Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2014., 17:48   #1741
Ja sam na prvom porodu trazila epi jer sam si htjela olaksat uzas konstantnih trudova bez pauze i bez otvaranja satima.
Dali mi ju i nije djelovala.
Onda su mi dali samoinicijativno dolatin koji takodjer uopce nije djelovao.. Molila da mi ne daju drugu dozu jer ne djeluje, svejedno mi ju dali jer sam vikala ko konj satima.

Ovaj put ne trazim epiduralnu i inzistiram da mi ne daju dolatin!
Ionak nikakve koristi od obojeg kod mene...

Da je djelovala prvi put, trazila bi ju i ovaj put ziher...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:38   #1742
Meni su dali epiduralnu i ulovila mi je samo pola trbuha. Kasnije mi je anesteziologinja rekla da je to zato jer su mi prerano rekli da se ponovno okrenem na bok.
Da li ću je tražiti drugi put, ne znam. Ovisi o tome kako bude išao porod.

Kad smo mi bili na tečaju u bolnici na temi epiduralne doktor je nabrojao i sve komplikacije koje se mogu desiti i isto je tako rekao za neku od ful rijetkih da se u Ri rodilištu nije desila nikad u zadnjih 20 godina koliko je epiduralna dostupna pri porodu.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:25   #1743
Ja sam ju tražila najviše iz razloga jer me u životu nije trbuh bolio,a nisam se otvarala ni milimetar...kada je u igri drip ja bi svima preporučila epiduralnu...zato jer neznaš koliko ćeš dugo čekati,ja sam se recimo otvarala 12 sati,cijelo vrijeme pod epiduralnom,ne da nisam ništa osjetila nego nisam ni noge osjetila,koda nemam tijelo od prsa nadolje
Ali kada sam se otvorila skroz maknuli su epi i ja sam zadnjih sat i pol osjećala prave trudove koji po mojim mjerilima nisu humani,vjerujem da su prirodni puno prihvatljiviji od ovih na dripu....znači još se danas čudim kako nisam krepala od muke!

A od nuspojava,ja se drugi dan nisam mogla dići iz kreveta,samo mi je pasalo ležanje,vrat i glava su me ubijali,osjetila sam svaki živac čim bi se pomaknula,onda sam dobila dve flaše infuzije i još jednu nečega i bilo je lakše...doma kad sam došla glava me zatezala još nekih tjedan dana.
Danas nakon 6 mjeseci samo kičmu osjetim kad sam sagnuta pa se trabam ustat,ali ja sam ko mala punktirana tako da mislim da je razlog i to!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 16:52   #1744
Quote:
purplequeen kaže: Pogledaj post
Koji bi ti bili znanstveni dokazi da epiduralna vise steti bebi od opce za carski?jel ti to potvrdilo vise anesteziologa i ginekologa?zasto guglat o rijetkim komplikacijama,zar nije bolje pitat neurologe i anesteziologe?zasto onda ne nabrajat statistike koliko ljudi moze u prometnoj ostat nepokretno?
Ne radi se o šteti epiduralne za bebu nego o potencijalnoj šteti za majku, a za dijete tek kasnije jer ono treba majku koja je fizički u stanju brinuti za njega dugi niz godina, što u rijetkim slučajevima posljedice epiduralne mogu ozbiljno dovesti u pitanje.

Može se, naravno, sve izrelativizirati ukoliko čovjek to želi ili treba u nekom trenutku. Svatko pita/čita onoga kome vjeruje, ali nekritički ne treba vjerovati nikome.

U prometnoj može nepokretan ostati svatko živ u bilo kojem trenutku, ali tema se baš i ne tiče prometa, zar ne?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 18:00   #1745
Quote:
happy smile kaže: Pogledaj post
Ja sam imala epi i ako ću opet roditi, nadam se da ću je opet dobiti!

Pitali su me koliko imam kg i koliko sam visoka, uzeli mi krv pa prema tome dozirali, trudove nisam osjećala, a trudove pred izgon sam osjetila, bolili su, ali vjerujem da je to ništa naspram onoga kako boli bez epi!

Kateter nisam dobila nego bi mi stavili ispod guze patku za popiškit il tak nekaj

Uglavnom, ja sam super zadovoljna bila, slušala muziku, drijemala i tako...čekala porod
Uskoro, nadam se, idem rodit uz epi pa me zanima je li nuzno da te skinu s nje pred kraj? Dobro za izgon, shvacam, ali sat dva prije kad su oni najgori trudovi?
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 19:18   #1746
Inducirani porod zbog manjka plodne vode, primila epiduralnu i loše reagirali beba i ja. Meni su se oduzele noge, a bebi su pali otkucaji srca. Završile smo na hitnom carskom i preživjele obje bez posljedica.
Ako bude sljedećeg puta, epiduralna ne, hvala.
fraktura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 19:27   #1747
Quote:
dolly74 kaže: Pogledaj post
Uskoro, nadam se, idem rodit uz epi pa me zanima je li nuzno da te skinu s nje pred kraj? Dobro za izgon, shvacam, ali sat dva prije kad su oni najgori trudovi?

Mene jesu zadnja 2 sata jesu ostavili bez epi, ali znam puno njih koje nisu i imale su je pri izgonu. Ja sam radjala blizance
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:40   #1748
Quote:
dolly74 kaže: Pogledaj post
Uskoro, nadam se, idem rodit uz epi pa me zanima je li nuzno da te skinu s nje pred kraj? Dobro za izgon, shvacam, ali sat dva prije kad su oni najgori trudovi?
Ja sam je imala skroz do kraja

Uopce me nije boljelo, osjetila sam samo jaki pritisak na debelo crijevo kada je bio trud i kada je trebalo tiskati
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 17:11   #1749
Nadam se da ce i meni proci sve u redu, u 40 om sam tjednu
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 17:16   #1750
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
Ja sam je imala skroz do kraja

Uopce me nije boljelo, osjetila sam samo jaki pritisak na debelo crijevo kada je bio trud i kada je trebalo tiskati
Jos molim te da te pitam, boli li postavljanje epi uz anestetik? I imam niski tlak, malo, valjda mi to nece stvarat problem
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 17:43   #1751
Quote:
dolly74 kaže: Pogledaj post
Jos molim te da te pitam, boli li postavljanje epi uz anestetik? I imam niski tlak, malo, valjda mi to nece stvarat problem
Ne boli. Dobijes lokalnu anesteziju u mjesto uboda. Osjetis ubod, ali ne boli.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 17:50   #1752
Thumbs up

Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Ne boli. Dobijes lokalnu anesteziju u mjesto uboda. Osjetis ubod, ali ne boli.
Hvala vam cure, puno mi je lakse!
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 12:48   #1753
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
Ja sam je imala skroz do kraja
Uopce me nije boljelo, osjetila sam samo jaki pritisak na debelo crijevo kada je bio trud i kada je trebalo tiskati
I ja (u biti je na kraju i pojačana jer sam završila na carskom). Ali mi smo rodile na istom mjestu, gdje se ni ne čeka ono otvaranje 3-4 prsta da je dobiješ. Dali su mi je dok sam bila potpuno zatvorena, odmah je prodjelovala. Odlično iskustvo, blažen tko je izmisli.

Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Ne boli. Dobijes lokalnu anesteziju u mjesto uboda. Osjetis ubod, ali ne boli.
Tako je.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 14:05   #1754
Question

Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
I ja (u biti je na kraju i pojačana jer sam završila na carskom). Ali mi smo rodile na istom mjestu, gdje se ni ne čeka ono otvaranje 3-4 prsta da je dobiješ. Dali su mi je dok sam bila potpuno zatvorena, odmah je prodjelovala. Odlično iskustvo, blažen tko je izmisli.


Tako je.
Gdje ste rodile? Rijeka? Ja cu u Splitu, tu su lijeni cekati pa sve ubrzavaju s dripom
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 14:37   #1755
Quote:
dolly74 kaže: Pogledaj post
Gdje ste rodile? Rijeka? Ja cu u Splitu, tu su lijeni cekati pa sve ubrzavaju s dripom
ZG, privatno rodilište.Kod nas u bolnicama isto ubrzavaju s dripom, ali dvije frendice su mi rodile na Sv. Duhu u zadnjih mjesec dana, obje dobile epiduralnu. Nadam se da ćeš i ti, držim fige da bude što lakše i brže.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 17:38   #1756
dolly74, nisu mi skidali epi do kraja, ali je nisu ni pojačavali tako da sam ove zadnje trudove osjetila, ali nije bolilo da nisam mogla izdržat, porod za poželjet

sada se bojim jednog dana kad ću ići opet rodit ako ne dobijem epi kako ću to preživjet
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:47   #1757
Talking

Quote:
happy smile kaže: Pogledaj post
dolly74, nisu mi skidali epi do kraja, ali je nisu ni pojačavali tako da sam ove zadnje trudove osjetila, ali nije bolilo da nisam mogla izdržat, porod za poželjet

sada se bojim jednog dana kad ću ići opet rodit ako ne dobijem epi kako ću to preživjet
Nadam se da je nece sasvim skinut stvarno.... Termin mi je za 4 dana, prva bebonja, nadam se da ce biti anesteziologa koji ce me bocnuti za epi pa sam mirna, bojim se te boli vec 20 ak godina )
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 13:07   #1758
Prijateljica mi je rodila sa epi,kaze da je to proslo savrseno,a bol....deseterostruko manje(druga beba) .da sam je bar ja mogla dobiti
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 13:34   #1759
Moje iskustvo sa epi...prva ulovila super, mogla sam pjevat od srece, onda kada je popustila druga doza nije ulovila, pa sam nakon pola sata dobila jos...rezultat nisam osjecala nista. Nisam mogla "izgurat" dijete jer nijedan trud nisam osjecala. Onda me ostavili tako 3h da sve popusti, pa sam trpila svoje trudove i na kraju rodila nakon 12h...mislim da ako ce biti drugog poroda sigurno necu uzet epiduralnu. Svatko odreagira na svoj nacin
mia.principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 09:46   #1760
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Kad bude se u našim bolnicama provodio prirodan porod, onda će mi biti jasno snebivanje nad epiduralnom.

Ovako je drip okej, epiziotomija okej, rađati u ležećem položaju je okej, ma sve je okej, samo je epiduralna izvoljevanje žene. Za drip i ostale lijekove se ima novca, tu uopće nisu bitne posljedice za majku i dijete, može ju se maltretirati do mile volje, skakati na trbuh i ostale gadosti, ali epiduralna je zlo. Zlo.
__________________
i ne može primopredaja u Zagrebu...
ula_la is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.