Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2008., 17:31   #1001
Quote:
~Valerijana~ kaže: Pogledaj post
može meni bilo tko reći da sam ja glupa balavica i da histeriziram.... ali ja definitivno ne želim svoju prvu trudnoću provesti plačući svaki dan pri pomisli na ta odvratna nehumana rodilišta

stvarno histeriziraš. nije ti to dobro za bebu, smiri malo
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 21:51   #1002
nije mi jasno..

ako je ovo tema 'privatno rodilište', ne bi li tu trebali izmjenjivati informacije onih koji imaju iskustva i pitanja onih koje su zainteresirane za porod u istom?

čemu dolaziti na ovu temu sa stavom da je u državnim bolnicama bolje i da nema smisla plaćati uslugu u privatnom rodilištu? ako vas ta opcija ne zanima, ovo očito nije tema za vas.
ja poštujem svačiju odluku da rodi u državnom rodilištu i ne pada mi na kraj pameti odlaziti na teme o tome i ostavljati komentare u smislu da je to glupo, krivo, gadno i opasno. jednako tako, mislim da je nepotrebno ovdje diskutirati o izboru pojedinca koji žele nešto više ili, ako hoćete, 'drugačije'.

primjetila sam da dosta ljudi ima problem s tim da netko drugi može i želi više, pogotovo ako su ograničeni u svojim mogućnostima. ili su samo obični geni-jalci (=jal u genima)..
velika.jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:02   #1003
Quote:
velika.jabuka kaže: Pogledaj post
nije mi jasno..

ako je ovo tema 'privatno rodilište', ne bi li tu trebali izmjenjivati informacije onih koji imaju iskustva i pitanja onih koje su zainteresirane za porod u istom?

čemu dolaziti na ovu temu sa stavom da je u državnim bolnicama bolje i da nema smisla plaćati uslugu u privatnom rodilištu? ako vas ta opcija ne zanima, ovo očito nije tema za vas.
ja poštujem svačiju odluku da rodi u državnom rodilištu i ne pada mi na kraj pameti odlaziti na teme o tome i ostavljati komentare u smislu da je to glupo, krivo, gadno i opasno. jednako tako, mislim da je nepotrebno ovdje diskutirati o izboru pojedinca koji žele nešto više ili, ako hoćete, 'drugačije'.

primjetila sam da dosta ljudi ima problem s tim da netko drugi može i želi više, pogotovo ako su ograničeni u svojim mogućnostima. ili su samo obični geni-jalci (=jal u genima)..
ovaj post potpisujem...
cure koje trebaju info o privatnom rodilistu se nemaju di obratiti za informacije jer se ovdje pise svasta...
ja sam svim curama pisala na PP jer ovdje nije bilo mjesta za to i to nije u redu....

istina je da nijedna cura koja je rodila u privatnom ili to planira nije blatila drz.rodilista niti ista o njima govorila, stoga molim svih koji nemaju info o pr.rodilistu ili ne zele ici tamo , da ne pisu previse jer cure koje stvarno trebaju info ne mogu doci do istih....

ja nazalost vise necu slati PP nikome, istina, uvijek ce se naci neka "svjeza" mama koja ce napisati ponesto, ali sve ih je manje, a bit ce i dalje trudnica kojima ce svaki savjet biti dobrodosao....

i od prvog posta ovaj topic vrlo lako ode off.........
(moderatoricama hvala na trudu da ga zadrze u pravom smjeru)
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:07   #1004
Ajmo dakle, iskustva dobra, loša, upozorenja, preporuke vezana isključivo za privatno rodilište
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:59   #1005
Slažem se s Velikom jabukom. Ja sam ovu temu prestala čitati upravo zato što je bilo riječ o svemu, samo ne o temi. Čini mi se da cure koje su bile kod Podobnika ne žele pisati o iskustvima u strahu da ih se ne proglasi razmaženima i da im se ne prigovara zašto državna bolnica nije dovoljno dobra za njih. Iako još nisam trudna, već sad znam da ću ići u Privatno rodilište. Sve je stvar prioriteta. Ja zato neću otići na skijanje, ne bum si kupila skupe krpice niti novi auto, ako treba neću ići niti na ljetovanje. Sve samo da se osjećam sigurno. Ne mislim da u državnim bolnicama ne može biti dobro, ali naslušala sam se svega i jednostavno me strah. Zbog svog psihičkog mira ići ću kod Podobnika i stvarno bih rado čula iskustva.
__________________
Ne vrijeđaj krokodila prije nego što prijeđeš rijeku.
Burmanska mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 13:00   #1006

Ovo nije tema privatni ginekolog i njegove prednosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zadnja opomena svima koji misle pisati kako idu na ginekološke preglede kod Podobnika. Ovo nije tema za njegovu samopromociju, već za uvjete koji se nude u privatnom rodilištu pri porodu! a o ginekolozima imate čak! dvije teme Ginekolozi opće prakse ili privatnici i Ginekolozi - preporuke
TEMA JE R O D I L I Š T E .... RAĐANJE, POROD, IZGON, I SVE OSTALE FAZE NETOM PRIJE I POSLIJE PORODA U PRIVATNOM RODILIŠTU!!!!!!!!!!
Svi offtopic postovi bit će brisani. U privatnom r. ne radi samo podobnik uostalom!
I treća stvar imate i temu Odnos pacjent-medicinsko osoblje...očekivanja, iskustva pa tamo pišite čitabe i mišljenja o privatnim, državnim i inim dokrotima i sestrama i bla...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena

Zadnje uređivanje MalaLola : 26.11.2008. at 13:27.
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 18:05   #1007
zna li netko koje su okolnosti radi kojih se ne može roditi u 'privatnom rodilištu'?
čula sam (jedna trudnica kojoj je puknuo vodenjak u 34. tjednu je zvala dok sam bila tamo, pa sam malo 'prislušknula') da nemaju inkubatore, pa ako porod krene prerano, šalju u Petrovu..
velika.jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 20:26   #1008
Cuj, meni je pukao vodenjak dan prije 38. tjedna, nisu me vratili, doduse to je puno duza trudnoca od one koju si ti pomenula.E sad, i ja mislim da oni salju dalje ukoliko dodje do prevremenog poroda jer nemaju uvjeta za duze zadzavanje beba u rodilistu. Koje su to sve situacije, ne znam. Znam, medjutim, da su jednoj mojoj poznanici savjetovali da ide u Merkur (ona se s prvim djetetom tamo porodila kod Podobnika, dok je jos bio u Merkuru), jer ce najvjerojatnije kao i prvi put morati da lezi zadnjih tjedana u bolnici,a oni u privatnoj nemaju uvjeta za to.
__________________
26.10. stigao nas David:)
Mirkkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 10:28   #1009
mislim da imaju inkubator...nešto sam pričala sa sestrom dok sam bila tamo
(ali ja ne znam detalje,nisam se baš raspitivala zašto djeca idu u inkubator(osim preranog rođenja) ), znam da nemaju uvijeta za ležanje u bolnici, ali naravno puno toga ovisi i o tome kakvu komplikaciju ima beba jer se iz svih ZG bolnica djeca sa određenim komplikacije voze na Rebro
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 11:24   #1010
Quote:
velika.jabuka kaže: Pogledaj post
zna li netko koje su okolnosti radi kojih se ne može roditi u 'privatnom rodilištu'?
čula sam (jedna trudnica kojoj je puknuo vodenjak u 34. tjednu je zvala dok sam bila tamo, pa sam malo 'prislušknula') da nemaju inkubatore, pa ako porod krene prerano, šalju u Petrovu..
to je sasvim normalno jer neonatologiju nema privatno rodilste pa salju ili u Petrovu ili joj bolje na Rebro jer su oni najspecijaliziraniji (recimo i Vinogradska i SD salju djecu na Rebro)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:44   #1011
Ja sam bila tamo dva puta na pregledu kod dr. Gebauer, temeljem nekih preporuka na forumu i mogu reći da sam super zadovoljna. Vrlo je pažljiva, detaljna i razumna - točnije uvijek mi kaže idemo korak po korak, iznjeti trudnoću do kraja, kad sam u 18. tjednu počela brijati o porodu. Uvijek mi kaže da ju slobodno nazovem ako imam neko pitanje ili probem. Srela sam ju nakon ta dva pregleda u gradu i žena me pozdravila. Što je samo dokaz da zbilja gleda svoje pacijente, i da nisam za nju bila samo broj. Osim toga, ovo mi je prvi put da mi je ginekolog žena i mislim da se puno volje može uživiti u moju situaciju od muških.
Ići ću s mužem i na tečaj i na vježbe čim mi se malo posao skine s vrata...pa ću vas o svemu izvještavati do zadnjeg detalja.
__________________
Tko je vidio sadašnjost, vidio je sve...

Filozof 10.04.2009.
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.12.2008., 21:52   #1012
Ne bi ništa rekla da dva tri posta iznad nisam napisla dovoljno velikim slovima i dovoljno upečatljivo da OVO NIJE TEMA O GINEKOLOZIMA KOJI RADE U PRIVATNOM RODILIŠTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Od sada za svaki ovakav post ide ban bez razmišljanja!
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:02   #1013
mala lola, istina je da postoji tema preporuke ginekologa ili tako nešto, ali ako netko želi baš u PR, onda ga ne zanima koji je dobar gin u novom zagrebu ili španskom.
isto tako je jako teško pisati o PR bez spominjanja ginekologa

osim toga, meni je pomoglo pročitati iskustva drugih cura kako je bilo na pregledu i sl. pa vjerujem da i drugim potencialnim korisnicama PR-a isto znači kad pročitaju kako izgleda pregled kod pojedinog gina

a uvijek je bolje da je više toga napisano na forumu, nego da se izmjenjuju PM-ovi, jer je post javan i uvijek dostupan, a PM to nije.

to je samo moje mišljenje, ne vidim argumente protiv
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:24   #1014
O tome imate temu Ginekolozi-preporuke! Tamo pišite o vašim ginekolozima i izmjenjujte iskustva.
Jednostavno, as simple as that
Ovdje se piše o uvjetima rađanja u privatnom rodilištu, tema je rodilište, a ne ginekolozi i pregledi.
Nije uredu, ni fer, ni štajaznam šta, prema tisućama drugih ginekologa, da se ovdje piše o ginekološkim pregledima samo pojedinih ginekologa i to je to. Onda bi trebali otvoriti temu o svakoj pojedinoj privatnoj ginekološkoj polikilinici ili praksi, a i o socijalnoj itd. a to tako ne ide.
A i ako netko želi info o rodilištu i rađanju, mora listati stranice i stranice da dođe do toga kako je RODITI tamo. Naravno da se u tom kontekstu mogu spominjati doktori koji su vas porodili i kakvi su pri tome bili.
Nadam se da neću više morat objašnjavat
I još jedna tema gdje možete o privatnim ginekolozima Cijene pregleda i ultrazvuka
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:03   #1015
ja sam rodila u poliklinici Podobnik i evo podjelit ću s vama svoje iskustvo. Pošto vidim da sve najviše zanima cijena ja sam svoje platila 31000 kn s tim da sam na carski i zadržana duže i terapija neka jer su bile komplikacije samnom.U glavnom znam samo da vrijedi svake kune koju sam dala!!!
Dakle, sve od doktora pa do čistačice je posvećeno vama kao da ste jedini, kao kraljica ja bih rekla. wc se čisti 2 puta dnevno (jeste li čuli bolje vjesti) ne gadi vam se sjesti na šolju. Sve je njihovo ali sve od spavaćice,uložaka, gaća (za jednok. upo.),peškiri sapuni vl. maramice, pelene za bebu... Ako želiš bebu u sobi može ako se želiš odmoriti uzmu bebu.
Trude se da beba doji ja ne bi uspjela sama ni blizu. Znači sve sve naj naj. Krevet super.
MM spavao tu samnom (jako olakšavajuća okolnost). Uče vas da kupate da hranite da presvlačite.Vidim da svi spominjete ginekologe a ja ću da spomenem pedijatrice super su na raspolaganju kao i sestra i uvijek bi im povjerila svoje djete. U glavnom svakome toplo preporučujem pa i dignuti kredit ili na rate....
crna Dolores is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:13   #1016
Mala Lola, smatram da bi curama trebalo ostaviti slobodu spominjanja imena samo zbog opceg dojma rodilista jer ima nekoliko doktora koji tamo rade i nisu bas svi savrseni....price o doktorima i detalje , se slazem sa tobom, ne spadaju ovdje
sam porod,izgon, .. nije nesto sto zanima cure koje idu u pr. rodiliste , vec ih zanima odnos, usluga, jer uostalom usluga je ta koju placaju....
Hvala ti u ime svih buducih trudnica i mama sto se trudis zadrzati ovu temu na pravom putu, sjecam se koliko su meni informacije znacile i voljela bi da sam mogla lakse do njih
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:22   #1017
Quote:
crna Dolores kaže: Pogledaj post
ja sam rodila u poliklinici Podobnik i evo podjelit ću s vama svoje iskustvo. Pošto vidim da sve najviše zanima cijena ja sam svoje platila 31000 kn s tim da sam na carski i zadržana duže i terapija neka jer su bile komplikacije samnom.U glavnom znam samo da vrijedi svake kune koju sam dala!!!
Dakle, sve od doktora pa do čistačice je posvećeno vama kao da ste jedini, kao kraljica ja bih rekla. wc se čisti 2 puta dnevno (jeste li čuli bolje vjesti) ne gadi vam se sjesti na šolju. Sve je njihovo ali sve od spavaćice,uložaka, gaća (za jednok. upo.),peškiri sapuni vl. maramice, pelene za bebu... Ako želiš bebu u sobi može ako se želiš odmoriti uzmu bebu.
Trude se da beba doji ja ne bi uspjela sama ni blizu. Znači sve sve naj naj. Krevet super.
MM spavao tu samnom (jako olakšavajuća okolnost). Uče vas da kupate da hranite da presvlačite.Vidim da svi spominjete ginekologe a ja ću da spomenem pedijatrice super su na raspolaganju kao i sestra i uvijek bi im povjerila svoje djete. U glavnom svakome toplo preporučujem pa i dignuti kredit ili na rate....
Wow, ovo stvarno dobro zvuči. Daj mi reci, prije nego je ispalo da moraš na carski, jesi li planirala uzet epiduralnu? Šta kaže Podobnik u vezi toga, dali je preporuča ili ne? Koliko dugo si sve skupa bila kod njih? Na koliko rata je moguće platiti?
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:31   #1018
sitnica koja se meni jako svidjela a nisam znala da postoji kao opcija :
prije carskog ti objasne sve o anestezijama i ti biras sto zelis...
tako je moja frendica (rodila 2mjeseca poslije mene) morala na carski a bojala se spinalne , dobila puno objasnjenje o svemu i mogla birati sto zeli....
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 12:09   #1019
e ovako imala sam trudove mislila prirodno i bila otvorena 8 prstiju i tad sam dobila epidu. dakle pročitala sam sve o njoj ( imate na njihovoj stranici dobrih tekstova o svemu ) a i sestre (koje su divne) su mi sve objasnije i onda su oni vidjeli da moja beba neće dolje nije se spustila i nisu smjeli čekati pa na carski onda sam kroz kateter za epiduralnu dobila spinalnu eto ga . samo još nešto anesteziolog prva liga. i još nešto poslije me nije ništa bolilo (čula sam da su poslije carskog veliki bolovi ali mene zbilja nije bolilo)
crna Dolores is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 12:11   #1020
e da rekli su mi da većina uzima epidu a na carskom spinalnu. ja sam bila 8 dana
crna Dolores is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.