na korici je crtez kuce i cvijeta )
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 14:02   #27
Sjecam se kada sam citao od julesa vernea :
-20000 milja pod morem
-djeca kapetana granta
-petnaestogodisnji kapatan
onda od isca asimova o kiborzima
........
Gilad Pellaeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 14:11   #28
Od naših pisaca, definitivno Kušan. Radnja njegovih romana mogla bi se smjestiti u bilo koji dio Europe (pa to je i učinjeno- "Koko u Parizu").
Od stranih, Karl May,Jules Verne, Erich Kastner...
Ne smiju se potcijeniti niti stripovi. Koliko god izgledalo neobično, i iz njih se dalo štošta naučiti.
__________________
Kaj sad?
Timurlenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 14:50   #29
Joj pa da, grčka mitologija! Kako sam to zaboravila! Još dok sam išla u vrtić tata mi je čitao "Zlatna jabuka s planine Ide", to je neka dječja verzija Ilijade i grčkih mitova.
Tajna zelenog pečata bi mogla biti biblioteka Jelen, ja se fakat ne sjećam jer je to još od vremena tatinog djetinjstva.
jao, čim dođem kod bake na more, isto popodne cu je opet pročitat.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 16:52   #30
Quote:
Kviskouk kaže:
Jooj... Kara ben Nemzi i Hadzi Halef Omar ibn Hadzi Davud al Gosara (i jos nesto izmedju)... .
Ako se dobro sjećam to još nešto između je "Ibn Hadži Abul Abas" ili tako nešto.... Sjećam se da je Hadži Halef bio super zabavan.
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 23:11   #31
knjiga vašeg djetinjstva

ehhh, morala sam otvoriti ovaj topic! kad sam bila mala, često sam ležala bolesna i mama bi mi nosila knjige iz knjižnice. Imala sam jaki bronhitis i čitala "Tajni dnevnik Adriana Molea" i kasnije ostale nastavke. To mi je najdraža knjiga koju sam ikada pročitala Mislila sam da ću je prerasti, no do sada sam je iznova i iznova pročitala preko 100 puta i svaki put se iznova smijem istim forama...Nisam se smirila dok je nisam pročitala u originalu
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 18:19   #32
evo da ti ja odgovorim znam dok sam bila negdje 5.-6. razred osnovne da su bile one kusanove knjige popularen, ali definitvno mogu reci da su smogovci obiljezili moje djetinstvo...
Vel'ka seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 18:24   #33
Kaj nismo vec imali takav topic?

Na kojem sam ja iznijela svoju fascinaciju TV serijom Narnijske kronike i neprezaljenom cinjenicom da nisam nikad procitala knjigu.

Udat cu se za onog tko mi kupi "Narnijske kronike"
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 23:54   #34
Imaš topic Najdraže (ili Najbolje) dječje knjige negdje na prve 3 strane sigurno.

Ipak, da iznesem neke od meni najdražih knjiga prije par godina:

Anto Gardaš - "Prikaza", "Duh u močvari", "Bakreni Petar" i ostatak njegovih knjiga o Mironu
Ivan Kušan - "Domaća zadaća"; "Koko u Parizu", "Koko i duhovi te ostatak njegovih knjiga o Koku
Enid Blyton - serijal "Pet prijatelja"
Sue Townsend - Adrian Mole (serijal)
Mark Twain - "Pustolovine Toma Sawyera"/Huckleberryja Finna"
Michael Ende - "Priča bez kraja" i "Momo"
Robert Arthur - "Tajna dvorca strave" i "Zagonetka mucavog papagaja"
Johanna (?) Spyri - "Heidi"
Zlatko Krilić - "Čudnovata istina" i "Zabranjena vrata"
zaboravih ime pisca - "Star Wars" ("Nova nada", "Imperij uzvraća udarac" i "Pad jedija")
zaboravih ime pisca - "Maturalac" i "Grozni Igor"
ima ih još, ali se ne mogu sjetiti.

Kao još manji klinac, bile su mi super bajke H. C. Andersena, I. B.
Mažuranić (evo to sad ponovno čitam za lektiru) i drugih poznatih bajkopisaca. Basne nisam volio.

Čitam sad 1 odličan serijal za djecu - "Narnijske kronike" C. S. Lewisa, prva knjiga "Čarobnjakov nećak", druga "Lav, Vještica i ormar", treća
"Konj i njegov dječak", četvrta "Kraljević Kaspijan", ostale 3 čini se još nisu prevedene. Peta u originalu: "The Voyage of the Dawn Treader" (prijevod bi trebao biti "Putovanje Prijateljice praskozorja" ili
"Putovanje broda Zarogaza"), 6. "The Silver Chair" ("Srebrni stolac"), 7. "The Last Battle" ("Posljednja bitka"). Hvala Bogu na IRC-u!
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 10:18   #35
Quote:
finalnifantazista kaže:


Čitam sad 1 odličan serijal za djecu - "Narnijske kronike" C. S. Lewisa, prva knjiga "Čarobnjakov nećak", druga "Lav, Vještica i ormar", treća
"Konj i njegov dječak", četvrta "Kraljević Kaspijan", ostale 3 čini se još nisu prevedene. Peta u originalu: "The Voyage of the Dawn Treader" (prijevod bi trebao biti "Putovanje Prijateljice praskozorja" ili
"Putovanje broda Zarogaza"), 6. "The Silver Chair" ("Srebrni stolac"), 7. "The Last Battle" ("Posljednja bitka"). Hvala Bogu na IRC-u!
Di,di, di si nasao te knjige?
Pljuni!
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 10:52   #36
Ja sam procitao sve knjige Pet prijatelja!
I tako su mi bile dobre...gutao sam po dvije na dan...ne znam sta mi je bilo..od tada nisam vise nista tako brzo citao...
Mislim da sam cak 2 puta procitao cijeli serijal...ali nisam 100% siguran...neke knjige jesam po 2 puta...
boklec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 10:53   #37
Joj...kad se sjetim 5 prijatelja...hihi..imam ih jos uvijek negdje..moram malo potraziti
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 10:56   #38
Quote:
Little Earthquake kaže:
Joj...kad se sjetim 5 prijatelja...hihi..imam ih jos uvijek negdje..moram malo potraziti
:klap: :klap:

Donesi mi koju knjigu kad krenes u ljubljanu...
boklec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 11:05   #39
Robinson Crusoe je definitivno knjiga djetinjstva, ja mislim da sam je u periodu od kad sam naucio citati pa do doba u kojem me je jos zanimalo takvo stivo procitao nekih 7 ili 8 puta, i uvjek sa istim odusevljem.

Brik i kompanija je isto tu negdje, samo sto se nje ne sjecam toliko...
__________________
Neem je dromen e's mee de dag in...
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 12:16   #40
"Profesor Leopold", imao je ljubičastu kosu, pušio je lula (ali sa kamilicom, ne smrdljivim duhanom) i bijo faaaacaaaa!!!
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.