Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2008., 22:39   #1
Anemija, gljivice, nizak tlak, umor..

Dobro vecer svima.
Vidim da ovdje ima puno nacitanih ljudi,ljudi koji se kuze u bolesti..i lijecenje
Da li meni netko moze pomoci kakvim dobrim savjetom?
Mislila sma hraniti se makrobiotikom?Da li mi to moze pomoci?
Sve gore navedeno me vec godinama muci.
Candida..stara boljka!Nikako je izlijeciti.
Anemija-pijem zeljezo,kuham grah,ne pijem mlijeko i dalje nisko.
Tlak-100/60
Umor..kad nesto radim,obavezno moram malo odmoriti jer ne mogu dalje.Brzo se zapusem.
Imam pomanjkanje kalcija i pocetak kalcifikacije.

Da li su za sve krive gljivice?
Zahvaljujem svima unaprijed.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 00:32   #2
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Da li su za sve krive gljivice?
Zahvaljujem svima unaprijed.
Jako teško se može dati prava dijagnoza i kad te liječnik pregleda, a kamoli ovako preko neta. Po napisanim simptomima moglo bi se raditi o poremećaju rada tiroidne žlijezde. Ne vjerujem da bi gljivice mogle uzrokovati nizak tlak.
Što tvoj liječnik veli na tvoje tegobe?
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 09:24   #3
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Jako teško se može dati prava dijagnoza i kad te liječnik pregleda, a kamoli ovako preko neta. Po napisanim simptomima moglo bi se raditi o poremećaju rada tiroidne žlijezde. Ne vjerujem da bi gljivice mogle uzrokovati nizak tlak.
Što tvoj liječnik veli na tvoje tegobe?
Pa ,nazalost -nista!
Gljivice,-ah to imaju svi ,nekome smeta,nekome ne smeta...nizak tlak-pa nije to nista,malo vise kave popit..itd.
Ja sam u doktore prilicno razocarana jer uopce ne traze uzrok nekih smetnji,samo prepisu tablete za bolove i to je to..
Nisu svi takvi,ali kod nas u provinciji jesu.
Negdje sam citala da te vrajze gljivice znaju stvoriti x problema-glavobolje,upale sinusa,umor,anemiju,kasalj,...i jos toga.

pa cak iako one kod mene nisu uzrocnih svih tegoba,voljela bih znati ako ima netko nekakav recept za rijesavanje,tj. eliminaciju istih.
Nekakav caj ili ...
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 12:12   #4
GDE SE NALAZE GLJIVICE?
Najčešće ih možemo naći na zidu debelog creva u vidu kolonija micela. Dobro mesto je im i tanko crevo, gde prolaze još nepotpuno svarene hranljive materije.

U želucu, želudačna kiselina sprečava njihov razvoj. Međutim ova odbrana nije uvek zadovoljavajuća, s obzirom da puno ljudi nemaju dovoljnu količinu želudačne kiseline, kod drugih pak uzimanje sredstva protiv povećane količine želudačne kiseline stvara povoljne uslove. Izazivači mogu da se pojave i u usnoj duplji, kako smo već pomenuli, materijal za izradu proteza pruža im dobru podlugu za razvoj.

U vagini najčešće se pojavljuje Candida galabra, koja tu dospeva najverovatnije iz debelog creva. Ali i polni odnos može da bude put unošenja. Naime u puno slučajeva originalno gnezdo se nalazi u prostati muškarca. U ovakvim slučajevima pomaže ciljano lečenje.



SIMPTOMI I TERAPIJE

Candida simptomi mogu biti:
bijele naslage na jeziku i u usnoj supljini, nadrazaj na kasalj,
suvo kasljucanje, osjecaj knedle u zdrijelu, grebanje u zdrijelu, nadrazaj za iskasljavanje, otezano disanje, suvi bronhijalni kasalj, hronicno zapusen nos, hrkanje, kratkoca daha, hronicno kijanje ili kasljanje, stalne ponovljene prehlade i crvenilo grla,


nadutost, gubitak apetita, poremecaj rada crijeva, promjene stolice od tecne do tvrde, slabo varenje, smanjen apetit, pokidan jezik sa fisurama, proliv, sluzava stolica, analni svrab,


depresija, emotivna ranjivost, nervoza, zadrzavanje tecnosti, muka, glavobolja, neredovni ciklusi, gruba suva ili ispucala koza, hronicne i ceste gljivicne infekcije koze i noktiju, utrnulost, slaba memorija, vrtoglavica, nesanica, gubitak koncentracije, osecaj opijenosti, uznemirenost, psihoze, zvonjenje u usima, zapaljenje usiju, svrab u usima,

vaginalni svrab, svrab i upala vagine, cest prostatitis ili upala prostate, cest uretritis i cistitis, iritiranost besike,

slabost misica, oticanje zglobova, misicni bol, poremecaj cula mirisa, ukusa, vida i sluha, slani ili metalni ukus u ustima, zamagljen nejasan pogled.
Osobama koje pate od sistematske candidijaze smeta dim cigarete, miris gasa, farbe, izduvni gasovi, novi tepisi, rastvaraci.



Evo sta sve navode...a ja se u vecini navedenog prepoznajem
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 17:59   #5
utisana, jesi li dobila vaginalete? imaš li partnera i ako imaš je li i on prošao kroz terapiju?
candida se najbolje rješava rojazolima i medazolima. medazol oralno, a rojazol vaginalete s tim da oralno odjednom popiješ 4 tablete (partner također).
dalje, kakvo je stanje s imunitetom?! gljivice se hoće ponavljati kad je imunitet slab.
za to ti preporučujem matičnu mliječ.
što se tiče niskog tlaka, svako jutro malo domaće slaninice i bijelog luka,a poslije ručka čaša jakog crnog domaćeg vina.
nije naodmet niti kefir.
a što se tiče tvog liječnika, jedini komentar mi je
daj traži od njega uputnicu za ginekologa i traži da ti se iskontroliraju i hormoni i šećer.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 20:40   #6
[Ma ja sam kod ginekologa radi .....ih gljivica svaka 3 mjeseca.
Uzimala i sve moguce vaginalete i diflucan i kreme.i pila lgg,i svasta..ali ocito da nisu samo u rodnici nego po cijelom organizmu-svako toliko mi se pojave i na jeziku.A partner je napravio sve nalaze i sve o.k.

A imunitet mi nije bas za 5
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 22:06   #7
izbaci slatko strogo! u krizi, par suhih smokvi i malo badema. izbaciti kvasac (tijesta, namaze s kvascom, PIVO) koliko je moguće. Imaš u dm-u i po marketima namaze bez kvasca - čitaj deklaracije... onda, terapija... ima raznih, ne paše sve svakome...imaš homeopatski candida yeast-jako dobar, a ima i prolight u svakoj apoteci (to uz svaki obrok)... probaj tako bar mjesec dana, i potraži stručnu pomoć oko terapije, a to nije forum. kad kažem stručnu ne mislim na dogmom zadojene liječnike koji su pozavršavali fakseve sponzorirane od strane farm.kompanije, već one liječnike koji i znaju neki k.... actually (ima ih i sa faxevima, svakako, nije u faxu problem, već u glavi) vaginalete i sl. nisu riješenje. treba ti liječenje bolesti,a ne simptoma. i da, to sve je izazvala candida, a moguće su i gore stvari. sretno!
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 09:40   #8
bolesti,a ne simptoma. i da, to sve je izazvala candida, a moguće su i gore stvari. sretno! [/QUOTE]




ma znam da je gadna ta kandida.
Zivcira me sto je gotovo svi lijecnici tretiraju kao normalnu stvar a ja osjecam da nije dobro..
Evo nekih 10-ak dana sam promijenila prehranu,nisam nista slatko okusila,osim voca,i nista kruha ,ni tjestenine.
Pijem lgg,jedem salatu,rizu,bademe i povrce.
Ovaj put sam odlucila istrijebiti je.

I ove homeopatske od danas kombiniram!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 11:18   #9
Budući da imaš očiti nedostatak kiseline, savjetujem ti da uzimaš bilo što što uzrokuje lakšu apsorpciju željeza iz hrane. U principu, svaka kisela hrana je dobrodošla. Dakle, ocat razrjeđen u vodi, kiselo vino, limun u čaju, od makrobiotike: umeboshi šljiva, jedna do dvije na dan. Može i kiselo mlijeko, acidofil ili jogurt, najbolje uz voće kao poseban obrok.
Dodatno: vitamin C otopljen u vodi pola grama do gram na dan. Tablete željeza uzimaj, ali jedi i dosta mesa, pogotovo crvenog dok se ne oporaviš od anemije.
Zeleno povrće, posebno špinat sirovi ili kratko na pari, blitva i kelj.
Gljivice sredi na način kako su ti prijašnji kolege savjetovali.
Sretno!
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 12:03   #10
uzimaj, ali jedi i dosta mesa, pogotovo crvenog dok se ne oporaviš od anemije.
Zeleno povrće, posebno špinat sirovi ili kratko na pari, blitva i kelj.
Gljivice sredi na način kako su ti prijašnji kolege savjetovali.
Sretno![/QUOTE]



Hvala ti Mow.
Citala sam tvoje postove o makrobiotici i skuzila da imas puno iskustva.Bas mi je drago da si se javio.
I svi ostali ,naravno!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:56   #11
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
uzimaj, ali jedi i dosta mesa, pogotovo crvenog dok se ne oporaviš od anemije.
Zeleno povrće, posebno špinat sirovi ili kratko na pari, blitva i kelj.
Gljivice sredi na način kako su ti prijašnji kolege savjetovali.
Sretno!


Hvala ti Mow.
Citala sam tvoje postove o makrobiotici i skuzila da imas puno iskustva.Bas mi je drago da si se javio.
I svi ostali ,naravno![/QUOTE]

Nema na čemu, drago mi je ako mogu pomoći.

Izvještavaj nas povremeno o napretku u liječenju gljivica i ostalih simptoma. Ako liječiš s hranom, trebat će proći tjedni, pa i nekoliko mjeseci prije nego što vidiš značajno poboljšanje, ali ako je pravilno pogođena hrana, rezultati neće izostati.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 13:34   #12
U petak sam bila kod doktorice...bila je dobe volje i dala mi sve sta sam trazila
Uputnicu za bris gljivica u zdrijelu,zeljezo,Kalcij,hormone stitnjace(sama placam 200 kuna).Za 10 dana stizu nalazi.
U medjuvremenu sam prekinula dijetu i najela se cokolade i kolaca
da ne bi ispalo radi dijete da nemam gljivica a na jeziku mi cijeli copor....
Od danas ponovno dijeta bez secera!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 15:09   #13
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
U petak sam bila kod doktorice...bila je dobe volje i dala mi sve sta sam trazila
Uputnicu za bris gljivica u zdrijelu,zeljezo,Kalcij,hormone stitnjace(sama placam 200 kuna).Za 10 dana stizu nalazi.
U medjuvremenu sam prekinula dijetu i najela se cokolade i kolaca
da ne bi ispalo radi dijete da nemam gljivica a na jeziku mi cijeli copor....
Od danas ponovno dijeta bez secera!
Hmm... negdje sam jednom čitao da je najčešći uzrok nepravilne funkcije štitnjače zapravo neispravno funkcioniranje hormona nadbubrežnih žlijezda kortizola i adrenalina. Bilo bi možda dobro da si napraviš testove na te hormone.
Naime, te dvije endokrine žlijezde su jako povezane, a problem adrenalina i kortizola se rješava upravo onakvom prehranom kakvu sam savjetovao, i ovdje tebi gore kao i na temi o makrobiotici. Sve ti je to povezano, ali nisam vidio, možda mi je promaklo, da imaš probleme sa štitnjačom. Sad je sve jasnije, pogotovo ako testovi pokažu manjak adrenalina. Svakako se konzultiraj oko toga s doktoricom, ona bi morala te veze znati bolje od mene laika.

I nastoj se ne najedati čokolade i kolača. Ima finih prirodnih namirnica tipa suhog i svježeg voća koji će zadovoljiti svačiju potrebu za slatkim. Tek kad se izliječiš možeš si povremeno dozvoliti ovakve "izlete".
Naravno, ja to samo dobronamjerno govorim, nemoj mi to uzeti za zlo.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 16:33   #14
[
Quote:
QUOTE]
I nastoj se ne najedati čokolade i kolača. Ima finih prirodnih namirnica tipa suhog i svježeg voća koji će zadovoljiti svačiju potrebu za slatkim. Tek kad se izliječiš možeš si povremeno dozvoliti ovakve "izlete".
Naravno, ja to samo dobronamjerno govorim, nemoj mi to uzeti za zlo.
[/QUOTE][/QUOTE]


Ma koje zlo!!??
Zahvalna sam za svaku rijec koju si napisao!
Ne znam da li imam problema sa stitnjacom./..?
To sam ja predlozila doktorici,da pogledamo.
Drugi tjedan stizu nalazi.

A ne jedem vise slatko,bacila sam se samo na voce,svijeze i suho.zitarice,jogurte,razeni kruh,salatu i povrce,ribu i malo mesa.

A ako nalazi budu dobri pitati cu sta je s tom nadbub. zlijezdom,ako je moguce da napravim analizu..
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 20:18   #15
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post

Ma koje zlo!!??
Zahvalna sam za svaku rijec koju si napisao!
Ne znam da li imam problema sa stitnjacom./..?
To sam ja predlozila doktorici,da pogledamo.
Drugi tjedan stizu nalazi.

A ne jedem vise slatko,bacila sam se samo na voce,svijeze i suho.zitarice,jogurte,razeni kruh,salatu i povrce,ribu i malo mesa.

A ako nalazi budu dobri pitati cu sta je s tom nadbub. zlijezdom,ako je moguce da napravim analizu..
Dobro si joj predložila, samo rješenje najčešće nije u uzimanju tiroksina i ostalog koktela hormona štitnjače, osim ako nemaš jači poremećaj.
Dakle, nije pametno da na svoju ruku uzimaš hormone štitnjače. Dok ne dođu nalazi, ne bih ti to nikako preporučio. I svakako bi trebalo pogledati nadbubrežnu žlijezdu, jer iz nje mogu krenuti problemi sa štitnjačom.

Prehrana ok, ako se toga držiš, sve će biti pet. Samo uzmi malo više mesa, jer si u anemiji. Nemoj ga se sramiti jesti, samo ga nemoj jesti zajedno sa špinatom. To je mala tajna. Ne probavljaju se međusobno dobro.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 21:06   #16
Quote:
Dakle, nije pametno da na svoju ruku uzimaš hormone štitnjače. Dok ne dođu nalazi, ne bih ti to nikako preporučio. I svakako bi trebalo pogledati nadbubrežnu žlijezdu, jer iz nje mogu krenuti problemi sa štitnjačom.
[QUOTE
][/QUOTE]

Ne,ne bi ja sama uzimala hormone...cak ni ne znam kakve hormone...A mozda nije ni problem u stitnjaci..
Ali reci mi,kako se ti kuzis u sve te stvari?
Si student medicine,lijecnik,ili te samo interesira sve pomalo o organizmu covjeka?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 21:40   #17
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post

Ne,ne bi ja sama uzimala hormone...cak ni ne znam kakve hormone...A mozda nije ni problem u stitnjaci..
Ali reci mi,kako se ti kuzis u sve te stvari?
Si student medicine,lijecnik,ili te samo interesira sve pomalo o organizmu covjeka?
Ja sam ti... jedna složena biljka. Blago rečeno.

Inače sam diplomirani inženjer računarstva na FER-u po struci, ali sam i profesionalno i amaterski blisko vezan uz medicinu. I majka mi je doktorica pa sam i puno toga od nje pokupio. Srećom imam takav posao da radim na fakultetu pa imam dovoljno vremena za samostalno istraživanje.

Nutricionistika i makrobiotika su mi hobiji i to me sve jako interesira. Često se znamo i u poslu pričati o tome tko što jede, tko voli šta kuhati i čujem puno pametnih stvari i savjeta od ljudi koji ustvari nemaju veze s nutricionizmom, ali su dosta načitani. A u nama svima istraživačima je jedan takav duh, koji nam ne da mira.

Ne predmnijevam da znam sve, tako da uvijek kažem da se treba u doktore pouzdati. Ipak su oni završili jedan mučan šestogodišnji studij plus još stažiranje + specijalizacija.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 22:19   #18
Quote:
[Nutricionistika i makrobiotika su mi hobiji i to me sve jako interesira.
I mene ta podrucja interesiraju.
Upravo sam pocela citati knjigu Makrobiotika.
Polako je gustam.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 23:56   #19
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
I mene ta podrucja interesiraju.
Upravo sam pocela citati knjigu Makrobiotika.
Polako je gustam.
"Makrobiotika" Michija Kushija je kao što znaš, temeljno djelo makrobiotike. Ona je po meni primarno teološko-filozofska knjiga, a manje prehrambeno-nutricionistička.
U nekim pojednostima i interpretaciji univerzalnih sila se baš i ne slažem s Kushijem, pogotovo što se tiče ograničavanja hrane na gotovo isključivo onu biljnog podrijetla. S druge strane, kad se promatra ovu neuravnoteženost svijeta koji nas okružuje, onda je potrebna ovakva, nazovimo ju drastična interpretacija prehrane da bi nas koliko-toliko uravnotežila i navela nas na razmišljanje o nama samima.

Očito je da je Kushi puno toga uzeo iz japanskih i kineskih učenja i da je na njega utjecao niz djela, pogotovo zen budizma i taoizma. To su mu na kraju krajeva i zamjerali neki Japanci, to da je previše toga otkrio zapadu i zato dugo vremena nije bio omiljen u Japanu. Danas se stvari dakako mijenjaju na bolje, iako je klasičnoj makrobiotičkoj jednostavnoj prehrani gotovo pa odzvonilo u svijetu. Ipak, zbog svoje iznimne vrijednosti u možemo to nazvati "šok makrobiotičkoj promjeni prehrane", koja zaustavlja većinu tumora, tradicionalna makrobiotička prehrana kao što je ona kakva je prikazana u Kushijevoj knjizi ima vrijedno mjesto u liječenju čovjeka od opakih bolesti.

Svakako knjiga za preporučiti. Nemoj sve uzeti doslovce, ali o svemu što kaže dobro porazmisli. Knjiga je puno duboke i drevne mudrosti jednog svijeta koji je danas skoro pa zaboravljen.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 11:35   #20
Kratko izvjesce..
Stitnjaca u redu
Secer u redu
Kalcij u redu
Folna kiselina u redu

Zeljezo 7 tj, nedostaje mi zeljeza
Ja u medjuvremenu kruh,tjesteninu,kolace,slatkise,krompir 3 tjedna nisam ni takla.
Svako jutro nataste popijem bio aktiv lgg+laktobakcile

Gljivica i dalje kao u prici
Danas nisam izdrzala i posla u apoteku po diflucan 150
Uzimam i zeljezo ferrumlek-manje mi se vrti,slabost je manja,tj. imam vise snage i energije.jos sam i nabavila neke preparate za jacanje imuniteta koje uzimam oko 2 tjedna.

Ne nosim sintetiku,higijena normalna-bez pretjerivanja sa pravim preparatima,uloske koristim samo vir od cistog pamuka pa i dalje te vrazje gljivice...
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.