Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2015., 09:19   #1001
Quote:
randomguy365 kaže: Pogledaj post
Poz, koji dio hvara ima dobru ponudu voća i povrća? Ak znate da negdje ima plac ili konzum ili tak nešto...
Grad Hvar ima najbolju ponudu, imaju malu pijacu, ali ko što Dlapek reče cijene su urnebesne. Nisu ko rovinjske, ali im se opako približavaju.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 12:24   #1002
Pozdrav

u petak dolazim na Hvar i sad me zanima cijena autobusa od trajekta do Vrboske i općenito cijene autobusa na Hvaru. Slao sam mailove na razne adrese ali svi me ignoriraju pa sam odlučio postaviti pitanje ovdje. Ne želim doći dolje bez informacija pa da mi onda kažu u busu da je 200kn za dve osobe karta i još 50kn za prtljagu.
Nadam se da se neko od vas ove godine vozio autobusom pa da ce imati neke informacije.

Hvala unaprijed
Cigla92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 15:28   #1003
Quote:
Cigla92 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

u petak dolazim na Hvar i sad me zanima cijena autobusa od trajekta do Vrboske i općenito cijene autobusa na Hvaru. Slao sam mailove na razne adrese ali svi me ignoriraju pa sam odlučio postaviti pitanje ovdje. Ne želim doći dolje bez informacija pa da mi onda kažu u busu da je 200kn za dve osobe karta i još 50kn za prtljagu.
Nadam se da se neko od vas ove godine vozio autobusom pa da ce imati neke informacije.

Hvala unaprijed
http://www.cazmatrans.hr/cazmatrans-...var-jelsa.html
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 16:33   #1004
Sve rasporede buseva u sezoni znam na pamet ali mene zanimaju cijene autobusnog prijevoza na otoku. Ima netko tu informaciju??
Cigla92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 00:00   #1005
Quote:
Cigla92 kaže: Pogledaj post
Sve rasporede buseva u sezoni znam na pamet ali mene zanimaju cijene autobusnog prijevoza na otoku. Ima netko tu informaciju??
Isto i mene zanima + jel to bude velika gužva u busu, jer pretpostavljam da bus koji iz trajektne luke ide za Jelsu, prije toga prolazi i kroz Stari grad i kroz Vrbosku. Ili krivo pretpostavljam?
bjelanjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 00:05   #1006
Tako je. Iz trajektne luke prodaje kroz Starigrad te i kroz Vrbosku i Jelsu. Nekad u busevima budu nesnosne gužve (pogotovo kad dodju backpackeri koji su došli prije toga u Split sa LCC letovima).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 00:15   #1007
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Tako je. Iz trajektne luke prodaje kroz Starigrad te i kroz Vrbosku i Jelsu. Nekad u busevima budu nesnosne gužve (pogotovo kad dodju backpackeri koji su došli prije toga u Split sa LCC letovima).
Hvala na brzom odgovoru! Bit će utrka od trajekta do autobusa, izgleda
bjelanjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 14:57   #1008
Za voće i povrće apsolutno preporučujem opskrbiti se na odličnoj spltskoj pjaci,ili negdje drugdje na obali prema tome kojim se putem dolazi, na otoku je katastrofa, osim evtl akcija u većim marketima. Domaćeg je malo i prodaje sa na miru zlata.
Ja nisam toliko oduševljena Vitarnjom kao Nasmijano nebo, pa odakle naziv Vitarnja, što misliš, dakle, dobra samo za nesnosnih vrućina, plaže su improvizirani uradci obližnjih stanovnika, prirodnih jako malo.

Zadnje uređivanje Kissing spine : 25.07.2015. at 14:57. Reason: pravopis
Kissing spine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 21:54   #1009
zanima me ima li igdje u Starom gradu na hvaru dobrih plaža možda? i što se još ima tamo za vidjet zanimljivog osim samog grada i ostataka iz antike? i noćni život u starom gradu ako nije problem još bit ćemo u hvaru ove godine kao i prije dosta puta pa za sam hvar znamo već dosta toga, ove godine smo mislili u stari grad navratit pa zato pitam. hvala unaprijed
azbl24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 00:47   #1010
Uskoro idem na Hvar s društvom, pa bi htjeli otići na izlet do Palmižane.. Zanima me može li se doći tamo onako taxi brodom s rusacima i sendvičima ili je rezervirano samo za jahtaše i bogataše?
I kakve su cijene u restoranima, vidim da ima jedan jako lijep, Totos., samo ne znam je li preskupo?
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:22   #1011
Quote:
azbl24 kaže: Pogledaj post
zanima me ima li igdje u Starom gradu na hvaru dobrih plaža možda? i što se još ima tamo za vidjet zanimljivog osim samog grada i ostataka iz antike? i noćni život u starom gradu ako nije problem još bit ćemo u hvaru ove godine kao i prije dosta puta pa za sam hvar znamo već dosta toga, ove godine smo mislili u stari grad navratit pa zato pitam. hvala unaprijed
Noćni život baš i ne postoji - par restorana i kafića i to je to.
Plaže su meni najbolje kod Arkade - malo pržine,malo uređenog betona,malo stijena. Ima sunca ima hlada...
Za pogledati :
Povijesna jezgra,Tvrdalj,nekoliko doista dojmjivih crkava i starograjsko polje.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:56   #1012
Quote:
Violet Hill kaže: Pogledaj post
Uskoro idem na Hvar s društvom, pa bi htjeli otići na izlet do Palmižane.. Zanima me može li se doći tamo onako taxi brodom s rusacima i sendvičima ili je rezervirano samo za jahtaše i bogataše?
I kakve su cijene u restoranima, vidim da ima jedan jako lijep, Totos., samo ne znam je li preskupo?
Naravno da se može na Palmizanu s taxi brodovima sa svojim ruksakom i sendvičima, nema ogranicenja. Restorani su skupi.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 11:42   #1013
Ja sam bio u svibnju (kao jahtaš ) kod Dagmar Meneghello i imala je sasvim pristojne cijene. Ubili smo se sse za 300 ak kuna po glavi s vinom, hobotnicom i gregadom i desertom.

ali doslovno ubili, mogli smo i pola manje naručit
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:02   #1014
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u svibnju (kao jahtaš ) kod Dagmar Meneghello i imala je sasvim pristojne cijene. Ubili smo se sse za 300 ak kuna po glavi s vinom, hobotnicom i gregadom i desertom.

ali doslovno ubili, mogli smo i pola manje naručit
300kn po glavi je za bekpekere skupo.
I ni inače nije neka jeftinoća.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 13:55   #1015
Pozdrav svima

Za nekih tjedan dana stižem na Hvar s društvom. Zanima me koje su najbolje plaže u samom gradu Hvaru jer tamo i ostajemo ( bez auta smo).

Gdje možemo sjesti na čašu vina (neke preporuke i da cijene nisu divlje)?
U kojim trgovinama prihvatljivo kupovati?
Kakvi su izlasci? Plaćaju li se ulasci u klubove? što preporučate?

Što treba svakako vidjeti?
Kako najbolje doći do Paklenih otoka, što točno preporučate i koje dijelove?

Već smo dosta toga i ispitali, ali od viška glava ne boli pa da čujem i vaša iskustva.
klovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 23:39   #1016
kaj se tiče plaža ovisi kakvi su ti kriteriji-recimo kod hotela Amfora zna bit krcato, ali ako se makneš malo dalje nešto je mirnije, a ako oćeš još više mira, onda što dalje od centra, recimo kod restorana pokonji dol i mustačo na jednom kraju grada, i kod hotela podstine na drugom kraju grada...izlasci-u neke klubove se plaća upad, u neke ne, ali uglavnom bude krcato praktički u svakom kafiću navečer...zna bit skupo tamo pa bolje kupit cugu u dućanu a u izlasku piće.dva uvrh glave
azbl24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 21:48   #1017
Quote:
bjelanjak kaže: Pogledaj post
Isto i mene zanima + jel to bude velika gužva u busu, jer pretpostavljam da bus koji iz trajektne luke ide za Jelsu, prije toga prolazi i kroz Stari grad i kroz Vrbosku. Ili krivo pretpostavljam?
Ne znam dal ti još trebaju te informacije no evo... Hvar - Jelsa je 33 kn, a Stari Grad - Jelsa 25 (čini mi se), tako da računaj da bi Hvar - Vrboska mogla biti cca 40 kn.
Što se tiče gužve, kad sam ja išla iz Starigrada do Jelse (prošlu nedjelju) bio je poluprazan bus, a dobra stvar je i što nam nisu prtljagu ništa naplaćivali
Push10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 19:17   #1018
Quote:
Push10 kaže: Pogledaj post
Ne znam dal ti još trebaju te informacije no evo... Hvar - Jelsa je 33 kn, a Stari Grad - Jelsa 25 (čini mi se), tako da računaj da bi Hvar - Vrboska mogla biti cca 40 kn.
Što se tiče gužve, kad sam ja išla iz Starigrada do Jelse (prošlu nedjelju) bio je poluprazan bus, a dobra stvar je i što nam nisu prtljagu ništa naplaćivali
Bok! Ne trebaju više, vratila sam se prošlu subotu, ali svejedno hvala ! Da, i meni je bio poluprazan bus oba puta kad sam se vozila (za razliku od onog koji ide za grad Hvar) i isto nisu naplaćivali prtljagu, a bome se može i pouzdati u vozni red busa, kaj se za autotransove buseve na Korčuli baš i ne može reći, bar nije kad sam zadnji put bila
E i preporuka za one koji idu u Jelsu da ako imaju vremena naprave izlet do Bola, nije daleko a stvarno je predivno! Isto preporučam vidjeti mjesta u unutrašnjosti:Pitve, Vrisnik, Svirče, Vrbanj; njih sam obišla unajmljenim biciklom i iako sam malo crkla putem, drago mi je da sam ih vidjela, isplati se
bjelanjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 22:31   #1019
Quote:
bjelanjak kaže: Pogledaj post
Bok! Ne trebaju više, vratila sam se prošlu subotu, ali svejedno hvala ! Da, i meni je bio poluprazan bus oba puta kad sam se vozila (za razliku od onog koji ide za grad Hvar) i isto nisu naplaćivali prtljagu, a bome se može i pouzdati u vozni red busa, kaj se za autotransove buseve na Korčuli baš i ne može reći, bar nije kad sam zadnji put bila
E i preporuka za one koji idu u Jelsu da ako imaju vremena naprave izlet do Bola, nije daleko a stvarno je predivno! Isto preporučam vidjeti mjesta u unutrašnjosti:Pitve, Vrisnik, Svirče, Vrbanj; njih sam obišla unajmljenim biciklom i iako sam malo crkla putem, drago mi je da sam ih vidjela, isplati se
Nema na čemu
Da, moramo trpit buseve, čuj, možda si jednog dana budem mogla priuštit hidroavion (btw, to čudo je fakat noisy). Mene su ugodno iznenadili s prtljagom!
Jelsa je prelijepa. Stvarno ima sve, plaže su jedne od ljepših na kojima sam bila (pogotova ona u Uvali Mina), a sad mi je žao i što nisam otišla i do Vrboske.. Ah, možda dođem još koji put, tko zna
Push10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 17:09   #1020
Quote:
Push10 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu
Da, moramo trpit buseve, čuj, možda si jednog dana budem mogla priuštit hidroavion (btw, to čudo je fakat noisy). Mene su ugodno iznenadili s prtljagom!
Jelsa je prelijepa. Stvarno ima sve, plaže su jedne od ljepših na kojima sam bila (pogotova ona u Uvali Mina), a sad mi je žao i što nisam otišla i do Vrboske.. Ah, možda dođem još koji put, tko zna
Navodno do Splita leti samo 12 minuta, ali neka, i tegljenje kofera i presjedanja imaju svojih čari
bjelanjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.