Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 17:26   #101
Molim te pitaj frendicu recept!
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 19:09   #102
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
frendica radi pecenu svinju koja se topi u ustima
i ima krckavu koricu, mislim da ju pece 8-9 sati.
mogu je pitat kako.
a sti se tice ovih svekrva/snaha prica
ko je duzan kuhati nekome, opravdavati se svekrvi
ili bilo sta slicno? ak se ne slazes s njom, jednostavno
je ne posjecujes, a kamoli da smisljas nacine kako
da joj ugodis nekim jelom. ili ona tebi. svasta
jeli tajna u zalijevanju sa pivom?
ponovnoNova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 08:01   #103
ne kuzim......sta treba pec? jel' komad svinjetine (npr. but)? ako je to- onda bi trebalo ili spikovat spekom i ili natrljat zacinima, uljem,ostavit da odstoji pa pec uz zalivanje sokom od pecenja nekoliko sati (zavisi od komada mesa). naravno, moze bit i poklopljeno. jel' svinjska koljenica? ona bi najbolja bila pecena poklopljena,nesto kao u peki. jel' odojak? ako je odojak onda bi ga trebalo oprat,spalit mozebitne dlacice, natrljat solju i pustit 1-2 sata da odstoji. zagrijat ulje i prelit ga po odojku (1-2 dl), stavit u vrucu pecnicu i pec dok ne dobije lijepu zlatnozutu boju ili dok se kosti ne budu lako odvajale uz zalijevanje uljem i pivom (50:50). duzina pecenja zavisi od tezine onoga sto se pece. ono sto ostane od pecenog odojka (umak) moze se koristiti za dodavanje u npr. kiseli kupus ili neko drugo povrce za ukus.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:10   #104
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Molim te pitaj frendicu recept!
ne mogu je dobiti na telefon, kad saznam, javim
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 01:06   #105
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Upravo sam se prevrnula na pod od ovih delicija...Ako ti nije tesko napisati recept za bilo koje od ovog jer sam se zaljubila u sve tvoje prijedloge....Pogotovo pečenka, samo moram skemijat kak prenijet rakiju preko grane jer cu letjeti iz Zg za Edinburgh.
rakiju preneses tak da ju stavis u torbu, al ne u rucnu prtljagu nego onu koju ces chekinirat za kargo... tako smijes prenosit... a za ovo ostalo ja isto slavim u inozemstvu pa kombiniram da si slozim sto tradicionalinije.. zato mi dobro dosla tema...
__________________
Who is that largo24 you speak of?? www.bloBspotdotcom.blogspot.com
largo25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 12:16   #106
kupis komad odojka, ne znam kakav ni koliko, nesto veliko,kozasto.
on je dosta smrdljiv kao takav. nasolis ga, stavis u pleh, pokrijes folijom i prvo"peces" na 120 stupnjeva, tj pomalo "ukuhavas", neko vrijeme, sto dulje to bolje.npr, oko 1 h. onda malo pojacas na 160 pa jos jedan h, pa onda jos malo pojacas na 180, 200, pa podlijes s pivom, malo pogledas, vratis, sjednes i cekas. kad procijensi da se sve traspada od masti i finoce, otkrijes i peces na 220 ili kako god, i cekas da se zazuti, zazlati, posmedji....to sve mozes peci satima, danima...bit ce super.

eto, to je recept moje pametne frendice
komad moze biti nesto od plecke, buta, ovisno volis
li suho ili socno, to pitas mesara, ona uzme sigurno 2-3 kile toga.
bude jako fino.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 12:46   #107
Fala za recept. Sigurno će biti isproban za žićbo.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 12:48   #108
Quote:
largo25 kaže: Pogledaj post
rakiju preneses tak da ju stavis u torbu, al ne u rucnu prtljagu nego onu koju ces chekinirat za kargo... tako smijes prenosit... a za ovo ostalo ja isto slavim u inozemstvu pa kombiniram da si slozim sto tradicionalinije.. zato mi dobro dosla tema...
A sta mislis jel smijem i jednu kobasicu u kargo?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 12:51   #109
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
kupis komad odojka, ne znam kakav ni koliko, nesto veliko,kozasto.
on je dosta smrdljiv kao takav. nasolis ga, stavis u pleh, pokrijes folijom i prvo"peces" na 120 stupnjeva, tj pomalo "ukuhavas", neko vrijeme, sto dulje to bolje.npr, oko 1 h. onda malo pojacas na 160 pa jos jedan h, pa onda jos malo pojacas na 180, 200, pa podlijes s pivom, malo pogledas, vratis, sjednes i cekas. kad procijensi da se sve traspada od masti i finoce, otkrijes i peces na 220 ili kako god, i cekas da se zazuti, zazlati, posmedji....to sve mozes peci satima, danima...bit ce super.

eto, to je recept moje pametne frendice
komad moze biti nesto od plecke, buta, ovisno volis
li suho ili socno, to pitas mesara, ona uzme sigurno 2-3 kile toga.
bude jako fino.
Dakle
1.kupi veliki komad svinje
2.stavi u pleh na najmanju temperaturu i prekrij
3.čekaj
4.otvori pivu i popij
5.pojačaj temperaturu
6.popij jos jednu pivu
7.pojačaj temepraturu
8.popij jednu pivu i malo podlij
9.pojačaj temperaturu
10.otkrij prase i zafrlji na najjače
11.popij pivu
12.skuzi nakon dva sata da ti gori kuhinja jer si pijan pa si zaboravio prasca


Makar ide na isprobavanje, nemre mesu nista bit ako se dugo peče, moze samo bit mekano i fino.
Hvala!
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 12:54   #110
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Dakle!
ja tako spremam meso već godinama
i uvijek uspije
istina da još nis došla do točke 12, ali i za to ima vremena






tak velike komade mesa treba dan ranije nasolit
ne znam kak nekome uspije isušit pečenku, ali uspije e vama bi preporučila da si kupite one vrećice za pećenje, ima ih i u metraži tak da stane i but u njih
e to vam je savršeno
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 11:31   #111
Vaš blagdanski stol

Dakle, za sve ovdje gastronomičare, naute i ine Vaš blagdanski stol.

ja cu po domaci bez inokerifeka, ali ne prenatrpat
__________________
"To eat is a necessity, to eat intelligiently is an art" - La Rochefoucauld
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 21:09   #112
Zanimljiv blagdanski stol

Zanimljiv blagdanski stol:

http://www.pcelinjak.com/content/view/982/211/
mrkvica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 21:50   #113
Kod mene sutra ništa tradicionalno na meniju, osim janjetine kako je pripremao pape. Za hladno predjelo dinja i pršut, slijedi toplo predjelo u vidu lazanja, nakon toga janjetina s prilogom od velikih šampinjona punjenih i pečenih u pećnici, sformato od krumpira i sicilijanske brokule, pržene artičoke i jedna vrsta kuhane zelenjave (cime di rapa), a za dezert pandoro sa slastičarskom kremom i geresteri, voće (ananas i naranče).
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 12:35   #114
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
nasolis ga, stavis u pleh, pokrijes folijom i prvo"peces" na 120 stupnjeva, tj pomalo "ukuhavas", neko vrijeme, sto dulje to bolje.npr, oko 1 h. onda malo pojacas na 160 pa jos jedan h, pa onda jos malo pojacas na 180, 200, pa podlijes s pivom, malo pogledas, vratis, sjednes i cekas. kad procijensi da se sve traspada od masti i finoce, otkrijes i peces na 220 ili kako god, i cekas da se zazuti, zazlati, posmedji....to sve mozes peci satima, danima...bit ce super.
Hvala na receptu!

Komad je bio prednja četvrtina, oko 2,5 kg. Kožu skalpelom narezao na kvadratiće, nasolio samo krupnom solju i ostavio da stoji u hladnoj pećnici cca 2 sata (dok sam se zabavljao bakalarom).

Pekao sam ga bez folije i s malo ulja, tek toliko da komade mogu namastiti okrećući ih u plehu, najprije kožem dolje na cca 130° oko 45 min, onda sam ga okrenuo kožom gore i pekao još cca 45 min na 130°, pa sam kožu prelio ocijeđenom masti koju je pustio tokom pečenja i pojačao na 150° na cca 45 min. Na kraju sam pojačao na 180° još 45 min i u tom periodu sam kožu 2-3 puta našpricao pivom.

Ostavljen je da se ohladi kraj prozora i onda je mlak razrezan, preliven saftom koji je pustio i spremljen na hladno. Ispalo je fantastično. I zato, Lola, još jednom hvala na receptu i
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 00:38   #115
bas mi je drago, nema na cemu, frendicin je
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.